Czy Ursuli von der Leyen nie powinno być wstyd, po decyzji..

Czy Ursuli von der Leyen nie powinno być wstyd, po decyzji Japonii o pomocy dla Polski?

1. Kilka dni temu w Polsce przebywał premier Japonii Fumio Kishida, który po powrocie z Kijowa (Polska umożliwiła odbycie podróży z Przemyśla do Kijowa i z powrotem), spotkał się z premierem Morawieckim i prezydentem Dudą. Po spotkaniu z premierem Morawieckim, premier Kishida zapowiedział, że wobec rosnącego obciążenia Polski w związku z agresją Rosji na Ukrainę, Japonia zdecydowała o specjalnym traktowaniu naszego kraju i przekazywaniu nam tzw. pomocy rozwojowej. Wprawdzie Polska ze względu na poziom rozwoju gospodarczego nie kwalifikuje się do pomocy o tym charakterze ale Japonia po zapoznaniu się z rozmiarami pomocy jaką Polska kieruje na Ukrainę zdecydowała się nasz kraj wspomóc przy użyciu specjalnych środków.

2. To podejście premiera Japonii do Polski, powinno zawstydzić przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, która w tym samym czasie, decyduje się wręcz szykanować nasz kraj. Przypomnijmy, że Komisja Europejska nie ustaje w wysiłkach aby wspólnie z opozycją obalić rząd Zjednoczonej Prawicy, wcześniej w oparciu o strategię „ulica i zagranica”, a teraz uczestnicząc w kampanii wyborczej po jej stronie. KE cały czas zgłasza zastrzeżenia do praworządności w Polsce, na podstawie „wsadu informacyjnego”, który dostarcza jej opozycja w naszym kraju, ba stosuje różnego rodzaju sankcje, które co tu dużo ukrywać, poważnie nas osłabiają. Takim sankcjami było nałożenie kar finansowych w związku z kopalnią i elektrownią Turów, czy Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, ale także polityczne blokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

3. Kary nałożone na Polskę w tych dwóch wyżej wymienionych sprawach, mają ewidentnie charakter polityczny o czym świadczy, nie tylko sposób ich nałożenia (np. w sprawie Turowa jako tzw. zabezpieczenie, nałożone przez jedną sędzię, która natychmiast po tej decyzji odeszła na emeryturę), ale także ich wysokość. W sprawie Turowa było to 0,5 mln euro dziennie, w sprawie Izby Dyscyplinarnej to aż 1 mln euro dziennie i to są kary, które po pierwsze, nigdy w historii UE nie zostały zastosowane, po drugie, są zupełnie nie współmierne do zastrzeżeń zgłaszanych do naszego kraju. Ba w tym drugim przypadku, mimo likwidacji Izby Dyscyplinarnej w lipcu poprzedniego roku, KE nie zaprzestała naliczania kar, choć ma w tej sprawie wolną rękę ze strony TSUE, co więcej Polska zwróciła się do KE z wnioskiem o ich zablokowanie, na który do tej pory nie ma odpowiedzi.

4. Sprawa blokowania polskiego KPO, ma także polityczny charakter, przewodnicząca KE Ursula von der Leyen, parokrotnie w publicznych wypowiedziach, bez skrępowania, dawała temu wyraz. To ona w czerwcu poprzedniego roku przyjechała do Polski z pozytywną opinią KE o naszym KPO, mówiąc, że już teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchomić procedury związane z pozyskaniem środków, ale po powrocie do Brukseli, nastraszona przez przeciwników Polski w PE, zbieraniem podpisów pod wnioskiem o jej odwołanie, gwałtownie zmieniła zdanie w tej sprawie. To ona także mówiła, że z radością przywita w Brukseli na jesieni tego roku Donalda Tuska, jako premiera polskiego rządu, co więcej jest przekonana, że wtedy znikną przeszkody do przekazania Polsce środków z KPO.

5. W sytuacji kiedy cały cywilizowany świat uważa Polskę za kluczowy kraj do wspierania Ukrainy, ale także budowania bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO, Komisja Europejska niestety, nie ustaje w szykanowaniu naszego kraju. Wcześniej mówił o tym prezydent USA Joe Biden, a była już amerykańska ambasador Georgette Mosbacher, określiła unijne zastrzeżenia do praworządności w Polsce jako absurdalne i wyraziła żal, że UE daje wiarę tym kłamstwom, przypisując im wręcz rosyjską inspirację. Teraz premier Japonii decyduje się przekazywać Polsce pomoc rozwojową, choć jesteśmy krajem rozwiniętym, a Komisja Europejska zdaje się nie dostrzegać, tych wszystkich decyzji światowych gospodarczych potęg. Czy przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen, nie powinno być wreszcie wstyd, w związku z ciągłym szykanowaniem Polski?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [09:22] - Jabe | Link:

Może ta pani po prostu uwierzyła w sytość pol­skiego budżetu? Trzeba było się tak z nią nie afiszować.

Obrazek użytkownika Zofia

25-03-2023 [10:13] - Zofia | Link:

Polska nie daje się wchłonąć Niemcom jako następny land w unii więc trzeba ją karać na wszelkie sposoby. Ta kobieta jest NIEWIARYGODNA i nie wolno nam się dać zwieść jakimkolwiek obietnicą z jej strony ( i tym samym całej unii). Garstka uczciwych polskich europosłów nie da rady przeciwstawić się tej obłudzie.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [11:52] - sake3 | Link:

@Zofia.....Najbardziej paskudny jest fałszywy ,niemiecki usmieszek tej wysuszonej miotły.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [10:49] - u2 | Link:

zawstydzić przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, która w tym samym czasie, decyduje się wręcz szykanować nasz kraj

Aby się wstydzić to trzeba mieć choć odrobinę przyzwoitości. A widać, że pani Leyen kłamała w sprawie KPO i jej celem jest obalenie rządu Dobrej Zmiany. Nieprzypadkowo żegnała czule Tuska życząc mu, aby powrócił do niej jako premier Polski :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2023 [11:09] - Chatar Leon | Link:

A Panu Posłowi nie wstyd?
Jest mi naprawdę wszystko jedno, czy zostanę okradziony i pozbawiony określonych praw na podstawie bredni Trzaskowskiego o "wegetariańskim szczęściu w bezemisyjnych miastach" czy na podstawie waszego "Krajowego planu odbudowy z kamieniami milowymi", który sprowadza się dokladnie do tego samego.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [11:13] - Czesław2 | Link:

KPO to bocznymi drzwiami wprowadzony Fit coś tam.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [12:36] - u2 | Link:

Jest mi naprawdę wszystko jedno

Nie ściemniaj, ciagle bezpodstawnie atakujesz rząd Dobrej Zmiany, a nie totalniaków. Widać masz sztamę z totalniakami rodem z PRL.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [13:34] - Jabe | Link:

Rząd jest jak naj­bardziej total­niacki (in­wigilacja, cen­zura), a przy tym od­budowuje PRL z prze­wodnią rolą partii i urzędniczym gos­podarze­niem. Nawet zbytnio nie ukrywają swoich korzeni, za­pewne sądząc, że pla­stik­owa patrio­tyczna pro­paganda wszystko załatwi.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2023 [14:02] - Chatar Leon | Link:

Gadanina z suwalskim trollem @ub jest pozbawiona sensu.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [14:04] - u2 | Link:

Nawet zbytnio nie ukrywają swoich korzeni

Przecież to z waszych list startują sekretarze PZPR, L.Miller, W.Cimoszewicz, D.Rosati. M.Belka  itd. itp.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [15:09] - u2 | Link:

Przecież Piłsudski, na którym wzoruje się PJK, był socjalistą z PPS (Polska Partia Socjalistyczna). To żadna tajemnica.

PS. Proszę jednak nie mylić waszych moskiewskich agenciaków z PZPR z niepodległościowcami z PPS.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [15:33] - Jabe | Link:

Różnica między czasami Józefa Piłsud­skiego a rządami Jaro­sława Kaczyń­skiego jest taka, że za rządów tego pier­wszego Polska jeszcze była nie­podległa. Jaka jest zaś róż­nica obecnych rządów i tych „wa­szych”? Metro­polia jest gdzie indziej. No i etap je­szcze nie ten. Od­budowa jednak trwa. Proszę nie za­pominać, że za Ed­warda Gierka, o którym Jarosław Kaczyński ciepło się wypowiada, też rządzili patrioci, Polska była którąś tam potęgą świata i t.d.

Tak czy owak, opowiadanie, że rządzi pra­wica jest czystym kłam­stwem. Można za­ryzykować stwier­dzenie, że jak wszy­stko inne.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [15:39] - u2 | Link:

za Ed­warda Gierka, o którym Jarosław Kaczyński ciepło się wypowiada, też rządzili patrioci

Edward Gierek został wyrzucony z PZPR przez takich jak ty. Zostali towarzysze Miller, Cimoszewicz, Belka, Rosati.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [15:58] - Jabe | Link:

Czyli generalnie komuna była dobra, tylko nie­odpowiedni ludzie ją przejęli. No to w za­sadzie się zgadzamy, że mamy do czy­nienia z re­cydywą. Tylko mnie mało ob­chodzi, kto nam soc­jalizm wprowadza.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [12:00] - sake3 | Link:

Bezwstydnica nie ma czasu,bo wie że zagranica to ostatnia nadzieja polskiej opozycji na przejęcie władzy w Polsce. UE zainwestowała zbyt wiele w opozycyjną hołotę by nie dopuścić by choć jedno euro dostało się Polsce.Jest więc sposób- gromadzić  i układać w kupkę kamienie milowe i w odpowiedniej chwili nimi w Polskę rzucać..

Obrazek użytkownika Es

25-03-2023 [12:48] - Es | Link:

Nie czytałem tego co autor tam naskrobał . Wystarczył mi tytuł. 
Wstyd w polityce. Hmmm.
Wstydem jest panie pośle gdy stary chłop i wykształcony ponoć, podający się za polityka w swojej działalności i publikacjach operuje pojeciami na poziomie przedszkola.  Noż der Lejen powinna teraz wejść pod stół i zalać się łzami .
Dlaczego Polskę w mocno przeważającej większości reprezentuja albo wszelkiej maści zaprzańcy i  sprzedawczyki, albo romantyczne półgłówki. 

Obrazek użytkownika marsie

25-03-2023 [14:26] - marsie | Link:

Panie pośle, tu jest też trochę o wstydzie:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika spike

25-03-2023 [19:28] - spike | Link:

No ciekawe z Japonią, tak odległe kulturowo kraje, a jednak coś nas łączy, o.Kolbe wydawał tam swoją gazetę dal tamtejszych katolików Rycerza Niepokalanej, z tego co wiem, jeszcze jest wydawany, choć w małym nakładzie, w Japonii uwielbiają Chopina, Japonia nie przyjęła od Polski wypowiedzenia wojny, w czasie wojny, dzięki ambasadzie japońskiej można było pomóc wielu uciekającym przed Hitlerem, a teraz Japończycy ofiarują pomoc za pomoc Ukraińcom, no, no.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2023 [19:41] - Chatar Leon | Link:

Kolejna szansa.
Oby ci nasi geniusze tego nie spieprzyli. Zawsze przecież kilku europosłów niemieckich może pierdnąć i kazać Vanderczemuśtam wydać dyrektywę, którą Mateuszek Kłamczuszek podpisze.

Obrazek użytkownika spike

25-03-2023 [20:50] - spike | Link:

Ja Morawieckiego tak ostro nie oceniam, choć mam wiele uwag i pretensji, z tym, że nam łatwo się wymądrzać, za nic nie odpowiadamy (prawie).
Powiem tak, jakby Morawiecki ostro się postawił, to też będzie opluwany, że pozbawił Polskę należnych pieniędzy.
Problemem jest "nasza" opozycja, która nie stoi po stronie Polski, czyż to nie oni powinni bronić interesów Polski przed spreparowanymi zarzutami i sankcjami? oni jeszcze dolewają oliwy do ognia, dlaczego oni spokojnie spacerują po polskich miastach, dlaczego nie są traktowani, jak kiedyś Wałęsa, gdzie się pojawił, tam był obrzucany pomidorami, w USA przed Polonusami musiał uciekać kuchennymi drzwiami, przez śmietniki.

Mam tylko nadzieję, że Morawiecki w końcu powie Basta, ważne by sprowokować Niemcy, by zawnioskowały o wyrzucenie Polski z UE, wtedy będzie się działo, my będziemy wygrani.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-03-2023 [08:15] - Czesław2 | Link:

Nikt nie wyrzuci kury znoszącej złote jaja dobrowolnie. Chodzi o to, żeby tych jaj było więcej.

Obrazek użytkownika Ptr

25-03-2023 [20:08] - Ptr | Link:

Czy zrobi się wstyd ? 
Czy wy napradę wierzycie ,że te kategorie moralne w polityce są same w sobie ważne. Wierzycie ,że pani Layen robi się wstyd , czasem się wzrusza, zastanawia się co jest sprawiedliwe ? A posłowie PIS myślą ,że napawdę ci ludzie myślą kategoriami dobra i sprawiedliwości ? No i że to my mamy tę właściwą postawę, tylko oni jejt nie mają  bo są gorsi i powinni się wstydzić.
A jest tak moim subiektywnym zdaniem, że Niemcy dyszą wolą zemsty za brak mocarstwowości po IIWŚ i tylko czekają na osłabienie USA.Chcą podać rękę Rosji i Chinom o wyrzucić USA z Europy. Współpracę niemcko- rosyjską blokuje Polska. Niemcy nas duszą finansowo. Japonia nie chce zostać sama w obliczu sojuszu Chiny ,Rosja, Rzesza. Widocznie Japonia widzi słabnącą pozycję Ukrainy i Polski i trochę chce pomóc.
Jednocześnie przynosi to jej szacunek z naszej strony.Dlatego ,że broni wolnego świata przed wielkim sojuszem znewolenia i kłamstwa.
My nie jesteśmy wyznawcami kłamstwa. Jesteśmy po stronie wolności , republiki i demokracji.
Czy jej robi się wstyd ? Jakie to głupie pytanie. 

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [21:35] - sake3 | Link:

A czego pani von Leyen ma się wstydzić? Co najwyżej jest zdumiona faktem,że polskie eurognidy ją błagają na kolanach o nakładanie sankcji i kar na Polskę.Ona tylko wykorzystuje zaprzańców nie wierząc własnemu szczęściu,że tak łatwo można Polskę pognębić.Chyba z czymś takim nie spotkała się w swojej karierze.Wielu tu na NB nie dostrzega tych zdrajców,nawet nie chce słyszeć o ich destrukcyjnej roli.Skoro nasza opozycja się nie wstydzi swojej antypolskości to dlaczego ma się wstydzić ta Niemka? 

Obrazek użytkownika Ptr

25-03-2023 [23:17] - Ptr | Link:

W pewnym momencie ci zdrajcy w PE przycichli , bo nie byli pewni czy JK nie będzie karał za zdradę. Ale nie będzie. Cały szereg uwikłań powoduje , że polski front obronny od strony zachodniej jest na naszym terytorium. 

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2023 [10:12] - sake3 | Link:

@Ptr.....JK nie będzie karał bo antypolsko nastawione polskie eurognidy nie reprezentują Partii Konserwatystów i Reformatorów. I wcale nie jest powiedziane że przycichli. 

Obrazek użytkownika Ptr

26-03-2023 [22:14] - Ptr | Link:

Czułem ,że przycichli, gdy zagłosowli za wstrzymnim pieniędzy jakiś czas temu. Teraz to szaleją znów. Właśnie o to chozi ,że konstytucja RP i wszystkie instytucje RP nie mogą (chyba) karać ,gdyż obywatele polscy w PE już są ponad konstytucją i ewentualnie mogliby być ukrani karą (urlopu na karaibach) po linii partyjnej PE.  To jest chore. i nikt za to nie odpowiada.
UE daje immunitet na zdradę własnego kraju ? Może daje ,a nawet do tego zachęca. Ktoś ,kto zaakceptował taki stan prawny dał d.