Putin dyktuje co ludzie myślą

W szczególności co myśli wielu czytelników NB. Mechanizm jest prosty. Przykładowo Putin wydaje rozkaz pacnijcie rakietą w blok mieszkalny. Rozkaz zostaje wykonany. Media pokazują wielką dziurę w bloku i informują o zabitych. Efektem jest pojawienie się uczucia grozy czy obrzydzenia wobec Putina. A w dalszej kolejności utrwalenia myśli konieczności prowadzenia wojny. Takich informacji jest więcej. Np. w TVP właśnie opowiadają jak Ruskie porywają dzieci ukraińskie. Efektem jest oczywiście pojawienie się kolejnych analogicznych myśli. Które skupiają się na zbrodniczym charakterze tej wojny oraz samego Putina. Ludzie widzą tylko te wyeksponowane ofiary i tak Putin zakłada sprytne blokady mózgowe uniemożliwiające zajęcie się wieloma danymi, pokazującymi rzeczywisty charakter tej wojny.
Weźmy przykładowo ostatnią aferę z dostawami zboża z Ukrainy. Okazuje się że Ukraina wręcz zalała Polskę zbożem i to często wątpliwej jakości. Nie tylko zbożem bo drobiem, jajami, mlekiem, rzepakiem, olejem itp. Import żywności jest gigantyczny. I nie dotyczy tylko Polski. Bo także innych sąsiadów Ukrainy.
Ludzie mają to przed oczami i ... nie zadają sobie podstawowego pytania: gdzie ta wojna?
Jakim sposobem ta tak podobno dewastowana Ukraina ma tak gigantyczne nadwyżki? Nikt nie widzi sprzeczności w tym że mamy kraj prosperity a z drugiej strony mamy te obrazki o tym jak żołnierz rosyjski ucina łeb jakiemuś wychudzonemu ukraińskiemu jeńcowi. Jak możemy przeczytać w sąsiednim tekście. Media, którym Putin podrzuca materiał po prostu programują mózg. Ekspozycja kilku często wyjątkowych obrazków zwyczajnie wyłącza myślenie o tym co jest powszechne częste i składa się na rzeczywisty obraz Operacji prowadzonej na Ukrainie.
Która jak widzimy całkiem dobrze prosperuje. Prosperuje bo Putin, oskarżany o wszelkie zbrodnie w istocie robi bardzo niewiele by zaszkodzić gospodarce Ukrainy. Nie niszczy węzłów komunikacyjnych. Gaz sobie ciągle przez Ukrainę z Rosji płynie. Mosty wszelkie stoją więc pociągi i samochody jeżdżą. Paliwa nie brakuje ponieważ Putin nie nie robi niemal nic by utrudnić działanie całej tej machiny gospodarczo państwowej. Rosja jedynie od czasu do czasu wykonuje mało szkodliwe ostrzały instalacji elektrycznej tak by każdy Ukrainiec miał to poczucie wojny. Braku światła przez godzinę dwie czy dźwięku syren ostrzegających przed nalotem.
Świat i ludzie tutaj widzą wojnę bo czasem nie ma światła a w TV pokazują obrazki z punktowych miejsc. Nie widzą tego że większość Ukrainy działa tak dobrze by wytwarzać ogromne nadwyżki.
Przy czym ludzie także nie zastanawiają się także kto w istocie na tym korzysta.
Krążące po ruinach Bachmutu cienie pokazywane w TV wyłączają takie myśli. Polacy dowiadują się że bariery w handlu z Ukrainą zostały zniesione by zyskali na tym Ukraińcy. Farmerzy... jak powiedział ktoś z rządu. Tylko że owych farmerów nie pokazują. Bo okazałoby się że owi farmerzy nie istnieją. Istnieją za to gigantyczne latyfundia, w których Ukraińcy pracują za psie pieniądze na właścicieli posiadających różne, często nieznane obywatelstwa. Amerykanie, Holendrzy, Chińczycy. Zarabiają kasę i Putin jakoś im nie przeszkadza. Wielcy oligarchowie Ukraińscy trzepią kasę i Putin nie przeszkadza.
Ktoś mógłby zadać pytanie. Skoro nie przeszkadza to może istnieje jakiś układ?
Ale takie pytanie nie powstanie w sterowanym przez Putina mózgu odbiorcy.  Który widzi jedynie świętą Ukrainę. A dlaczego jest święta? Oczywiście dzięki Putinowi. Bo ten na nią napadł. Putin, który zabija dzieci a jego żołnierze gwałcą kobiety. Taki człowiek musi być zły a zatem Ukraina dobra.
Ta właśnie Ukraina, której oligarchowie produkują i sprzedają wszytko na co mają ochotę bo przecież dobrej Ukrainie nie można niczego odmówić.
Nie można odmówić Zełeńkiemu. Byłemu (?) aktorowi, którego prezydenturę zasponsorował jeden z najpotężniejszych i brutalnych oligarchów. Kołomojski. Ludziom na NB nie przeszkadza że tenże Kołomojski miał na pieńku z Poroszenko, którego do władzy wyniósł Majdan i który szedł na udry z Putinem. Zełenski doszedł do władzy posługując się hasłem dogadania się z Putinem. A doszedłszy do władzy Zełenski pod wpływem Kołomojskiego przywrócił też na urzędy paru ludzi prorosyjskiego Janukowycza.
Ale kogo to interesuje? Czy ważne jest że Kołomojski z Zełenskim wsparli prorosyjską odsuniętą przez Majdan opcję? Czy ważne jest że prowadzona przez Putina wojna nie szkodzi szczególnie majątkom oligarchów, którzy prowadzą swoje nowe interesy, którym nie przeszkadza Putin? Czy kogoś interesuje co dzieje się z ogromną pomocą udzielaną Ukrainie? Kto nią zarządza? Dokąd trafia?
Jak to jest że z jednej strony w TV mówią o ogromnym wsparciu a ja od znajomych Ukraińców dowiaduję się że żeby mieć porządny mundur i sprzęt to rodzina musi się z zrzucić na wyposażenie jej członka walczącego na froncie?
Co dzieje się z ukraińskim gazem? Dlaczego dostaje go między innymi od Polski mimo że podobno na wskutek wojny zużycie drastycznie spadło tak że lokalne wydobycie stało się wyraźnie wyższe niż zużycie?

Ukraina była krajem wielkich przekrętów. Krajem ogromnej korupcji. Krajem w którym Ukrainiec był jedynie feudalnym robolem. Wystarczył jednak rozkaz. Operacja. Putin zadekretował ludziom: Ukraina walczy. Ukraina stawia opór. Ukraina jest dzielna. Ukraina jest uczciwa. Ukraińcy biją się o swoje.
I ludzie wierzą. I tu w Polsce i tam na Ukrainie. Wystarczy parę dziur w blokach i zorganizowanie migającego światła dla reszty. No i dostawek. Jak obcięcie głowy w stylu Arabusów. No ogólnie tak  zrobić by było jak na wojnie. By wysłać ludzi do walki. Rozkaz Putina dla Rusków. I dekret mózgowy dla pełnych wiary Ukraińców.
Jest wojna przecież.
A nie świetny Interes. Ochraniany przez Putina i Zełenskiego a wspierany przez wszystkich dobrych ludzi. Czujących te emocje, tą grozę zbrodni, szaleństwa chorej władzy ze Wschodu.

Putin dekretuje więc jest. Ma być wojna więc jest. Mają być interesy? Są. Kasa ma płynąć? Ludzie się zrzucają.
Ma być aktor, nawet nie Ukrainiec, Zełenski, człowiek Kołomojskiego, człowiek Chabad Lubawicz, autorytetem dla Europy i Polaków? Stał się.
Bo jak można nie wierzyć Putinowi? Czy można uwierzyć że Putin kłamie? Kiedy mówi że chce obalić Zełeńskiego? Zająć Ukrainę? No jakżeby. Putin nie kłamie. Jemu się wierzy. Wierzy kiedy zachowuje się jak szaleniec. Jak car, który nie rozumie co się dzieje i nie ma pojęcia o wojnie. Kiedy zachowuje się jak człowiek chory. No nie można mu nie wierzyć.
Nie można uznać że ochrania wielkie latyfundia, sieci gazowe, kolejowe. Którymi ciągnie wsparcie dla armii Ukrainy, która bije Rusków! Przecież Putin nie byłby zdolny by tak swoich wysyłać na bój w którym poniosą śmierć dzięki świeżym dostawom sprzętu z zachodu.

Więc ludzie wierzą. Wierzą w tych o których Putin mówi że że z nimi walczy. Wierzą w Zełeńskiego. W PiS.
Oraz w Bidena. Starego komucha, którego partia przekształca właśnie USA w cyrk absurdów LGBT. Kraj gdzie słowo Czarny staje się zakazane. Kraj gdzie banda dzieciaków potrafi wprawić w popłoch całe miasto takie jak Chicago. Kolebkę kariery Obamy.
Oto moc Putina.
Mówi. A ludzie wierzą.
A przecież skoro wierzą to może i zrobią to co każe. Bo tak powiedzą. Ci których o których Putin twierdzi że nim walczą. A skoro tak mówi to pewnie tak jest.
Bo przecież Putin nie kłamie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2023 [21:49] - Kaczysta | Link:

Pana Prezydenta  Zełeńskiego to ty sowiecka onuco możesz cmoknąć w dupę.Ten sowiecki parch z kremla to do pięt nie dorasta Prezydentowi Ukrainy.
Zwykły śmieć,bandyta i terrorysta i mam nadzieję że lada moment ten parch zdechnie ku uciesze całego cywilizowanego świata
Czy zrozumiałeś to teraz Stiopa?

Obrazek użytkownika smieciu

19-04-2023 [21:50] - smieciu | Link:

Mówisz to co Putin chce żebyś mówił. Wierzysz mu a nie mnie który twierdzi że kłamie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2023 [21:52] - Kaczysta | Link:

Kto cie Stiopa nie zna to cie kupi
Nie z nami Stirlitz te numery

Obrazek użytkownika smieciu

19-04-2023 [21:57] - smieciu | Link:

Putin pokazuje: Jestem słaby. Wystarczy mnie dobić.
Wierzysz?
Pewnie tak. Ludziom wydaje się że to tylko sam jeden chory Putin. Tak mówią. Koniec jest bliski. Bo przecież to nie globalna operacja nad którą czuwają sojusznicy Putina.

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2023 [22:07] - Kaczysta | Link:

 dobić?
A niech zdycha ścierwo w potwornych męczarniach

Obrazek użytkownika smieciu

19-04-2023 [22:32] - smieciu | Link:

Co jeśli przykładowo Chiny zorganizują jakąś awanturę w okolicach Tajwanu?
Będzie to przypadek?
Kiedy USA ogłoszą że nie mogą się skupić na Ukrainie?
Ciągle będziemy uważać że Putin nie wie co robi? Co robił? Wciąż będziemy pewni siebie i naszych sojuszników?

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2023 [22:47] - Kaczysta | Link:

 Chiny organizują  awanturę w okolicach Tajwanu od ilu to lat?

Obrazek użytkownika smieciu

19-04-2023 [23:04] - smieciu | Link:

Od niedawna. Dopiero od niedawna jadą naprawdę ostro.
Jeszcze raz muszę przypomnieć różnicę między Trumpem a Bidenem.
Trump też  jechał ostro. Nakładał sankcje na Rusków i Chiny. Zablokował budowę NS2. Wielu myślało że gazociąg nie zostanie ukończony.
Biden.
Czyli polityka Resetu za Obamy i jego vice. Wtedy był Smoleńsk i zajęcie Krymu przez Putina.
Biden zdjął sankcję na NS2. Niemcy nie chciały uruchomić. Ruskie przystąpiły do swojej Operacji.
Chiny przywróciły a nawet biją rekordy wymiany handlowej z USA. Logiczny krok: Tajwan.
I Ruskie i Chiny nie czują zagrożenia z USA za rządów Bidena. Który za Obamy pełnił bardzo ważną rolę w administracji jako Vice. Odpowiadał w istocie za politykę wobec Wschodu. Ta polityka zawsze była ... ośmielająca dla Rusków i Chin.
Hunter Biden i właściwie cała rodzina Bidenów jest umoczona w podejrzane interesy z Chinami. Oraz Ukraińcami.
Rzeczy się zazębiają...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-04-2023 [23:02] - NASZ_HENRY | Link:

Internet staje się śmietnikiem bo go @smieciu zaśmieca ;-)

 

Obrazek użytkownika smieciu

19-04-2023 [23:05] - smieciu | Link:

Byłoby dobrze mieć taki wpływ na Internet...

Obrazek użytkownika Ijontichy

20-04-2023 [08:34] - Ijontichy | Link:

Widzę,że odwiedził cie @kaczysta.
Senator PiS we własnej osobie :-))
Ale zaszczyt cie dotknął...wydrukuj tę dyskusję i powieś nad łóżkiem!!

Obrazek użytkownika sake3

20-04-2023 [08:53] - sake3 | Link:

Wydaje mi się,że niektórzy za wcześnie skreślają Putina z listy tych co zmieniają swoją polityką kruchy światowy pokój. Może i jest psychopatą,z pewnością jest ludobójcą może jest smiertelnie chory jak utrzymują czy osrany jak piszą.Z całą pewnością jednak myśli z wyprzedzeniem i teraz chce zawierać przyjaźnie z równie sprytnym i daleko myślącym politykiem jak pan Xi Ten natychmiast podjął temat Tajwanu. To powinno dla nas stać się jeśli nie źródłem niepokoju to zastanowienia. Co będzie jeśli Biden jednak wycofa się z pomocy Ukrainie nie chcąc ciągnąć wojny na dwu frontach.? Na ile trwały będzie sojusz Chin z Rosją?Dwa drapieżniki na dłuższą metę nie wytrzymają .I jaka co najważniejsze stanie się w takim układzie Polska? Czy Biden albo jego następca nie wycofa się z pomocy Ukrainie?Biden ma słabe notowania w sondażach a Trump z pewnością odpuści sobie Europę.

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2023 [08:57] - Pers | Link:

@sake
I wasza ukochana Ukraina zostanie sama.
Koszmar...

Obrazek użytkownika sake3

20-04-2023 [12:02] - sake3 | Link:

@Pers......No proszę sam król perski był łaskaw przeczytac moje zdania złożone.A kiedy pan nauczy się też takowe składać? Czy Ukraina zostanie sama nie wiem,nie jestem ekspertem.Ukraina nie ,,wasza'' w tym nie moja .Nie twierdzę,że ukochana ale każdy kraj zasługuje by być suwerennym. Zamiast głupich złośliwości niech pan się szykuje na paradę równości organizowaną przez Trzaskowskiego.Może wtedy obgadamy problem pańskich fobii na temat Ukrainy.Kawę stawiam.

Obrazek użytkownika Ryan

20-04-2023 [20:20] - Ryan | Link:

Obrazek użytkownika smieciu

20-04-2023 [11:35] - smieciu | Link:

Media kreują obraz Putina samotnego cara, któremu łatwo można będzie się dobrać do skóry. Bo po naszej stronie jest Ameryka. Bidena.
Tylko jeśli odrzucimy to co stało się od lutego zeszłego roku to mamy na poparcie tej tezy?
Jakie mamy podstawy by ufać Bidenowi?
Jakie mamy podstawy by wierzyć że Putin nie wie co robi?
Jak to się stało że nagle z dnia na dzień Rosja wydaje się być krajem, który się zaraz rozsypie. Podczas kiedy Ukraina z przeżartego korupcją bagna przekształciła się w znakomicie zarządzane i wydajne przedsiębiorstwo. Odnoszące ogromne sukcesy mimo tej ... wojny. Mimo Putina, który podobno ma nie cofać się przed żadną zbrodnią by przejąć kontrolę nad Ukrainą.

Obrazek użytkownika u2

20-04-2023 [12:06] - u2 | Link:

Na ile trwały będzie sojusz Chin z Rosją?Dwa drapieżniki na dłuższą metę nie wytrzymają

Czyli jednak to myślenie z wyprzedzeniem Putlera jest nic nie warte, skroro ma się rozpętać wojna światowa, wiadomo z jakim skutkiem dla kacapii :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-04-2023 [17:14] - sake3 | Link:

@u2......Ależ nie....Myślenie Putina istotnie prawidłowe i wyprzedzające,ale trochę źle ocenił myślenie chińskiego smoka.Tyle że apetyty obu panów są duże a jak na razie nie bierzemy pod uwagę usmiehów w stronę Indii.

Obrazek użytkownika spike

20-04-2023 [16:14] - spike | Link:

Tak bredzić nie może człowiek normalny, tym bardziej z "dużego miasta". Tłumaczyć dlaczego, nie ma sensu, nie pojmie :)))))))))))))))))))

Aaaaa, jeszcze szczegół, podczas IIWŚ, Polska była okupowana, a ludzie jakoś handlowali żywnością i to na niemałą skalę, zaraz powiesz, że to dowód, że nie było tak źle, to polska propaganda szkalowała Hitlera !!!

Obrazek użytkownika smieciu

20-04-2023 [16:26] - smieciu | Link:

I może jeszcze powiesz że za Hitlera Polska gospodarka miała się świetnie?
Putin i jego sprzymierzeńcy nie przeprowadza swojej rozgrywki wisząc w próżni. Wiedzą że są masy, masy ludzi takich jak ty, którzy uwierzą. Inaczej ich gra byłaby bez sensu.
Póki co możesz sobie wierzyć w głupkowatego Putina. Tak samo jak rok temu wierzyłeś w Putina zimnego gracza rozgrywającego Europę. Do której to myśli jak sądzę niedługo znów powrócisz.

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [00:20] - spike | Link:

Cóż, koła to już nigdy ponownie nie wymyślisz, skoro nawet słowa pisanego nie rozumiesz, daremny mój trud :)))))))))

Obrazek użytkownika Poliniak

21-04-2023 [22:02] - Poliniak | Link:

https://swiatowid.video.blog/2...

- polecam Panu @smieciu zapoznać się z najnowszą notką blogera Światowida.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Poliniak

27-04-2023 [17:50] - Poliniak | Link:

@smieciu

https://swiatowid.video.blog/2...

 - kolejny świetny wpis blogera Światowida!