Czy prezydent A. Duda podoła wyzwaniu?

Przed obecnym prezydentem Andrzejem Dudą chyba największe wyzwanie jego dwukadencyjnego panowania. Zostało mu niecałe 2 lata kadencji a tak naprawdę 1,5 roku, bo wybory prezydenckie odbędą się w Polsce najpewniej w maju 2025 roku. 

To całkiem dla niego nowa sytuacja, bowiem teraz już nie będzie miał większego lub mniejszego poparcia swojego zaplecza politycznego w postaci PiS (ZP) i będzie musiał stać na straży konstytucyjnej praworządności, naszego państwa i jego dalszego rozwoju w sytuacji, gdy ewentualny nowy rząd D. Tuska będzie traktował go totalnie jako przeciwnika. 

To niemal będzie powrót do sytuacji, w której musiał przez lata funkcjonować śp. prezydent Lech Kaczyński, który przez opozycję w postaci D. Tuska i jego ferajny był traktowany jak "śmieć" i stosowano wobec niego zmasowany i wielokierunkowy "przemysł pogardy". 

Wedle mnie te 1,5 roku A. Dudy będzie dla niego prawdziwym sprawdzianem jego politycznych możliwości służenia Polsce i Polakom, i albo zapisze się w historii Polski złotymi zgłoskami, albo będzie się go wspominać na marginesie jako tego, który nie obronił suwerenności i niepodległości naszej Ojczyzny. 

To będzie bój o polskość, bo naprzeciw siebie stanie obóz polski i antypolski, który wykona każde polecenie płynące z niemieckiej UE czy też z Rosji. A stawka jest bardzo wysoka. Dzisiaj jest dyskusja w PE na temat zmian traktatów unijnych i jeżeli jutro zostaną one pozytywnie przegłosowane to droga do centralizacji UE stanie otworem a to będzie w konsekwencji oznaczało koniec państwowości naszej Ojczyzny. 

Bardzo bym chciał, aby prezydent stanął u boku prawdziwych mężów stanu narodu polskiego jak śp. L. Kaczyński, choć oczywiście nie życzę mu takiego końca jak jego mentor polityczny. 

Wielokrotnie krytykowałem prezydenta A. Dudę, ale teraz nie jest czas przypominania tego, co mu zarzucałem. Dziś po prostu polscy patrioci MUSZĄ stanąć za nim murem. Nie mamy innego wyjścia a historia znów się powtarza. Byli kiedyś Targowiczanie, którzy doprowadzili do zniknięcia Polski na 123 lata a teraz są nowi Targowiczanie, którzy mogą doprowadzić do utraty Polski na wiele dziesięcioleci dłużej. 

Czy prezydent A. Duda podoła temu wyzwaniu? "Nadzieja umiera ostatnia", więc ja wierzę, że mu się to uda. Ale też musi czuć nasze wsparcie, wsparcie patriotów a nie fałszywych i kłamliwych zdrajców Polski! I musi też być przekonanym, że jako Polacy potrafimy oddzielić zdrowe i polskie ziarna od niemiecko-rosyjskich plew, i gdyby nam przyszło walczyć o Polskę to się nie zawahamy! 

Jest też jeszcze inny aspekt, który w jakimś tam stopniu może motywować prezydenta A. Dudę do propolskich, ale nie tylko takich działań. 

Jest to obrona sojuszu NATO. Każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że ewentualne niemiecko-brukselskie scentralizowanie UE oznaczać będzie powolne wypieranie NATO z Europy. Tego chcą Niemcy, Francja czy Niderlandy. Natomiast Polska swoją obronność opiera na sojuszu z USA, UK a tym samym na NATO, które jest najsilniejszym obronnym sojuszem militarnym na świecie. 

Gdyby więc prezydent A. Duda umocnił lub też uratował NATO w Europie, to może mieć otwartą drogę do bycia kolejnym sekretarzem generalnym NATO. A przecież jest na tyle młody, że musi też myśleć o swojej przyszłości... zresztą jak każdy z nas...  

I tak dygresyjnie. Może się - co jest bardzo prawdopodobne - zdarzyć, że obecna totalna opozycja utworzy rząd i stanie się totalną a raczej mściwie totalitarną ekipą rządzącą. Już są sygnały, że po przejęciu władzy dzisiejsza opozycja może działać bezprawnie i z naruszeniem polskiej Konstytucji. Chce nawet doprowadzić do usunięcia prezydenta w drodze referendum, co prawnie nie jest możliwe a dodatkowo - aby ominąć ewentualne weto prezydenta - chce wprowadzić chaos prawny i rządzić za pomocą uchwał a nie ustaw, co też nie jest zgodne z polskim prawe. Tak więc tym bardziej prezydent A. Duda będzie musiał zachować się jak "mąż stanu". 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

21-11-2023 [09:51] - Pers | Link:

Bełkot zrozpaczonego pisowca.
Wyjcie na zdrowie :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-11-2023 [12:30] - Tezeusz | Link:

@ Pers twój chamski belkot jest znany już w całym internecie...Cham nr 1 dowody ?
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Dzisiaj skomentowałem aż dwa materiały  scierwoneonowe na stronce...  zgadnij jakie mam swoich faworytów  przecież wiesz ? - misja Ruszkiewicz..misja !

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2023 [19:37] - sake3 | Link:

@Pers.....Gdzie pan tu widzi zrozpaczonych pisowców Jesteśmy pisowcami trafnie oceniającymi cyrk klaunów stworzony  przez tuskoczarzastotygrysków. Patrze na te nadęte gęby,słucham głupot i gróźb Pan tak dobrze poinformowany pewno wie czy seryjny samobójca już dostał zaliczkę.Czy namawiając nas do wymierania chce Polskę pozbawić przyzwoitych ludzi? Jakoś nie zamierzam umierać jeszcze wiele kaw przede mną.

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [10:08] - Jabe | Link:

Toć nie ma znaczenia, czy nowy rząd będzie pre­zy­denta trak­tował „total­nie jako przeciw­nika”. Ma znaczenie, czy pre­zydent będzie weto­wał wszystko jak leci, żeby tylko rządowi życie u­przykrzyć.

Komentowanie bajania o obozach pol­skim i anty­polskim tym razem sobie daruję.

Obrazek użytkownika spike

21-11-2023 [10:36] - spike | Link:

@jabe
"Komentowanie bajania o obozach pol­skim i anty­polskim tym razem sobie daruję."

słusznie postąpiłeś, oszczędziłeś nam czytania twojego bełkotu.
Już sama zapowiedź Tuska bezprawnego rządzenia jest działaniem antypolskim

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [11:12] - Jabe | Link:

Nie Donalda Tuska miałem na uwadze.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-11-2023 [11:42] - krzysztofjaw | Link:

 Jabe

Nie! Prezydent A. Duda ma pilnować, aby rządy totalitarnych nie zabierały ludziom tego, co dał im PiS i aby polskie państwo było silne, np. za pomocą własnej i dużej armii oraz realizowało zapowiedziane inwestycje. A najważniejszą rzeczą jest, aby Polska nie zgodziła się na zmianę traktatów unijnych. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [11:57] - Jabe | Link:

Nie bardziej oni totalitarni. Proszę po­hamować inwektywy.

Prezydent nie dbał, żeby pań­stwo pol­skie było silne. Wobec Ukrainy na przy­kład był zwolennikiem haniebnego ser­wi­li­zmu (ig­norując Wołyń, szy­­kany gos­po­darcze). Skąd o­czekiwanie, że to się zmieni? Bo się z Do­naldem Tus­kiem nie lubi? To nie takie pewne.

Dotąd też nie słychać było, żeby pan pre­zydent był przeciw u­ległości rządu Ma­teusza Mo­ra­wie­ckiego wobec unii.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-11-2023 [17:23] - Siberian Husky Dog | Link:

Listopad to dziwny miesiąc. Deszcz pada a zamiast grzybów pojawiają się idioci

Obrazek użytkownika u2

21-11-2023 [10:23] - u2 | Link:

Wielokrotnie krytykowałem prezydenta A. Dudę, ale teraz nie jest czas przypominania tego, co mu zarzucałem. Dziś po prostu polscy patrioci MUSZĄ stanąć za nim murem.

Zaraz, zaraz, proszę przypomnieć co @autor zarzucał dla PAD, przecież nie można nikogo popierać w ślepo. PAD zawetował ustawy sądowniczą i medialną, no i obniżającą stopnie generałów z WRON m.in. dla śp. teścia europosła Czarneckiego, pierwszego Polaka w kosmosie, nie licząc Pana Twardowskiego na Ksieżycu.

Poza tym PAD ma moc wetowania, które jeśli będzie po myśli Zjednoczonej Prawicy jest nie do obalenia. Tutaj nic zwykli obywatele nie wskórają. To PAD jest dla zwykłych obywateli, nie odwrotnie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-11-2023 [11:58] - krzysztofjaw | Link:

u2

Było tego dużo: od braku ujawnienia Aneksu z Raportu o Likwidacji WSI aż po zawetowanie ustaw Czarnka czy nazywanie Polski Polinem.
Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

21-11-2023 [12:58] - Czesław2 | Link:

Panie Krzysztofie, w referendum nie było podstawowego pytania o wolność Polski, mimo, że rząd wiedział o tym problemie. Teraz Hołownia blokuje ustawę sejmową. Ale akurat to jest oczywiste. Został wystawiony przecież przez naród handlowy.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-11-2023 [13:20] - Czesław2 | Link:

Hołownia blokuje projekt ustawy, gdyż wtedy jego i Tuska zdrajcy nie mieliby mandatu do głosowania za likwidacją Polski. Jaki wyrok jest za zdradę Ojczyzny?

Obrazek użytkownika Czesław2

21-11-2023 [15:41] - Czesław2 | Link:

Dlaczego PiS nie stworzył takiej ustawy 2 miesiące temu? Temat znany od dawna. Chyba wiemy dlaczego? Prawda? Show must go on.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-11-2023 [18:12] - krzysztofjaw | Link:

@ Czesław2

To jest dobre pytanie. Mam tylko jedną odpowiedź: to strach PiS-u przed oskarżeniem go o chęć Polexitu. Już w 2020 roku SP winna opuścić PiS - ZP i stać się partią umiarkowanie eurosceptyczną. To był jeden z wielu błędów prawicowej koalicji ZP.
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [19:42] - Jabe | Link:

A może to pobożne życzenia, a tak miało być od początku. Wszak bracia Ka­czyńscy kon­sekwentnie są za inte­gracją.

Obrazek użytkownika u2

21-11-2023 [21:24] - u2 | Link:

A wy w kuń-fie jesteście za dezintegracją Bolandy i utworzeniem z niej kondominium szkopsko-kacapskiego pod waszym nierządem.

Obrazek użytkownika spike

21-11-2023 [10:33] - spike | Link:

"Już są sygnały, że po przejęciu władzy dzisiejsza opozycja może działać bezprawnie i z naruszeniem polskiej Konstytucji."

nie tylko sygnały, to jest wpisane na listę pierwszych "100 spraw na 100 dni rządu".

By trzeba poszukać w Konstytucji, czy Prezydent widząc deklarację przyszłego rządu, że będzie działał bezprawnie, wprowadzając anarchię prawną w Polsce, może odmówić premierostwo Tuskowi, a nawet odmówić zatwierdzenia nowego rządu.

Nawet jak ustawy etc. będą bezprawne, to nim zostaną usunięte z drogi prawnej, będzie chaos, a to źle będzie wpływać na pozycję Polski.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-11-2023 [11:11] - Pani Anna | Link:

@spike
By trzeba po prostu wreszcie przeczytać te nieszczęsną konstytucje, zanim się zacznie wypisywać głupoty. To nie jest ani trudna, ani długa lektura. Polecam wszystkim obecnym na NB " jurystom".

Obrazek użytkownika spike

21-11-2023 [15:14] - spike | Link:

@anna
no właśnie, zacznij od siebie, ilość głupot jakie tu wypisujesz, można dojść do wniosku, czy cokolwiek poza programem tv i reklam ciuchów i kosmetyków przeczytałaś :)))))))))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-11-2023 [17:06] - Pani Anna | Link:

@spike
Ależ czytam jeszcze twoje komentarze 🤕

Obrazek użytkownika spike

21-11-2023 [19:00] - spike | Link:

@aniu
miej litość nad sobą i nad nami, jakbyś przeczytała Konstytucję, to bez wątpienia byś się tym chciała pochwalić i zabłysnąć jak cyrkonia, podała odpowiedni cytat, a wyszło jak zwykle, błysnęłaś złośliwością, jak szkiełko z rozbitego kufla. :))

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-11-2023 [19:40] - Pani Anna | Link:

@spike,
🔆,  konstytucję,  czy inaczej prawo konstytucyjne przerabiają studenci I roku prawa w pierwszym semestrze, czyli wlasciwie maturzyści. Tak było za moich czasów i tak jest teraz. Myślę,  że i Ty dałbyś radę ja chociaż przeczytać ( to tylko 243 art., czyli mały pikuś ), a wtedy zrozumiesz, dlaczego nie podam "właściwego cytatu". Zrozumiesz również jak bardzo nie powinieneś dalej brnąć... W sumie to masz szczęście,  że na NB nie ma więcej prawników,  bo zabiliby cię śmiechem.

Obrazek użytkownika spike

21-11-2023 [20:21] - spike | Link:

@aniu, nie rób z siebie większego głupca niż jesteś, chcesz pokonać Chmaja?
moje pytanie dotyczyło art.155.
Weź może nakarm kota, czy umyj garnki, zmyj podłogę etc.
nie błyśniesz bardziej niż szkiełko z rozbitego kufla :))))))))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-11-2023 [01:25] - Pani Anna | Link:

@spike
Art 155 czego? Zakładam,  że  Konstytucji R.P. Czego zatem chłopcze nie rozumiesz z art. 155?

Obrazek użytkownika spike

22-11-2023 [11:04] - spike | Link:

@aniu
myślenie zbyt topornie tobie idzie, daj sobie spokój, nie mam tyle cierpliwości by ciągle ci coś tłumaczyć.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-11-2023 [11:25] - Pani Anna | Link:

@spike
Odkąd tłumaczyłeś zasady wyłapywania aerozolu w szmate na wolnym powietrzu nie wyszedłeś poza poziom tych "ekspertów ", których nazwisk już chyba nikt nie pamięta, ani nie chce pamiętać.  Na twoim miejscu, spaliłabym się ze wstydu ale to trzeba jakiś wstyd mieć,  a nie tylko psychiczny przymus udawania "prymusa" i wydalania z siebie publicznie setek głupot.
Czy ty w ogóle robisz w ciągu dnia coś mądrego,  pożytecznego? Weź choćby mop do ręki i ogarnij podłogę,  to mniej zarazków  będzie wokół ciebie fruwać. 

Obrazek użytkownika spike

22-11-2023 [13:17] - spike | Link:

vituperatio stultorum laus est.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-11-2023 [12:10] - krzysztofjaw | Link:

spike

Ewentualne rządy totalnych będą totalnie totalitarne i z tym będzie się musiał zmierzyć A. Duda.

Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

21-11-2023 [10:56] - Czesław2 | Link:

Niezależnie od Dudy  Polski albo już teraz  albo za 1,5 roku nie będzie. Tego chce suweren widząc polskich polityków. Zresztą  suweren nie miał wyboru.

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-11-2023 [11:24] - Ijontichy | Link:

PACJENT:
"Wedle mnie te 1,5 roku A. Dudy będzie dla niego prawdziwym sprawdzianem jego politycznych możliwości służenia Polsce i Polakom, i albo zapisze się w historii Polski złotymi zgłoskami, albo będzie się go wspominać na marginesie jako tego, który nie obronił suwerenności i niepodległości naszej Ojczyzny."
DIAGNOZA:
https://youtu.be/ZTZsZjGxyCc?feature=shared
Przypadek beznadziejny...NASTĘPNY!

 

Obrazek użytkownika Czesław2

21-11-2023 [13:30] - Czesław2 | Link:

Za słabe. Tylko 0,75 duszkiem.

Obrazek użytkownika Hornblower

21-11-2023 [13:23] - Hornblower | Link:

"Jest to obrona sojuszu NATO. Każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że ewentualne niemiecko-brukselskie scentralizowanie UE oznaczać będzie powolne wypieranie NATO z Europy. Tego chcą Niemcy, Francja czy Niderlandy. Natomiast Polska swoją obronność opiera na sojuszu z USA, UK a tym samym na NATO, które jest najsilniejszym obronnym sojuszem militarnym na świecie". 
Tak dla przypomnienia, Niemcy, Francja i Niderlandy są członkami NATO. Więc skoro Polska swoją obronność opiera na NATO, to także na nich. To raz. Prezydent Biden zawarł z Niemcami w marcu tego roku deal. W zamian za wolną rękę w układaniu UE, Niemcy będą grzecznie wspierać Ukrainę i rezygnują z marzeń o europejskich siłach obronnych, etc. Co z punktu widzenia Niemiec jest sensowne, bo wojna na Ukrainie pokazała, że europejskie armie NATO delikatnie mówiąc nie są specjalnie przygotowane do wojny na szerszą skalę. To dwa. Co do pragmatyki działania i ewentualnych reform czy rozszerzania NATO to nikt z Panem Prezydentem Dudą ani rządem (jaki by nie był) dyskutował nie będzie. My jesteśmy od wykonywania poleceń. Zwłaszcza Naszego Najważniejszego Sojusznika. To trzy. Jak dla mnie, prawdziwym sprawdzianem politycznych możliwości służenia Polsce i Polakom przez Pana Prezydenta była 45 - minutowa rozmowa z Panią Kanclerz Merkel, przeprowadzona w 2017 roku i jej efekty.

Natomiast dalej mnie zadziwia, że partia, która w 2008 roku, ręka w rękę z Donaldem Tuskiem i PO głosowała w Sejmie za upoważnieniem prezydenta do ratyfikacji traktatu lizbońskiego, który amputował Polsce ogromny kawał suwerenności, która 2 lata temu wspólnie z Lewicą przeforsowała ratyfikację ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej, będącej milowym krokiem na drodze budowy IV Rzeszy, która bez protestów zgadza się na największe idiotyzmy forowane przez KE, uchodzi za gwaranta oporu przeciwko tejże KE.

"To będzie bój o polskość, bo naprzeciw siebie stanie obóz polski i antypolski, który wykona każde polecenie płynące z niemieckiej UE". 
Panie Krzysztofie, Pan w to wierzy?  Bo ja jestem zdania, że nie ma różnicy. Jak rząd tzw. ZP wykonywał każde polecenie płynące z niemieckiej UE, tak i czynił będzie rząd tzw. opozycji. No bo powtórzę - cóż takiego się stało? Jakież to zmiany nastąpią w związku ze zmianą Premiera RP? Rząd stworzy "opozycja" - premierem RP będzie "opozycyjny" Inofizielle Mitarbeiter. Rząd stworzy PiS - premierem będzie nadal "prawicowy" Inofizielle Mitarbeiter. STASI wiecznie żywe?
 

Obrazek użytkownika Czesław2

21-11-2023 [13:32] - Czesław2 | Link:

Złe rozpoznanie przeciwnika zawsze kończy się klęską. Tylko, że tu mamy już tylko przeciwnikow.

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2023 [16:49] - sake3 | Link:

@Czesław2....Należy uścislic komentarz i podać kto jest tym przeciwnikiem.Niedopowiedzenie jest dobre ale we flircie towarzyskim

Obrazek użytkownika MFW

21-11-2023 [15:05] - MFW | Link:

@Hornblower
"Jakież to zmiany nastąpią w związku ze zmianą Premiera RP?"
Piszac te farmazony wiesz, ze nic nie wiesz!
Przez te lata rzadów PIS/ZP kazdy myślący człowiek mógł zauważyć fundamentalną różnicę w ich rządach i rządach PO-PSL.
Ty tego nie widzisz, bo cię oślepiła POlszewicka nienawiść nie tylko do PIS/ZP, ale do Polski i jej interesów, w tym z interesem szeroko rozumianego bezpieczeństwa na czele.
Nie wiem ile masz lat, ale z tego wpisu możnaby cię uznać za typową gimbazę.
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2023 [15:23] - Jabe | Link:

Nikt tej fundamentalnej różnicy nie widzi. Nie­którzy wierzą mimo wszystko, że jest.

Obrazek użytkownika Adam66

21-11-2023 [17:24] - Adam66 | Link:

@MFW
Oczywiście, że każdy zauważył różnice między rządami PISu i platfusów, nastąpiła ogóna poprawa życia, zwłaszcza dla najuboższych.  Do tego dodano patriotyczny patos i czujność Polaków została uśpiona.  Już dawno pisałem o tym, że rządy PISu to "tuczenie gąski", gdyby w 2015 roku nie było zmiany rządu to ludzie prawdopodobnie wyszłi by na ulicę.  A tak, cisza, spokój, i konsolidacja państwowych gigantów.  Jednego tylko (oficjalnie) nie wzięto pod uwagę, a co jeśli PIS przegra?  Ano będzie o wiele łatwiej sprzedać konglomerat orlenowski niż kilka mniejszych spółek.  Czy to była niefrasobliwość czy też taki był plan?

Obrazek użytkownika Hornblower

21-11-2023 [22:18] - Hornblower | Link:

Cieszę się, że trafiłem na myślącego człowieka. Wobec tego, zamiast klepać frazesy, podaj JEDEN przykład działania PiS/ZP czy też rządu PiS/ZP (nie ważne, skuteczny czy nie) mającego zablokować integracyjne działania KE. JEDEN. Cokolwiek. Bo o tym pisałem w komentarzu.
Czy w interesie Polski jest to, by stanowisko premiera RP piastował agent STASI, obojętnie, Oskar, Student czy jakiś inny? Moim zdaniem nie. Rozumiem, że zdaniem myślącego człowieka tak, pod warunkiem, że agent będzie "nasz". Tak gwoli ścisłości, nigdy nie popierałem PO, PSL czy Lewicy. Nie moja bajka. Dlatego też nie muszę się teraz żalić, jacy to oni byli, są i będą beznadziejni. Ja to wiem, z ich działania. Natomiast nie moją jest zasługą, że PiS stał się kopią PO. Po prostu, władza degeneruje. Więc należy ją wymieniać co 4 lata,

Obrazek użytkownika u2

21-11-2023 [22:37] - u2 | Link:

przykład działania PiS/ZP czy też rządu PiS/ZP (nie ważne, skuteczny czy nie) mającego zablokować integracyjne działania KE

Na przykład blokuje wprowadzenie jednolitego podatku cyfrowego w UE.

Obrazek użytkownika Hornblower

21-11-2023 [23:35] - Hornblower | Link:

Wiceszef MF Artur Soboń stwierdził, że "mając na względzie przyjęte w październiku 2021 r. oświadczenie w sprawie dwufilarowego rozwiązania w celu sprostania wyzwaniom podatkowym wynikającym z cyfryzacji gospodarki, państwa należące do OECD/G20 Inclusive Framework wspólnie przyjęły założenie, że żadne nowe podatki od usług cyfrowych ani inne odpowiednie podobne środki nie zostaną nałożone na żadną spółkę od dnia 8 października 2021 r. i do dnia 31 grudnia 2023 r. lub wejścia w życie międzynarodowej konwencji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. 
Oczekujemy na efektywne i szybkie zakończenie prac na forum OECD, które pozwoli wprowadzić opodatkowanie podatkiem cyfrowym na skalę międzynarodową (zasięg globalny)" - wyjaśnił wiceminister. Soboń dodał, że obecnie trwają intensywne prace nad treścią projektu międzynarodowej konwencji, która będzie dotyczyła zasad opodatkowania również tzw. gigantów cyfrowych. "Rząd RP te prace popiera" - napisał wiceszef MF.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-11-2023 [05:49] - Czesław2 | Link:

Niezbyt to rozumiem. Globalìści chcą opodatkować siebie?

Obrazek użytkownika juur

21-11-2023 [18:01] - juur | Link:

@Hornblower Jak widać o faktach się nie dyskutuje i by o nich nie mówić mamy dywagacje, o głupotach czy  gruby,  chudy, łysy.....I to nie napawa optymizmem bo oszukiwanie siebie, że było inaczej niż było, to nie wiem nawet jak to nazwać.  Tym bardziej oszukiwanie innych.  Próba zakrzyczenia spraw fundamentalnych jakimiś nie  znaczącymi wydarzeniami i to nie zawsze prawdziwymi i z gruntu nic nie znaczącymi w dłuższej perspektywie czasowej to to chyba nie tylko naiwność. To się wpisuje w "oszukali go" czyli kolejny raz tłumaczenie, że to co widzimy, słyszymy znaczy zupełnie coś innego i to jest skandal, że wierzymy własnym oczom a nie takim przekazom.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-11-2023 [05:51] - Czesław2 | Link:

@ juur Trzeba zrozumieć, że dyskusja o faktach z masami jest śmieszna . Chyba kaźdy socjolog czy spec od marketingu i zarządzania to ma na pierwszym wykładzie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-11-2023 [18:21] - krzysztofjaw | Link:

@  Hornblower

To wszystko nie jest takie proste. Tego, co ludzie dobrego otrzymali od rządu PiS (ZP) to może nawet już nigdy nie otrzymają, bo celem wyznaczonym dla Polski ma być jej usłużność wobec obcych i niewolnicza praca za grosze. Ale... wszystko zależy od nas.
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2023 [12:48] - Jabe | Link:

Co ludzie dobrego otrzymali od rządu PiS?

Obrazek użytkownika mada

21-11-2023 [15:53] - mada | Link:

Zawetował ustawę Ziobrze w sprawie sądów.
Teraz zobaczy gdzie oni mają jego weto i urząd.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-11-2023 [17:33] - Kazimierz Kozio... | Link:

PAD dawal, daje i niestety bedzie sie dawal wpuszczac w maliny i z ta przypadloscia jest w czolowce rankingu polskich prezydentow realizujacych pomysly obcych na organizacje tenkraju.
taka ma urode a rowniez podpowiadaczy co do ktorych pewnie wydaje mu sie ze ich sam wybiera. niektore pomysly byly kuriozalne jak propagowanie oddawania osocza ale wiele innych doprowadzilo do sytuacji ktorych moglibysmy sie spodziewac tylko po prezydencie z innego rozdania politycznego. to pobozne zyczenia a moze naiwnosc sadzic ze od teraz PAD zajmie sie swoja robota w innym stylu z innymi priorytetami. obym sie mylil. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-11-2023 [18:23] - krzysztofjaw | Link:

 Kazimierz Kozio...

Zobaczymy. Ja jednak wierzę, że A. Duda sprosta tym wyzwaniom. 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2023 [19:13] - sake3 | Link:

@Kazimierz Koziorowski.....Czyżby nostalgia za prezydentami  Jaruzelskim ,Wałęsą,Kwaśniewskim i Komorowskim. Czy oni realizowali kiedykolwiek polskie interesy?Dlaczego więc skupiacie się tylko na krytyce prezydenta Dudy? Czym zauroczyli Polaków poprzednicy prezydenta Dudy?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-11-2023 [12:39] - Kazimierz Kozio... | Link:

slugi moskwy byly wyraziste - nie krygowaly sie zbytnio przed polactwem ze maja swojego hegemona na kremlu.
po PAD moglismy sie jednak spodziewac pelnej wyrazistosci a dostalismy to co teraz mamy. poniewaz PAD ma jeszcze poltorej roku to warto wypominac porazki, a nuz sie opamieta i przejdzie do historii przynajmniej jako polityk kontrowersyjny a nie zdecydowanie dzialajacy w interesie obcych. 
ale ja nigdy nie zapomne hanby 15 sierpnia 2023 kiedy to polskie czolgi defilowaly przed "zwierzchnikiem" polskich sil zbrojnych w warszawie udekorowane flaga wylacznie ukrainska. nie zapomna tez hanby setki tysiecy kresowiakow ktorych pamiec ten prezydent hanbi permanentnie w imie urojen podpowiadanych mu przez obcych agenciakow. nie zapomna mu muzulmanie konferencji zydowsko amerykanskiej zorganizowanej w warszawie przeciwko iranowi. oni nie zapomna - strzezcie sie polscy turysci. grom wam nie pomoze tak jak nie pomogl polskiemu geologowi scietemu przez talibow w 2008 roku po 4 miesiacach niewoli 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-11-2023 [17:54] - Siberian Husky Dog | Link:

W zasadzie można przyjąć, że w Polsce trwa obecnie wojna domowa. Jak na razie - dzięki Bogu - bezkrwawa.
Ciekawe, jak długo się to utrzyma?

Na razie to jaczejka i NKWD-iści robią czystki. Naród jeszcze nie wkroczył.
Podkreślam: JESZCZE!

ps.
Polak to taki człowiek, który bardzo wiele jest w stanie wytrzymać, ale czasem przychodzi taki czas, że coś w nim pęka i jest mu wszystko jedno; idzie na barykadę i nie dba o to, że zginie

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-11-2023 [20:58] - Kazimierz Kozio... | Link:

a z czymze ten narod ma wkroczyc? z kolorowymi kokardkami lub kamizelkami odblaskowymi? protestujcie sobie obywatele do woli ku uciesze zurnalistow. panstwa podziemnego juz tu nie bedzie. w plandemii zostalo udowodnione ze narod ma zerowe mozliwosci obronne przeciw panstwowym zamordystom. mozliwe ze wladza w sytuacji podbramkowej moglaby sie liczyc z moziiwosciami "wkroczenia narodu" ale tylko w panstwach ktore nie rozbroily spoleczenstwa, tak jak u nas wg pomyslu stalina, i z tego pomyslu kolejne wladze nie rezygnuja zapewniajac sobie bezkarne trwanie u zloba. 

Obrazek użytkownika spike

21-11-2023 [20:38] - spike | Link:

W TVPinfo, była prezentacja pomysłów totalniaków, w świetle Konstytucji, wszystko wskazuje na to, że te ich obiecanki i groźby będą bezprawne, Prezydent będzie je musiał zawetować, w najlepszym przypadku skierować do TK.

Ciekawi mnie sprawa, jak to będzie wyglądać prawnie i politycznie, jeżeli Totalni nie będą zważać na veto Prezydenta, a nawet pominą Go i wcielą w życie swoje ustawy, czy uchwały, kto będzie mógł na to bezprawie zareagować i z jakim skutkiem.
Marszałek Piłsudski by wiedział co zrobić, Prezydent Turcji też wiedział, mamy problem.
 

Obrazek użytkownika Adam66

22-11-2023 [04:47] - Adam66 | Link:

@spike
No właśnie, Polska ma bardzo duży problem bo Piłsudski miał a Erdogan ma cojones a Duda nawet nie wie co to jest...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-11-2023 [23:23] - Siberian Husky Dog | Link:

Nitrasa chcą dać na Ministra Sportu .
Pomyślcie jakie teraz będziemy mieć osiągnięcia ........i jaki doping