No to już nie wyjdzie

W USA Trump kandydujący z pierdla, w Rosji Girkin kandydujacy z pierdla... jakby oboje wygrali to pierwsze ich spotkanie w której sali widzeń?

To nie fotomontaż

Zdeklarowany prowojenny bloger, który ostro skrytykował strategię wojskową Rosji na Ukrainie, oświadczył, że chce rzucić wyzwanie Władimirowi Putinowi w marcowych wyborach prezydenckich.
gor Girkin (52 l.) dowodził prorosyjskimi bojownikami we wschodniej Ukrainie w 2014 r. po aneksji południowego półwyspu Krym przez Moskwę.

Girkin przebywa w więzieniu w oczekiwaniu na proces za ekstremizm, czemu zaprzecza. No cóż przez okno go nie wyrzucą bo są kraty obstawiam debata z herbatką.Albo przed wyborami lot na debatę prezydencką...

Oznajmił, że chce zakłócić „fałszywą” ankietę, w której zwycięzca jest już znany.
Komentarz ten jest powszechnie odbierany w Rosji jako nawiązanie do prezydenta Putina, który nie zadeklarował jeszcze publicznie, że będzie ponownie kandydował.
W liście do zwolenników opublikowanym w niedzielę w Telegramie Girkin, którego pseudonim brzmi Strelkov, powiedział: „Doskonale rozumiem, że w obecnej sytuacji w Rosji udział w kampanii prezydenckiej jest jak siedzenie przy stole i zabawa z ostre karty.”
Wyraził jednak nadzieję, że jego próba zjednoczenia sił patriotycznych pokrzyżuje plany Kremla dotyczące sondaży, w których „z góry znany jest jedyny zwycięzca”.

„To naszą szansa na zjednoczenie się w obliczu zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych” – powiedział.
Powiedział swoim zwolennikom, aby utworzyli siedzibę dla swojej kampanii i rozpoczęli zbieranie podpisów pod jego kandydaturą, choć wiedział, że nie zostanie dopuszczony do kandydowania.

Zwolennicy Girkina powiedzieli agencji Reuters, że jego śledztwo przedłużono do 18 grudnia i teoretycznie może on brać udział w wyborach, gdyż nie został jeszcze skazany.

Girkin jest byłym pułkownikiem wywiadu FSB. Był jednym z trzech mężczyzn skazanych zaocznie przez holenderski sąd w listopadzie ubiegłego roku za morderstwo za udział w zestrzeleniu samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines w 2014 r., w wyniku czego zginęło 298 osób na pokładzie.
Po inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 r. zyskał rozgłos, kpiąc z rosyjskiej taktyki i wielokrotnie ostrzegał, że Rosji grozi rewolucja, a nawet wojna domowa, jeśli dowództwo wojskowe prezydenta Putina nie będzie skuteczniej walczyć z wojną na Ukrainie.
Został aresztowany w lipcu. Jeśli zostanie skazany za ekstremizm, może mu grozić do pięciu lat więzienia.

Władze rosyjskie rozprawiły się z krytykami nacjonalistów, którzy wzywali do znacznie ostrzejszego podejścia do prowadzenia wojny na Ukrainie po nieudanym buncie wodza Wagnera Jewgienija Prigożyna w czerwcu.
Prigożin zginął w sierpniu w katastrofie lotniczej, której przyczyny są nadal niejasne.

Rzecznik prezydenta Putina Dmitrij Pieskow powiedział w opublikowanym w piątek wywiadzie, że ma nadzieję, że jego szef będzie kandydował na kolejną kadencję.
Po raz pierwszy sprawował funkcję prezydenta w latach 2000–2008, po czym powrócił na tę funkcję po sprawowaniu funkcji premiera w 2012 r. Niedawne poprawki do rosyjskiej konstytucji pozwalają mu sprawować władzę co najmniej do 2036 r., jeśli zostanie ponownie wybrany.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

20-11-2023 [22:29] - angela | Link:

Nic nie rozumiem.  Oni wszyscy ci kandydaci to jak dzieci, niczego się nie uczą, wierzą w demokracje w Rosji. No samobójca. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-11-2023 [06:28] - Siberian Husky Dog | Link:

Gdy wszyscy już myśleli, na czele z Kremlem, że Stany Zjednoczone nie będą dalej wspierały militarnie Ukrainy, w rzeczywistości stało się zupełnie inaczej. Pomimo wyboru spikera Izby Reprezentantów, który nie jest entuzjastą wspierania Ukrainy, ostatecznie i tak USA będą w dalszym ciągu pomagały naszemu wschodniemu sąsiadowi bronić się przed imperialistycznymi zapędami Władimira Putina.
Departament Obrony USA ogłosił dziś (20.11) dodatkową pomoc dla Ukrainy, aby zaspokoić krytyczne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i obrony. Jest to już 51. transza pomocy, którą administracja Bidena dostarczy Ukrainie z zapasów Departamentu Obrony od sierpnia 2021 roku.

USA ogłaszają nowy, ogromny pakiet pomocy dla Ukrainy

Najnowszy pakiet obejmuje dodatkowe zdolności obrony powietrznej, amunicję artyleryjską, broń przeciwpancerną i inny sprzęt, który ma pomóc Ukrainie w obronie jej suwerennego terytorium i walczyć o swoją wolność.
W ramach wsparcia militarnego , Waszyngton zobowiązał się dostarczyć na Ukrainę:
- Zestawy i pociski przeciwlotnicze Stinger;- Jeden system rakiet artyleryjskich wysokiej mobilności (HIMARS) i dodatkową amunicję;- Pociski artyleryjskie kał. 155 mm i 105 mm;- Wyrzutnie rakietowe, śledzone optycznie i naprowadzane przewodowo (TOW);- Systemy przeciwpancerne Javelin i AT-4;- Ponad 3 miliony sztuk amunicji do broni strzeleckiej;- Sprzęt do rozminowywania i usuwania przeszkód;- Sprzęt na zimę;- Części zamienne, do konserwacji i inny sprzęt pomocniczy.

Tutejsze Putinopiteki znow siedza w kiblu