Czego od nas chce? Zełenski.

W sąsiedniej notce Tezeusz wspomniał że w rankingu Politico najbardziej wpływowym politykiem Europy został Zełenski. I tak rzeczywiście jest. Przykładowo kiedy prezydent Ukrainy czegoś żąda. Któż śmiałby mu odmówić. Nikt właściwie. Nawet Niemcy muszą się ukorzyć. Żełenski wyraża życzenia. Europa je spełnia. Dzieje się tak także dlatego że Zełenski ma dwóch potężnych przyjaciół. Aczkolwiek jeden z nich nawet o tym nie wie. Taki ważny ale głupi!
Pierwszym jest J. Biden. Którego administracja sypie Ukrainie ogromną kasę. W 2022r amerykańskie wsparcie miało mieć wartość 113mld dolarów. A przecież jest właśnie jeszcze Europa, której Biden każe się słuchać Zełenskiego. Europa na czele z Polską dostarczyła sprzęt i wsparcie wielkiej wartości, nawet nie wiadomo jakiej chyba. Całe kraje niemal dosłownie wyskakują ze sprzętu by dać go ciągle nienasyconemu Zełenskiemu.
Któremu takie poważanie zapewnił oczywiście nie kto inny jak, ten drugi,  W. Putin. To on przecież napadł na Ukrainę. I tak prowadzi wojnę by Zełenski mógł wykazywać się swoim heroizmem. No i oczywiście mieć czas na kolejne żądania. Do lutego 2022r. Zełenski był jedynie aktorem. Nawet nie Ukraińcem, bo Żydem, którego sfinansował sławetny Kołomojski. Najpierw opłaciwszy go jako aktora w serialu. Który potem przeniósł do rzeczywistości. Owszem było to ciekawe ale jak każdy wie, w Ukrainie wszystko jest możliwe. Nawet że drogi tam zbuduje znany u nas kolekcjoner zegarków S. Nowak ;) Dlaczego więc nie miałoby być możliwe że Putin uzna Zełenskiego za groźnego przeciwnika? Który buduje nazistowski rząd ukraiński, mimo że ideologiczne wsparcie dostarczyła pewnie sponsorowana wielce przez Kołomojskiego sekta Chabad Lubawicz. Którą Putin zna dzięki swojemu dobremu kumplowi, B. Lazarowi. Który może wyłożył Putinowi kim naprawdę jest Kołomojski i choć ten przed wybuchem wojny robił dobre interesu z Ruskami musiał stać się ich wrogiem. Choć tępił i wygryzał ludzi Poroszenki, którego do władzy wyniósł sławny Majdan aka Rewolucja Godności. Podczas kiedy Kołomojski wolał przywracać stołki ludziom obalonego Janukowycza. Tyle że jednocześnie Kołomojski znany był także z tego że wykładał kasę na Prawy Sektor. Który z kolei oskarżał Poroszenkę o współpracę z Moskwą i był przez niego zwalczany.
Trochę zagmatwane czy nie, i tak tego nikt nie ogarnie, kłótnię o to kto jest bardziej proukraiński wygrał ostatecznie Żyd Kołomojski więc może Putin miał trochę racji co do nazistów. A przynajmniej banderowców ;)
Jakby nie było w każdym razie, z czasem, Ukraińcy jednak (w końcu, wiemy, są to zdolni ludzie) zaczęli kapować się że prawda ekranu TV a rzeczywistość polityki naszego bohatera mocno się rozjeżdża. I w tym momencie Putin zademonstrował swoją moc kreacji rzeczywistości.
Uderzył.
A nasz bohater - znów stał się bohaterem.
Powstrzymał napór potężnego przeciwnika. Wlał nadzieję oraz wiarę w serca Ukraińców. No i wysłał ich na śmierć. Jednak bohaterską, gdyż zanim zginęli zdążyli zabić wielu wrogów!
To było wielkie i porwało świat. Postawa Zełenskiego zaimponowała! Zełenski deklarował czego potrzebuje by przenieść jeszcze więcej ludzi na tamten świat i pomoc dostawał. Ta była w Rzeszowie ładowana na wagony i pod czujnym okiem Putina bezpiecznie dostarczana na front. Putin wypuszczał swoich Wagnerowców z zardzewiałymi Kałasznikowami, Ukraińcy wsiadali w swoje nowe zabawki. Zabijali Rusków. Potem wykonawszy zadanie Ruskie ich zabijały ze swojej artylerii i wszyscy czerpali z tego zadowolenie. Robiąc przy okazji widowiskowe fajerwerki ze sprzętu wojskowego, nakręcając filmiki i wrzucając je do sieci.

Cała ta zespołowa praca dała byłemu aktorowi potężną moc oraz wzbudziła entuzjazm. Szczególnie wśród Polaków. Nie dziwne jest więc że przyjechał właśnie do nas. Zełenski. Wie że może na nas liczyć! Wie że nasz premier pogania wszystkich w Europie by spełniać jego życzenia.
Tym razem jednak to życzenie jest pewnie na tyle wyjątkowe że wielki Zełenski przyjechał osobiście. I nawet przemówił po polsku.
Co nam obca przemoc wzięła szablą odbierzemy! Zadeklamował.
Bracia Polacy, Rosja nie wygra z Europą, gdy Polak i Ukrainiec stoją razem, ramię w ramię. Tak, jak razem stoimy w tej wojnie, tak razem będziemy cieszyć się wolnością, razem, w NATO - dodał Wołodymyr Zełenski

Cóż. Być może nie jest lekko. Ale jest dobrze! Nadeszła historyczna szansa.
Rosjanie w strachu. Te słowa padły w telewizji
W Rosji zaczynają się niepokoić doniesieniami, że nowa ukraińska kontrofensywa może zbliżać się wielkimi krokami. Prokremlowski prezenter telewizyjny Władimir Sołowjow zastanawia się czy armia Putina jest na to gotowa, a kolejny propagandysta ostrzega, że Ukraina może zaatakować także rosyjskie miasto.
A Putin ma już paranoje jak wyjawia jego oficer ochrony, który uciekł i zdradza sekrety Kremla!
Były oficer ochrony Putina ujawnia, że rosyjski dyktator jest w stanie paranoicznego strachu. - W obawie przed zamachem wciąż przebywa w bunkrze, nigdy nie korzysta z telefonu komórkowego ani internetu i wciąż śmiertelnie boi się COVID-19 - powiedział kpt. Gleb Karakułow, który jesienią uciekł z Rosji.
Rosjanie powoli ewakuują Krym, budują umocnienia i tylko modlą się by coś nie wybuchło im w magazynach, lotniskach czy gdziekolwiek jak to ostatnio ciągle bywa. Wszędzie już tam pękają. Na Kremlu, na Krymie, w ruskiej TV, w ruskim wojsku.

O tym wszystkim a i pewnie dużo więcej wie Zełenski. Rzeczy wydają się być więc oczywiste. Przyjechał po to by ułożyć z nami plan. To będzie wielki plan! Dzięki któremu ogramy tego pacana, Putina. Jełopa bez pojęcia o wojnie. Zbrodniarza. Nasi ludzie, a w szczególności Ukraińcy, to zupełnie inna liga. Pełna powaga i profesjonalizm. Wystarczy dobry plan i Ruskom spadną gacie. Gdy się zorientują będzie za późno!
Pozostaje czekać. Z pewnością wszedłszy w układ z Ukraińcami zyskaliśmy doskonałego sojusznika. Doświadczonego. I godnego zaufania.
Kiedy połączymy siły, wrócą dawne czasy.
Być może szczegółów nie poznamy szybko ale pewnie też długo czekać nie będziemy. Wszystko wskazuje na to że nadciąga rozstrzygnięcie. Jesteśmy na fali a przeciwnik ledwo już dycha łapiąc ostatnie łyki powietrza.
Jeśli tylko Zełenski dostanie to co chce, nasz rząd stanie na wysokości zadania, marzenia wielu wreszcie się zrealizują.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

05-04-2023 [22:36] - Ryan | Link:

CHWAŁA WIELKIEJ UKRAINIE
CHWAŁA NA WIEKI

Obrazek użytkownika smieciu

05-04-2023 [22:54] - smieciu | Link:

A co z nami?

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2023 [22:59] - Pers | Link:

smieciu
Jego interesuje wlasna nacja a nie my, Polacy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2023 [07:58] - Tezeusz | Link:

@Pers dodaj " my kacapy " to będzie " prawda

Obrazek użytkownika Ryan

05-04-2023 [23:15] - Ryan | Link:

A co ma byc?

Obrazek użytkownika paparazzi

06-04-2023 [01:35] - paparazzi | Link:

@  śmieć . Według waszej teorii to ruki w wierch. Czyli poddać się. Ale się kompromitujesz i naprawdę ktoś za to płaci? Panie Admin, litości.

Obrazek użytkownika Jabe

06-04-2023 [10:13] - Jabe | Link:

Cóż, nadal jesteśmy pod rządami za­przaństwa. Teraz w gruncie rzeczy ofi­cjalnie.

Polska i Polacy są traktowani jak mięso wy­borcze z za­datkami na mięso armatnie.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2023 [22:57] - Pers | Link:

@r-jasiło
//CHWAŁA WIELKIEJ UKRAINIE
CHWAŁA NA WIEKI//
Jak na chachła znasz całkiem nieźle nasz język.
Rodzice to "ofiary" akcji Wisła?

Obrazek użytkownika marsie

06-04-2023 [00:37] - marsie | Link:

Drogi śmieciu, nadal nie wiem, czy ty tak sam z siebie, czy z nadania pracujesz – ale chyba jednak za darmo nie robisz?
Poczytaj sobie tu:
https://biuletynnowy.blogspot.com
I odwal się od Polski!
 

Obrazek użytkownika Ryan

06-04-2023 [06:51] - Ryan | Link:

Przypadek  śmieciu.

Każdy kręci się w kieracie, tyra, kombinuje.
Szuja robi co w tym czasie?
Szuja wtedy szczuje.
Tych na tamtych, onych na tych - byle puścić smroda, sprowokować, obsobaczyć, błotem obsmarować.

Obrazek użytkownika Adam66

06-04-2023 [04:29] - Adam66 | Link:

Słyszeliście jak Zelenski pięknie mówił o Katyniu i Smoleńsku? Słyszeliśmy.  A Wołyń? Ale o co chodzi? No i tak to się kręci, Ukropol coraz bliżej....

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-04-2023 [08:33] - Ijontichy | Link:

@Adam66
Duda przecież zapowiedzial likwidację granicy pomiędzy ...Polin i Ukrainą...między innymi granicami.
Kaczyński być wielka geniusz ...cała Afryka tak mówić!

Obrazek użytkownika terenia

07-04-2023 [07:47] - terenia | Link:

@Adam66

Ech:" No i tak to się kręci" I Order Orła Białego przyjęty przez p.prezydenta Żełeńskiego w "charakterystycznej " bluzie   https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-04-2023 [06:58] - Ijontichy | Link:

Dobry tekst,ale nie trafi do tych prymitywów,którzy tu od rana do nocy siedzą i "wałą gównem" bo nic nie wiedzą o świecie.
Tu nie trafisz do nich,,zakute łby wołające CHWAŁA UKRAINIE,nie znają historii i rzeczywistości.
Można by do tej notki dodać jeszcze dużo,ale po co? Dla kogo? I tak wiedzą swoje.
Pzdr.
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

06-04-2023 [08:05] - AŁTORYDET | Link:

Panie Tichy,
Każdy, kto ma jakikolwiek kontakt z realem, i odrobinę wiedzy, rozumie, że w gdyby moskwicini pokonali Ukrainę, to następna będzie Polska. Co więcej, moskiewska armię, zasilą Ukraińcy z pobitego kraju. Z Białorusinami. To oczywiste, bo wyjawił to wprost Putin w Monachium. Za komuny, my Polacy, mieliśmy za zadanie atakować Danię, chyba nie w swoim interesie? Tak jak Polska broniła cywilizacji Zachodu w 1939 roku ('Via Apia" Wierzyńskiego - warto przywołać), tak Ukraina broniąc siebie, broni nas przed postmongolskim bydłem. Jak długo trzeba to powtarzać, by do tępych głów dotarło? Skromna jest Pana wiedza historyczna, jeśli tego nie rozumie.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-04-2023 [08:30] - Ijontichy | Link:

Też uważam w pierwszej linii ruscy puszczą Ukraińców za ariergardę zostana wzięci Lukaszenki bojcy.
Kochanie przez Dudę i Morawieckiego  Ukrainy jest skrajną głupotą,albo jeszcze gorzej...zdradą!!

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2023 [10:33] - sake3 | Link:

@Ijontichy.....Byłoby może lepiej gdyby pan zamiast się pieklić i nam ubliżać wskazał takim jak my prymitywom (pańskie określenie) kogo mamy kochać.I nam będzie prościej bo nie dorośliśmy do pańskiej wielkości a i pan będzie zadowolony spełniwszy swą misję.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2023 [12:45] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Biedactwo! Nie wie kogo ma kochać. Masz kochać siebie i twoich bliskich . To są proste rzeczy jak mawia ubot. Zdrowych i wesołych jaj oczywiście wielkanocnych. Pzdr 

Obrazek użytkownika tricolour

06-04-2023 [12:52] - tricolour | Link:

@mazur

Ale sake to prawdziwa katoliczka jest wiec jak może kochać bliźnich widząc mordy, stare szczotki, ryje i grube lemparty? Ktoś żyjący w takim syfie nie jest w stanie kochać.

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2023 [13:09] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.......Mam okazję wytknąć wam tu takim światłym o intelekcie szybującym pod chmury że nie czytacie ze zrozumieniem.Ja pana Tichego pytałam kogo mamy kochać zamiast niedobrych Ukraińców a nie że sama jestem biedactwem. Pan Ijontichy nie odpowiedział więc może panowie wiedzą? Cyba po to mamy internet aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2023 [14:05] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
...mamy kochać... ? - Jak najbardziej. I ojców też. To są proste sprawy. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2023 [15:06] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.....Znowu wykręcił się pan od mojego pytania.Jeśli bowiem mamy nie kochać Ukraińców to kogo mamy?Rosjan,Chińczyków, Eskimosów? To ze ojców swoich to wiem.I pytanie -Polaków też? wszystkich? Jaką więc miłość bliźniego nakazuje nam Radio Zet mający pretensję do ciężko chorego męża pani marszałek Witek,że ośmiela sie blokować miejsce na OIOM-ie? A powinien umrzeć bo jako pisiorowi żadne miejsce w szpitalu mu nie przysługuje,tak przynajmniej wynika z wielu komentarzy na portalach.To jak to z tą miłością panie rolniku? Kochac ,nie kochać i kogo kogo kochać? 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2023 [17:06] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Eskimosów jak najbardziej no i może jeszcze dzielnych Apaczów i Czukczów. Poza tym sądzę, ze nie da się zadekretować kogo mamy kochać.
Ja osobiście Niemców, Ruskich i Ukraińców nie lubie. Generalnie moje uczucie rosnie wraz z kwadratem odległości od granic Polski. Pzdr 

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2023 [09:36] - Pers | Link:

@Ałtorydet
Bzdury piszesz.
Rosja nie ma żadnego zamiaru iść za Dniepr.
Jeszcze tylko Odessa i finito.
Powstanie najprawdopodobniej po ukraińskiej stronie Dniepru 100-200 km zdemilitaryzowana strefa buforowa.
Po co Rosji cała Ukraina a tym bardziej zbankrutowana Polska?
Z geopolityki pała!

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2023 [13:41] - Tezeusz | Link:

Ej @ rus..gówno skąd ma to info od osranego karakana bandyty putlerka. Jak nie okłamiesz to jesteś chory...co u ciebie normalka

Obrazek użytkownika smieciu

06-04-2023 [11:29] - smieciu | Link:

@AŁTORYDET
Jak mogą nas zaatakować skoro nie potrafią wygrać z Ukrainą?
No chyba że mogą ale nie chcą.
Tylko dlaczego nie chcą? O tym jest tekst. Ruskie, o czym pisałem wiele razy, nie mogli nas zaatakować. Po pierwsze nie mieli powodu. Przypominam że za Putina Rosja nigdy nikogo pierwsza nie zaatakowała. Nie sprowokowana. Pominę tu Ukrainę, która jest osobną historią. Tylko w Polsce się wierzy bazując przykładowo ma mitologii smoleńskiej że Ruskie i Putin są dzikimi tłukami, którzy tylko marzą by bezmyślnie atakować i zajmować. I właśnie na tej polskiej specyfice oparto plan. Polacy się boją Putina wiec łatwo ich podpuścić. Mają dodatkowo te swoje marzenia sięgające I RP. Bazując na tych wątkach plan więc polega żeby Polska na tyle się zaangażowała czy zespoliła z Ukrainą by stała się wyrwą, wrotami otwierającymi granicę z NATO.
Teraz mamy wojnę z Ukrainą. Jeśli jednak Polska w jakiś - nie znany nam jeszcze sposób - przyłączy się do Ukrainy to Putin wreszcie będzie mieć to na co czeka: pretekst, bez którego nie może nic zrobić.
Rolą Zełenskiego nie jest obrona Polski przed Ruskim ale wciągnięcie nas do konfliktu.
To nie dociera do zaślepionych moich krytyków. Działania naszego rządu są zgodne z planem Putina. Tego właśnie chce. Polska jest rozbrajana a sprzęt niszczony gdzieś na Ukrainie. Której rola do tego się sprowadza: wystawienia tego sprzętu pod ruskie działa.
Im większa nasza pomoc, im więcej chęci wspierania Ukrainy i chęci wojaczki tym lepiej dla ruskich planów.
Którzy pozorują swoją słabość rzucając na front wagnerowskie mięso armatnie oraz zdezelowany przestarzały sprzęt.

Nie przypadkiem przypominam też ciągle kim jest Zełenski i jego zaplecze.
Robię to po to by było lepiej widać. Czy dogadywanie się z nim jest wyrazem rozsądku. Czy totalnego frajerstwa i głupawego otumanienia. Nakręcanego rządową propagandą co istotne.

Obrazek użytkownika spike

06-04-2023 [10:47] - spike | Link:

A co na to wspaniałomyślni i dobroduszni Niemcy, bardzo są zawiedzeni?
Już byli z Putinem w ogródku, już się ściskali "niedźwiedziem", a tu dupa zbita.
Chcąc nie chcąc, wykładają kasę Ukraińcom, by kopali Ruskim dupy, a Putinowi szepczą do ucha, że to tak na niby, dla pozoru, by się nie wydało, jakie plany mają.

Ech @smieciu, Niemcy i Putin dobre, Ukry złe, bo się bronią przed sowiecką demokracją, a powinni witać Putina kwiatami, jak pewna diaspora, bo on chce wykorzenić faszyzm, ucywilizować Ukrainę, chroniąc ją przed zachodnią demoralizacją i zgnilizną !!!

Jak zwykle to samo :)))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2023 [10:56] - Pers | Link:

@spajk
Po majdanie Ukraina stała się największym dziadem Europy.
Wyprzedzili nawet Mołdawię.
To są FAKTY.
Teraz wszyscy idioci musza się składać na kroplówkę. Takie to "wolne państwo".
Coś się nie zgadza?

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2023 [11:48] - sake3 | Link:

@Pers....Jedno mi się nie zgadza panie Pers,gdzie stosowne do wydźwięku komentarza agitki? Ja sake żądam agitek,żądam agitek i jeszcze raz agitek takich kremlowskich jakimi mnie pan przedtem zasypywał.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2023 [13:37] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz twoja ukochana faszystowska roSSja jest nie tylko osranym dziadem świata ale państwem terrorystycznym ludobójców skurwieli morderców dzieci. Coś się nie zgadza ? To są FAKTY..

Obrazek użytkownika Jabe

06-04-2023 [11:01] - Jabe | Link:

My mamy udział w kosztach wojny, a Niem­com pre­zydent Zełeński za­oferował pro­fity od­budowy. W Berlinie nie płaczą, w War­szawie o dziwo też. Wszyscy za­do­woleni.

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2023 [11:44] - sake3 | Link:

@Jabe.......No to skoro wszyscy zadowoleni to w czym problem? No tak zapomniałam ,pan niezadowolony.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-04-2023 [17:43] - Niezalogowany | Link:

"My mamy udział w kosztach wojny, a Niem­com pre­zydent Zełeński za­oferował pro­fity od­budowy"

Bredzisz, ruski trollu:

https://niezalezna.pl/480970-w...
https://niezalezna.pl/480992-m...
https://niezalezna.pl/480939-p...

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2023 [11:11] - sake3 | Link:

@spike......Jak bardzo Niemcy są zawiedzeni to dowiadujemy się z niemieckich mediów,jak bardzo Putin to wiemy z wrzasków zalanego wściekłością i samogonem Medwiediewa i trzech idiotek w programach Rassija1,jak bardzo zawiedziony jest @pan smieciu widzimy po komentarzach.Ale najbardziej zawiedziony jest chyba pan Macron.Nasz kochany fircyk w zalotach dwoi się i troi w lansadach pod telefonem do kochanego Władymira a tu ani pan Scholtz,ani pan Putn,ani pan@smeciu nie zauważają jego mocy negocjacji.

Obrazek użytkownika smieciu

06-04-2023 [11:33] - smieciu | Link:

@spike
Napiszę poraz kolejny. Nie masz nic uzasadniającego twoje słowa.
Wytłumacz przykładowo po co Niemcom ta wojna? Przecież Ukraińcy sami się garnęli do UE. Niemieckiej (podobno). Pokojowa Europa to Europa niemieckiego sukcesu. Tak dużego że nawet dali sobie spokój z utrzymywaniem armii. Co Niemcy mieli zyskać na tej wojnie?
Przecież pokojowe Ruskie to uruchomienie NS2. Realizacja twoich strachów. Uzależnienie od ruskiego gazu itp.

Wojna to wszystko zniszczyła a ty ciągle powtarzasz te bezsensowne idiotyzmy. Przykrywające rzeczywistych sprawców.
W istocie myślę że PiSowcy nie mają wyboru. Muszą powtarzać tą mantrę gdyż prawda ma swoje brutalne, niszczycielskie konsekwencje.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-04-2023 [15:08] - Ijontichy | Link:

Szkoda głową o mur tłuc...na głupote nie ma lekarstwa. 
Przecież ci pisałem...