Ronald Reagan

Ronald Reagan to postać o wielu twarzach i wielu paradoksów. Syn katolika i protestantki, hollywoodzki aktor z własną gwiazdą na słynnej alei i prezydent USA, żartowniś i człowiek z misją,  i zdeterminowany wojownik, który zdolał pokonać sowieckie „Imperium Zła” bez jednego wystrzału

5 czerwca 2004, w Los Angeles zmarł, jeden z najwybitniejszych prezydentów Stanów Zjednoczonych  Ronald Reagan.
W Polsce pamiętany przede wszystkim jako sojusznik związku zawodowego „Solidarność” oraz zagorzały przeciwnik systemu komunistycznego. Przyczynił się do zwycięstwa zachodniego bloku w Zimnej Wojnie oraz upadku komunizmu w wielu krajach


Takie rozmowy i spotkania tworzyły najnowszą historie Polski a nie jakieś skoki agenta Bolka przez stoczniowe ogrodzenie

Bardzo mądry i rozsądny człowiek... przypadło mu zarządzać w trudnym czasie i w wielu kwestiach jest nadal nie do pokonania,a szkoda... Szacunek, pamięć, godność, honor, siła, wiedza, błyskotliwość,pokora,dyplomacja...by wymieniać. Największe sukcesy Reagan  odnosił w relacjach z Moskwą. Wygrał podjęty na nowo wyścig zbrojeń i zmusił  Gorbaczowa do defensywy i bezprecedensowych rozmów rozbrojeniowych, Porozumienia amerykańsko-sowieckie na tym polu to bodajże największy sukces drugiej kadencji Reagana. Warto też pamiętać, że jego sojusznikiem w zmaganiach z Kremlem przez obie kadencje pozostawała Żelazna Dama – premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Oboje niewątpliwie się lubili i podzielali konserwatywny światopogląd. Stali się symbolami nowej, ostatniej fazy zimnej wojny

Pamięć dla Lidera
God Bless America

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-06-2023 [19:26] - Chatar Leon | Link:

Dwóch ludzi jest symbolami upadku komunizmu. Jan Paweł II i Ronald Reagan.
Choć np. Krzysztof Wyszkowski, z którym wdałem się kiedyś w rozmowę, miał pretensje do USA, że nie dorżnęły Rosji skutecznie. I twierdził, że zrobiły to świadomie.

Obrazek użytkownika Adam66

05-06-2023 [20:05] - Adam66 | Link:

@Chatar Leon
Amerykanie od wielu lat kombinują jak ucywilizować rusków i przekonać ich do zajęcia tej samej strony barykady co Amerykanie w, chyba coraz bliższym konflikcie z Chińczykami.
Niestety, amerykańskie lewactwo jest teraz bardziej komunistyczne niż ruscy i zdecydowanie brakuje im prezydenta pokroju Reagana, który bez mrugnięcia okiem wylemparcił w kosmos ponad 10000 kontrolerów ruchu lotniczego, którym się zachciało strajkować. Miejmy nadzieję, że w najbliższych wyborach wygra ktoś normalny i z cojones żeby się lewactwem nie przejmować tylko naprawić Amerykę.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-06-2023 [20:10] - Siberian Husky Dog | Link:

Łatwo o tym mówić po latach

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-06-2023 [20:45] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosja to jednak stan umysłu
Nawet wojna z Ukraina im nie jest potrzebna

Liczba ofiar zatrucia substytutem cydru „Mr. Cider” w obwodzie uljanowskim wzrosła do 43 osób. Wśród nich jest dwoje nieletnich i kobieta w ciąży, poinformowało w poniedziałek 5 czerwca źródło Izwiestia.

Według niego w szpitalu w ciężkim stanie przebywa 26 osób.

Wcześniej tego dnia gubernator regionu Aleksiej Russkikh napisał na swoim kanale Telegram, że wśród otrutych jest nieletnia dziewczynka. Stróże prawa będą musieli ustalić, w jaki sposób kobieta zdobyła alkohol.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-06-2023 [09:01] - Zbyszek_S | Link:

Czytałem, że był tajnym donosicielem do służb. Donosił na swoich kolegów ze sfery zawodowej. Wiele lat. Oczywiście takich, którzy byli wiązani z przekazem komunistycznym. Słuchał, rozmawiał, a potem donosił. Może to nieprawda.