Więzień Trump, egzekucja praw i wolności…

W środę 23 sierpnia odbyła się pierwsza republikańska debata w Milwaukee prowadzona przez FOX News (B. Baier i M. MacCallum) do której zakwalifikowało się aż 9 kandydatów w prezydenckich prawyborach. Debatę obejrzało 12,8 mln, 8 lat wcześniej pierwszą debatę z Trumpem obejrzało 25 mln. Tym razem nieobecny na debacie Trump udzielił wywiadu dla X Elona Muska (dawniej Twitter) wyrzuconemu z FOX-u Tucker Carlson, który już obejrzało ponad 280 mln! Jak tak dalej pójdzie to jedynym facetem, który tego już nie obejrzy będzie wybuchowy Prigożyn. Jak wiemy Putin od dawna inscenizuje samolotowe katastrofy, a pomagając sobie zaszkodzi jednak opozycji w Polsce w nadchodzących wyborach.
     https://pbs.twimg.com/media/F4... 
Oto zdjęcie aresztowanego Trumpa po procedurze pobierania odcisków palców w więzieniu w Atlancie, w stanie Georgia z informacją o tym, że waży 215 funtów (97,5 kg) i mierzy 6’3” stóp (190,5 cm), posiada niebieskie oczy i blond, albo truskawkowe włosy. Po tej “ceremonii” Trump, któremu zarzucono podważanie  wyników prezydenckich wyborów z 2020 r. wypowiedział się do kamery:

“Powinna być możliwość podważenia wyniku wyborów. Myślałem, że wybory były oszukane, ukradzione. To co tutaj nastąpiło jest zaprzeczeniem sprawiedliwości”

Lewica używa system sprawiedliwości do eliminowania swoich politycznych przeciwników. Oblicza się, że gdyby skazano Trumpa we wszystkich wytoczonych mu 4 procesach (2 stanowe i 2 federalne) to do odsiadki miałby ok. 1,000 lat! Czarnoskóra prokurator pochodzi z interesującej rodziny, jej ojciec był adwokatem broniącym radykalną grupę Czarne Pantery. Od początku swojego urzędowania nie ukrywała, że jej celem jest uwięzienie byłego prezydenta Trumpa. Podobnie jest z innymi prokuratorami, często ich kampanie wyborcze finansował NGO Sorosa.

 Oczywiście celem jest uwięzienie Trumpa, bądź kompletne spłukanie tak jego zasobów finansowych jak i czasowych przez poniewieranie go po sądach. Problem w tym, że lewica łamie konstytucję pozbawiając Trumpa wolności słowa. Co gorsze stosuje wybiórczo represje wobec konserwatystów, przecież demokraci często kwestionowali wyniki wyborów kiedy przegrywali (John Kerry, Hillary Clinton, Stacy Abrams, etc.). Im wolno, republikanom nie?

Wracając do debaty, oczywiście nieobecny Trump był jak najbardziej obecny w zadawanych przez prowadzących pytaniach i wypowiedziach konkurentów i to on okazał się prawdziwym zwycięzcą tej debaty. Tematy poruszone w debacie oscylowały wokół zmian klimatycznych, wojny na Ukrainie, stanu Ameryki, otwartych granic, aborcji i stosunku do oskarżonego Trumpa.

Trump doszedł do wniosku, że udział w debacie nic mu nie da, a konkurenci będą się jedynie prześcigać w atakach, aby jakoś medialnie zaistnieć. Z 62% poparcia w republikańskich prawyborach  ma 46% przewagi w/g CBS News/YouGov survey nad następnym konkurentem Ron DeSantis (16%). Na trzecie miejsce wysunął się 38 letni Tamil, którego rodzice pochodzą z Indii, drobny, błyskotliwy i entuzjastyczny samofinansujący się biznesmen  Vivek Ramaswamy z 7%  poparcia. Czwartym jest nieco ożywiony, były wiceprezydent Mike Pence z 5%, a pozostałe stadko kandydatów osiąga wynik poniżej 3%.  W/g tego sondażu 77% jego uczestników uważa, że postawienie Trumpowi zarzutów w Atlancie jest  politycznym nękaniem.

Jak więc wypadli kandydaci praktycznie walczący o drugie miejsce? Wśród obecnych liderem był DeSantis, ale nie ma on porywającej osobowości, nie jest też dobrym mówcą, chociaż jest uważany za wspaniałego konserwatywnego gubernatora stanu Floryda. Można  powiedzieć, że mógł więcej zyskać, ale też nie stracił. Co innego Vivek, który zasugerował, że jest jedynym z kandydatów, który nie jest “kupiony” przez żadną z grup interesów.   Miał kilka interesujących wejść i znalazł się pod mocnym zjadliwym atakiem ze strony Mike Pence, Chris Christie i Nikki Haley. Zarzucili mu kompletny brak politycznego doświadczenia i niechęć do wspomagania wojny na Ukrainie. Co ciekawsze Vivek oznajmił, że jeśli on zostanie prezydentem to zakończy militarną pomoc dla Izraela w 2028 r. Podobnie interesująco wypowiadał się o Tajwanie, który wspomógłby jeszcze przez kilka lat, aby przenieść produkcję nowoczesnych półprzewodników do USA. Trzeba powiedzieć, że Vivek dość często zmienia swoje poglądy co może niepokoić w tym sensie, że jako młody facet dopiero uczy się polityki i często mówi to co ludzie chcą słyszeć… 

Vivek przyjął pozycję giermka Trumpa broniąc byłego prezydenta i ogłaszając, że Trump był najlepszym prezydentem w XXI w., jednak wcześniej krytykował rolę Trumpa w wydarzeniach na Kapitolu (6/1/2021). Podobnie jak Trump jest przeciwko wojnom, bardziej interesuje go wewnętrzna odbudowa Ameryki, walka z panoszącym się i degerujacym Amerykę lewactwem i zapowiada chirurgiczne  odbiurokratyzowanie Ameryki. Chodzi mu też o rozbudzenie patriotyzmu wśród ospałej dziś młodzieży. Trzeba powiedzieć, że Vivek jest jedynym kandydatem (poza Trumpem), którego słupki poparcia wzrastają. Vivek, można powiedzieć: pachnie rewolucją w swoim zamiarze poważnego odchudzenia nie wybieralnej potężnej biurokracji Deep State blokującej demokrację i prosperitę obywateli. Dodatkowo uważa, że słynne zmiany klimatyczne to kompletny nonsens i oszustwo.

W dyskusjach bardzo zaktywizował się Pence, którego zwolennicy Trumpa uważają za zdrajcę. Neocon Pence podkreślał swoją religijność (katolik, który przeszedł na protestantyzm). Najbardziej atakowali Trumpa: Chris Christie (b, gubernator stanu New Jersey), który nie może wybaczyć Trumpowi, że nie mianował go szefem Departamentu Sprawiedliwości i b. gubernator stanu Arkansas Asa Hutchinson, który jedyny obok Christie nie obiecał poparcia Trumpa, jeśli byłby skazany w którymś z procesów. Kiedy Christie powiedział, że zachowanie Trumpa, nie licuje z godnością Prezydenta, usłyszał głośne buczenie zebranej widowni. 

Nieźle wypadła b. gubernator Nikki Haley (Trump mianował ją na ambasadora przy ONZ), która zwalczała Vivka w/s wojny na Ukrainie oraz zadała pytanie, czy Amerykanie muszą wybierać między 82 letnim Bidenem i 78 letnim Trumpem, który jest najbardziej nielubianym politykiem w USA. Nikki była agresywna i kompetentna, niektórzy nazywają ją “himalajską żmiją” i kojarzą z przemysłem zbrojeniowym.

Przed debatą komentatorzy przewidywali, że najbardziej atakowanym kandydatem będzie DeSantis, jednak celem największych ataków był Vivek, który dzielnie reprezentował  siebie i kopiował populistyczne wejścia Trumpa. W wyniku debaty w czołówce widzimy: Trump, DeSantis, Ramaswamy, Haley i czarnoskóry senator Scott. Nie jest tajemnicą, że elity Partii Republikańskiej (GOP) chciałyby w jakiś sposób pozbyć się Trumpa. Jednak myślę, że gdyby jakimiś machinacjami pozbyto się Trumpa, on i tak by stanął do wyborów jako kandydat niezależny. 

Po debacie, wywiadzie Trumpa i jego formalnym aresztowaniu (kaucja $200,000) z więziennym zdjęciem ruszył wielki biznes pomysłowych ludzi. Sprzedają T-shirty, koszulki z jego więziennym wizerunkiem ($34.00), kubki ($25.00), i rozmaite naklejki. Dodatkowo Trump wreszcie po 2 latach wrócił na X (twitter) i robi tam furorę.

Z powyższego można wyciągnąć wniosek, że sytuacja jest podła i w miarę beznadziejna. Ameryka (tak jak i inne państwa) weszła na nową drogę, która kończy się przepaścią wyreżyserowaną przez ponadnarodowe siły dla których wolność osobista, wolność wyznania, tradycyjna rodzina, patriotyzm to plugawe słowa wzbudzające tylko pogardę. 

Jesteśmy w sytuacji przysłowiowego “psa Pawłowa”, od obostrzeń zarządzanej epidemii i dla naszego dobra sprytnie sterowanych ograniczeń, poprzez ryzykowne eksperymenty szczepionkowe, zarządzanie klimatycznym strachem powoli i z “troską” o nasze bezpieczeństwo spychani jesteśmy na dno człowieczeństwa. 

Światowy bankowy bolszewizm używając nieświadome swojego końca lewackie i biurokratyczne sotnie niszczy wszystko to co powinniśmy cenić, aby nie zostać zapisanymi do znanej już nam kategorii podludzi, zgodnie z planem nowej globalnej arystokracji. Jak bardzo wszystko musi się zmienić, aby pozostało takie same…

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kalifornia, 2023/08/26
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

26-08-2023 [08:38] - Czesław2 | Link:

"Proszę się nie przejmować" W uni osobowego nowego diesla już Pan nie kupi, no, może jeszcze jakieś pojedyncze egzemplarze.. Tak, że zamordyzm mamy wspólny. Należy tylko jak najczęściej pisać o centrali. Ciekawy jestem, czy na drugiej stronie globu diesle też są zakazane?

Obrazek użytkownika Adam66

26-08-2023 [14:34] - Adam66 | Link:

@ Czesław2
Jeszcze nie są formalnie zakazane ale zniechęca się do ich zakupu utrzymując wysokie ceny paliwa, również dla benzyniaków.  Kanadyjski castro zwany trudeau dwoi się i troi żeby ludziom życie utrudnić a idiotki, zwłaszcza te 50+ szczebrzą, że i tak na niego zagłosują, bo "on jest taki przystojny".  To, że dzięki zarządom tego neo-komucha płacą słono za paliwo, jadąc do sklepu po mleko, które dwukrotnie podrożało w ostatnim czasie, im nie przeszkadza...  A mleko podrożało dlatego, że farmerom nakazuje się niszczenie nadwyżek, ostatnio jeden z farmerów żalił się, że 30 tysięcy litrów mleka musiał zniszczyć bo miał nadprodukcję!  Typowo komunistyczna logika zarządu Kanady w pełnej okazałości.  Jeśli chodzi o USA to Autor już wielokrotnie opisywał "dobrodziejstwa" narzucane przez Deep State, zwłaszcza w stanach zarządzanych przez lewaków.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-08-2023 [18:56] - Czesław2 | Link:

To, że jest przystojny to wynika ze sztampy Schwaba. Takich jest więcej. Preferencje komunistycznych idiotek są znakomicie rozeznane.

Obrazek użytkownika skipol

26-08-2023 [15:29] - skipol | Link:

@ Czesław Za Wielką Wodą diesle mają się bardzo dobrze.
Młodzież kupuje pick upy na potęgę,im więcej dymi,tym lepszy.

Obrazek użytkownika mada

26-08-2023 [10:46] - mada | Link:

U nas w Polsce Sędziowie są bardziej prawdomówni. Zebrali się i powiedzieli, że łakną zemsty na PiS-ie i okolicy, i nie klucząc robią co powiedzieli. A u was w USA  gadają coś o prawie, praworządności - po co to wszystko?

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2023 [11:50] - Jabe | Link:

Kolektyw powiedział.

Obrazek użytkownika sake3

26-08-2023 [13:55] - sake3 | Link:

Tak ,hasło do tej zemsty dała paniusia Kamińska jakas tam sędzia. To ona ukuła powiedzenie,że sędziowie są nadzwyczajną kastą.Można sobie wyobrazić jak się to monstrum będzie rozkoszować zemstą.Oby nie zeszła z tego padołu z emocji. 

Obrazek użytkownika smieciu

26-08-2023 [13:32] - smieciu | Link:

Trzeba przypominać bo z oczywistych powodów rządowe media nigdy tego nie powiedzą: Komuchowe Lewaki rządzące obecnie USA są sponsorem i zarządcą PiS. Który wobec swoich wyborców woli więc unikać zwrotów Demokraci, Biden zamiast tego mówiąc że są wspierani przez USA.
Co dla 95% ludzi jest bez różnicy bo zgodnie z reaktywowanymi kiedyś przez A. Dugina przebrzmiałymi teoriami geopolitycznymi, USA rządzi jakaś tajna Pani Ameryka, więc wszyscy mają tam to samo na myśli a syf dzieje się sam z siebie.

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

26-08-2023 [23:20] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Jak Pan Autor Jacek K.M. widzi :
Komunistyczny kolektyw warszafkowego sokuzburaka już się wypowiedział -jak podsumował tow. z-jabe – po to aby zgasić sens jego wpisu- jako autora.
(Choć do zestawu etatowego kolektywu brakuje etatowego agitatora -trzykolorysa, -którego też „osobę” domniemam jako drugą tożsamość umysłowego komuchowego z jeba i jego postów-krążców). Z głównych- o tych o psich ksywkach,  kmmientatrów . Tych co  nic od siebie (poza tow. śmieciu który notorycznie pisze bzdury  ) to żaden z komentujących , sensownie po polsku nigdy nie napisali i  ale ,znów  udając znajomość naszego –ale obcego im nadal języka polskiego- znów już się chóralnie rozszczekali !
Z komentarzy sensownych raczej polecam autorowi i dyskutantom rzeczywiście niepoprawnych politycznie treści  portal niepoprawni.pl.
Nie ma tam tylu komentarzy, co są w naszeblogi.pl, ale są bardziej rzeczowe .
Bo , na tym pierwszym portalu buraki z niemieckiego soku i śmieciuchy  po PZPR -mają już ograniczony dostęp do dyskredytacji ważnych treści i uprawiania komuchowo –nazistowskiej agitacji i trollowej dyskredytacji autorów  ! Na tym drugim portalu  kommientatory  warszafkowa  krążą swoim szkodnictwem   , jak ta komunistyczna stonka nad PGR-owskim polem ziemniaczanym ! A stonkę jak każdą, należy zbierać i trwale społecznie  usuwać ! Tymczasem na  portalu naszeblogi komuchowa stonka panoszy się bez ograniczeń , i z roku na rok coraz bardziej ...od siebie  pozdrawiam  obie redakcje i  
 
Pozdrawiam autora ! 

Obrazek użytkownika Maverick

27-08-2023 [01:30] - Maverick | Link:

Poliniacy przypominają mnie wokistów Bidena, mogę powiedżieć ze 90% naszych blogów to lewactwo.

W USA następuje przebudzenie czy jest Oliver Anthony śoiewający Rich men North of Richmond.

Tacy bojkotujący wokistyczne i globalistyczne firmy: zaliczają się do świadomych ludzi, gdy co nic o bojkocie wokizmu nie wiedzą to barany i owce ślepoposłuszne a tutaj si ich naroiło ze wstyd nawet myśleć ze to Polacy a trzeba bojkotować Neflix, Disneyland, target, Budwiser i wiele innych firm.

https://www.youtube.com/watch?...

Ponad milion rzydzianów było w NKWD i 100 000 Polaków pomagało komunistycznej rewolucji chazarskiej na ziemiach słowianskich i teraz jest nie inaczej. Więc należy czy są tępi czy tak nieświadomi. Zawsze jest tak gdy lewactwo udaje moralistów gdy to zawsze były i będą pasożyty.

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

27-08-2023 [23:09] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@ Maverick ,czy jak mu tam ,to właśnie owoc tej "sztucznej ineligencyji" zebranej bez ładu , bez składu, nie gramatycznie i bez pojęciowo "po polski" . Może lepiej spróbuje poskładać komentarze po niemiecki  -wtedy przynajmniej POpierdojcze zaczają coś z przesłania inteligencyji   peceta mavericka ?