Koniec 2023 i otwarcie puszki Pandory…

Kończy się Rok 2023, z pierwszych stron mediów rodzącego się Jezusa, usiłuje wypchnąć człowiek o twarzy i manierach starego zeka z “Gułagu” Sołżenicyna. W zaklętym kole polskiej historii będzie temu historykowi ciążył tatuaż “13 grudnia”. W sumie to nie interesują mnie polityczne partie, interesuje mnie czy i w jakim stopniu swoim postępowaniem umacniają suwerenność Polski, czy też ją osłabiają. Każdy nawet średnio rozgarnięty Polak wie, że niszczący polską suwerenność walec tym razem nadchodzi z kierunku Berlin/Bruksela. To tam mają pragnienie imperialnego zdominowania europejskiego obszaru  i w konsekwencji wysterylizowania lokalnych patriotyzmów. Przykro patrzeć, że spora część polskich polityków jedząc im z ręki, na to właśnie się zgadza. A za garść zaszczytów gotowi są sprzedać polską tożsamość, godność, patriotyzm i tysiącletni wysiłek Polaków, którzy nieraz wielkimi kosztami utrzymywali przy życiu POLSKĘ. Tym bardziej to zaskakujące, że część liderów politycznych w Polsce to historycy (Tusk, Komorowski, Morawiecki, Sienkiewicz, Macierewicz, Błaszczak, Klimczak, etc.), którzy wiedzą jak trudno przywrócić Polskę na mapę świata po lekkomyślnej, choć może dla elit zyskownej zdradzie narodowych interesów dla dobra sąsiadów.
  https://scontent-sjc3-1.xx.fbc... 
Przecież mąż stanu powinien wiedzieć, że reprezentuje Naród z jego mandatu i krótkowzroczną głupotą  jest nawet zyskowne zaprzedanie się interesom sąsiedniego imperium. Niemcy zawsze śniły o “zjednoczeniu” (podporządkowaniu) Europy, czy to w I.wś., czy w II w.ś. narażając dobrostan Polaków na ogromne zniszczenia i cierpienia, podobne doświadczenia mamy z głodną imperialnie Rosją. 

Tak naprawdę dziś Niemcy sami są w łapskach globalnych sił, które wykorzystują ich historyczne dążenia w celu zniszczenia fundamentów cywilizacji łacińskiej. Są zatrudnieni w projekcie zbudowania nowego światowego kołchozu/kibutzu z rządzącą elitą i ściśle kontrolowanymi (zaczipowanymi), coraz mniej potrzebnymi im poddanymi. Jak łatwo można być kolorową wydmuszką, bez rdzenia,  oślepioną blichtrem zaszczytów władzy i miejscem wśród decyzyjnych elit, jednocześnie gardząc własnymi historycznymi korzeniami. Wstyd pomyśleć, że nasi liderzy nie pachną Polską, ale cuchną ideą demolki cywilizacji aktywistów Sorosa…

Ekologiczne plany biurokratów brukselskich wrzucają Polskę w wir zguby. Co budzi zdumienie to pogarda partyjnych liderów dla obywateli i przeniesienie zasad i atmosfery gry dwóch w sumie prowincjonalnych zespołów z boiska na stadion narodowy. Gdzie wypadałoby nie myśleć o transferach, ale wykazać godność i jasne zrozumienie, że obydwa zespoły szanują ten sam hymn i grają ku chwale tej samej wierzącej w ich zdolności publiczności. Komu w Polsce służy łamanie i obchodzenie prawa, podgrzewanie walk “plemiennych” i partiokracja, to przecież destabilizuje Państwo, obniża jego wiarygodność i niszczy prestiż…

Nie czas aby dawać się rozgrywać sponsorom z zewnątrz i walczyć między sobą. Czas zrozumieć, że nadchodzi sponsorowane niebezpieczeństwo zagrażające dalszemu istnieniu naszej 1000 letniej tożsamości, tradycji, kultury, patriotyzmu i państwu. Czy istnieje cena za którą obdarzony mandatem polskich wyborców, świadomy polskości i czyhających zagrożeń lider, może zdradzić Ojczyznę? Czy interesy systemu partiokracji są ważniejsze od losu Ojczyzny? Czy tak naprawdę partyjnych liderów nie łączy wspólny interes pomyślnej przyszłości Polski? 

Wokół zamęt, nie tylko w Polsce. Wojna na Ukrainie, czy też “operacja specjalna”, podobnie w Izraelu/Palestynie, zapowiedź ataku na Tajwan i Gujanę, przepychanki w międzynarodowym układzie sił między USA, a państwami BRICS. Niepewny wynik nadchodzących wyborów w USA i do tego nasz wewnętrzny bałagan rozgrywany tak jakby Polski już nie było, a najważniejszym jest, która partia kontroluje narodowe zasoby i za jaki udział w pakiecie kontrolnym może je opylić swoim zagranicznym  sponsorom. I to ma być Polska? 

Czy po to były wybory, które miały oddać przyszłość polskich spraw i zasobów w ręce takich liderów? Jeśli któryś z wybranych w wyborach liderów czuje się bardziej “europejczykiem” niż Polakiem to powinien przeprowadzić się do tej części Europy, która jest mu najbliższa i nie zawracać głowy (czy czegoś niżej) polskim wyborcom. Pozostaje jeszcze konieczna “zrzutka” na wizytę u psychologa, czy psychiatry… Wszak chcemy, aby nawet i tacy poczuli się lepiej…

Zapowiadane wyrzucanie dziennikarzy w mediach, niszczenie archiwów i użycie “siłowników” do blokowania dostępu pracowników do biur automatycznie kojarzą się z przewrotem gen. Jaruzelskiego, też z 13 XII. Słyszymy, że te łamiące prawo czyny mają miejsce w ramach  dbania o demokrację i lepsze prawo. 

Polska jest w nieciekawej sytuacji, od początku wojny na Ukrainie polską granicę przekroczyło 17,7 mln ludzi, część powróciła, ok. 1,5 mln zostało w Polsce, 4 mln przeniosły się na zachód Europy. Ukrainę opuściło uciekając przed mobilizacją ok. 650,000 mężczyzn w wieku poborowym, choć są pilnie potrzebni na froncie. Szerzy się korupcja, dalej dominuje oligarchia, jakoś przepada ok. 20% pomocy z zachodu. 

Komentatorzy podają, że ok. 30% zasobów Ukrainy znajduje się już w posiadaniu największej korporacji świata BlackRock, na której czele stoi Larry Fink (wart ok. $1mld i którego rodzina pochodzi z Białegostoku).  Trwa kosztowna wojna pozycyjna wyniszcza infrastrukturę i zasoby (w tym ludzkie) Ukrainy, która pustoszeje. Pamiętam, że w 1991 r. Ukraina liczyła ok. 52 mln mieszkańców, teraz ich liczbę szacuje się na ok. 28 mln. Amerykańscy Republikanie posiadają większość w Kongresie i nie są skorzy do dalszego finansowania tej wojny na wyniszczenie stron. Sankcje nałożone na Rosję mocno uderzyły w Zachód, który sam je omija handlując z Rosją przez Kazachstan i innych pośredników. Ten układ cieszy Chiny, które używają własnej waluty np. na zakup rosyjskiej ropy z 40% zniżką. 

Izrael dalej kolonizuje Palestynę, ok. 70% budynków w północnej Gazie leży już w gruzach, ponad 20,000 zabitych Palestyńczyków, z których 70% to kobiety i dzieci, wiele tysięcy rannych, reszta zepchnięta na południe Gazy. Komentatorzy porównują bombardowania strefy Gazy do bombardowania Hamburga gdzie w gruzach legło ok. 75% budynków, czy Kolonii ok. 61%. Przypomnijmy, że pierwszym tam zarejestrowanym terrorystą był biblijny Samson, a swego czynu dopuścił się przeciwko Filistynom właśnie w Gazie. Na całym świecie jest ok. 2,3 mld chrześcijan, w tym roku nie ma uroczystości w miejscu narodzin Jezusa. Jest wojna.

W 1948 r. Palestyńczycy stanowili aż 89% mieszkańców Palestyny. Dziś 73% populacji Izraela to Żydzi, 21% Palestyńczycy. Na świecie, głównie na wygnaniu żyje ok. 12 mln Palestyńczyków (ok. 6% to chrześcijanie), dla porównania na świecie żyje ok. 14,5 mln Żydów (z czego połowa w Izraelu). Pacyfikacja Gazy spotkała się z silnym sprzeciwem muzułmanów w USA, również protestuje lewica (w tym Żydzi), szczególnie studenci uniwersytetów. Największymi zwolennikami polityki Netanjahu są tradycyjnie republikańscy  ewangelicy, no i oczywiście neocons, czyli byli (głównie żydowskiego pochodzenia) marksiści-trockiści, którzy opuścili Demokratów i za prezydencji Reagana przyłączyli się do Partii Republikańskiej sponsorując wojny. 

Wiem, że brutalne bombardowania Palestyńczyków wzbudzają ludzki sprzeciw. Z drugiej jednak strony wiemy, że wyznawcy islamu w swoich krajach niezbyt dobrze odnoszą się do chrześcijan i nie grzeszą tolerancją (np. Pakistan) wobec naszej wiary i religijnych praktyk, zresztą podobnie jak i ortodoksyjni Żydzi w Izraelu…

Rozumiemy, że celem partii politycznej jest zdobycie i utrzymanie władzy, jednak zasmuca pogarda dla ustanowionego prawa i dopiero co tak wychwalanej Konstytucji. Trudno coś sensownego wspólnym wysiłkiem zbudować, ale zniszczyć można bardzo łatwo. Czyżby głównym celem nowego premiera było stworzenie chaosu? Tak mierzi ich próba ocalenia Polski spod globalistycznego brukselskiego walca, że gardzą porządkiem konstytucyjnym i bezwstydnie i pośpiesznie zmieniają ustawy uchwałami Sejmu, sugerując, że ich konkurenci robili podobnie? Zła wola, głupota zacietrzewionych kogutów, czy agentura?

Przecież nowa parlamentarna większość mogła przejąć kontrolę nad mediami publicznymi legalnie z poszanowaniem prawa, skąd ten pośpiech i wprowadzenie elementów puczu w stylu bananowej republiki, czy może taki jest właśnie cel? Jaka będzie przyszłość takiego państwa? Gdzie podział się instynkt państwowy liderów? Może kandydatom na wyższe urzędy trzeba badać stopień patriotyzmu? 

A może ta nikomu niepotrzebna awantura o brutalne zawłaszczenie mediów z celowym pogwałceniem prawa i ominięciem prezydenta Dudy, miała przykryć uchwalenie w Brukseli szeregu zmian niekorzystnych dla dalszej polskiej państwowości i ściślejszego podporządkowania jej niemieckim planom utworzenia Mitteleuropy? Cytując klasyków można zapytać: “Po co nam demokracja jak jest w Berlinie?”  Czy możliwa jest refleksja nad nadchodzącym niebezpieczeństwem w obliczu zaprogramowanej widowiskowej  inscenizacji  zarządzania kryzysem? Czy wystarczy kopać po kostkach w niekończącym się podwórkowym stylu?

Polska nie jest łupem do zdobycia i podziału (no może w oczach jej wrogów).  Polska to nasza wielka wspólnota o interesy której trzeba dbać i układać się, aby była jak najbardziej wolna, silna, zasobna i niepodległa. Pomyśleć tylko, miałem napisać tekst referujący przedwyborczy układ sił w Ameryce, ale spotkał mnie los Latarnika… 

W starożytności w czasie rozkwitu ateńskiej demokracji (VI/V wiek przed Chrystusem) istniał interesujący mechanizm zwany ostracyzmem, w którym obywatele w tajnym głosowaniu skazywali na wygnanie osobnika (z miasta na 10 lat), który w ich mniemaniu mógłby wprowadzić tyranię. Może by tak się temu demokratycznemu  zwyczajowi bliżej przyjrzeć?

Jacek K. Matysiak                                                                                                  Kalifornia, 2023/12/26
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-12-2023 [07:31] - NASZ_HENRY | Link:

Prawdziwy obłęd to jest w Sejmie, który  jednego dnia potrafi potępić ludobójstwo na Ukrainie i pochwalić ludobójstwo w Gazie😎
Drugim problemem jest orzeczenie SN na temat nieważności wyborów!!
Jeżeli PAD będzie miał podkładkę SN to historia ruszy z kopyta w przeciwnym wypadku będzie się ślimaczyć.
Pozdrawiam serdecznie 13 grudniowego weterana ;-)

                                                                                                                                    '

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-12-2023 [11:34] - Kaczysta | Link:

Ciekawe do ilu koalicjantów i przydupasów ryżego już dotarło, że każdy z nich może zostać Prigożynem

Obrazek użytkownika u2

26-12-2023 [08:58] - u2 | Link:

terrorystą był biblijny Samson

Baju, baju. Znowu teza bez żadnego dowodu. Było dokładnie odwrotnie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Samson_(posta%C4%87_biblijna)

Niezwykłe czyny

Następnie Samson schronił się w grocie skalnej w Etam. Wyruszyła przeciw niemu armia Filistynów. Udały się do niego trzy tysiące mieszkańców Judy z prośbą, by oddał się w ich ręce – mieli go następnie wydać Filistynom. Samson zgodził się, pod warunkiem, że z rąk ich samych nic złego go nie spotka. Związano go dwoma nowymi postronkami i wydano w ręce wrogów. Filistyni triumfowali, jednak Samson przerwał więzy i używając oślej szczęki zabił tysiąc przeciwników. W podsumowaniu 15 rozdziału Księgi Sędziów czytamy, iż „przez dwadzieścia lat sprawował sądy nad Izraelem za czasów Filistynów” (Sdz 15,20).

Później Samson udał się do Gazy, gdzie poszedł do nierządnicy. Jego wrogowie zastawili zasadzkę u bramy miejskiej, jednak wyrwał wrota i zaniósł je „na wierzch góry, znajdującej się naprzeciw Hebronu”.

Obrazek użytkownika Jabe

26-12-2023 [09:46] - Jabe | Link:

Jaka jest istotna różnica wobec po­przedników?

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-12-2023 [11:31] - Kaczysta | Link:

Sytuacja oczywista, ale zblatowanemu z komunistami Tuskowi wolno o 100% wiecej niż Kaczyńskiemu bo i media naprostują szarego obywatela jak ma myśleć, sądy są pokoleniowo z nadania T-34, a prominentni politycy UE niczego nie zrobią co nie posłuży niemcom

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-12-2023 [12:34] - Kaczysta | Link:

Chciałbym zauważyć, że ten cały pełzający zamach stanu przebiega pod nieobecność Tuska, który jak zwykle w kryzysowych sytuacjach schował się w jakieś ciemnej jamie i steruje bezwolnymi marionetkami zdalnie. On doskonale wie, że ta niewyobrażalna hucpa to czysty kryminał.

Obrazek użytkownika u2

26-12-2023 [12:45] - u2 | Link:

Tuska, który jak zwykle w kryzysowych sytuacjach schował się w jakieś ciemnej jamie

Wystąpił chyba w TVNazi, spotkał się z 7-latkiem, który wysłał do niego list. Zaś jego koalicjant Ko-ka aka siniak-mysz też chowa się za choinką :-)

Obrazek użytkownika sake3

26-12-2023 [12:55] - sake3 | Link:

@Kaczysta......Może sobie na to pozwolić.Ma przecież pacynki którym wystarczy tylko lekko zasugerować a już karnie wypełniają rozkazy.Nie trzeba nawet potrząsnąć takim zastrachanym Tygryskiem czy tkwiącym w samozachwycie marszałkiszczem już o ,,zaczytanym'' ministerku kultury( z małej litery) nie wspominając Jeden pobiegnie na granicę dziękować żołnierzom za obronę,a drugi w tym samym czasie biegnie na granicę pouczać nielegalnych migrantów jak sprawnie przedrzeć się przez granicę oszukując pilnujących jej żołnierzy.

Obrazek użytkownika u2

26-12-2023 [13:07] - u2 | Link:

pouczać nielegalnych migrantów jak sprawnie przedrzeć się przez granicę

Turcja już uruchamia nową "tanią" linię lotniczą do ZBiRu z Ankary. Wiadomo, Turcy mają miliony uchodźców, których chętnie wyekspediują np. do Mińska :-)

Obrazek użytkownika sake3

26-12-2023 [13:40] - sake3 | Link:

A stamtąd do Polski......Ech ileż pięknych fotek strzeli sobie marszałkiszcze z taką ilością nielegalnych uchodzców?Może nawet takich jak pomaga w proponowanym przedarciu?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

26-12-2023 [22:33] - Siberian Husky Dog | Link:

Trzeba zacząć od uświadomienia całego społeczeństwa jaka jest naprawdę sytuacja międzynarodowa i co grozi (i kiedy) Polsce. Nie wiem tylko które media są tym zainteresowane i którzy politycy tego chcą? Mamy bardzo mało czasu biorąc pod uwagę że ogromna większość społeczeństwa nie jest świadoma lub nie chce przyjąć tego do wiadomości.

Obrazek użytkownika u2

26-12-2023 [22:48] - u2 | Link:

uświadomienia całego społeczeństwa jaka jest naprawdę sytuacja międzynarodowa

Ale jak zamierzasz je uświadomić jak wszystkie przekaziory są opanowane przez kundelki pełomafii? Niedługo wezmą się za nas. Pełomafia nigdy i nikomu niczego nie wybacza, zwłaszcza krytyki. PAK mówił u Sowy, że PDT jest rudy i mściwy. Niezwykle mściwy :-)

PS. Co prawda tobie nic nie grozi. Nadajesz z daleka. No chyba, że przyjedziesz nieopatrznie do Bolandy.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-12-2023 [00:20] - Chatar Leon | Link:

Oczywiście publika na NB nie rozumi o czym jest tekst.
I w sumie nie przeszkadzałoby jej, gdyby zamiast spektakularnego upadku Polski w wydaniu tępego Tuska, nadal następował powolny i systematyczny upadek w wydaniu jego doradcy Morawieckiego.
Tak się składa, że obydwaj pajace na wyścigi wręcz chwalą się przed gawiedzią, który bardziej wkopał nas w szwindel o nazwie Krajowy Program Odbudowy, będący ukoronowaniem pandemiczno-klimatycznego przekrętu.
Zresztą, czy chwilowy nominalny "rząd" nad Wisłą ma jeszcze jakikolwiek wpływ na cokolwiek?

 

Obrazek użytkownika nonparel

27-12-2023 [22:33] - nonparel | Link:

ABAKELIA IRAKLI, ABALAEV EDUARD, ABASAU SHAMSADZIN, ABASHEV SERHII, ABASHIDZE AMIRAN, ABASHIDZE LEVANI, ABASOV MAGARAM, ABATORAB EL MOSTAFA, ABATUROV EVGHENI, ABAZHER IVAN, ABD ELSAMIE ABDEL GHAFFAR BASSEM MOHAMED, ABDERRAZAK AROUY, ABDERRAZAK AROUY, ABAZHER IVAN, ABD ELSAMIE ABDEL GHAFFAR BASSEM MOHAMED, ABDERRAZAK AROUY, ABDO JWAN, ABDO SALAH, ABDRAKHMANOVA PETIMAT, ABDUL KABIR, ABDULAEV MUSA, ABDULAEV TIMUR,, ABDULGAMIDOWA NATALIIA,, ABDULLAEV IKRAM. ABDULLAEV ILGAM, ABDULLAEV VUGAR, ABDULOV AZER, ABDULRAHMAN RAHIM S ALBISHI, ABEL HANNA, ABHALIL FARID, ABIAD SERGE BLAMOWICZ ADAM, ABLIGAITITE VIOLETTA,, ABRAAMIAN VARIA - to jest tylko początek poszukiwanych przez policję  na literę "A" w moim mieście. Dalej ta lista wygląda podobnie