Szymon na żywo” trwa i trwa mać

Nic z tym cyrkiem chyba się nie zrobi, musimy tak się męczyć z idiotami nie wiadomo ile jeszcze i patrzeć na te głupie, podłe mordy

 

Podsumowanie tygodnia
17.11.2023 r
Trwa festiwal radości jebaćPiSów.

Jest to poniekąd zrozumiałe, bo przez 8 lat dostawali bęcki w każdych wyborach, więc nawet egzotyczna koalicja od maoistów po Ryśka Petru jest dla nich symbolem zwycięstwa. Teraz mogą to psychicznie odreagować.
Widać to zwłaszcza po Tomaszu Lisie – symbolu absolutnego odklejenia. Tym razem opublikował listę dziennikarzy, dzięki którym reżim kaczofaszystów upadł. Jest na niej dużo Wyborczej i TVNu, ale nie ma Onetu i Newsweeka. Brakuje mi na razie tylko informacji, czy oni też będą siedzieć razem z nami. Nie chciałbym dzielić celi z profesorem Schwertnerem. Wolałbym nawet nie spotykać go na spacerniaku.
Choć wydawało się to niemożliwe, to liczba wpisów o bólach dupy, wyciu i męskich stosunkach płciowych jeszcze wzrosła. Oni chyba serio myślą, że PiSu już nie ma, a 7 milionów ich wyborców przerzuci się nagle na Borysa Budkę i Arkadiusza Myrchę.
A przecież wystarczy odrobinę gorszy wynik Trzeciej Drogi i np. w wyborach do sejmików, które odbędą się już za kilka miesięcy,  ci kaczofaszyści mogą kilku marszałków z PO, okopanych od wielu lat na ciepłych posadkach, wysłać na drzewo. A wtedy dopiero zobaczymy, co się przez te lata działo w tych ich urzędach. Czy były to  bardziej państwa w państwie, czy po prostu Sodoma i Gomorą.
Odbył się kolejny Marsz Niepodległości. W sumie bez fajerwerków. Frekwencja przyzwoita, przebieg w miarę spokojny. Skandali brak.
Cała Polska i tak żyła inauguracyjnym posiedzeniem Sejmu. A było co oglądać!
W tym miejscu warto odnotować, że Izabeli Leszczynie nie udało się wprowadzić na inaugurację Tomasza Wiejskiego. Stał biedny o głodzie i chłodzie przed wejściem i pozdrawiał przechodzących posłów. Kto nie odpowiedział na pozdrowienia, ten trafiał na specjalną listę. Coś między „będzie siedział”, a „cofnę mu follow”.
Najpierw pełna kulturka. Marszałek senior sprawował swój urząd z godnością i najwyższą starannością - należy docenić. Przemówienie Prezydenta doskonałe. Ślubowania poselskie bez większych zakłóceń. Można się było skoncentrować na tym, kto powiedział „tak mi dopomóż Bóg”, a kto nie,  kto zapiął guzik od marynarki, a komu te guziki trzeszczały w szwach. Jeden wystąpił w stroju góralskim, jednego wybuczano, a jeszcze inny podniósł przy ślubowaniu zaciśniętą pięść, jak jakiś autonomista, czy inny terrorysta. W sumie wszystko poszło sprawnie. W zasadzie jedyną sensacją było pojawienie się w końcu Romana Giertycha. Zdrowy, uśmiechnięty, omdlenia nie stwierdzono.
Nawet wybór Marszałka Sejmu przebiegł bez większych zakłóceń - zdecydowana większość poparła Szymona Hołownię. Jedyną ciekawostką jest to, że Konfederacja też go poparła.
Tyle było zapowiedzi o wywracaniu stolika, o PiS-PO jedno zło i bezkompromisowości, a sprzedali się już pierwszego dnia. I to za wątpliwy stołek jednego z sześciu wicemarszałków.
Właściwie jednego z pięciu. Bo Wersal szybko się skończył. Chcąc odegrać się za lata niepowodzeń, Platforma i jej przystawki odrzuciły w głosowaniu kandydatkę PiSu na to stanowisko.
Platformie się nie dziwię. Jest dużą partią. Ma swoich marszałków województw, prezydentów miast, dużo posłów i senatorów, może kiedyś będą mieli prezydenta Polski, ale dla małych partii taki wicemarszałek często jest jedynym eksponowanym stanowiskiem, a przy następnej zmianie władzy (która wbrew opiniom jebaćPiSów,  kiedyś jednak nastąpi) ja bym im nie dał nic. Nawet zakichanego wiceprzewodniczącego komisji do spraw petycji.
Zapomniałem na początku wspomnieć o umowie koalicyjnej. To chyba najlepszy dowód na to, jak bez znaczenia jest ten cały dokument.
Nowy Marszałek Sejmu w pierwszym wystąpieniu zapowiedział przywrócenie godności Sejmu, usunięcie zamrażarki i przestrzeganie regulaminu. Bardzo ładne, sprawne retorycznie i nawet odrobinę podniosłe było to przemówienie. Cedzenie słów i akcentowanie trochę jak z kazania młodego wikarego, ale jednak wydźwięk pozytywny.
Marszałek Hołownia podjął też pierwszą, kluczową decyzję – nakazał usunięcie barierek sprzed Sejmu. Jest to jednak bohaterstwo tylko pozorne. Hołota, która szarpała posłów wychodzących z budynku, która próbowała siłą się do tego Sejmu wedrzeć, a przez posłanki-idiotki była nawet przemycana w bagażnikach, jest teraz w euforii. Nawet jeśli kryptokatofaszyści, którzy wejdą do rządu Donalda Tuska, nie zagłosują za związkami partnerskimi i nie zalegalizują aborcji do 12 tygodnia, to żaden Strajk Kobiet, czy Babcia Kasia nie będą się awanturować, Diduszko nie będzie ginął siódmy raz na barykadzie, a tekturowy czołg Szczurka nie skieruję swojej lufy na Marcina Kierwińskiego.
Mniej niż dobę trwało przekonanie Marszałka Hołowni, że będzie sobie spokojnie prowadził obrady, przestrzegał regulaminu i wygłaszał płomienne przemówienia. Już we wtorek, drugiego dnia obrad, złamał regulamin Sejmu kilkukrotnie – w art. 186 ust. 2 regulaminu Sejmu stoi jak wół, że Marszałek Sejmu udziela głosu członkom Rady Ministrów poza kolejnością mówców, ilekroć tego zażądają.
Jarosław Kaczyński, wiceprezes Rady Ministrów, do głosu dopuszczony nie został.
Swoją drogą co z niego za dyktator? Jakiś siusiumajtek z „Mam talent” nie udziela mu głosu, a on zamiast go zastrzelić, albo chociaż kazać go włóczyć po majdanie, spokojnie sobie siada.
Chyba, że wie coś, o czym my nie wiemy. Może wyprowadzi w końcu to wojsko, o którym pieprzą od tygodni Pytel z Wojtunikiem i przejmie kontrolę nad Sejmem przy użyciu oddziału spadochroniarzy? Bo przecież niemożliwe, żeby Platforma i jej przydupasy od początku kłamała o tej dyktaturze i siłowym utrzymaniu władzy. Niemożliwe, prawda?
Warto też podkreślić, że tego dnia Sejm X kadencji w 2 sekundy zamienił neo-KRS w zwykły KRS. Zostało to dostrzeżone przez paskowego w TVN24. Mam nadzieję, że koleś dalej żyje. Ciekawe tylko, czy jeszcze tam pracuje.
Do KRS Sejm delegował czworo posłów: Kamilę Gasiuk-Pihowicz, która od lat twierdzi, że ten organ jest nielegalny, a sędziów powinien chyba według niej nominować zjazd Stowarzyszenia Iustitia. Roberta Kropiwnickiego, który jest autorem jedynego niezgodnego z konstytucją zamachu na trybunał, który został zgodnie z konstytucją przez ten trybunał potwierdzony, jako nielegalny. Tomasza Zimocha, który od czasów studiów jedyny kontakt z sędziami miał tylko z tymi piłkarskimi i Annę Marię Żukowską, która wsławiła się tym, że zasada domniemania niewinności, to jest według niej jakiś przeżytek z prawa rzymskiego i należy ją ograniczyć. Zaprawdę powiadam wam – zacne grono.
Od razu widać, że ten Sejm dostarczy nam sporo radości, a mnie  materiały na kolejne podsumowania.
Przy okazji chciałbym zauważyć, że X (dawniej Twitter) stał się podmiotem publicznym i objęły go nowe regulacje. W związku z tym każda osoba, która nie poda dalej tego podsumowania lub chociaż go nie polajkuje może być narażona na wyciek swoich danych poufnych i utratę prywatności. Elon Musk pod naciskiem Komisji Europejskiej wprowadził jednak pewną furtkę: wystarczy w komentarzu wpisać AKFKDFasdkj273jdsfkj i aż do usunięcia konta jesteście bezpieczni. Gwarantuje wam to Status Rzymu.
Z ostatniej chwili: Marszałek Hołownia jednego dnia wydał postanowienie o obsadzeniu mandatu posła do Parlamentu Europejskiego przez Włodzimierza Karpińskiego, dzięki czemu ten drugi wyszedł na wolność, oraz wygłosił orędzie, w którym przedstawił swoje plany na najbliższe dni. To pierwsze to niby tylko czynność techniczna, ale jednak trochę symboliczna, natomiast to drugie wygląda mi na początek jakiegoś reality show.
„Szymon na żywo” trwa i trwa mać.
Nie było nic o poseł Gosek-Popiołek, ale to podsumowanie i tak jest już rekordowo długie, a pani poseł wygląda mi na osobę, która znajdzie się tutaj jeszcze nie raz.
 
Autor :
Tomasz Lipiński
Portal X
https://twitter.com/TDLipinski/status/1725389569342738766(link is external)
 
ps.
PiS powinien wszystkie obietnice Tuska przedstawiać w Sejmie I juz jako opracowane projekty ustaw i  poddawać pod  głosowanie,zaznaczając że PiS chce pomóc PO w realizacji obietnic.
To byłby ciekawy spektakl jak PO głosowałoby przeciwko swoim o obietnicom.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [17:24] - u2 | Link:

Hołownia podjął też pierwszą, kluczową decyzję – nakazał usunięcie barierek sprzed Sejmu

Nie czarujmy się, pierwszą decyzję którą podjął jako zrotowany marszał to wypuszczenie Włodzimierza K. z kicia, oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej, czyli po polsku łapówki, w wysokości 5 melonów :-)

Obrazek użytkownika sake3

18-11-2023 [17:46] - sake3 | Link:

Postąpił słusznie bo po co trzymać chlopinę w areszcie o jakieś głupie grosze.On propaństwowiec myslący co alej z Polską (jak zapewnił adwokat) takich mizernych łapówek jak 5 milionów nie bierze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-11-2023 [18:33] - Siberian Husky Dog | Link:

sake3
​Tyle to się mieści w nodze od stołu

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-11-2023 [18:55] - Pani Anna | Link:

Śpieszę poinformować obecnych tu jurystów,  że nie miał innego wyjścia.  De jure miał obowiązek poinformować,  który w kolejności poseł może objąć mandat europosła. Ponadto Karpiński przebywał nie w kiciu, tylko w areszcie tymczasowym i to 9 miesięcy,  mimo,  że dupa, a nie  prokurator ma obowiązek przygotować akt oskarżenia w ciągu 6 miesięcy( górra). Jak  atakujecie,  to chociaż z głową,  bo i 12 lat będziecie dochodzić do siebie po tym zwycięstwie,

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [19:11] - u2 | Link:

"Śpieszę poinformować"

Śpieszaj się trollico. Wiadomo nie od dzisiaj, że w Hiszpanii podobny przypadek uwięzionego Katalończyka w kiciu trwał 1,5 roku i SN Hiszpanii nie był pobłażliwy dla separatysty i nie pozwolił mu na otrzymanie immunitetu z Parlamenta Europejskiego, gdzie byłby pośród swoich lewaków z lewizny :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-11-2023 [19:42] - Pani Anna | Link:

W Hiszpanii jest inne prawo głupku. Tu jest Polska. Nie żadna Bolandia.

Obrazek użytkownika Ryan

18-11-2023 [19:46] - Ryan | Link:

 Pani Anna

Czytasz ulotki na lekach, które zażywasz?

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [19:50] - u2 | Link:

Tu jest polska.

Nie trollico, u ciebie są Niemcy ponad wszystko. A Polska pisze się dużą literką :-)

Obrazek użytkownika Ryan

18-11-2023 [19:58] - Ryan | Link:

Mamy Joannę Muchę, która mogła zablokować Karpińskiego i objąć mandat w PE, ale z jakichś "powodów" tego nie zrobiła i nikt chyba nie wierzy, że nie chciała pracować z von der Leyen.

Obrazek użytkownika Pers

18-11-2023 [19:19] - Pers | Link:

Anna
// bo i 12 lat będziecie dochodzić do siebie po tym zwycięstwie,//

Albo dłużej :)))))))

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-11-2023 [18:31] - Siberian Husky Dog | Link:

Powinien teraz nakazać usunąć barierki Niemcom spod Bundestagu i Amerykanom spod Kapitolu
​Demokracja to demokracja

Obrazek użytkownika spike

18-11-2023 [19:33] - spike | Link:

Przypomnę już podobną sytuację jak ta z tym łapówkarzem, gość chyba burmistrz został osadzony w areszcie, a mimo to miał prawo dalej kierować swoim biurem i wydawać decyzje.
Dlaczego PiS -Ziobro nie zmienił prawa, by podobne przypadki nie miały miejsca, owszem jest niebezpieczeństwo, że dla uwalenia przeciwnika politycznego, spreparuje się jakieś oskarżenia i ten trafia do aresztu, zostaje wyeliminowany z wyborów, co też już miało miejsce, chyba Nitras stał za tym, owszem proces przegrał, ale przyzwoita kandydatka do sejmu straciła szansę, a Nitras się cieszył, a powinien za oszczerstwo stracić mandat posła i trafić do paki.

Obrazek użytkownika Jabe

18-11-2023 [20:26] - Jabe | Link:

To dlatego, że burmistrz został wybrany.

Obrazek użytkownika spike

20-11-2023 [10:08] - spike | Link:

@jabe
a że burmistrz został osadzony w areszcie za zgodą sądu, nie ma znaczenia?
taka osoba jest nietykalna, czyli "równiejsza świnia" ?

Brawo, komuna pełną gębą.

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2023 [11:31] - Jabe | Link:

Jeśli ktoś został wy­brany, to jest wy­brany, nie­zależnie od za­patrywań sądów i pro­kuratorów. To zdrowa za­sada.

Obrazek użytkownika Zofia

19-11-2023 [08:45] - Zofia | Link:

Pytam nieśmiało, czy PKW ogłosiła, że wybory przebiegły prawidłowo a SN do tego się też odniósł? Już w dniu wyborów wiedzieli ( z sądy ulicznej?) ile kto ma procent a teraz tak zwlekają z ogłoszeniem prawdziwych "procentów". Cyrk już działa a czy legalnie? Jako suweren mogę o to zapytać.