Papiery na stół!

Miałam ten temat poruszyć dopiero po wakacjach po orzeczeniu TK, ale międzynarodowy rezonans, zwłaszcza w Niemczech, sprowokował mnie do zabrania głosu już dzisiaj. Mam tylko żal do PiS, że inkryminowana ustawa nie objęła badaniem przez Komisję rządów Lewicy. Jak znam posłów, to chyba i tak nie da się tego ominąć.

Fraszka dnia:

Mocno dręczy ich demencja,
Niemal każdy były "wuj" 
Stracił dzisiaj swój potencjał,
Ćwierka tylko "na swój strój":
To nie ja, to Pawlak,
W dokumentach jest jak wół!
To nie ja, to Tusk ...
Więc papiery na stół!

Autor: "Drago"

Ciekawe czy pamiętacie, jak Tusk i Budka domagali się powołania Komisji Śledczej w sprawie ruskich wpływów w Polsce? Co się takiego stało, że nagle "wydrzyryje" zmieniły zdanie w tym temacie? Myślę, że przede wszystkim chodzi o uprawnienia Komisji, bo mimo np. zaskarżenia wyroku Komisji, decyzja ma natychmiastową klauzulę wykonalności. No i wcześniejsze domaganie się przez Tuska powołania Komisji, miało na celu rozminowanie tej wyborczej bomby. Dzisiaj natomiast ewentualne wyroki będą miały decydujący wpływ na wynik wyborów. Jeśli więc TK uzna konstytucyjność ustawy o powołaniu Komisji, to paru opozycyjnych rekinów przejdzie do historii polskiej polityki.

Darcie mordy w niemieckich mediach na ustawę, utwierdza mnie w przekonaniu, że PiS postąpił słusznie. Niemcom wolno powołać taką Komisję ale Polsce już nie. Czego boją się Niemcy? To pytanie retoryczne, wszyscy dobrze wiemy. Kompromitacja "partii niemieckiej" zbliża się dużymi krokami. 

Mnie ciekawi wątek "szpiegowski" dotyczący lidera z moich stron: Antoniego Macierewicza - opozycja oskarża go wprost o współdziałanie z Rosją. Filar Polski Niepodległej - założyciel KOR, Bohater walki z komuną, ten który jako pierwszy ujawnił listę agentów SB w tym "Bolka" - on miałby być ruskim szpionem? Graliśmy z Antonim w jednej drużynie na moim terenie, więc się śmieję z tych oskarżeń. Tak więc opozycjo papiery na stół!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

30-05-2023 [13:06] - Es | Link:

"...ewentualne wyroki będą miały decydujący wpływ na wyniki wyborów" 
naprawdę? Do jesieni to ta komisja  zdąży może się zebrać i odczytać listę obecności. Poza tym jak można teraz mówić o wyrokach, skoro nie wiadomo czy ustawa jest konstytucyjna, co stwierdził sam Prezydent dzielnie jak zwykle... chciałem napisać:  stając na wysokości zadania, chociaż bliższe prawdy jest: pokazując jak bohatersko siada okrakiem na płocie. 
Pis ma zamiar udawać, że w 4 miesiące zrobi to czego nie mógł zrobić przez co najmniej 4 lata. 
No i ten kaganiec od samego początku. Problemem są tylko rosyjskie wpływy? Czy pozostałe może muszą poczekać na jeszcze następne wybory?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-05-2023 [13:12] - Ula Ujejska | Link:

Es
Nie czytałeś uważnie co napisałam. Poza tym, nie sądzę aby TK zwlekał z orzeczeniem 🤣 Prace Komisji ruszą jeszcze przed wyborami.

Obrazek użytkownika Es

30-05-2023 [13:32] - Es | Link:

@UU
Komisja jest do zbadania rosyjskich( a nie innych) wpływów. Postawienie jakiegokolwiek pytania kierującego w stronę związków z Niemcami będzie wykraczało poza ramy ustawy i taki argument przeciw ich stawianiu, będzie wykrzykiwany jako pierwszy. Komisję mieliśmy niejedną i doskonale wiesz jaki będzie cyrk.
Natomiast teraz to pilnie należy się wsłuchiwać w budzące się pomruki z Brukseli. Z Ameryki mamy już dwugłos: trochę za- Brzeziński, trochę przeciw- departament stanu. I może się nagle okazać, że ustawa konstytucyjną jednak nie jest. Zatem I wyroków też nie będzie. A co dopiero przed wyborami

Obrazek użytkownika Jan1797

30-05-2023 [18:47] - Jan1797 | Link:

Po pierwsze; 
Panie Prezydencie dziękuję bardzo.
Po drugie,
Departament Stanu potwierdził jedynie echa małego kręgu przy portugalskim stoliku. Moje dobre wychowanie nie pozwala sugerować sojusznikom powołanie podobnej komisji w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Amerykanie w większości pamiętają propagowane hasło od „Lizbony po Władywostok”. Didier Reynders -tak mówi krakowska ulica- zachował się jak egzotyczne echo (w UE) ustawy o wpływach rosyjskich w Polsce: https://twitter.com/CDzwoni/st...
 

Obrazek użytkownika spike

31-05-2023 [03:33] - spike | Link:

Jakby komisja mogła działać po orzeczeniu TK, to Prezydent by jej nie podpisał, tylko uzależnił swój podpis od orzeczenia TK, wtedy ta komisja by nie zdążyła nawet się zebrać.
Jedyny warunek to nadzwyczajne w kilka dni zebranie się TK i wydanie orzeczenia, unieważniającego ustawę może to zatrzymać. Ewentualne poprawki i cały proces legislacyjny, nie daje czasu na ponowne jej uchwalenie.

Nie jestem tylko pewien, czy orzeczenie (kiedy?) TK będzie miało wpływ na raport komisji i jego konsekwencje, jedynie co może się stać przy niekonstytucyjności ustawy, to niepociągnięcie do odpowiedzialności karnej zaprzańców, ale wnioski pozna cała Polska.
Za stosowanie niekonstytucyjnej ustawy aborcyjnej nikt nie odpowiedział karnie, tylko od dnia orzeczenia TK, był nieważna.

Obrazek użytkownika spike

31-05-2023 [03:17] - spike | Link:

@ES
"Poza tym jak można teraz mówić o wyrokach, skoro nie wiadomo czy ustawa jest konstytucyjna, co stwierdził sam Prezydent ..."

jakby Prezydent miał pewność, że ustawa jest niekonstytucyjna, to by jej nie podpisał, a nim się coś napisze, może warto coś poczytać, np. Konstytucję, w której pisze, że każda uchwalona ustawa obligatoryjnie jest konstytucyjna, może to zmienić tylko i wyłącznie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, każdy kto bezpodstawnie stwierdza niekonstytucyjność dowolnej ustawy, sam łamie prawo, podobnie jak nazwanie oskarżonego przestępcą, przed wydanie wyroku skazującego.

By oszczędzić jałowego gęgania, przypomnę "kompromisową" ustawę aborcyjną, którą wprowadziło lewactwo, funkcjonowała on do czasu, aż została zaskarżona do TK, który ją unieważnił.
Podobnie będzie z obecną ustawą, jest podpisana, więc legalizuje powołanie komisji i jej działalność.

Obrazek użytkownika Jabe

30-05-2023 [13:24] - Jabe | Link:

Ta zagrywka, podobnie jak obietnice większego socjalu, świadczy o des­pe­racji rzą­dzą­cych. Ryzyko prze­holowania jest duże. Bowiem tylko kom­pletni za­cietrzewieńcy mogą uwierzyć, że prezes przy­pomniał sobie o ro­syjskich wpły­wach akurat teraz bez związku z wy­borami. I tylko oni uwierzą bez twardych do­wodów, których przecież latami dare­mnie szu­kano.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-06-2023 [11:53] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Czyli strał w dziesiątkę! Bo 800+ będzie uchwalone jeszcze przed wyborami! Na nic twoje zaklęcia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-05-2023 [13:47] - rolnik z mazur | Link:

@ Ujejska
dajcie mi tu człowieka a my juz udowodnimy czyim jest spionem ( oczywiscie ruska onuca ) . Bolszewicki prokurator Andriusza Wyszyński uśmiecha się zza grobu. 

Obrazek użytkownika Darek65

30-05-2023 [13:48] - Darek65 | Link:

To rozszerzmy to badanie o sprawdzenie wpływów niemieckich, żydowskich, amerykańskich, ukraińskich, itp. W normalnym kraju, takie wpływy, na bieżąco badają stosowne służby. W razie realnego zagrożenia neutralizują je, a czasami nawet likwidują.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-05-2023 [13:55] - rolnik z mazur | Link:

@ Darek
a czasem nawet sami zakładają. Ale jak zauważyłeś słusznie - w normalnym kraju. U nad nic nie dzieje się normalnie. Pzdr 

Obrazek użytkownika Darek65

30-05-2023 [14:03] - Darek65 | Link:

Służby specjalne lubią się "urywać" ze smyczy i kreować własną politykę. Nie dotyczy, to tylko Polski.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-05-2023 [14:13] - rolnik z mazur | Link:

@ Darek
nie zgadzam się. Zawsze w interesie państwa, niekoniecznie układu rządzącego. W innym przypadku mozna te wszystkie służby wywalić w kosmos.

Obrazek użytkownika Darek65

30-05-2023 [14:20] - Darek65 | Link:

Rolnik
Ileż to już razy, to służby wywalały w kosmos swoich rządzących. I nie miało to nic wspólnego z interesem Państwa. Wystarczy prześledzić to, co się dzieje w USA z FBI, które stało się zbrojnym ramieniem demokratów. Choćby tzw. atak na Kapitol, który według mnie był prowokacją służb specjalnych. W każdym razie, w silnym, stabilnym Państwie służby na bieżąco monitorują sytuację i neutralizują zagrożenia. https://www.kontrowersje.net/a...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-05-2023 [14:37] - rolnik z mazur | Link:

@ Darek
Tak powinno byc. Gdyby działał sprawnie kontrwywiad to nie trzeba żadnych dodatkowych komisji. Nawet nikt by się nie dowiedział. Ale  widać nie działa. Z drugiej strony tworzenie bytow ponad potrzeby to typowe żerowisko dla kolesi. 

Obrazek użytkownika Kocur1

30-05-2023 [16:52] - Kocur1 | Link:

""U nas nic nie dzieje sie normalnie""" No swieta prawda, czego najlepszym przykladem jest to, ze twoje debilne komentarze sa dopuszczane do druku:)))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-05-2023 [15:42] - NASZ_HENRY | Link:

Wystarczyłoby wprowadzić w Polsce prohibicje, żeby wszystkie ruskie onuce padły z pragnienia, albo w pośpiechu wyniosły się z naszego kraju ;-)
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-05-2023 [16:21] - rolnik z mazur | Link:

@ Henry
znaczy, ze ruskie onuce wypłacają ci emereture ( akcyza od alkoholu) , bo inaczej bys z glodu zdechł. Ale jak to mówią głupich nie sieją.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-05-2023 [20:13] - NASZ_HENRY | Link:

 Szparagowy biznesmenie. Odstaw ten samogon!
Ja jestem piękny, młody i bogaty ;-)
 

Obrazek użytkownika juur

30-05-2023 [16:51] - juur | Link:

Mocno spóźnione ale jest.
Panika i histeria w 2 i 3 pokoleniu czerwonych.
Celne uderzenie .
Obawiam się, że  rutynowo z powodu udawanej nieudolności, celowych błędów,...... itd...itd....sprawa zostanie pogrzebana o ile nie na zawsze, to na bardzo długo.
Obym się mylił.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-05-2023 [02:55] - jazgdyni | Link:

@Ula Ujejska

Cześć Ula

Towarzystwo jeszcze nie w pełni pojmuje tej zagrywki Kaczora. Świetnie wycelował i użył we właściwym momencie. Mam także nadzieję, że w zbrojowni mają jeszcze więcej takich pocisków. To dla lewych popaprańców cios w splot słoneczny i liczenie na deskach. Zdominuje media na parę tygodni, odsuwa te durne 800+ od 1 czerwca i rozwala marsz Tuska-Zdrajcy. No i będzie się dalej działo. Czołówka do rozwałki to Tusk, Sikorski, Giertych i jeszcze 10-ciu. A potem to już wedle wyboru z Komorowskim i Millerem na czele. W każdym razie dobre kilkaset osób dosrało biegunki.

Patrzę na komentarze tu u Ciebie i uśmiecham się wzmożeniem berlińskich kundli. Denerwują się - i dobrze.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2023 [07:26] - Jabe | Link:

My nie ruszamy ich – oni nie ruszają nas. Wybory idą, więc trzeba ciemny lud roz­ruszać. Nic innego z tego nie będzie.

Obrazek użytkownika Darek65

31-05-2023 [09:25] - Darek65 | Link:

"To dla lewych popaprańców cios w splot słoneczny" - myślę, że się mylisz. Każdy normalny człowiek od lat czeka na to, aby przetrącić kręgosłup tej pokomunistycznej hydrze. Jednak według mnie, pomijam już skuteczność, jeśli Kaczyński zdecydował się na taki ruch, to powinien go wykonać po 04/06. Teraz dał paliwo tzw. opozycji, która znalazła solidny argument dla swoich zwolenników. Nawet inne ugrupowania opozycyjne, które się dystansowały od tego marszu, teraz nie mają innego wyjścia. Marsz Tuska umierał śmiercią naturalną. Trzeba było mu pozwolić się skompromitować. Inna kwestia, to kontynuacja tego kierunku. Może czas na odtajnienie aneksu do likwidacji WSI, co obiecywano. Obawiam się, że ta komisja, to tylko zagrywka polityczna, wydmuszka.
https://twitter.com/sjkaleta/s...

Obrazek użytkownika juur

31-05-2023 [10:44] - juur | Link:

Czyli nic nowego.
Po raz kolejny markowanie rozwiązania ważnej kwestii.
Lekceważenie tych co im zaufali to norma.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-06-2023 [11:50] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Opozycja ma zamiar bojkotować Komisję, ale ja w to nie wierzę. Po ruchach lemingów już widać, że jak Tusk odpuści, to wielu z nich straci  w wyborach.
Pozdrawiam.