Brawo Orban! odc.3

Ha! Ukradnę pani Uli tytuł wpisu. Skoro ona może bić brawo Orbanowi to pomyślałem że i ja się przyłączę. Pochwalę Orbana tak jak pani Ula. Ma bowiem chłop jaja i potrafi postawić się UE. Nie tak jak, nie szukając daleko, Tusk łapiący chętnie pieniążki i robiący zgodnie z wolą UE.
No więc Orban zrobił to! Zawetował! Sam jeden przeciw całej UE.
Zawetował przyjęcie nowego wsparcia budżetowego Unii Europejskiej dla Ukrainy w wysokości 50 miliardów euro!
Brawo Orban! Ja i pani Ula bijemy ci brawo :)

No a tak troszkę studząc entuzjazm i schodząc na ziemię możemy już dostrzec szerszy zarys gry czy też jej efekty.
Orban grzecznie wyszedł z posiedzenia na którym głosowano rozpoczęcie procedury przyjęcia Ukrainy do UE.
Ale wrócił kiedy głosowano nad pomocą dla niej :)
A w międzyczasie zainkasował z UE kaskę dla Węgier.
Trzy proste ruchy a jaki efekt!

Wszyscy zadowoleni. No może poza Zełenskim.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-12-2023 [15:25] - Chatar Leon | Link:

Jakie to piękne.
Wszyscy tak zgodni w sprawie Madziara!!!!!:)))))
 

Obrazek użytkownika smieciu

15-12-2023 [16:13] - smieciu | Link:

Tak. Ciekawy paradoks. Orban taki niezgodny ale wygląda na to że gdzieś i tam biją mu brawo.
Kiedy Obran wczoraj wychodził ze śniadania z Macronem i Scholzem, na które nawet Tusk nie miał zaproszenia, miał podobno cienką minę. Choć Macron przyjaźnie go poklepywał: Będzie dobrze!
To śniadanie musiało być bardzo ciekawe.

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2023 [19:48] - sake3 | Link:

@Smieciu....Może sniadanko było wegańskie a'la Spurek  albo z robaków i stąd ta mina.A ,,elyta'' europejska stosuje zawsze metode kija i marchewki więc wygląda na to że kij tym razem.No a jaki ten kij to warto pospekulować.Pan pierwszy..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-12-2023 [16:18] - Ula Ujejska | Link:

@Autor
Czyżby pan zrozumiał czym jest dzisiaj eurokołchoz zwany Unią? Mam wątpliwości.
Orban cofnie swoje weto jeśli Ukraina padnie na kolana - przed kim to chyba nie muszę tłumaczyć? Tusk w tym pomoże, aby szybko załatwić Ukrainę także przy pomocy "polskich narzędzi". Kuńfa także stanie w jednym szeregu antyukraińskim i zablokuje granicę kolejnymi TIRami. Wiwat frajerzy!

Obrazek użytkownika smieciu

15-12-2023 [16:32] - smieciu | Link:

Ale kim są ci frajerzy? Orban? Szybko go pani znielubiła :)
Po drugie Ukraina nie padnie na kolana. Chyba pani nie wierzy że UE rządzą jakieś osły? Tyle się gada o jej demoniczności więc chyba wiedzą co robić? Nie rządzą tam półgłówki? To mnie zawsze bawi. Z jednej strony uważa się że za UE stoi jakiś diabelski umysł a z drugie uważa że jej zarząd najwyraźniej nie ma danych dotyczących sytuacji na Ukrainie. Która ma nagle przegrać. A potem UE ma się bać.
Nie.
Ukraina ma być miękka. Ale nie przegrana. Co jest bardzo dobre także dla Polski.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-12-2023 [16:39] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Gdzie napisałam że lubię Orbana - znów pan zmyśla?
Frajerami są wszyscy ci, co pomagają Niemcom i Rosji rzucić Ukrainę na kolana. To się skończy kolejnym "formatem normandzkim" i haniebnym dla Ukrainy pokojem - ale tu Niemcy się przeliczą, bo Putin nie da sobie wydrzeć Ukrainy. I tak się skończą marzenia frajerów o unijnej potędze. Tusk będzie miał na granicy ruskie wojska, a Polacy kłopot z frajerskim nierządem.