Koalicja ośmiu gwiazdek cz.12. Sfałszowane Referendum

Media podają cytuję : "W niedzielę 15 października odbyły się wybory posłów do Sejmu i senatorów o Senatu, ale równocześnie Polacy głosowali w ogólnokrajowym referendum. Niestety, podczas głosowania doszło do licznych przypadków, gdy członkowie komisji wyborczych pytali, czy wyborca chce wszystkie karty do głosowania lub wręcz sugerowali „bez referendum”.

Nawet Państwowa Komisja Wyborcza - jeszcze w trakcie głosowania - wydała komunikat zwracając uwagę na bardzo poważny problem.„Państwowa Komisja Wyborcza poleca, aby niezwłocznie przekazać komisjom obwodowym, że działanie takie jest niedopuszczalne" - podkreśliła PKW. - "Należy wskazać komisjom, że to wyborca ma prawo odmówić przyjęcia którejś z kart do głosowania, natomiast komisja obwodowa nie może pytać, które karty wydać" 

Ta sytuacja niewątpliwie mogła mieć wpływ na wynik głosowania. Przypomnijmy, że ostatecznie frekwencja wyniosła 40,91%, a niezbędny - dla ważności referendum - był próg 50 procent. To spowodowało, że wynik referendum nie był wiążący.
Jak można się było spodziewać do Sądu Najwyższego wpłynęły liczne protesty wyborcze dotyczących właśnie referendum. Media ustaliły ustaliły, iż jest ich znacznie ponad dwa tysiące. Zdecydowana większość dotyczy agitacji prowadzonej przez członków komisji wyborczych. 

Protesty są obecnie analizowane przez sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Zgodnie z polskim prawem orzeczenie dotyczące ważności lub nieważności referendum musi być wydane do 15 grudnia.
Jak podają media, waga zarzutów zawarta w protestach - potwierdzona w niedzielę 15 października przez Państwową Komisję Wyborczą - powoduje, że bardzo prawdopodobny jest scenariusz o unieważnieniu referendum przez Sąd Najwyższy.
Jeśli takie orzeczenie zostanie ogłoszone będzie to oznaczało konieczność powtórzenia ogólnokrajowego referendum z tymi samymi pytaniami.

Dygresja
Wybory do sejmu i senatu również kwalifikują się do powtórki. Punkty wyborcze nie zostały zamknięte o godzinie 21. Głosowanie trwało do późnych godzin nocnych, gdy znane były już wyniki sondażowe. To jest ewidentne złamanie prawa, a jego skutki zapewne miały wpływ na wynik końcowy wyborów. Obywatele którzy kochają swój kraj na pewno pójdą na ponowne referendum Żeby nie było zaskoczeniem że wyborcy którzy nie głosowali w pierwszym referendum zmienili zdanie widząc co robi opozycja z rotacyjnym marszałkiem Oszukani wyborcy bo do takich też należę na pewno ponownie zagłosują bo widzimy co szykuje Tusk jak dojdzie do władzy.

Jednym z "argumentów" PKW były braki kart wyborczych w komisjach, za co były odpowiedzialne zgodnie z oświadczeniem vice przewodniczącej PKW samorządy. To kolejny absurd po aferze z poprzednich wyborów, z listami wyborców. Centralny rejestr wyborców PKW pomimo wieloletniego sabotowania tej zmiany, w końcu powstał. Pełnej kontroli nad kartami wyborczymi, jak wynika ze słów tej pani, PKW nie ma. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jeden absurd zniknął, pozostał inny.

 Reasumując na logikę referendum w związku z negatywną agitacją nie wydawania kart referendalnych lub ich odmową przez komisje wrogie PiS i Polsce z komisji lewackich i anty polskich powinno być unieważnione i powtórzone, natomiast komisje w których głosowanie jest po oficjalnym zamknięciu lokali wyborczych o 21.00 nie powinny już wpuszczać wyborców z agitacji którzy mieli cały dzień na przyjście do lokalu wyborczego i zagłosowanie, a po ogłoszeniu wstępnych wyników exit poll nie powinno to już mieć miejsca.

Jeżeli w Polsce ma być przestrzegana praworządność, to członkami Sejmu i Senatu RP powinno się wręczać zaświadczenia po rozpatrzeniu protestów przez Sąd Najwyższy. Wielu obywateli pracowało w komisjach wyborczych i mają świadomość, że wszystko jest do sprawdzenia. Oddzielnie są zapakowane listy, oddzielnie głosy ważne i nieważne i wszystkie teczki, worki są odpowiednio opisane i zapieczętowane.Wszystkie sprawy były omawiane na szkoleniach! Za źle wykonaną pracę powinni zwrócić pieniądze do budżetu.

Czas pokaże jaką w Polsce posiadamy praworządność ?

KONSTYTUCJA !

Żródło :
https://niezalezna.pl/polska/n...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [13:13] - Tezeusz | Link:

Całe wybory sfałszowane nie tylko referendum.Wszystko do powtórki bez względu na koszty gdy chodzi o Ojczyznę.Wszystko sfałszowane na chama.Bezwzględnie powtórzyć choćby wyli non stop,mnie to nie rusza bo wyją już 8 lat.Bez zaświadczeń słoje tylko w domu rodzinnym mogą głosować bo i tak tam jeżdżą po słoiki niemal co tydzień.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [13:36] - Tezeusz | Link:

Przypominam fakt słowa Tuska w czasie kampanii- "te wybory będą sfałszowane",.Fakt były.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-11-2023 [13:55] - Pani Anna | Link:

@Tezeusz
No dobrze. Ale kto sfałszował,  ci co wygrali, czy ci, co przegrali? Warto byłoby ustalić stan faktyczny, zanim napisze się protest, bądź zgłosi  przestępstwo. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [14:10] - Tezeusz | Link:

@ anna
Pytanie i odpowiedż
https://www.infor.pl/prawo/now...
Rudy niemiec przed kamerami wybory fałszował, referenda unieważniał...

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-11-2023 [14:59] - Pani Anna | Link:

@Tezeusz
Ale przecież Tusk przegral... Jeżeli fałszował,  to czemu tak nieudolnie, że musi się z tymi podpartiami, kołami i z Holownia dogadywać? W jednej koalicji nie może być dwóch takich wodzów jak Tusk i Holownia...

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [15:12] - Tezeusz | Link:

@anna
Rudy twierdzi, że wygrał, dlaczego fałszował ? bo rudy i do tego niemiec...i wszystko jasne nie widzisz tego bo znowu masz brudne śmierdzące gary i tęcza na oczach..

Obrazek użytkownika u2

21-11-2023 [14:18] - u2 | Link:

Centralny rejestr wyborców PKW pomimo wieloletniego sabotowania tej zmiany, w końcu powstał. Pełnej kontroli nad kartami wyborczymi, jak wynika ze słów tej pani, PKW nie ma. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jeden absurd zniknął, pozostał inny.

Niewątpliwie była Noc Cudów, kiedy turystyka wyborcza kwitła. Ponoć milion wyborców zagłosowało poza swoim miejscem zamieszkania. Kto na to pozwolił ?

Zamieszana jest PKW, która nie zachowała ciszy wyborczej i pozwoliła na Noc Cudów. Widać niemieckie pieski Pieskowa przebierają nóżkami, aby przejąć władzę w Bolanda za wszelką cenę.

Obrazek użytkownika Pers

21-11-2023 [14:51] - Pers | Link:

@u-beczek
Uwielbiam wasze wycie :)))))
PiS PO to jedno zło!

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [16:33] - Tezeusz | Link:

Wyjesz @Rus..jak tobie blog z literką " Z" skasowali, to dopiero było wycie ..znakomite....
Moja misja trwa nadal Ruszkiewicz - dzisiaj skomentowałem  kolejne dwie ścierwoneonowe agitki..zgadnij kogo ?  dodam moich ulubionych autorów...
Cieszysz się ? Uwielbiam wasze wycie ! znakomicie !

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2023 [17:03] - sake3 | Link:

@Pers.......No proszę.....Dwaj nudziarze @Pers i @Tricolour nareszcie jednego zdania w temacie wycia i piją sobie z dzióbków.W kwestii Ukrainy nie byli tacy jednomyślni i każdy wył po swojemu Można prosić o jakąś zmianę wpisów? .Ja wiem że to dla panów trudne ale warto To nie Brodway gdzie repertuar leci latami.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-11-2023 [17:19] - Siberian Husky Dog | Link:

Polska jest jedynym krajem, w którym miernoty intelektualne uchodzą za elity polityczne, a ludzie ogarnięci za ciemnogród.
Trzeba przyznać, że Michnikom po 89 roku udało się skutecznie zawinąć gówno w sreberko.

Obrazek użytkownika Pers

21-11-2023 [18:03] - Pers | Link:

@sake
//nareszcie jednego zdania w temacie wycia i piją sobie z dzióbków.//
Ja nikomu "z dzióbka" nie piję.
Zwłaszcza takiemu jełopowi.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [20:09] - Tezeusz | Link:

@Rus
to ,że jesteś " jełop" jak sam piszesz o sobie, to wiemy wszyscy dodam  także że cham ....
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Obrazek użytkownika u2

21-11-2023 [17:30] - u2 | Link:

PiS PO to jedno zło!

Kłamiesz.

Obrazek użytkownika tricolour

21-11-2023 [15:37] - tricolour | Link:

Słychać wycie? Znakomicie!

😄

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [15:54] - Tezeusz | Link:

@trzykolor
czuć raczej sowieckie gówno osranego karakana bandyty putlerka i jego zwolenników...ścierwa waniajet..czosnek też od nich wali..
Zwiń tęczę bo majaczysz jak popierd...Przez 7 lat pobytu na NB zero napisałeś materiału....szok intelektu ?

Obrazek użytkownika tricolour

21-11-2023 [16:08] - tricolour | Link:

@tezeusz

Ja to zero napisałem? Wystarczy napisać trzy słowa, by wywołać zamierzony efekt.

😜

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [16:35] - Tezeusz | Link:

@trzy 
Ty zero napisałeś bo masz zero tęczowe zamiast mózgu....ale to już nie moja sprawa..

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [15:40] - Tezeusz | Link:

Kiedy Rozliczenie tych co szkodzili Polsce z Putinem w ramach tzw " Resetu"  i zbrodni Smoleńskiej, za donoszenie i szkodzenie Polsce...szkoda , że PiS tego nie uczynił a mógł pozamykać wrogów Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [19:54] - Jabe | Link:

Warto spytać, czemu partia rządząca sa­bo­to­wała cen­tralny rejestr wy­borców.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [20:07] - Tezeusz | Link:

@jebe
warto spytać kto sabotuje twój mózg ? tradycje rodzinne?

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [20:12] - Jabe | Link:

Któż sabotował, jeśli nie Jarosław Kaczyński z Andrzejem Dudą do pomocy?

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [20:15] - Tezeusz | Link:

@Jebe
Twój mózg sabotował Prezydent RP jak sam o sobie  piszesz ? ej zmień szybko leki, nie wal tyle wódy bo zidiociejesz do reszty....Idź na odwyk..

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [20:46] - Jabe | Link:

No to kto w końcu sabotował ten centralny rejestr?

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [20:49] - Tezeusz | Link:

@ jebe
"No to kto w końcu sabotował ten centralny rejestr?" twój rejestr mózgowy przecież ty go NIE posiadasz tylko sieczka komusza.....Nie kompromituj się jak pijesz.Przez ponad 9 lat na NB ani be ani me z twego intelektu zerowego tylko bełkot....starczy !

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2023 [18:51] - Jabe | Link:

Centralny rejestr wyborców PKW po­mimo wielo­letniego sa­boto­wania tej zmiany, w końcu po­wstał.

Sabotowanie było, a sabo­tu­ją­cego brak.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [20:27] - Tezeusz | Link:

Nie tylko referendum,całe wybory to przekręt na zaświadczenia wielokrotne oraz uwaga-złamanie ciszy wyborczej poprzez ogłoszenie wyników w trakcie wieczorno-nocnych głosowań.Przypomnę jak było w wyborach gdy jedna z komisji przedłużyła głosowanie o 2 godziny bo z powodu, chyba, awarii drzwi wejściowych do lokalu wyborczego i wówczas nie ogłaszano wyników do chwili zamknięcia tego lokalu.Powód-cisza wyborcza.A teraz nie ma ciszy wyborczej??skandal.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-11-2023 [15:13] - Tezeusz | Link:

We wtorek portal Niezależna.pl ujawnił, że do Sądu Najwyższego wpłynęło ponad 2 tys. protestów dotyczących przebiegu referendum, a właściwie zachowania członków komisji wyborczych, które miało wpływ na decyzje wielu osób, a tym samym referendalną frekwencję.
Teraz mamy oficjalne potwierdzenie z Sądu Najwyższego. Jak nam przekazał rzecznik SN, sędzia Aleksander Stępkowski, wpłynęło 1177 protestów przeciwko ważności wyborów i 2290 przeciwko ważności referendum.
„Ze względu na krótszy termin podjęcia uchwały w przedmiocie ważności referendum, obecnie sędziowie zajmują się głównie protestami referendalnymi. Dotychczas załatwiono 1326 protestów przeciwko ważności referendum, z czego dominują decyzje formalno-procesowe: 1121 protestów zostało połączonych do wspólnego rozpatrzenia, natomiast 205 protestów zostało pozostawionych bez dalszego biegu z uwagi na ich braki formalne”

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-11-2023 [17:45] - Alina@Warszawa | Link:

Nie wiem po co Tezeusz powtarza mój wpis, udając, że Amerykę odkrył - wypadałoby podać źródło: https://naszeblogi.pl/comment/... 

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-11-2023 [18:33] - Tezeusz | Link:

@alina
nikogo nie powtarzam piszę co myślę i czuję ...Odsyłam do materiałów prasowych w tym Niezależna.pl
 Źródło podane czytać a nie tylko oglądać obrazki..

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-11-2023 [19:21] - Alina@Warszawa | Link:

Phi ...