Amerykańska przedwyborcza gorączka…

Co nas czeka w najbliższych latach? Czy tylko bezradny  niepokój tych co mają świadomość, że nadchodzi kryzys, swoisty uwiąd, którego ofiarą padały wszystkie cywilizacje w historii, z powodu lekkomyślnego porzucenia wartości wyznawanych przez swoich przodków? Czy też z powodu czynników zewnętrznych jak w XIII w. najazd Mongołów, a wcześniej wyniszczająca  geograficzna eksplozja islamu, czy komunizmu, a dziś napływ nie adoptujących się nachodźców inspirowanych przez globalistów? Jesteśmy na kolejnym etapie i zakręcie historii. Zwycięska dotąd dominacja Zachodu jest szarpana przez Chiny i stowarzyszone z nimi nowe siły (BRICS+) chcące wyzwolić się spod dominacji dolara i stojącej za nim potęgi USA i krajów NATO. Toczące się na naszych oczach dwie peryferyjne wojny są symptomami wzajemnego testowania swoich sił dwóch wielkich bloków państw.
                                             https://www.usatoday.com/gcdn/...                             W najnowszej historii lewica organizowała rewolucje, walczyła z “pazernymi”  kapitalistami o prawa robotników, walczyła z cenzurą o wolność słowa, o prawa kobiet i wszelkich mniejszości, zwalczała dominację potężnych bankierów, dzielnie walczyła z wielkimi korporacjami, z establishmentem religijnym i opresją państwa. Dziś mamy poważny problem, niestety lewica (przy wsparciu banksterów)  zwyciężyła i teraz kontroluje wielkie korporacje, banki, kapitał, mainstreamowe  media, a nawet spenetrowała religie. Niestety teraz sama wprowadza cenzurę dla tych śmiałków, którym ciągle marzy się wolność słowa, wyznania, wolność osobista i wolność wyboru. Od dawna wiemy, że władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Problem w tym, że powoli wyłania się bliski związek między kompleksem militarnym (w tym służby specjalne), banksterami, a lewicą będącą ich (nie?)świadomym ramieniem skierowanym przeciwko wolności jednostki…

Jest mnóstwo głośnych przykładów na zintegrowane działania służb specjalnych, mainstreamowych mediów i polityków nadzorowanych przez lobbystów,  swoistych oficerów prowadzących, zaklinających rzeczywistość w interesie globalistów wymierzone przeciwko suwerenności jednostki, praw obywatela i suwerenności państwa. Najlepiej obrazuje to oświadczenie ponad 50-ciu byłych dyrektorów wywiadów cywilnych i wojskowych w USA “potwierdzających”, że słynny laptop Huntera Bidena jest tylko rosyjską fałszywką mającą zaszkodzić Joe Bidenowi. Jak widać niektórzy “równiejsi” mogą kłamać przy poparciu mediów bez konsekwencji. Przykładem jest też  bezczelny atak na Trumpa implikujący, że jest agentem Putina tzw. “Steel dossier” wyssane z brudnego palca Hillary Clinton przy poparciu FBI, które wiedziało, że to fake…

Biedni lewacy ostro popierają aborcję, ale niestety przez decyzje swoich zacofanych matek urodzili się i teraz jedyną dla nich nadzieją na postępową konkluzję ich przypadkowego niechcianego życia  pozostaje eutanazja. Są niedoścignieni w swoim dziwactwie i nieco pogubieni, z jednej strony niosą na sztandarach pro aborcyjne hasło  “Moje ciało, moja decyzja”, jednak żądają obowiązkowych kowidowych   szczepień dla wszystkich(!). Pomijając już logiczną niespójność obydwu stanowisk, są zwolennikami radzieckiej nauki w której wszystko już wiadomo. A przecież ustalenia nauki należy ciągle kwestionować, korygować jak to robił swego czasu nasz rodak Mikołaj Kopernik, czy też Benedykt Spinoza, Albert Einstein, itp. No, ale to byli ludzie starej cywilizacji ciemnogrodu, którą należy zmienić, pytanie tylko na co? Czy na chaos z którego skorzystają najsilniejsi, aby wprowadzić swoją przeklętą utopię, której ofiarami będziemy my i nasze dzieci? Czy lewica ze swoją naiwnością rozumie do jakiej przyszłości siebie i nas prowadzi?

Tyle się dzieje na tym świecie, trzeba by pisać codziennie nowy tekst, a na to nie ma czasu. Ja funkcjonuję w skomunizowanym kojcu zwanym Kalifornią, więc zacznijmy od niego. Kalifornia ma ok. 40 mln mieszkańców jest stanem obdarzonym przez Boga piękną naturą i klimatem, a przez potęgę tutejszego biznesu (Dolina Krzemowa) i Hollywood sama jest 5 gospodarką świata. W wielkich miastach niepodzielnie króluje lewica, jednak na olbrzymich połaciach stanu żyją  normalni, w tym konserwatywni ludzie. W stolicy, w Sacramento w stanowym parlamencie ekskluzywnie rządzą i dominują lewacy, których polityczne, środowiskowe i kulturowe decyzje prowadzą ten stan do swoistej ruiny. Tworzy się na wzór feudalny, latynoamerykański model bardzo bogatej elity i reszty populacji, w części żyjącej z obsługi tejże elity, no i klasa bezradnych ofiar edukacji, czy narkotycznie uzależnionych, psychicznie zbyt słabych, aby samodzielnie  i odpowiedzialnie żyć.

Tym razem nie chciałbym zbytnio zajmować się mocno uwikłanym przez Deep State  w rozmaite procesy (ok. 100 zarzutów!)  byłym prezydentem i liderem kandydatów  po stronie republikańskiej  Donald J. Trumpem. Jak wiemy w USA zwycięzca wyborów prezydenckich nie musi wcale zdobyć najwięcej głosów, natomiast musi wygrać w poszczególnych stanach, z których część jest twardo demokratyczna, czy republikańska, a część jest wahająca się (swing states), do tych stanów przypisana jest liczba elektorów, którzy oddają swoje głosy na kandydata. Właśnie o wyborców w tych stanach toczy się walka między pretendentami do prezydentury. 

Trump bezwzględnie dominuje w peletonie republikańskich kandydatów wyprzedzając następnego pretendenta De Santisa (gubernator stanu Floryda) o ok. 40 punktów (!). Liczy się jeszcze b. gubernator Południowej Karoliny i ambasador w ONZ 51 letnia Nikki Haley (żmija himalajska), którą bardzo polubili globaliści i neocons i hojnie dotują jej kampanię przeciwko Trumpowi. Poza nimi liczy się jeszcze energiczny Hindus Vivek Ramaswamy i establishmentowy “atak dog” na Trumpa, b. gub. stanu New Jersey, Chris Christie. Ta czwórka wzięła udział  w środowej debacie republikańskich kandydatów, z której zrezygnował Trump wcześniej występując w stanie Iowa na wiecu będąc gościem prezentera Sean Hannity z FOX News…

Globalistyczne Deep State nie wie jak rozegrać akcję wyeliminowania, wykończenia Trumpa. Tymczasem uwikłano go w cztery procesy z ok. 100 zarzutami, z których choć frywolne coś może się do niego przykleić, a z pewnością odkleją mu pieniądze (na prawników) i czas (odjęty z kampanii wyborczej). Wewnątrz Partii atak idzie od Chrisa Christie (były sojusznik) i teraz finansowo dotlenianą Nikki Haley (b. ambasador Trumpa do ONZ), której notowania nieco poszły do góry. Na dzień dzisiejszy w/g RCP Trump wewnątrz Partii GOP prowadzi z 61%, DeSantis 13%, Nikki Haley 10%, Ramaswamy 5%. Sondaż  w starciu z Bidenem, Trump wygrywa 46,5% do 44,5%, 40% wyborców popiera wysiłki prezydenckie Bidena, 55,7% ma go dość. Jedynie 26% uważa, że sprawy idą w dobrym kierunku, 66% uważa, że idą w złym. Sondażownia Trafalgar podaje: Trump 54%, DeSantis 17% i Haley 16%.

Według sondażu  NYT Trump prowadzi z Bidenem w 5-ciu z 6-ciu swing states. W Nevadzie 52-41, w Georgia 49-43, w Arizona 49-44, w Pensylwanii 48-44, w Michigan 48-43, jedynie w Wisconsin Biden prowadzi 47-45. Na pytanie jeśli wygra Biden czy będzie wojna, “tak” odpowiada 49% sondowanych, a jeśli zwycięży Trump 39% oczekuje, że będzie wojna. 

De Santis jest solidnym, konserwatywnym, bardzo dobrym gubernatorem dobrze prosperującego stanu Floryda (22 mln mieszkańców) i to właśnie on wystąpił na ringu debaty z lewicowym liderem demokratów gubernatorem Kalifornii Gavinem Newsom w programie Seana Hannity na platformie FOX News 92 letniego Australijczyka Ruperta Murdocha, który nie lubi Trumpa. Trump utrzymuje dobre stosunki z częścią redaktorów programów FOX jak Mark Levin (syjonista), czy Sean Hannity (oportunista). Spójrzmy na zwarcie “tytanów” czyli kontrastową debatę między najlepszymi gubernatorami reprezentującymi stan demokratyczny, Kalifornię i republikański, Florydę. 

Gavin Newsom znany jest jako bardzo elokwentny, gładki, śliski i inteligentny polityk, więc zachodziła obawa, że rozłoży na łopatki “drewnianego” mniej sprawnego w “gębie”, ale sprawnego gospodarza Florydy. Dla DeSantisa była to szansa przypomnienia się wyborcom i poprawienia swoich notowań jako kandydata w republikańskim wyścigu do prezydenckiej nominacji, nawet przy takim przeciwniku jak Trump. Z kolei szybko “strzelający” Newsom jest rozpatrywany jako czołowy kandydat prezydencki demokratów w razie ustąpienia z wyścigu schorowanego, niedołężnego Bidena. Był to klasyczny pojedynek najlepszych przedstawicieli Blue State (Demos), przeciwko Red State (GOP). Debatę oglądało ponad 4,75 mln widzów. Prawdę mówiąc nie wiemy dziś czy jednak za rok ci dwaj politycy nie będą ponownie walczyć, tym razem oficjalnie o prezydenturę pod koniec 2024 r… 

W sumie 90 minutowy telewizyjny pojedynek gubernatorów był dość interesujący, bardziej niż 4 debaty republikańskich kandydatów. Pytania Hannity były precyzyjne, często z wyświetlanymi danymi statystycznymi, tak aby uczestnicy nie mogli bezkarnie łgać i tworzyć własnych statystyk. Wrzućmy trochę “mięsa” odnośnie sytuacji w obydwu stanach. Zwykłych obywateli najbardziej bolą podwyżki cen artykułów, bądź usług powtarzalnych, np benzyna 1 galon (3,78 litra) w Kalifornii kosztuje przeciętnie $4,85, na Florydzie $3,17, przy średniej krajowej $3,25. W ciągu ostatnich 2 lat z Kalifornii wyprowadziło się 750,000 mieszkańców, zaś 454,000 Amerykanów przybyło do stanu Floryda. Statystyki pokazują, że Kalifornia ma dwukrotnie więcej przestępstw kryminalnych niż Floryda, która ma 3 razy mniej bezdomnych niż Kalifornia.

Widać było, że DeSantis był dobrze przygotowany i przypierał Newsoma do muru, który kreatywnie wrzucał swoje statystyki wzięte z sufitu, lub drwiąco przerywał czasem miażdżące wypowiedzi DeSantisa. W/g danych statystycznych w 2022 r. 51,000 kalifornijczyków przeniosło się na Florydę, a 29,000 mieszkańców Florydy przeniosło się do Kalifornii, która w ostatnich 3 latach straciła 800,000 mieszkańców. W/g U.S. Census Bureau w 2022 r. najwięcej ludzi z innych stanów przeniosło się na Florydę, aż 318,855… 

Newsom zapewnił o swoim całkowitym poparciu dla “dynamicznego” prezydenta  Bidena i jego wspaniałej polityki i nietuzinkowych osiągnięć w ekonomii, a nawet w zabezpieczeniu południowe granicy (sic!). Przypomnijmy, oblicza się, że za kadencji Bidena przeszło przez granicę  nawet 10,000,000 głównie mężczyzn w wieku poborowym ze 160 państw świata (!). W tym roku zarejestrowano ponad 26,000 Chińczyków i ponad 30,500 Rosjan, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Czytałem, że jest plan aby tym młodym mężczyznom umożliwić służbę w siłach zbrojnych i porządkowych w zamian za uregulowanie ich imigracyjnego statusu. Czyli globaliści chcą z nich uczynić janczarów, którzy bez żadnych związków z wartościami i tradycjami Ameryki mogą być użyci nawet przeciwko amerykańskim patriotom protestującym globalistyczne zarządzenia.

DeSantis przypomniał, że na Florydzie (Sunshine State) nie ma  podatku dochodowego, a w Kalifornii jest jeden z najwyższych (13,3%) w USA (2-gi najwyższy na 50 stanów) i  Kalifornia ma najwyższe koszty życia, które są najbardziej  niekorzystne dla klasy średniej. Gubernator podkreślił, że usunął dwóch sponsorowanych przez Sorosa prokuratorów dlatego, że nie przestrzegali prawa i zbyt łagodnie traktowali przestępców. Również podpisał prawo zabraniające Chińczykom kupowania ziemi uprawnej i usunął instytuty Konfucjusza ze stanowych uniwersytetów (siały chińską propagandę i kradli technologię). 
Absolutnym gwoździem do trumny była relacja DeSantisa z rozmowy z mężczyzną, który przeprowadził się z Kalifornii na Florydę i zachwalał niskie podatki, niską przestępczość i gratulował gubernatorowi sprawnego zarządzania stanem, po czym dodał, że jest teściem gubernatora Kalifornii,  którym jest przecież Gavin Newsom… 

Debata przebiegała w rzeczowym stylu, jednak Newsom często przerywał wypowiedzi DeSantis i strzelał ślepymi argumentami. Panowie spierali się o własne zarządzanie w okresie epidemii Kowidu, o stosunku do wpływów w szkołach LGBT+ i pornograficznych książek w szkolnych bibliotekach dla małych dzieci. Przypomnijmy, że gub. Newsom w czasie pandemii zamknął publiczne szkoły, jednak w tym czasie jego dzieci uczęszczały do prywatnej szkoły. Oczywiście DeSantis mocno punktował wpływy polityki gender w kalifornijskich szkołach. Dodał, że w Kalifornii rząd popiera farmakologiczną i chirurgiczną zmianę płci u dzieci, bez wiedzy rodziców (!). Także dzieci z innych stanów mogą przebyć operację zmiany płci przyjeżdżając nawet bez wiedzy rodziców  do Kalifornii. Wczoraj Karolina, dzisiaj Karol…

W pewnym momencie DeSantis podniósł kartkę papieru z planem miasta San Francisco (którego poprzednio Newsom był merem) z brązowymi plamami ilustrującymi większość miasta dodając, że to są obszary na których na ulicach można wdepnąć w ludzkie odchody. Prawdą jest, że mimo wielu programów  i ogromnych nakładów populacja bezdomnych (często narkomanów) mieszkających na ulicach w ostatniej dekadzie wzrosła o 32%. Również miasto zafundowało program chętnym narkomanom: darmowe, bezpieczne wstrzyknięcie narkotyku…

Komentatorzy dowcipkowali, że debatę gubernatorów sponsorował popularny biznes ciężarówek U-Haul, a to odnośnie wielkiego boomu z powodu przeprowadzek z Kalifornii głównie do Teksasu i na Florydę. Trzeba przyznać, że debata, szczególnie ze strony DeSantisa wniosła wiele danych statystycznych kontrastujących te dwa amerykańskie stany i mimo rozmaitych opinii pomogła (choć w innym stopniu) tym dwojgu kandydatów na urząd prezydenta (choć Newsom jeszcze formalnie nie zgłosił swojej kandydatury). Newsom zaprezentował się jako lewicowy demagog dla którego mocą uśmiechu i kłamstwa można śmiało zaczarować rzeczywistość… 

Cóż, na dzień dzisiejszy liczą się Trump i Biden, który jednak coraz bardziej podupada na zdrowiu, ciąży mu też polityka otwartych granic, słabnąca gospodarka, dwie toczące się wojny i wzrastające ceny artykułów pierwszej potrzeby. Pewnie gdzieś w okolicach maja 2024 r. Biden zrezygnuje przekazując swoje zgromadzone w prawyborach głosy na Newsoma. Problem z tym, że takie posunięcie ominęłoby wiceprezydent Kamalę Harris, co z kolei zniechęciło by czarnoskórych wyborców do  głosowania na Demokratów (dziś już aż 25% popiera Trumpa)… 

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                                               
Kalifornia, 2023/12/07

Niektóre materiały do tematu:
https://www.wsj.com/politics/e... 
https://www.usatoday.com/story... 
https://www.realclearpolitics.... 
https://www.foxnews.com/opinio... 
https://www.zerohedge.com/poli... 
https://babylonbee.com/news/ne...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-12-2023 [06:04] - NASZ_HENRY | Link:

Chińczycy mają rację, obyś żył w ciekawych czasach 😎
 

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [06:06] - u2 | Link:

Gavin Newsom znany jest jako bardzo elokwentny, gładki, śliski i inteligentny polityk

Gostek z dysleksją i dyskalkulią rządzi Kalifornią ? :-)

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

07-12-2023 [07:12] - Siberian Husky Dog | Link:

 Rok 2024 to rok kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę ona już się rozpoczęła w dniu wyborów J.Bidena na prezydenta , Niestety, w USA w tej politycznej w walce dominuje logika: „im gorszy mój przeciwnik, tym lepiej”. I tej logiki trzyma się także opozycja parlamentarna w Kongresie” 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [11:38] - Czesław2 | Link:

Z punktu widzenia Polski nie ma to znaczenia. Gdy nie będzie rządził Brzeziński,  przyjedzie Mosbacher. Lub klony.

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [13:13] - smieciu | Link:

I tak i nie.
Tak, bo taka jest rzeczywistość polityczna niewiele mająca wspólnego z bajkami o niezależnym patriotycznym rządem PiS. Polska jest częścią większej układanki zarządzanej przez konkretne siły, bez których wsparcia żaden rząd w Polsce nie powstanie. A tym samym taki rząd jest zobowiązany do wprowadzania pewnych rozwiązań.
Nie, gdyż te siły nie są tożsame, wbrew pozorom nie całkiem chcą tego samego. Więc naciski płynące z ambasady USA mogą mieć inne priorytety. Tak swoją drogą Mosbacher jest ciekawym przykładem pokazującym stosunek Trumpa do rządu PiS. Który był ciągle naciskany takimi czy innymi sposobami przez niego. Brzeziński Bidena jest bardziej wyważony ale oczywiście swoje narzuca także.

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [15:38] - u2 | Link:

Szmaciak broni pełomafii i atakuje Peace, a pełomafia pokazała już raz wała USA i pokaże następny raz. Wcale nie chodzi o tęczowe małżeństwa i adopcje dzieci przez takie seksualne dziwolągi, tylko o poważniejsze sprawy międzynarodowe. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [16:03] - smieciu | Link:

Tak, Pełomafia pokazała wała Bidenowcom i tak do władzy doszedł PiS. Ich wytwór.

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [17:25] - u2 | Link:

Szmaciak celowo zapomina o 2014 i ewakuacji Tuska do Brukselki :-)

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [17:40] - smieciu | Link:

Coś pomieszałeś ufoczku. Ewakuował się bo wiedział że Bidenowcy realizują już operację przestawienia wajchy w Polsce. Nie było sensu siedzieć i czekać na nieuchronną porażkę. Było jasne że oddadzą władzę więc w PO czynili już odpowiednie ruchy nawet nie próbując stawiać dużego oporu, wystarczy spojrzeć na rząd Kopacz.

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [17:53] - u2 | Link:

Szmaciak znowu myli tropy, broniąc heroicznie swoje rodzinne Niemcy. Baju Baju Bajden doszedł do władzy dopiero w 2021 :-)

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [18:08] - smieciu | Link:

Czyżby moja ofiarko losu? :)
Ale niech ci będzie. Bronię Niemców przed twoim idolem Baju Bajdenem.
 

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [18:16] - u2 | Link:

Szmaciak broni siebie przed dolaniem oliwy do jego pustawej kopf :-)

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [18:25] - smieciu | Link:

Długo nie pociągnąłeś w temacie u2. Musisz się jeszcze zdrowo podszkolić by wyjść z piaskownicy. Zawsze się tak będzie to kończyć. Dziecinadą kolesia, któremu już tylko zostało rzucić piaskiem.

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [18:32] - u2 | Link:

Szmaciak ciągnie temat obrony Niemiec przed USA jak dziecko, bo wie że in jedem mann steckt ein kind :-)

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [12:00] - Czesław2 | Link:

W Polsce jest zainstalowane ok 50GW mocy w elektrowniach węglowych, wodnych, gazowych, fotowoltaicznych i wiatrowych. Teraz zapotrzebowanie na moc wynosi ok. 27GW  z czego elektrownie węglowe dają ok 23GW ( max. chyba ok 24GW), żródła tzw odnawialne ok.2GW ,( moc zainstalowana ponad 25GW ) import ponad 2 GW.  Google na pytanie o moc elektrowni węglowych  w Polsce nie udziela odpowiedzi. Żydokomuna przy poparciu WSZYSTKICH polityków POPIS wpycha nas w katastrofę OZE. Nawet po wybudowaniu za 20 lat 9GW atomówek , ok 3 GW w gazie i 4 ĢW wiatraków na Bałtyku( to nie znaczy, że moc dla Polski ) brakuje po likwidacji węgla ok 8 GW. Przy czym stabilność dostaw z Bałtyku to ok 60%.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [12:17] - Czesław2 | Link:

Przypominam, że elektrownie węglowe w Polsce mają zniknąć praktycznie przed wbudowaniem pierwszego bloku EA. Wynika to ze zobowiązań podpisanych przez Morawieckiego.

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [13:18] - smieciu | Link:

Zobaczymy. Można było narzucać wiatraki, gasić węgiel. Dlaczego nie miałoby być możliwe odwrócenie tego procesu. Dopóki nie powstaną tanie, sensowne sposoby magazynowania energii elektrycznej tzw. zielona energia nie da rady stanowić alternatywy.
Najwięcej dowiemy się obserwując Niemcy, które będą musiały wykonać decydujący krok w jakimś kierunku. Wygasiwszy atomówki właściwie są zmuszeni do powrotu do węgla.

Obrazek użytkownika Ptr

07-12-2023 [16:11] - Ptr | Link:

te decyzje wskazują ,że niemcy to świry , albo bardzo przebiegłe są.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [16:17] - Czesław2 | Link:

Te decyzje wskazują, że wszystkie rządy w państwach uni są niemieckie lub żydowskie.

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [16:30] - smieciu | Link:

@Ptr Z Niemcami jest taki problem że ludzie nie potrafią do nich podejść racjonalnie. A jedynie emocjonalnie. Świry lub przebiegłe demony.
Dlaczego na tamtejsza rzeczywistość nie ma podlegać tym samym prawidłom polityki co gdzie indziej?
Co niby ma stanowić o ich wyjątkowości?

Obrazek użytkownika Ptr

07-12-2023 [16:54] - Ptr | Link:

Bezczelnie następują innym na odciski. Niemcy to jedna z główek apokaliptycznej bestii z morza czyli grona potęg rządzących światem. Ta główka ze śmiertelna raną , która została zaleczona. Rozdz. 13. 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [16:10] - Czesław2 | Link:

SN orzekł ważność referendum. Ktoś miał wątpliwości?

Obrazek użytkownika Ptr

07-12-2023 [16:28] - Ptr | Link:

Miałem wątpliwości. Mogli orzec ,że nieważne i bez ciągu dalszego - bezprzedmiotowe czy coś takiego. 
Te wybory to było zagranie na strunie nienawiści ludzkiej , wywołanie niechęci do władzy bez wskazania na racjonalne powody, bo tych zasadniczo było mało. Niestety tę krytykę bardzo silnie wspierała Konfederacja. Ugrupowanie konserwatywne przyczyniło się do rewolucji oskarżeniami o reżim, ludobójstwo itp. To nie może tak być by katolicy na takie coś się nabierali. 
Chodzi o to ,że krzyki z różnych stron w stylu "powiesić ich" nastawiały rewolucyjnie ogłupiałą większość. 
Ktoś kiedyś ocenił,że bez rewolucji Rosja byłaby duzo silniejszym krajem. 
Tak samo Polska byłaby silniejsza , gdyby realistycznie oceniano naszą politykę gospodarczą. Ale w logice rewolucyjnej nie liczą się drobne sukcesy i porządek , ale żądza wywalenia stolika. 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [16:49] - Czesław2 | Link:

Gdyby orzekli, że były przewały  ale nie miały wpływu na wynik  byłby pretekst do ścigania fałszerzy wyborów. Oni jednak stwierdzili, że nie było przewałów.

Obrazek użytkownika Ptr

07-12-2023 [16:57] - Ptr | Link:

Można powiedzieć ,że w imieniu interesu publicznego - świętego spokoju. Najwyższej świętości w polityce. 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [19:03] - Czesław2 | Link:

NIKT z polityków nie skomentował tego. Czyli mamy polityczny deal. Bez rozwiązania siłowego naród nie zmieni okupacji Polski.

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [19:16] - smieciu | Link:

Politycy nie są dziećmi nie biorą takich przedstawień jak to pseudorefendum serio. Tu nie jest potrzebny żaden deal. PiSowcy zorganizowali szopkę, która miała im pomóc w wygraniu wyborów. W którą uwierzyć mogły tylko tłumy naiwniaków. Tak samo jak w nagle powołaną Komisję od Ruskich Wpływów. Stało się to co 8 lat temu z referendum, które miał zorganizować PiS w sprawie wpisania zasady działania Lasów do Konstytucji. Pieli, pieli po czym natychmiast zapomnieli.
Naprawdę niesamowite jest dla mnie ilu ludzi bierze te szopki na serio.
Zwyczajnie temat ten nikogo nie obchodził. Ani PiS ani tym bardziej KO ani SN. Nikogo, kto stąpa twardo po ziemi.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-12-2023 [19:26] - Czesław2 | Link:

Dla niemca to szopka, dla mnie niepodległość Polski nie.

Obrazek użytkownika smieciu

07-12-2023 [19:39] - smieciu | Link:

I co, tą niepodległość uzyskamy głosując na PiS? To ma nie być szopka?

Owszem wyżej napisałeś że trzeba przełamać ten Układ, że nie zrobią tego politycy. Ok, to ma sens.
Tylko że to słowa na pokaz. W głębi duszy ciągle chodzi o ten PiS. Ciągle tkwi ta propaganda o złym Niemcu. Tych lat wbijania fałszu do głowy nie da się wymazać. Tej całej mitologii począwszy od Smoleńska.
Ok, to kiedyś zdawało się mieć sens. Sam w dużej części tak to widziałem. Są tu przecież ciągle moje wpisy, komentarze z przed 10u lat. Tylko że nie kto inny jak sam PiS rozbił te mity. Nie próbując rozwikłać zagadki Smoleńska. Przez to upadł mit o złym niemieckim Tusku maczającym palce w tej katastrofie. PiS przez te osiem lat nie znalazł nic na ruskie wpływy na Tuska zamiast tego urządzając farsę wyborczą.
PiSowcy powinni wreszcie przejrzeć na oczy: oszukano ich. Zorganizowano wielką mitologię, która jak dzisiaj widać nie ma już żadnego punktu oparcia. Wisi już tylko na czystej wierze.
Najwyższy czas ją porzucić i stanąć na ziemi.

Obrazek użytkownika u2

07-12-2023 [19:43] - u2 | Link:

niemieckim Tusku maczającym palce w tej katastrofie

Szmaciak uparcie broni Tuska i Niemcy. Nagroda szmaciaka nie minie :-)

Obrazek użytkownika Ptr

07-12-2023 [17:42] - Ptr | Link:

Dziś 7.12   Rocznica ważnych decyzji z 1941 roku. Hitler jeszcze do 5.12 parł na Moskwę i był 20 km od Kremla.  Stalin odsłonił daleki wschód i przerzucił 18 dywizji plus 1500 czołgów i dużą liczbę samolotów ze wschodu pod Moskwę. Amerykanie wg rozkazu z dowództwa ustawili na widoku swoje samoloty w rzędach i pancerniki w bazie Pearl Harbor. Schowali strategicznie niezbędne lotniskowce. Japończycy zaatakowali po swojej wschodniej stronie.

Ameryka przeżywa kryzys. Obejrzałem kilka filmów na ich najbardziej znanej platformie filmowej. Wybrałem tylko najbardziej wartościowe pozycje z tego chłamu. 
Wnioski są takie : 
Filmy dokumentalne są  pozbawione całej prawdy. Przykładowo pokazuje się bombardowanie klasztoru, a pomija się bitwę o Monte Cassino. (zginęło  ok. 55 tys. Aliantów i ok. 20 tys Niemców.) Podają ,że ściągneli tam armię z wielu narodowości , ale bez przebiegu bitwy. A już zupełnie bez zatknięcia polskiej flagi na Monte Cassino. 
Jeżeli chodzi o Enigmę wspomina się Alana Turinga i jakąś babeczkę. Zero wzmianek o podarowaniu maszyny wywiadom zachodnim przed wojną. Zero wzmianek o  udziale Polaków. Przełom miał nastąpić po zdobyciu maszyny z pokładu niemieckiego U-bota. 
Reszta , czyli filmy to jest tak skomasowany przekaz podprogowy ,że ludzie się nie obronią przed tą wielowarstwowo podaną informacją.
Potem ludzie działają w społeczeństwie , ale jeżeli zapytać dlaczego tak działają , a nie inaczej to nie umieją odpowiedzieć. 
Bo mówimy o przyczynach kryzysu zachodu przecież. 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-12-2023 [23:13] - Jan1797 | Link:

"Rocznica ważnych decyzji z 1941 roku…Filmy dokumentalne są pozbawione całej prawdy”.

Nie ukrywam kilku łebskich tu blogerów zastanawiało się jak podejść do tematu. Jeden z nich pytał kilka dobrych dni temu, co w zaistniałej sytuacji powyborczej robić? Odsuwając politykę wewnątrz krajową na bok równie dobrze można stwierdzić; podobne zarzuty mogą formować Amerykanie; Bo przecież ogrom pomocy dla ZSRR, technologicznej i technicznej pomocy pochodził od nich; Podczas konferencji w Teheranie nawet Stalin przyznawał, że bez amerykańskiej pomocy w ramach programu Lend-Lease ZSRS przegrałby wojnę z Niemcami. https://wielkahistoria.pl/amer...
Wracając do sedna. Nie widzę tu lepszych form niż to co zrobiła Polska Fundacja Narodowa z anglojęzyczną wersją filmu VR „Wiktoria 1920” https://www.pfn.org.pl/projekt... 
Czy można podobnie przywołać historie Monte Casino, jak i Enigmy? Wszak rząd z grona opozycji zapowiadał tu nowe inicjatywy.
 Polonusi miast epatować się przykrywkami dla konfederacji może przejrzą na oczy a historyczne zaszłości uzupełnione o fakty nie będą razić. 

 

Obrazek użytkownika Ptr

08-12-2023 [16:18] - Ptr | Link:

Współczasny film historyczny dokument i fabuła w światowych sieciach bazuje na pewnych podstawach filozoficznych czy psychologicznych , które dają widzowi coś co chce zobaczyć , a niekoniecznie coś co było prawdą. Dostajemy ułatwioną w odbiorze bajkę ułożoną pod z góry wymyślony scenariusz, a raczej zaplanowany efekt emocjonalny. Cała narracja ma być zgodna z jakimś przesłaniem i pojawiającym się na końcu wnioskiem. Poza tym generalna filozoficzna podstawa tych produkcji wydaje się być osnuta na teoriach ewolucji ludzkości. Na przykład długotrwale mordują się dwie strony konfliktu by wypracować jakieś zasady kultury. Jeżeli polskie sprawy były pokazane w jakimś innym paradygmacie, to nie spotka się z zainteresowaniem. Jeżeli publika chce zobaczyć mordujących się herosów, to nie będzie poświęcała czasu na rozstrząsanie cierpienia na uboczu tych konfliktów. To zbyt trudne i niezrozumiałe. 
Proszę zobaczyć jak jest zrobiony film fabularyzowany , narracja historyczna Age of Samurai. Chyba 6 odcinków. 

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

08-12-2023 [04:33] - Jacek K.M. | Link:

@ Ptr
To prawda rodzimy refleksje na rocznicach jak "cośtam" ptaki siedzące na drutach. Pearl Harbor był zasadzką potrzebnego pretekstu wejścia US do wojny, coś jak 7X 2023 r atak Hamasu. Taktyka czasem blokuje strategię jak w przypadku antypolskiego sojuszu Hitler Stalin, który jednak wyziębił wcześniejsze pro niemieckie sympatie Japonii, która poczuła się zdradzona i Hitler nie mógł na nią liczyć atakując Sowiety.
Tak, masz rację, nie oczekujmy, że zachodni historycy zrozumieją sprawy i historię Europy środkowo-wschodniej. Dla nich są Niemcy, Rosja i coś tam. Jednak niektóre publikatory już zawierają polski wkład w Enigmę, której przecież pracujące modele Polacy przekazali tuż przed wojną Anglikom, Francuzom i Amerykanom...

Obrazek użytkownika Ptr

08-12-2023 [10:43] - Ptr | Link:

"Pearl Harbor był zasadzką potrzebnego pretekstu wejścia US do wojny,"  
Bardzo kosztowny pretekst. Zbyt kosztowny.Niewiarygodnie kosztowny. 
Czy był przynętą by Japonia nie zadała ZSRS ciosu w plecy ? 

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2023 [17:00] - smieciu | Link:

Co w nim było kosztownego? Z tego co kojarzę Amerykanie stracili bodajże dwa krążowniki czy pancerniki i to wszystko.
Zresztą nie ma tu żadnych domysłów. Amerykanie wiedzieli o wszystkim zawczasu i to jest zwykły fakt historyczny. Wiedzieli bo od dawna potrafili rozszyfrowywać japońskie depesze.

Czy był przynętą by Japonia nie zadała ZSRS ciosu w plecy ? 
Pewnie o to chodziło. Roosevelt sprzyjał Stalinowi. Japoński atak na ZSRR mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Niemców. Dlatego administracja Roosevelta robiła wiele by wciągnąć Japonię do wojny ze sobą. Stawiając jej warunki właściwie nie do przyjęcia.
Roosevelt w swojej kampanii wyborczej obiecywał kontynuację polityki izolacjonizmu. Potrzebował czegoś dużego żeby wejść do wojny. Zrobił wszystko by Japończykom atak na Pearl Harbor się udał (zabrawszy oczywiście stamtąd najważniejsze okręty)  Posunął się nawet do usunięcia statków handlowych z północnego Pacyfiku. By nikt Japończyków nie wykrył i nie dał znać. Blokował oczywiście także wszystkie meldunki. O poruszaniu się floty japońskiej, depesze itp.

Obrazek użytkownika Ptr

08-12-2023 [20:35] - Ptr | Link:

Autor
Amerykanie w nalotach stracili 2335 żołnierzy (1143 zostało rannych), zginęło także 68 cywilów (35 zostało rannych). Zatopionych zostało 5 pancerników (USS „Arizona„, USS „Oklahoma„, USS „California„, USS „Utah” i USS „West Virginia”), a 3 zostały uszkodzone (USS „Maryland”, USS „Nevada” i USS „Pennsylvania”, USS „Tennessee”). Marynarka Stanów Zjednoczonych straciła również dwa niszczyciele (USS ”Cassin” i USS ”Downes”).
W sumie uszkodzonych lub zatopionych 21 okrętów. 188 samolotów zniszczonych , 156 uszkodzonych. 
Straty japońskie :29 samolotów i 5 miniaturowych okrętów podwodnych. Zginęło 65 japońskich żołnierzy.
Ale racja ,że to było wpisane w przyszłą ekspansję. Ale po pierwsze Rosja miała wytrzymać, a wytrzymała ze względu na mrozy -20 do -35 pod Moskwą i dywizje z dalekiego wschodu. Już nie mieli rezerw do obrony linii frontu nawet z tymi dywizjami. 
 

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2023 [20:46] - smieciu | Link:

@Ptr Przecież wszystkie poza dwoma okręty wróciły do służby. Port był płytki, powyciągano je i zreperowano.
W ciągu jednej bitwy, zaraz na początku wojny, pod Midway Japończycy stracili 4 lotniskowce. To był cios. Który w Tokio wywołał niemal panikę.
Gdyby Japończycy mieli jaja to przeprowadziliby drugi nalot. Mogliby więcej okrętów doprowadzić do całkowitej niesprawności. Mogliby puścić z dymem wielkie składy paliwa, które były bardzo istotne w dalszej kampanii. Nie zrobili tego. Mieli szansę zadowolili się pozornym efektem. Pearl Harbor z punktu widzenia bieżącej kampanii wojennej okazało się praktycznie bez znaczenia.
Za to miało gigantyczny efekt pod innymi względami.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

08-12-2023 [23:10] - Jacek K.M. | Link:

Bardzo ważnym celem Japończyków było zablokowanie /kontrola kanału panamskiego, jednak nic z tego nie wyszło... To miałoby wielkie znaczenie dla przyszłości wojny.

Obrazek użytkownika Ptr

09-12-2023 [10:39] - Ptr | Link:

Mijasz się z prawdą. 3 okręty nigdy nie wróciły do służby, a pozostałe wróciły dopiero w 1944 , praktycznie nie miały wpływu na wojnę. Składy paliwa to akurat płonęły. Japońska strategia przewidywała najperw odcięcie Australii i zajęcie Filipin oraz pogonienie Brytyjczyków. I tylko dzięki rozszyfrowywaniu depesz japońskich byli oni zaskakiwani przez lotniskowce USA na Morzu Koralowym i pod Midway, gdzie wpadli w zasadzkę. Sztywny adm. Nagumo nie umiał sobie poradzić ze zmianą sytuacji. A Amerykanom dopisało niebywałe szczęście bo co prawda zastawili pułapkę , ale ich samoloty nie umiały znależć przeciwnika i znalazły go przypadkiem. Gdyby nie wywiad Japonia zdobyłaby Pearl Harbor i być może blokowałaby Amerykanów przy ich portach i Kanale Panamskim.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

08-12-2023 [18:45] - Jacek K.M. | Link:

Koszty były wpisane na rzecz korzyści z przyszłego zwycięstwa, tak Japonia, jak i US wiedziały, że wojna jest inwestycją przyszłej swojej wielkości. Kazdy rozumiał to po swojemu. Stalin nie wszedł do II RP  (17IX 1939) aż pogonił Japończyków i podpisał z nimi pokój. Japonia zrozumiała, że obszarem jej podboju jest obszar Pacyfiku, nie Rosja Sowiecka.

Obrazek użytkownika paparazzi

07-12-2023 [19:40] - paparazzi | Link:

Jacku, dobre przedstawienie obrazu realnej polityki USA ale diabeł tkwi w szczegółach. Dziś Republikanie odeszli od swojej wartości pryncypialnej w celu oszukania wyborców. Kiedyś /dawno temu za Reagana/ było to nie do pomyślenia. Rozmawiałem z wieloma politykami widziałem ich prace i efekty reprezentacji suwerena. Dzisiaj medialne sztuczki i korzystanie z rad manipulatorów mas czy to z jednej strony czy z drugiej wołają o trzecia partie co jest niemożliwe. /TRUMP/ Zasada divide et impera w całej okazałości . Oczywiście zmiany w USA w skali makro są liczone na długotrwałym politykę zmian testowana choćby covidem i innymi instrumentami i czytania reakcji opozycji prawdziwej.  Middle class jest jeszcze silna i trzeba ja osłabić. Ten zgniły establishment politykow pozbawiony instynktu państwowości będzie walczył z każdym niesterowalnym i niezależnym przywódcą. I spójrz na politykę europejska , wypisz wymaluj USA , uczą się od mistrza. Jedyna nadzieja że konserwatywna cześć USA się nie da zmanipulować. O Polsce nie zabieram głosu bo tam nie mieszkam a też i skąd oni maja się uczyć i brać przykład? Już wiem, eureka, historia magistra vitae est. Cicero.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

08-12-2023 [04:45] - Jacek K.M. | Link:

@paparazzi
"Ten zgniły establishment politykow pozbawiony instynktu państwowości będzie walczył z każdym niesterowalnym i niezależnym przywódcą"
To prawda. Przypomnijmy los Saddama, czy Kadaffiego, wcześniej inni.. Dziś suwerenem niestety jest wyobcowana z patriotyzmu elita polityczna, której (wszędzie nie tylko w Polsce, czy US) oficerem prowadzącym jest lobbysta na usługach wielkich korporacji w słuzbie NWO. Teraz jeszcze dochodzi możliwa manipulacja przez AI...Ten nowy golbalistyczny suweren kontroli jest wyzuty z lokalnych patriotyzmów jest/chce być suwerenem świata...

 

Obrazek użytkownika Czesław2

09-12-2023 [08:46] - Czesław2 | Link:

@ paparazzi Polski w sensie społeczeństwa dawno nie ma. Jest zbiór 20-45 latków o moralności wszy na ciele żywiciela. Reszta się nie liczy. Walczy o fizyczne przetrwanie. Sądzę, że mamy powieloną przez żydów kopię amerykańskiego społeczeństwa z przed 50 lat.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-12-2023 [06:40] - Siberian Husky Dog | Link:

Putin ogłosił ,że............ będzie się ubiegał o reelekcję w 2024 roku.

Ostatni raz byłem tak zaskoczony jak po niedzieli był poniedziałek!