Metamorfozy Szymona Hołowni

Od dłuższego czasu ze strony mediów sprzyjających opozycji w tym tvn-u, nasilają się ataki medialne na Szymona Hołownię. A jeszcze dawniej wg Newsweeka, D. Tusk miał przyjechać z Brukseli na białym Rosynancie, aby roznieść w pył rządzącą koalicję. Przyjechał, ale biały Rosynant, zamiast wojennym rumakiem okazał się … ochwaconą chabetą. Rządząca koalicja ma się nadal dobrze a Platforma, którą D. Tusk miał poprowadzić do zwycięstwa, nadal nie ma widoków na wygranie wyborów. Co, raz po raz potwierdzają publikowane sondaże.
Toteż Don Kichote naszej totalnej opozycji, aby poprawić wyniki, wymyślił jedną listę. I od wielu już miesięcy zachwala ten pomysł jako cudowne lekarstwo na wygraną w nadchodzących wyborach. Niestety, jedna lista nie spotkała się z entuzjazmem ze strony pozostałych partii opozycyjnych. Przywódcy opozycyjnych ugrupowań politycznych nie mówią wprost, że nie chcą wspólnej listy, ale dystansują się od tego pomysłu. Choćby w postaci ‘listy wspólnych spraw’ ogłoszonej jakiś czas temu przez PL 2050 i PSL. Powód jest prosty. Jedna lista daje (czy też bardziej poprawnie - dałaby) wygraną Platformie i osobiście D. Tuskowi. Natomiast pozostałe partie opozycyjne sprowadziłaby do roli przystawek. Które by skonsumował, kto? Oczywiście Donald Tusk. Jak już powiedziałem wcześniej, taka perspektywa nie budzi entuzjazmu pozostałych liderów partii opozycyjnych.
Kluczowa w tej rozgrywce okazuje się rola Szymona Hołowni. I z jego osobą, D. Tusk niewątpliwie wiązał duże nadzieje w kwestii wspólnej listy. Dlaczego? Otóż pomiędzy tvn a Platformą istnieje wspólnota światopoglądowa. Wspólnota ta wynika z bałwochwalczego stosunku do Brukseli. Według ludzi Platformy i dziennikarzy tvn-u wszystko co stamtąd pochodzi jest najlepsze na świecie i nie podlega żadnej krytyce. I stąd to bezkrytyczne poparcie tvn-u dla Platformy.
Ale co ma do tego Szymon Hołownia? I dlaczego D. Tusk tak bardzo na niego liczył?
Już wyjaśniam. Otóż jak wszystkim wiadomo Szymon Hołownia pochodzi z tvn-u. Pracował tam przez wiele lat. I projekt polityczny "Hołownia" powstał właśnie w tvn.  Chodziło o to, aby w wyborach prezydenckich w 2020r., zabrać prezydentowi A. Dudzie kilka procent głosów. I dzięki temu umożliwić wygranie wyborów R. Trzaskowskiemu. Oczywiście S. Hołownia zabrał głosy prezydentowi A. Dudzie, ale na szczęście nie tyle aby R. Trzaskowski wygrał.
I na tym samodzielna, polityczna rola Szymona Hołowni miała się skończyć.
Ale życie płata figle, życie polityczne również. Szymon Hołownia poczuł ‘polityczną krew’ i doznał politycznej metamorfozy. I gra już własną polityczną grę. Na własne konto i na własny rozrachunek. A nie na cudze konto i w cudzym interesie. Toteż nie chce być przystawką na politycznym stole Donalda Tuska.
Jednak w stosunku do tego co było podczas wyborów prezydenckich w 2020r., sytuacja się zmieniła. Wtedy S. Holownia odbierając głosy prezydentowi A. Dudzie, odbierał głosy konkurencji politycznej Platformy, czyli PiS-owi. Teraz jest odwrotnie, Szymon Hołownia startując samodzielnie, będzie odbierał głosy konkurencji politycznej PiS-u czyli Platformie!
I w ten oto sposób Szymon Hołownia dokonał kolejnej metamorfozy tym razem zewnętrznej, przemienił bojowego rumaka - na którym Donald Tusk miał przyjechać i poprowadzić Platformę do zwycięstwa - w kulawą chabetę … 😉

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-03-2023 [15:12] - Ijontichy | Link:

Teraz też jest odkryciem na odjęcie głosów PiS--owi. Palikot,wcześniej Lepper,potem doktor ekonomii,piosenkarz ...poziom podłogi w piekle.
W PiS---ie też nie lepiej...same postaci mierne,ale wierne i import z Izraela....ludzie już są wściekli,bo NIE MA NA KOGO GŁOSOWAĆ!!! 
Już jedni i drudzy ogłaszają,że wybory są sfałszowane,a dopiero marzec.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

26-03-2023 [15:52] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Ijontichy
Look on the bright side (znaczy się myśl pozytywnie) jak mówią starzy Indianie ... 😉