ATOM?! NIEEE!! Bo nie


 

Krótka wrzutka między niedzielną kawką i śniadankiem.

Rany! Jak oni wrzeszczą i pięścią wygrażają, bo Polacy zdecydowali się na atomowe elektrownie.
Cicho siedzą natomiast, gdy to samo zaczęli robić Włosi i Francuzi (ci już mają 56 pracujących takich elektrowni). Nawet Finowie i Duńczycy – co jest zaskakujące, bo to najbardziej zawiatrakowany kraj w Europie, robią sobie atomowe projekty.

A Niemcy likwidują wszystkie. Dlaczego? Bo to są Niemcy.

A czy wiecie na prawdę, dlaczego te, szczególnie zielone lewaki tak się atomu boją? Nie wiecie? To poczytajcie.

Zazwyczaj gdy ktoś zaczyna logicznie racjonalizować przyczyny niechęci do reaktorów atomowych jako jedynego źródła bezemisyjnego energii elektrycznej, to zazwyczaj mówi:
  • bo reaktor to tykająca bomba atomowa i pamiętamy Hiroszimę;
  • bo one się psują, są niebezpieczne i mogą skazić wielkie tereny. Pamiętamy Czarnobyl i Fukushimę;
  • bo one wytwarzają mnóstwo radioaktywnych odpadów, z którymi nie ma co zrobić;
  • bo my, hippisi i nasze dzieci nie po to walczyliśmy żeby nie było żadnych atomów na świecie, by stawiać jakieś betonowe potwory;
  • bo itd, etc. I co tam jeszcze wymyślimy.
Ale to nieprawda. To nie jest właściwy powód wojny z atomem dla ludzi.

Powodem jest tylko głupi wstyd i żenada, bo nikt nie lubi się przyznawać do fatalnej pomyłki i zostać obiektem kpin, śmiechu i memów.

Chyba pierwszy był ten nieszczęsny Greenpeace. Zawodowi pseudo-ekolodzy, odpowiednio finansowani, przez nudzących się bogaczy-fanatyków, którzy w tworzeniu dążą niemalże do boskości. A że są raczej słabo inteligentni, tylko cwani i amoralni, to g. z tego wychodzi i ich pomysły są często śmiechu warte.
A teraz w tych najmądrzejszych na świecie Niemczech to jest nawet partia Zielonych. Takie zuchy.

No dobrze oto wariaci, strasznie śmierdzący sianem (tak kiedyś mówiło się na forsę), którzy najwięcej inwestowali w ten cały klimatyzm i zwalczanie energii atomowej.
Tak sobie wymyślili, a podręczni naukowcy za 500 tyś USD rocznie nawet teorie im zbudowali.

 
  • Palma pierwszeństwa należy się legendarnemu już chyżemu 92 latkowi George Soros'owi. To jego łańcuchami nasi brodaci chudzielcy i lekko zaniedbane dziewczyny przywiązywały się do drzew, albo klejem Superglue przyklejały do betonów i szyb (podobno jedna nawet przykleiła się do skrzydła samolotu i był spory problem, bo pasażerowie, chcieli ją odcinać plastykowymi nożykami).
  • Tuż za sędziwym starcem muszę umieścić Billa Gatesa i jego ekskluzywną małżonkę. W intelektualnych środowiskach lewackich znany i poważany jako autor "How To Avoid A Climate Disaster". Tęga głowa. Kiedyś znany jako gość od Microsofta.
  • Dalej już to same kumple Billa od wypadów za miasto, jak Jeff Bezos od Amazona, gostek od Facebooka, od którego w pospiechu uciekłem, Mark Zukerberg i taki jeszcze jeden – Larry Ellison od Oracle.

Jeszcze tam wielu zostało, bo jak dobrze pamiętam, to cały ten seksualizm – LGBT+, gender, etc, oficjalnie w Stanach wspiera ponad 400 firm i instytucji.

Nie wiem, kiedy się zorientowali, pewnie dzieciaki im podrzuciły ze znienawidzonych Tik Toków i Instagramów, że gadają głupoty, pieprzą w bambus, są karykaturami z memów i świat się z nich śmieje. Wtedy poważnie się zaniepokoili, bo nie lubią jak nawet ich pies spojrzy na nich z ironią.
Półbogowie, złote cielce srające diamentami, bitcoinami i tolkenami się wściekli, zażenowali, bo wiedzieli w resztkach niezatrutego umysłu, że ten ich cały klimatyzm, od ozonu po CO2 to ordynarna ściema, a jedynym jak na dzisiaj najlepszym źródłem energii jest atom. I tyle.

Normalny człowiek spuściłby głowę, może nawet wymamrotał: - sorry; myliłem się. Lub też wyjechałby sobie na miesiąc, na przykład na Hawaje, lub bliżej na St. Lucia.

Ale nie te zepsute pasztety od Schwaba, Chomsky'ego, czy ha-ha-ha Króla Karola.
ONI SIĘ NIE MYLĄ! Nawet jak się mylą.
Wstyd, kpina i gorycz zamiast ich nawrócić zadziałały tak, ze zaczęli jeszcze mocniej przykręcać śrubę. Tak się wyśmiewacie? No to za dwa lata zabierzemy wam te wasze nędzne autka. A samolotem to sobie raz w życiu polecicie.

I zapomnijcie o jakichś nuklearnych gigawatach. Nie dla psa kiełbasa. Cieszcie się, że dostaniecie pompy ciepła, które dopiero wam pokażą, jak cenny jest prąd i ciepełko w pokojach. Kupcie se kożuchy i filce, albo styropiany na nogi.

Jak Szkopy mieli pod samym nosem, jakiś kilometr od Hamburga elektrownie jądrowe, to im nic, a nic nie przeszkadzało. Ba! Ale jak Polaczki, dobre 500 km dalej chcą sobie zbudować, to nie wolno. Nein! Tak ryczy ważna partia Zielonych w Bundestagu – popłuczyny po sorosowskich dotacjach; ci z wypranymi iście po hitlerowsku mózgami.

Taka to oto na dzisiaj przyczyna niechęci "cywilizowanego świata" do jedynej zero-emisyjnej i najtańszej energii z kontrolowanej reakcji, którą odkryła nasza genialna rodaczka Maria Skłodowska Curie.
Bogacze się wstydzą, a przyznawanie się do błędu okrywa u nich człowieka hańbą i satyrą.

.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-05-2023 [11:33] - Ijontichy | Link:

Sam sobie odpowiedziałeś w tytule: BO NIE! KAINE POLAKEN! RAUS! 
I dodają sobie stary kawał o Polakach..ten o stalowych kulkach,które to jedną zgubili,a drugą zepsuli.
Na samą myśl,że Polacy wybudują elektrownię atomową...a potem ją włączą...to cała Europa ma sraczke ze strachu...a szkopty zaraz za Odrą :-))

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2023 [11:53] - sake3 | Link:

No,Europka nie miała by biegunki ze strachu gdyby to polska opozycja powzięła pomysł postawienia elektrowni jądrowej.Ale że to chce zrobić znienawidzony przez opozycję PiS to wymaga to  natychmiastowego zakazu i darcia mordy na całą Europkę.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

21-05-2023 [12:13] - Edeldreda z Ely | Link:

@Ijon
Muszę wjechać z kontrą:
Polak, Rusek i Niemiec dostali od diabła zadanie, wytresować psa. Każdy dostał worek kiełbasy, psa i dwa tygodnie na tresurę. Po tym czasie diabeł przybył, by przeprowadzić sprawdzian. Wchodzi Niemiec, chudy jak patyk, wymęczony, niewyspany, pies nażarty jak bania. Niemiec podaje komendy:
- Siad, łapa, proś, leżeć...
Pies wykonuje pięknie każde polecenie. Diabeł chwali Niemca. Po chwili wchodzi Rusek, wygląda podobnie, jak Niemiec:
- A Ty czego nauczyłeś swojego psa? -  pyta diabeł?
- nauczyłem psa sztuczek - odpowiada Rusek.
- Pokaż - zaleca diabeł. Na polecenie Ruska pies turla się, robi salta, przewroty w przód...
- No, nieźle, nieźle - chwali diabeł.
- Dawać tu Polaka.
Wchodzi Polak, w dobrej kondycji, pies tylko jakiś zmizerniały... 
- No, a ty, Polak - czego nauczyłeś swego psa? 
- Ja nauczyłem psa prosić. 
- Phi, prosić, przecież to banalne jest...
- chwileczkę, diable, wstrzymaj swe oceny... 
Polak wyjmuje zza pazuchy ostatni kawałeczek kiełbasy, pokazuje psu i wydaje komendę:
- poproś! 
A ten błagalnym tonem:
- Poproooszę....

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [12:48] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely

Fajnie się to czyta ;-). Mimo, że kolejny raz. Ale 'Tomka Sawyera' czytałem 10 razy, Szwejka też coś koło tego, Gargantuę i Pantagruela przynajmniej 3, Mistrza z Gosią też chyba 5. Aha, jeszcze 'Paragraf 22'
A już wszystkie  Światy Dysków Terry'ego Pratchetta i w oryginale i w naszym też ze 3 razy. Ubóstwiam śmiać się (ale nie jak głupi do sera)

pzdr

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

21-05-2023 [13:05] - Edeldreda z Ely | Link:

Miałam nadzieję, że się będzie fajnie czytało, bo przez rozważny dobór słów i smażenie tegoż kawału musiałam zrezygnować z pójścia do kościoła na 13 i muszę iść na 18 😋

Mam nadzieję, że w Gdyni i innych miastach też tak pięknie, jak u mnie... Serdeczne pozdrowienia dla Autora i Gości wątku 🙂

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [13:18] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely

W Gdyni pogoda marzenie. 20 w cieniu, 30 na tarasie i w ogrodzie na słońcu. Ta charakterystyczna cisza upału. Rozkosz. Idę teraz zbierać witaminę D3.

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-05-2023 [15:15] - Ijontichy | Link:

@EzE
Wiem co by powiedział mój pies: Co mi tu dajesz? Wiesz z czego to oni robią? Kopyta,racice,skóra z krów i na
dodatek cały układ okresowy pierwiastków!!! Chemia facet! SAM SE TO ZJEDZ! Pier***le! Nie ma sztuczek!
A diabła by ugryzł w ogon :-))

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-05-2023 [15:20] - Ijontichy | Link:

@EzE
Wiem co by powiedział mój pies: Co mi tu dajesz? Wiesz z czego to oni robią? Kopyta,racice,skóra z krów i na
dodatek cały układ okresowy pierwiastków!!! Chemia facet! SAM SE TO ZJEDZ! Pier***le! Nie ma sztuczek!
A diabła by ugryzł w ogon :-))

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [12:25] - jazgdyni | Link:

@IT

Dobre :-)))

A jeszcze niedawno w Paryżu powstał symboliczny 'POLSKI HYDRAULIK' jako wzór dobrej roboty. A Szkopy nawet w TVP ogłaszają się, że wezmą każdą ilość naszych elektryków.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-05-2023 [11:37] - NASZ_HENRY | Link:

Niemcy nie likwidują tylko zamykają i będą trzymać jako rezerwę strategiczną.
Elektrownie jądrowe powinny powstawać już 30 lat temu. W PRLu były blokowane przez ruskich którzy bali się aby wzbogacony uran i pluton nie trafił w ręce Polaków. W IIIRP blokadę dostępu, nie ma co ukrywać, do bomby atomowej,  przejęli Niemcy! A resztki wzbogaconego uranu, z polskich reaktorów doświadczalnych, kapo Tusk przekazał Putinowi do utylizacji ;-)

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [12:39] - jazgdyni | Link:

@NASZ_HENRY

Tak było niestety. Ciekawe i nieco tajemnicze, dlaczego właśnie nam Kacapy dały bana na atom. Czyżby coś wiedzą, że jeszcze mamy złoża U. A może przestraszyli się po pracach prof. gen. Kaliskiego. Litwa zdaje się ma; Czechy i Słowacja też. No i szkopy też sporo.

Ps. Teraz odpady radioaktywne na wagę złota. Zostaną wykorzystane w bateriach diamentowo - atomowych.

Obrazek użytkownika u2

23-05-2023 [08:45] - u2 | Link:

Niemcy nie likwidują tylko zamykają i będą trzymać jako rezerwę strategiczną.

Baju, baju. Gdyby tak było to by nie wyłączali ostatnie 3GW z atomu i nie budowali w zamian tego nowych elektrowni na węgiel :-)

PS. Niemcy pędzą śmiało ku przepaści :-)

Obrazek użytkownika Ptr

23-05-2023 [12:39] - Ptr | Link:

Rezerwa strategiczna - właściwe określenie. Moc uruchomią jak inni już jej nie będą mieli bo wszystko zamkną, a może nawet potrzeby grzewcze wzrosną. Ale numer. 

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2023 [11:45] - sake3 | Link:

Ta naprawdę to bogacze-fanatycy wcale się nie nudzą.Nie z nudy wydają fundusze na działania ekoterrorystów,na szatańskie pomysły i niepotrzebne nikomu walki o klimat.To odwieczna pogoń za pieniądzem,którego zawsze będzie im mało To żądza władzy którą daje własnie pieniądz a nie nuda.Tyle,że w tej ,,szlachetnej'' walce chocby o ten klimat widać odstepstwa od reguły-elektrownie jądrowe są zabronione jednym,a dobrodziejstwem drugich.Jak wyłumaczyć ekoterrorystom tę zagadkę?I kto ma to zrobić?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [12:33] - jazgdyni | Link:

@sake3

Masz HBO? To koniecznie obejrzyj serial  "Sukcesja". Tam bez fałszu pokazali, co się dzieje w rodzie miliarderów i okolicy. A jako, że Scott Fitzgerald już napisał w 1925 "Wielki Gatsby" a potem jeszcze "Diament większy niż góra", to nie mam wątpliwości, ze te opowieści z amerykańskich najwyższych sfer są autentyczne. To palanty są.

Obrazek użytkownika Adam66

21-05-2023 [17:24] - Adam66 | Link:

@sake3
A propos walki o klimat - chyba prościej się już nie da wyjaśnić manipulacji “klimatystów”. Jørgen Peder Steffensen, profesor Niels Bohr Institute, Uniwersytet w Kopenhadze, ekspert w dziedzinie badań nad rdzeniami lodowymi, używając danych z odwiertów na Grenlandii, zrekonstruował historię klimatu z ostatnich 10 tys. lat. Jest prawdą, że od połowy 19tego wieku temperatury wzrastają, jednak czego “klimatyści” nie mówią to, że połowa 19tego wieku to są najniższe temperatury w czasie ostatnich 10tys lat! Wideo trwa tylko 4 minuty a obala dekady kłamstw “klimatystów”, nawet laicy powinni zrozumieć wymowę wykresów prezentowanych przez tego gościa. Widziałem mnóstwo różnych prezentacji na ten temat, lepszych i gorszych, krótszych i dłuższych ale to bije na głowę zwięzłością i jasnością przekazu. Chyba sobie koszulkę wydrukuję z tym wykresem i będę w niej występował na wszystkich debatach dotyczących “katastrofy klimatycznej”.. 
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [18:23] - jazgdyni | Link:

@Adam66

Witam

Tak jest! Tu właśnie jest jądro ściemy ocieplenia klimatu. W XIX wieku miały miejsce potężne wybuchy wulkanów, w tym, o czym pisałem, wulkan Krakatau między Sumatrą i Jawą i wulkan Tambora wyrzuciły tyle pyłu do atmosfery, że spowodowane tym ochłodzenie klimatu, które skończyło się po 100 latach, w 1968 roku.
Więc twierdzenie o ociepleniu, po takim ochłodzeniu Ziemi, to totalna bzdura. Ile naukowcom płacą by tak łgali jak bure suki?

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-05-2023 [11:55] - Ijontichy | Link:

Panie Januszu! 
Jest Pan bardzo popularny i szanowany na NB,więc u Pana składam link do artykułu Ł.Warzechy...wiem...Warzecha...obaj wiemy,ale tym razem chyba poszedł po rozum do głowy.
https://www.salon24.pl/u/lukaszwarzecha/1302896,sami-wyhodowalismy-ukrainska-bezczelnosc

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [12:27] - jazgdyni | Link:

@IT

Dobra. OK. Przeczytam, ale z wyraźną niechęcią i grymasem na twarzy.

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2023 [13:45] - Ptr | Link:

To dopytam tylko gdzie to tak jest jak na Jazdyni - AI obrazku ?  :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [18:01] - jazgdyni | Link:

@Ptr

To już parę lat temu. Siedzę sobie upalnym latem dokładnie między Szwecją i Danią.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [18:32] - jazgdyni | Link:

To ja młody w NY

file:///C:/Users/User/Desktop/JaTrump.jpg

Kurcze. Nie potrafię przesyłać.

Obrazek użytkownika spike

21-05-2023 [12:42] - spike | Link:

"Taka to oto na dzisiaj przyczyna niechęci "cywilizowanego świata" do jedynej zero-emisyjnej i najtańszej energii z kontrolowanej reakcji"

jest tak samo "0" emisyjna jak PV czy wiatraki, albo e-samochody, pomija się celowo ten "wredny ślad węglowy", a w kwestii atomu, to można porównać do gmerania przy DNA, czy in vitro, jakoś to działa, ale w następnych pokoleniach dowiemy się czy dobrze robiliśmy.

Jak na warunki Polski, to powinna być rozwijana technologia pozyskania energii z węgla, juz jest dość wysoka, ale są też inne, warte inwestycji.

Jak dla mnie, nadarza się wyjątkowa okazja na rozwój geotermii, jakby się nie odwrócić, to on jest przyszłością nie tylko dla nas, ale dla całej ludzkości, po co budować rekatory, zimne fuzje etc. jak chodzimy po reaktorze od mld lat, tylko kwestia sięgnąć po nią na większą skalę. Jestem pewien, że technologia już to umożliwia, największym kłopotem są odwierty, kłopoty sztucznie nagłośnione, rozwiązania utajnione. To źródło jest "0" emisyjne, nie pociąga za sobą zagrożeń skażenia etc. w domniemaniu niewyczerpane.

Był zalążek rozwinięcia tej technologii, ale skutecznie zahamowany, zatrzymany w połowie, skończył się na "ciepłej wodzie", co już jest istotnym sukcesem, ale docelowo miało być ciepło i dawać prąd.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [12:53] - jazgdyni | Link:

@spike

Tak! Z tą geotermią to strzał w 10-tkę. A tak wyśmiewano ks. Rydzyka. Teraz kopią też gdzieś w tatrzańskim dziurkę na 7 kilometrów w głąb. Tam woda ma podobno 240 degC (Chyba przez ciśnienia jest w stanie płynnym)

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2023 [12:57] - sake3 | Link:

@Spike......Śledził pan polską geotermię,a właściwie wieloletnie zmagania o jej wykorzystanie? Ile lat upłynęło od rozmów w Radio Maryja na temat możliwości wykorzystywania olbrzymich zasobów złóż geotermalnych? Profesorowie którzy tym się zajmowali już nie żyją.Dlaczego więc występowali w katolickim radiu o profilu religijnym a nie w programach gospodarczych?Tam w studiu była mowa o trudnościach w pokazaniu pozytywów,o obojętności władzy,aż po odebranie dotacji.W jakich bólach rodziła się toruńska geotermia.może jeszcze nieliczni pamiętają .

Obrazek użytkownika spike

21-05-2023 [14:25] - spike | Link:

@sake
tak pamiętam, to były czasy rudego niemieckiego Tuska, jakie organizował szykany, z UE włącznie, gdzie dzięki żydowskim oszczerstwom o "antysemityźmie" RM, zostały zablokowane dotacje, nie pomijając samej parchatej TVN, ci to na swojej pustej głowie stawali, by to wyśmiać.
Pamiętam jak im warga opadła, gdy okazało się, że geotermia o.Rydzyka ruszyła i został podpisany kontrakt z miastem na dostarczanie ciepła, inwestycja zaczęła przynosić zyski.

Projekt o.Rydzyka był dość znamienny, wykorzystywał aktualną wiedzę i technologię geotermalną, pobierana gorąca woda wraca do złoża, dzięki temu złoże może działać "nieskończenie", zabrakło tylko pieniędzy na głębszy odwiert do złoża gorącej skały, która miała gotować pompowaną do niego wody, a uzyskana para miała napędzać turbinę.

Nie wiem jaka jest prawda o polskich złożach geotermalnych, raz czytam, że mamy jedne z największych w Europie, innym razem głosi się, że to tylko część prawdy, ponoć złoża są za głęboko.

Kiedyś oglądałem reportaż z pewnego miasta w Polsce, które szczyciło się, że ma własną ciepłownię geotermalną, obsługuje ją kilku ludzi, a korzysta tysiące.

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2023 [12:49] - tricolour | Link:

Czy możecie w niedzielne południe powiedzieć, po co jęczycie?

Nie chcecie elektrowni jądrowej, to jej nie budujcie i nie jęczcie.

Chcecie elektrowni jądrowej, to ją budujcie i nie jęczcie.

Jedyny powód tych jęków i stęków może być taki, że wy wcale nie zamierzacie mieć elektrowni jądrowej (jak fabryki samochodów elektrycznych) tylko szukacie usprawiedliwienia do jej niewybudowania - że to przez Niemców. Buuuuuu, niemcy marudzą.

Powinniście mieć niemców w dupie i budować co wam sie podoba, tak jak niemcy mają was w dupie gdy pod Jaworem budują fabrykę elektrycznych Mercedesów, a na większych placach miejskich - Aldi.

Czy oni jęczą gdy budują wam Aldi?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [13:13] - jazgdyni | Link:

Do skrajnych prymitywów i kundli osobiście się nie zwracam, więc powiem Ziemkiewiczem:

"... nie zauważamy nawet, że jesteśmy dla Niemiec trzy razy większym partnerem w handlu zagranicznym niż Rosja. Co ważniejsze, nie dość, że obroty handlowe między nimi a Polską są trzy razy większe, to z Rosją mają deficyt handlowy - to znaczy importują z niej znacznie więcej niż eksportują, podczas gdy w obrocie z nami jest odwrotnie. To oznacza, że gdyby Polsce trafił się rząd z prawdziwego zdarzenia [...] i zdobył sie na odwagę wykorzystania tych atutów, strasząc zmianą partnera handlowego z tą samą bezwzględnością, z jaką Putin postraszył "technicznym" zamknięciem Nord Streamu, Niemcy musieliby się z nami liczyć trzy razy bardziej niż z Kremlem."

Coś z tego zrozumiałeś gamoniu?

 

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2023 [14:14] - tricolour | Link:

Tak, zrozumiałem stary capie: Że gdy by się trafił rząd, to by coś było. Ale się nie trafił więc nie ma.

A najważniejsze, co zrozumiałem juz kilka lat wstecz, to to, że ty, facet na końcu życiowej drogi, z całym bagażem doświadczeń gromadzonych przez dziesięciolecia, musisz podpierać się cudzymi słowami, bo nie potrafisz napisać takiego zdania - jak Ziemkiewicz - od siebie. Tak jest zawsze - postawiony w trudniejszej sytuacji salwujesz się cytatami i linkami. I wiesz czego to jest dowód?

Otóż to jest dowód tego, co Ziemkiewicz nieświadomie nazwał - że ten wyimaginowany rząd musi wam się TRAFIĆ. Jak ślepej kurze spod ogona. Bo wy takiego rządu, od trzydziestu lat nie potraficie wybrać, stworzyć, wykształcić, zbudować - jak zwał tak zwał. Musi się trafić, musi leżeć jak moneta na chodniku, a wy może wtedy na nią natraficie i może podniesiecie i może wam nie wypadnie. Nie potraficie zbudować rządu, z którym niemcy będą się liczyć, bo tacy jak ty podpierają się ziemkiewiczem w trudniejszej sprawie - więc cały kraj podpiera się niemcami, amerykanami, ruskimi itp. To jest oczywiste, bo konsekwentne.

Więc może "Niemcy musieliby się z nami liczyć trzy razy bardziej niż z Kremlem" ale nie muszą z niczym i nikim liczyć, bo mają do czynienia ze zgrają patałachów, co orgazmu dostają gdy się pojawią "nowe miejsca pracy", a wasz cały geniusz, przewidujący piętnaście ruchów wprzód, powiedział ostatnio na konwencji wyborczej w Pierdziszewie, że cała Polska ma być "taką strefą ekonomiczną". Wynika z tego wprost, że niemcy nigdy nie będą musiały się liczyć, bo nie będzie z kim.

Zrozumiałeś w końcu, że to od ciebie tak wiele zależy?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-05-2023 [14:30] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
Ziemkiewicz skonczyl polonistykę i na ekonomi się zna tak jak ja na zwyczajach godowych Czukczow. Lwia część tego eksportu pochodzi od polskich spółek niemieckich firm. Pracowałem w zarzadach kilku i wiem jak to wygląda. Wiec z gamoniami ostrożnie.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [18:07] - jazgdyni | Link:

@RzM

Skończył polonistykę?! Ale jaja! Taki to głupi jak zdechła onuca i nie może się na niczym znać. No i nie z Mazur tylko Mazowsza. To mówi wszystko - głupek!
Ja - z Mazur wszystko wiem lepiej. Tylko skromny jestem, a ponadto, co motłochowi tłumaczyć? Głupie to i nędzne. Olewam wszystkich Ziemkiewiczów i całą resztę.

Niech żyje wolność - Russkij Mir! I Ordnung must sein! Tratadada!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-05-2023 [18:30] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
od starego pryka mozna chyba wymagać wlasnego myslenia a nie powtarzania bzdetow po innych. Jak nie Ziemkiewicz to Bartosiak albo guru Friedman
 W Polsce jest mania, ze każdy się zna na wszystkim. Poloniści na ekonomii, Socjolodzy na historii a Historycu na rządzeniu i jest jak jest - paniatna ? Chyba piszesz o wszystkim co wiesz dlatego te wypociny są niestrawne wręcz durne.

Obrazek użytkownika spike

21-05-2023 [14:27] - spike | Link:

@tri
gdyby twoja głupota potrafiła latać, śmiało mógłbyś pokusić się założyć linie lotniczą.

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2023 [16:13] - tricolour | Link:

@spike

Po raz trzeci cię ostrzegam, że używanie epitetów szkodzi wyłącznie tobie - tu a'propos głupoty oraz twierdzeniu, że geotermia Rydzyka przynosi zyski:

Według ww. taryfy, opłaty za ciepło z GEOTERMII Toruń wynoszą: opłata stała 54 632,28 zł/MW/m-c, czyli jest o 500 proc. wyższa niż w PGE Toruń, a opłata zmienna 122,70 zł/GJ, czyli jest o 64 proc. wyższa w stosunku do cen PGE Toruń - przekazała w komunikacie do lokatorów spółdzielnia".

Oczywiście gdy państwo sfinansuje prywatną geotermię, a potem zobowiąże się odkupić ciepło pięć razy drożej niz jest w stanie samo wytworzyć, to taka zabawka przynosi zyski złodziejowi. Jednakże - jak widać - państwo nie chce dokładać do każdego takiego "biznesu" z czego wniosek, że nie będzie rozwijało marnotrawstwa.
 

Obrazek użytkownika spike

21-05-2023 [17:56] - spike | Link:

@tri
dyrektorze linii lotniczej, nie wiem skąd masz ten info, ale kiedyś była podobna dyskusja i sprawdziłem na stronie miasta Torunia i tam byli zadowoleni z umowy, bo chyba jakby się nie opłacało, to by umowy nie podpisali, a co do dotacji, to zainteresuj się wiatrakami i PV, tam dotacje są na porządku dziennym, a które pochodzą z naszej kieszeni, znajdziesz je w rachunku za prąd.
Co do epitetów, nie masz pojęcia o czym piszesz, dowodzi to twoje idiotyczne wypominanie, że nazwałem ciebie psem, co nie miało miejsca, bo byłby to mezalians dla psa :))

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2023 [20:25] - tricolour | Link:

@spike

Eee, ja ci nie wypominam psa tylko szydzę z twojej suki. Poza tym okazało się ostatnio, po kiepie, że ssie ona walcowate przedmioty.

Jak mógłbym wypominać takie drobne radości?

Co do umowy na toruńskie ciepło, to nie chodzi o to, czy byli zadowoleni (może od ssania?) tylko ile to kosztuje. 

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2023 [15:11] - Ptr | Link:

Takie zagadnienie. Jeżeli zieleń absorbuje energię, rozwla wiązania CO2 to jest zasadnicza róznica czy teren jest zazieleniony czy skalisty. Skalisty czy zurbanizowany teren wchłania całą energię i zamienia ją na ciepło. Czyli wszytkie pustynie i betony produkują gigantyczne ilości energii. Wkład energii np  atomowej do tego bilansu byłby
powierzchnia Sahary ponad 9.2 mln km2 =  9200 mld m2 x 100W = 920000 mld W =  920000 GW 
moc niemieckich  elektrowni atomowych to 8,1 GW .  Czyli przy normalnej pracy dzień i noc ok. 0.001%. Zakładam średnio 55 %.
Nieodnawialne źródła ciepła można zrekompensowć przez zalesienie 0.001 % powierzchni Sahary.
Zamykanie elektrowni to jest jakaś wielka ściema w celach politycznych. Zamiana węgiel - gaz - to wszystko wymyślają źli ludzie. 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-05-2023 [18:12] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Panie Piter! A ile mam na tym stracić? Jak tego skrzidlaka postawie richtig, to wiem ile mi on da. Weź pan te Sachare i piasek sprzedawaj. '-)

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2023 [20:16] - Ptr | Link:

Ktoś mógłby to policzyć dokładnie,ale jeżeli próbują dyskryminować źródła energii już zmagazynowanej w paliwach, to jest to pomijalnie mało w stosunku do zmienności absorpcji słonecznej. Prawdopodobnie jakaś plamka na Słońcu załatwia więcej niż sumaryczne moce elektrowni. Chodzi mi o dostarczenie argumentu dla naszych europosłów lub rządu.

Obrazek użytkownika spike

21-05-2023 [20:37] - spike | Link:

@Ptr
"Chodzi mi o dostarczenie argumentu dla naszych europosłów lub rządu."

argumenty nic nie pomogą, wielu z posłów nie jest tak głupich, by nie wiedzieli, że te ich pomysły to oszustwo, ta się kręci niewyobrażalną kasą, jak też łapówkami, wiele pewnie pod różnymi tytułami, dla niepoznaki.
Najważniejsze jest, by ludzie, którzy mają autorytet, w końcu przełamali zmowę milczenia i powiedzieli publicznie o przekręcie, wtedy jest szansa, że wielu przejrzy na oczy.

Np. szaleństwo z dziesiątkami płci, jest szczególnym dowodem, że głupota bezczelnie wciskana, wydaje swoje zatrute owoce, już za zwrócenie się do trans-kobiety per pan, może skutkować procesem sądowym, ostatnia wpadka Daukszewicza w TVN24, pokazuje ten idiotyzm, jak by się wydawało, poważni ludzie się kajają przed głupotą.

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2023 [21:39] - Ptr | Link:

Każdy argument w polityce może mieć swoje 5 sekund  ,gdy przyjdzie na to czas. 
 

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2023 [22:01] - Ptr | Link:

Pytam mądrzejszych od siebie matematyków i fizyków oraz chemików od spalania. Czy farma solarna postawiona zamiast zieleni ( załóżmy ,że zieleń absorbuje sporo energii i CO2) zwiększa czy zmniejsza ilość ciepła w atmosferze ?  

Obrazek użytkownika Ptr

21-05-2023 [20:27] - Ptr | Link:

W oryginale pomyślane jako Ptrt - skrót na wzór nowojorskich,gdzie Brooklyn to Brkln czy coś takiego. 
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-05-2023 [21:39] - Siberian Husky Dog | Link:

Obrazek użytkownika Ptr

22-05-2023 [14:02] - Ptr | Link:

Jeszcze raz podbiję statystykę wejść.
Moc( na m2) słońca na orbicie to jest 1390 W /m2
Moc docierająca do Polski latem przy max nasłonecznieniu jest szacowana na 600 - 800 W/m2
Moc średnioroczna z uwzględnieniem zim i nocy to 130 W/m2.
Jaka jest moc wszystkich polskich elektrowni w przeliczeniu na jednostkę powierzni kraju ? Około 0,2 W /m2.
Aby zneutralizować  te 0,2 W absorbując energię słoneczną wystarczy obszar lasu o wymiarach 18 x18 km.
Zalesienie Polski absorbuje nadmiar energii w ogromnym nadmiarze, nawet gdybyśmy produkowali ją z węgla i 10 x więcej.  

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-05-2023 [19:03] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Cześć

Ja kiedyś sobie taką własną scifi napisałem, choć jestem pewien, że nie jestem jedyny, który o tym pomyślał. Mianowicie założyłem umieszczenie na orbitach geostacjonarnych ( jakieś 40 000 km) czterech satelitów geostacjonarnych, tak, żeby zawsze choć jeden był oświetlany pełnym słońcem. Każdy z nich wyposażony w rozległe - albo zwierciadła paraboliczne, albo ogniwa fotow., by pochłaniać jak najwięcej energii słońca (w szerokim zakresie od gamma do podczerwieni). Oczywiście trzeba znaleźć sposób, by ten ładunek energii przetransportować na powierzchnię ziemi.
Trzeba słońce wykorzystać ile się da.

Obrazek użytkownika spike

22-05-2023 [19:31] - spike | Link:

Kiedyś oglądałem dok. o zdjęciach satelitarnych NASA, na których pokazano temperaturę powierzchni Ziemi, okazało się, że na pewnym obszarze w Hiszpanii, temp. jest dużo niższa. Zaczęto sprawdzać, co jest przyczyną tej anomalii, okazało się, że w tym miejscu jest b.dużo szklarni, które mają białe dachy, one odbijają światło słoneczne, przez co temp. jest niższa.
Kilka lat temu krewny żalił się, że w domu na poddaszu w lecie ma problem z wysoką temp. a tam były pokoje dzieci i ich sypialnia, klima musi się napracować, by unormować temp. do spania.
Poradziłem krewnemu, by na dachu swego domu rozciągnął folię budowlaną, stosowaną do ocieplenia poddaszy, on z jednej strony ma powłokę z folii aluminiowej, którą należy dać na wierzchu, pomysł okazał się "genialny". Podobnie poradziłem mu, by na szyby w oknach, które są silnie naświetlane przez Słońce, nałożył folie lustra weneckiego, sam to stosuję od lat, w mieszkaniu nie muszę mieć klimy.
Co najdziwniejsze, jak jest gorąco, często ludzie otwierają okna, tłumaczenie, że nie powinni tego robić, wywołuje zdziwienie, tłumaczę że tym sposobem wpuszcza do mieszkania gorące powietrze, niech spróbują i powiedzą jaki efekt, dopiero wtedy "otworzyły im się oczy".

Mistrzami w klimatyzacji byli starożytni budowniczowie, bez prądu i cudów techniki, potrafili w gorących klimatach utrzymać temp w komnatach temp. pokojową, wykorzystując prawa fizyki i natury.

Obrazek użytkownika Ptr

22-05-2023 [21:12] - Ptr | Link:

Podatek od powietrza wprowadzono już w starożytnym Egipcie nie jestem pewien czy w hellenistycznym - pamiętam z lekcji historii. 
A inny wariat wszedł na wieżę Babel by z łuku oddać strzał ku niebu, ku Bogu. I odtąd każdy naród poszedł w swoją stronę , języki się poróżniły.
Ciekawe, jakby to powiedzieć w PE, czy zrozumieją ?

Obrazek użytkownika Jan1797

22-05-2023 [22:20] - Jan1797 | Link:

Do tej śluzy marzy mi się pompa ciepła, np. taka i słychać jedynie 58db;https://gadzetomania.pl/ameryk...

Obrazek użytkownika Jan1797

22-05-2023 [21:39] - Jan1797 | Link:

@Spike,
Fakt ludzie otwierają okna niepotrzebnie, to niewytłumaczalne:)) 
Z takim oto rozwiązaniem spotkałem się na kanale historia. https://pl.wikipedia.org/wiki/... 
Najprostszym być może sposobem na schłodzenie, co stosuje u siebie jest system śluzowy podwójnych drzwi zamykanych przeciwnie. wiecznie były niedomknięte. Teraz z pomocą śluzy zawsze jest zamknięte. Podobno błąd budowlany;) powierzchnia śluzy 4,5 m²

Obrazek użytkownika spike

23-05-2023 [00:17] - spike | Link:

@Jan
otwieranie okien w pały jak najbardziej niewytłumaczalne.
Co do pomp ciepła, w podanym linku nie ma parametrów tej rewelacyjnej pompy ciepła, jej ceny, jak i kosztów eksploatacji, a skoro to nowość, to pewnie cena kosmiczna, choć to ważne, ale nie najważniejsze, jak będą niskie koszty jej utrzymania.

W pewnym projekcie wykorzystano ciepło Ziemi, wykonano odwiert, chyba na 100 m, tam jest stała temp. 10 st, przez cały rok, tak więc w lecie idealnie spełnia rolę do chłodzenia domu, w zimie tylko dogrzewa się do 22 st., do tego oczywiście dobra izolacja budynku, zastosowano papier z gazet, odpowiednio przygotowany, by nie był pożywką dla insektów, ponoć ma b.dobre właściwości izolacyjne.

Ciekawa sprawa z ocieplaniem budynków, domów, najczęściej widzę, że stosowany jest styropian gr. 10 - 15 cm, co wg pewnego profesora jest za mało, powinno się stosować od 25 cm, koszt grubszego ocieplenia to kilkanaście %, a oszczędności na ogrzewaniu kilkadziesiąt.

Co do śluz, kiedyś każdy dom miał ganek -śluzę, obecnie widzę, że z tego się rezygnuje, co też jest niezrozumiałe, drzwi mają dużą powierzchnię wymiany powietrza, w zimie czy upale to się czuje, w marketach stosowane są kurtyny powietrzne, ciekawe jaki to generuje koszt, względem kosztów budowy śluzy, która nie wymaga zasilania.

Obrazek użytkownika spike

23-05-2023 [00:29] - spike | Link:

W kwestii sposobu na upały. Mieszkam w 2 piętrowym bloku, obecnie każde mieszkanie ma osobne kanały wentylacyjne, piwnica z racji że jest pod ziemią, w lecie panuje tam przyjemny chłód, miałem pomysł by w pały przez kanał wentylacyjny wymieniać powietrze z piwnicy do mieszkania, ale z racji że piwnica nie jest "sterylna", system byłby dość rozbudowany, więc zrezygnowałem, okna z lustrami weneckimi i zamknięte okna są dość skuteczne, dodam że mam klimatyzator (prawdziwy), nieużywany, jakby była potrzeba, to mogę włączyć nawilżacz powietrza, ten "prawdziwy", który mechanicznie rozbija wodę, bo tylko ten jest skuteczny i zdrowy, woda jest skutecznym chłodziwem. :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-05-2023 [04:12] - jazgdyni | Link:

@@@

Każdy z nas, w większości chłopaków - maluchów, w pewnym momencie ciepłego lata, skombinował soczewkę, jakąś lupę, i z zapartym tchem obserwował jak skupione w punkcie promienie słoneczne zapalały strzępy papieru, a nawet rozpalały małe ognisko z suchych liści, sosnowych igieł i cienkich gałązek. Przyznam ze wstydem, że też czasami soczewkę kierowaliśmy dyskretnie na gołą skórę koleżanki, aż ta lekko podsmażona, głośno nie krzyknęła.

Jadę asfaltową obwodnicą w słoneczny dzień, o godzinie 14-tej. Na tablicy widać pomiary - "temperatura powierza  12,4 C", poniżej - "temperatura  drogi 45 C". Asfalt jest czarny i wchłania energię. Warto sobie pomyśleć o naukowej teorii "ciała doskonale czarnego".

Obrazek użytkownika Jan1797

23-05-2023 [20:01] - Jan1797 | Link:

 @Spike,
Zgadzamy się, walka z otwieraniem okien w upały jest bezsensowna :)
O tej rewelacyjnej pompie ciepła będę pamiętał, dotrę -przekażę:) Jej cena pierwotna wynika jak mniemam z ogromnego kosztu jakim jest opłacenie pomysłodawcy. Nie znam się na energetyce, jeszcze mniej na budownictwie i jeżeli coś robię, to korzystam z doświadczeń innych. U nas pomysłodawca jest golasem, koszt patentu jest ogromny, a najbardziej kosztowne w eksploatacji, urządzenia europejskie to pozostałość po komunie i koszty nowej/starej komuny. Stąd u mnie chęć wyizolowania Polski w tym zakresie w niewielkiej grupie międzymorza. 
„w marketach stosowane są kurtyny powietrzne, ciekawe jaki to generuje koszt, względem kosztów budowy śluzy, która nie wymaga zasilania”
Wynika to zapewne z ignorancji inwestorów i projektantów. Piwnice z panującym tam przyjemnym chłodem w zimie lekko ogrzewam. Najintensywniej w pomieszczeniu zasilającym budynek w wodę. Lekko złamana temperatura wody daje oszczędności większości mieszkańców.
nawilżacz powietrza, ten „prawdziwy”, który mechanicznie rozbija wodę, bo tylko ten jest skuteczny i zdrowy, woda jest skutecznym chłodziwem. :)
To prawda, jest taki model nawilżacza, wielodyskowy. Problemem jest jednak utrzymanie go w czystości. Trzeba stosować w nim wodę demi.
Panowie, nie wracam pamięcią do marzeń dzieciństwa, ale słyszałem o szefie technicznym ogromnej korpo -marzyciel jak część naszych z osiągnięciami ogromnymi.
Dobre tu miejsce na soczewkę:)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-05-2023 [23:15] - Alina@Warszawa | Link:

[14:02] - Ptr 
To są jakieś wartości "od czapy". W Polsce natężenie promieniowania wynosi nawet ok. 1000 W/m2

Obrazek użytkownika spike

23-05-2023 [00:43] - spike | Link:

Tylko jest "mały" problem, taka wartość natężenia nasłonecznienia obejmuje tylko niewielką powierzchnię Polski, to już lepiej jest z wiatrem, ale na północy.
Geotermia to jedyna przyszłość ludzkości, czyli 2 stopień rozwoju cywilizacji, wykorzystywanie energii planety wg Carla Sagana.

Obrazek użytkownika Ptr

23-05-2023 [13:04] - Ptr | Link:

To są rozsądne dane. W każdym razie w rozsądnych granicach +/-. Przed atmosferą 1430 W/m2 , a na ziemi kilkaset , może do 1000W . Bateria słoneczna w praktyce około  100W/m2 produkuje. Ale trzeba wziąć pod uwagę ,odbicia, kąt naslonecznienia, ruch obrotowy Ziemi itp. I wychodzi średnio 130 W/m2. Ale i tak to 1000 razy więcej niż elektrownie. Być może nawet 10000 x więcej. A więc zainstaowanie jakichś paneli w miejsce lasu to jest to samo co palenie węgla. 
 

Obrazek użytkownika Ptr

23-05-2023 [22:38] - Ptr | Link:

Całkowita moc wszystkich elektrowni Polsce wynosi ok.60GW , czyli 60 mld W. 60 x10^9 W. 
Powierzchnia Polski to 322000 km2 czyli 322 mld m2. 
Na każdy metr kwadratowy powierzchni przypada "dogrzanie" o wartości 60 mld W/ 322 mld m2 = 01863 W.  zero osiemnascie setnych Wata.  (W Niemczech chyba ok.1,2 x wiecej)
Weżmy pod uwagę,że duż część światła , w tym oceany, przyjmują energię słoneczną , a nie ma tam elektrowni.  

Coś takiego znalazłem :
Averaged over the entire planet, the amount of sunlight arriving at the top of Earth's atmosphere is only one-fourth of the total solar irradiance, or approximately 340 watts per square meter.

jeżeli to przyjąć to 0,1863 / 340 = 0,000548  Jeżeli przyjąć,że wydajemy miliady na zmianę naszego bilansu o powiedzmy 25% z węgla.,czyli walczymy o jakieś 0,045 W /m2.
Czyli różnca bilansie energetycznym Polski to 340 W/m2 lub 340,045 W /m2. I to wszyscy politycy powtarzają jak mantrę . W dodatku po uwzględnieniu powierzchni swiata bez elektrowni to będzie 340 i przypuszczam 340,005.Czy to coś zmienia? Nie.  
 

Obrazek użytkownika u2

23-05-2023 [08:49] - u2 | Link:

"How To Avoid A Climate Disaster"

Proszę zwrócić uwagę, że Bill Gates chce powstrzymać katastrofę. A to klimatyczną, a to pandemiczną. Wcale nie ma złych zamiarów depopulacji ludzkości.

PS. Co prawda nie pisze jak powstrzymać zbliżającą się wojnę światową. Ta wojna "uratuje" ludzkość przed bajerami typu ocieplenie klimatu i plandemia. Ale wydatnie zdepopuluje ludzkość.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-05-2023 [12:03] - Imć Waszeć | Link:

Atom zdecydowanie nie, nie teraz, a przy złych wiatrach nigdy, bo dopóki mamy takich fachowców jak w poniższym artykule, to katastrofa jest murowana, zwłaszcza w strefie przyfrontowej:
https://www.rp.pl/wypadki/art3...
Cytuję najtłustszy fragment: "Zdarzenie bada prokuratura w Koninie. Śledczy sprawdzają teraz możliwość, że tajemniczy przedmiot to element maszyny rolniczej, który oderwał się w trakcie jej pracy."
Gdzie ku..a pracowała ta maszyna? W Niebiesiech? Trajektoria lotu i energia kinetyczna nie pozostawiają złudzeń, ale trzeba znać fizykę. Czy po przeczytaniu tego artykułu macie jeszcze jakieś wątpliwości, że biegli w Polsce zwyczajnie nie mają kwalifikacji ani wiedzy elementarnej ze szkoły do wyjaśniania katastrof lotniczych, albo zagubionych w lesie ruskich rakiet? Ba, nawet katastrofa rowerowa na skrzyżowaniu pod szejmem to dla nich nie lada wyzwanie. Gdybym ja decydował w tym państwie, to znalazłbym tych biegłych i wywalił z roboty na zbity pysk, bo się na niczym nie znają, a tylko tęgi szmal grabią. Wstyd i hańba. Jaki element wypuszczają na świat te wszystkie szkoły w Polsce prześmiewczo zwane "wyższymi"!

PS: "Co spadło na Mazurach? Świadkowie mówią o wybuchu. "Łuna, jakby ogień". Wojsko poderwało helikopter": https://wiadomosci.radiozet.pl...
Apeluję do władz o rozsądek i NIE WYSYŁANIE tam śledczych oraz biegłych z prokuratury, szczególnie tej w Koninie. Po ostatnich manewrach memetycznych nie należy też ufać śledczym z wojska. Proponuję wysłać licealistów, którzy zrobią fachowo opis z natury. Cytuję "w promieniu wielu kilometrów słyszalny był huk przypominający wybuch lub wystrzał (petardy)." Co to ku..a jest z tymi biegłymi? Hagady się nauczyli przez indukcję?

Obrazek użytkownika tricolour

23-05-2023 [12:37] - tricolour | Link:

@imc

A co się dziwisz?

Przecież nasi wspaniali forumowi inżynierowie, CremeDelaCreme świata inżynierów za przykłady i ilustracje podają, co zrobili jako mali chlopcy. Znaczy blisko sto lat temu i od tego czasu - po ilustracjach sądząc - nie zrobili kroku naprzód.

To może rzeczywiście coś się urwało od łopaty i przebiło dach?

😛

Obrazek użytkownika spike

23-05-2023 [15:39] - spike | Link:

@tri
mnie nie dziwi, żeś dureń, taki się urodziłeś, takim umrzesz.

Obrazek użytkownika tricolour

23-05-2023 [17:29] - tricolour | Link:

@spike Paczpan, jaki ten świat jest niesprawiedliwy: taki dureń jak ja zarobił głową na wygodny dom, przede wszystkim z myślą o rozwoju dzieci, ale i dla własnej wygody, nie przeczę, a taki mędrzec jak ty ciągle w ciasnej betonozie i co raz się usprawiedliwia, że tam mieszka - czyli nie chce. No to powiedz sam - na xuj być aż tak mądrym jak ty?

Obrazek użytkownika u2

23-05-2023 [17:55] - u2 | Link:

ja zarobił głową na wygodny dom, przede wszystkim z myślą o rozwoju dzieci

I teraz tracisz czas na obrzucanie błotem starych dziadków na NB. No no, zaimponowałeś mi tri :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

23-05-2023 [21:43] - Jan1797 | Link:

U2,
Nie przesadzaj, czym on może nam zaimponować:))) 

Obrazek użytkownika u2

23-05-2023 [21:54] - u2 | Link:

czym on może nam zaimponować

Warto zauważyć co według niego jest cenne, czyli wygodny dom i rozwój jego dzieci. Uważa ponadto, że inni na NB tego nie osiągnęli i nie osiągną, bo są pisiorami, moherami, półgłówkami itd itp.

PS. Oglądałem kilka razy występy posła Łąckiego w publicystyce Minęła 20-sta na TVP Info. Nie wiedziałem kto zacz. Ale zawsze biła z niego pogarda do Polaków. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że to najbogatszy poseł na Wiejskiej. Najwyraźniej ludzie obrzydliwie bogaci są obrzydliwi w życiu publicznym, a może nawet i prywatnym :-)

Obrazek użytkownika spike

23-05-2023 [21:16] - spike | Link:

@tri
widzisz samozwańczy mądralo, chwalisz się domem, a gdzie Ferrari ? pewnie komornik zabrał  :)))
ogólnie mówiąc cienias jesteś, skoro z trudem dom posiadasz, który jeszcze dzieci będą spłacać :))))))))))
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-05-2023 [23:15] - tricolour | Link:

@spike

Widziałeś, czytałeś, czułeś kiedykolwiek coś spod mojej klawiatury, co by mogło dawać podejrzenie, że przychodzi mi z trudem? No weź...

Przecież ja wała z ciebie robię, publicznie, małym palcem, nawet z pewnym rodzajem przyjemności, tego rodzaju przyjemności gdy się usuwa nieczystości nachalnie wciskające się z gumna na pokoje.

 

Obrazek użytkownika u2

24-05-2023 [05:49] - u2 | Link:

nieczystości nachalnie wciskające się z gumna na pokoje.

To może zatrudnij jakiegoś porządnego inżyniera, skoro tak u ciebie w domu się dzieje banderowcu :-)

Obrazek użytkownika spike

24-05-2023 [10:41] - spike | Link:

tri
vituperatio stultorum laus est

mamy na NB świra, mamy też ćwoka :))
jeszcze ani razu nie napisałeś rzeczowego komentarza, co nie dziwi, to przekracza twoje intelektualne możliwości.

Strony