Czy opozycja zagra przy urnach w trzy karty?

Sądziłem, że już nabrałem wprawy w antycypacji całokształtu poczynań klasy politycznej, czyli mowy, uczynków i zaniedbań. O myślach, artykule deficytowym w tej grupie, nie wspominam, pozostawiając dociekania fizjonomistom.
I do niedawna obserwując boiska polityczne, w swym zadufaniu czułem się jak widz znający na pamięć wszystkie dialogi dramy. Jednak ze zbitki sportu z teatrem pozostały jedynie refleksje kibicowskie. Bo określenie klasa polityczna kojarzy mi się z hierarchią piłkarską, w której klasy A, B i C , w odróżnieniu od lig, oznaczają futbolową amatorszczyznę. Wprawdzie ostatnio na bakier z profesjonalizmem jest także nasza reprezentacja, ale to już inna historia.

Natomiast analogie teatralne zupełnie wzięły w łeb. Bo jakże mógłbym przewidzieć, że wielką improwizację będzie recytować kulawa lesbijka, a angielską królową zagra w serialu murzynka, wróć, afroeuropejka? I sam już nie wiem, co może bardziej zaskakiwać, Julia nimfomanka, Chochoł aktywista Greenpeace czy Donald Tusk unieważniający referendum albo Władysław Kosiniak dymisjonujący ministra Mariusza Błaszczaka, by powołać w to miejsce Antoniego Macierewicza?
Tymczasem kampania wyborcza osiągnęła dopiero fazę amoku. I w co się przepoczwarzy podsycana upałem lasującym mózgi, trudno przewidzieć. Słuchając gróźb rewolwerowców opozycji straszących przedstawicieli władzy kazamatami, a zwolenników prawicy libertyńskim progresem obyczajowym, z patroszeniem ciężarnych na życzenie, stawiam na delirkę paranoidalną.

Na razie wszak montypythonowskiej groteski w wykonaniu klonów Freda Krugera jest wciąż mniej niż skrzeczącej pospolitości. W jej zgiełku na przykład odkurzacze PO i lewicy wessały na listy wyborcze kogo popadło, z byłymi kapusiami SB, osobnikami podejrzanymi o niejasne powiązania z Rosją, podręcznymi Urbana, uliczną żulią, mniejsza o nazwiska, byle ujadali na PiS. Pogoniono tylko Giertycha i Hartmana, podobno honorowego członka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zaś boss totalnych pokazał miejsce w szyku schetynowcom.

Te wszystkie układanki personalne są niemal tak samo ekscytujące jak bajdurzenie o życiu celebrytów w telewizjach śniadaniowych. Od dawna przecież mało kto smakuje wybór nazwiska z listy, niczym kanibal cymesu z karty dań. I tak bowiem wiadomo, że w hierarchicznie ułożonej kolejności kandydatów liczą się głównie ci z tak zwanych miejsc biorących. A wszelkie parytety i suwaki są jedynie kwiatkami do, nomen omen, baranicy. Bo do oferty alfabetycznej nasza demokracja jeszcze nie dorosła.
Na koniec dorzucę złamanego szeląga do dyskusji o referendum. Otóż roję sobie, że desperacka agitacja opozycji za bojkotem tej najwyższej formy demokracji bezpośredniej doprowadzi do zamieszania przy urnach szkodzącego głównie elektoratowi agitatorów właśnie.

Bo głosujący zgodnie z powinnością obywatelską odbiorą po prostu od komisji w lokalu wyborczym trzy druki: listy z nazwiskami kandydatów do sejmu i senatu oraz kartę z pytaniami referendalnymi. A przeciwnikom zasięgania opinii narodu w istotnych kwestiach eksperci radzą drzeć te kwestionariusze.I jeśli ktoś sądzi, że zbystrzony elektorat awangardy progresu będzie niszczył wyłącznie stosowne druczki, gdyż ludziom na poziomie nie zdarzają się pomyłki, nawet jeśli jest to poziom depresyjnych polderów, niech przypomni sobie bazarową grę w trzy karty, czarne przegrywa, czerwone wygrywa! No, w wersji parlamentarnej wypadałoby przestawić kolory.
 
Sekator
 
Ps.

- A ty znów nie startujesz k marudzi mój komputer.
- Ale mam do odstąpienia hasło wyborcze: głosuj na mnie, szkodzę najmniej! - łagodzę rozczarowanie Eustachego.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-08-2023 [21:32] - NASZ_HENRY | Link:

Głosujcie na mnie
Zabiorę najmniej ;-)
 

Obrazek użytkownika paparazzi

21-08-2023 [22:11] - paparazzi | Link:

Podobało mi się, dobre . Siekac ile się da sekatorem.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-08-2023 [22:14] - Jan1797 | Link:

Czy można się dziwić, że wszystko zaczęło się tak niewinnie w Słowacji czy Słowenii?
Koronowani koszem pomijają czym jest Brama Brzeska -rozprawiają o „duszy” Maryni.
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-08-2023 [22:26] - Jabe | Link:

To te pytania referendalne są istotne? Jakie one są, paten­towanych patrio­tów nie ob­chodzi. Wiedzą, że to tylko na­parzanka dziadków, kpina.

Obrazek użytkownika sake3

21-08-2023 [22:33] - sake3 | Link:

W swej powinności blogerskiej pominął pan omawiając całokształt ostatni ,,hit'' sezonu wyborczego czy Kołodziejczaka. Pan rozumiem-upał,ale że Eustachy nie upilnował tego faktu?Przecież to miejsce biorące na liście KO,starce partyjni chodzą koło niego na paluszkach,niektórych starych wyjadaczy nawet usunięto by zrobić miejsce dla nowej gwiazdy.Gdzie Grad -twórca naszej pierwszej elekrowni atomowej wprawdzie in spe,bo pewno Niemcy zakazali.Gdzie ideolog Grupiński wprawdzie mierny ale wierny? Idzie nowe razem z wyżem afrykańskim.

Obrazek użytkownika spike

22-08-2023 [00:19] - spike | Link:

W karty to szulernia już grała, nikt już nie pamięta ile tych podmienili, nie było ich trzy, a tysiące, wystarczy mieć wspólników sędziów i kart znaczone wygrywają, wtedy to był czas "cudów na urną". Można przypuszczać po ich pewności i bezczelności, że powtórzą ten sam numer, mają wspólników w Berlinie, @Krzysztof już o tym wspomniał, co szykują, może być gorąco, stawka jest chyba najwyższa do 89 roku.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

22-08-2023 [12:42] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sekator & @Eustachy
Już nie mogę się doczekać Waszego sprawozdania z wieczoru wyborczego, Chłopcy :-) 

Obrazek użytkownika Zofia

22-08-2023 [14:02] - Zofia | Link:

Ostatnio mówi się w radio, pokazuje w telewizji, rozpisuje się na różnych forach, o mało lotnej "drużynie Tuska", która ma za zadanie odsunąć PiS od władzy. Drogi Polaku, była już "ulica i za granica," wulgarne  spacery uliczne ( następne na początku października), mają już swoje biało-białe uniformy z kotylionem na "dziurawym sercu" ( bo w nim nie ma ani szacunku ani miłości do polskości i przywiązania do Ojczyzny). Tusk dostał wytyczne a może i rozkaz od Niemców aby przekazać nasz kraj pod wpływy niemiecko-rosyjskie ( po to Tuskowi jest potrzebny "parobasek ci ja" z agrounii. Jeżeli chcemy żyć w naszym kraju i sami się w nim rządzić to musimy wybrać MĄDRZE dla nas i dla naszych potomnych. A referendum wbrew wściekliźnie totalsów jest niezwykle ważne!! Będziemy mogli mieć suwerenny kraj bez wtrącania się Brukseli. Niemcy nie zgadzają się na prymat USA w NATO bo oni chcą ten prym wodzić i podporządkowywać sobie narody. Czy Ty wyborco tego nie widzisz?? A jeżeli widzisz to dlaczego chcesz się na to godzić? Mam nadzieję, że w Polsce większość jest prawdziwych Polaków a mniej  sprzedajnych Targowiczan.

Obrazek użytkownika Jabe

22-08-2023 [14:31] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że tylko partyjny beton wie, jakie wytyczne dostał Donald Tusk, ale nie wie, jakie wy­tyczne reali­zuje jego były do­radca. A przecież to pierwsze jest tylko wy­obrażeniem, a to drugie – ele­men­t­em rzeczy­wistości.

Polacy świadomie nie za­głosują, ani na jednych, ani na drugich. Stąd ten o­głupiający wyborczy kocio­kwik.

Obrazek użytkownika sake3

22-08-2023 [15:35] - sake3 | Link:

@Zofia......Ale targowiczanie są bardziej krzykliwi a przez to słyszalni.Nie po to paniuśka Leyen włozyła kupę forsy w wybory by Polska była Polską Ale ja już nawet nie oskarżam paniuśki Leyen i inne niemieckie pokraki,nie oskarżam nawet tagowiczan z dziadami z EPL tylko oskarżam Polakow że tak łatwo się godzą.być niewolnikami. .

Obrazek użytkownika Kaczysta

22-08-2023 [14:34] - Kaczysta | Link:

Chodzą słuchy, że trwają poufne rozmowy Donalda Tuska z Wojciechem Olszańskim ps. "Jaszczur", liderem partii Rodacy Kamraci.
Negocjacje dotyczą koalicji z KO w nowym sejmie

https://pbs.twimg.com/media/F4IgNjsWgAAuBHA?format=png&name=small