Prezydent Biden w Kijowie i dwa płuca Europy

Putin, atakując Ukrainę chciał ją podporządkować Rosji, uczynić z powrotem częścią ruskiego miru. I liczył na to, że świat z tym się pogodzi i to zaakceptuje. Osiągnął jednak skutek całkowicie odwrotny. Ukraińcy walcząc z jego ‘mirem’, którym chciał ich uszczęśliwić, pokazali światu, że są częścią Europy i chcą przynależeć do Europy. A nie do ruskiego miru.
Wczoraj prezydent Biden, odwiedził Kijów, dzisiaj jest w Warszawie. Drugi dzień z rzędu, te dwa europejskie miasta, Warszawa i Kijów są w nagłówkach europejskich światowych gazet. Nie Paryż i Berlin jak to jest zazwyczaj, ale Warszawa i Kijów.
W chwilach krytycznych prezydenci Stanów Zjednoczonych przyjeżdżali i przemawiali w Berlinie. To z Berlina cały świat usłyszał słowa prezydenta Kennedy’ego - Ich bin ein Berliner, jestem berlińczykiem. Prezydent Biden, tak górnolotnych porównań nie używa, ale przyjeżdżając do Kijowa powiedział całemu światu to samo. Stany Zjednoczone są z Ukrainą. Ale powiedział, choć nie słowami, jeszcze coś więcej. Potwierdził, że Ukraina przynależy do Europy a nie do ruskiego miru. W Berlinie o Niemczech, prezydent Kennedy nie musiał tego mówić, bo to dla wszystkich było oczywiste.
Dzisiaj prezydent Biden jest w Warszawie. Po południu będzie przemawiał do Polaków. Cały świat będzie słuchał tego co prezydent Biden będzie mówił do Polaków. Cały świat zobaczy piękne Arkady Kubickiego czyli Zamek Królewski od strony Wisły.
Tutaj potrtalach internetowych, różni ludzie różne rzeczy piszą. Że Zełenski ukradł show Dudzie, że Warszawa będzie w cieniu Kijowa. Nie oceniając i nie wdając się dyskusję powiem tak. Tu nie chodzi o show, tu nie chodzi o to kto w czyim jest cieniu. W ciągu tych dwu dni, cały świat zobaczy, że Europa to również Kijów i Warszawa! A nie tylko Paryż i Berlin.
Dawno już temu Jan Paweł II mówiąc o Europie, używał metafory dwóch płuc „Nie możemy oddychać jako chrześcijanie, powiedziałbym nawet jako katolicy, tylko jednym płucem, potrzebne nam są dwa płuca, więc płuco wschodnie i zachodnie”.
Oczywiście używał tej metafory w wymiarze duchowym. Dzisiaj metafora ta realizuje się również w wymiarze politycznym. Jest już nie tylko jedno, zachodnie - Paryż i Berlin. Do gry wchodzi środkowo-wschodnie, Warszawa i Kijów stają się drugim politycznym płucem Europy.
Ps.: Na zdjęciu Arkady Kubickiego (Pałać Królewski od strony Wisły)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-02-2023 [15:24] - Ijontichy | Link:

Biden przez chwilę był Hamletem na scenie,ale wróci do siebie....i dalej będzie trzymał w kulisach halabardę.
Tam i wszędzie rządzi ktos inny.

Obrazek użytkownika Maverick

21-02-2023 [19:33] - Maverick | Link:

Mój dobry znajomy co przylecieliśmy do Kaliforni tym samym samolotem w 1981 roku zdecydował na powrót do Polski.

""""  Napisał mnie tak na skype:
Ta propaganda w polskiej prasie i tv jest przerażająca. Jakbyś oglądał cnn po polsku """""
CNN w USA uchodzi za rzydziańską komunistyczną agigatorkę progresywnej rewolucji genderowej wpychającej w gardła na silę wartości uragające większości Amerykanów, ogląda tą stacje mniej niż 5000 ludzi, jest na krawędzi bankructwa. Gdyby nie włączone TV na lotniskach nikt by tego nie oglądał. Znaleźli jednak podatny grunt w Polin gdzie z inteligencją ludzi jest tak jak w polish jokes. 

Obrazek użytkownika u2

21-02-2023 [22:04] - u2 | Link:

przylecieliśmy do Kaliforni tym samym samolotem w 1981

Kiszczak was wysłał ?

Obrazek użytkownika Maverick

21-02-2023 [23:01] - Maverick | Link:

Uciekłem z Polin, i długo potem jeszcze miałem koszmary senne, że jestem z powrotem w Polin. Widziałem ze w tym narodzie to tylko życie sobie można zmarnować.

Jestem prawdziwym liderem i nie pozwolę matołkom za mnie decydować i kraść moje wypracowane pięniądze.

 

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2023 [09:44] - sake3 | Link:

A dużo tych pieniędzy?

Obrazek użytkownika Maverick

22-02-2023 [19:42] - Maverick | Link:

Money is not object!! Nie siedzę na garnuszku Sorosa jak poliniackie pseudo elity i ich dzieciaki, które są nierobami i nieudacznikami.

Obrazek użytkownika u2

22-02-2023 [09:50] - u2 | Link:

Uciekłem z Polin

Kiszczak ciebie wysłał ? Bilet do Kaliforni kosztował wtedy majątek.

Obrazek użytkownika Maverick

22-02-2023 [19:17] - Maverick | Link:

To było proste udałem się do odpowiednierj instytucji jak to zrobił Kukliński i się dogadałem. Zapytali mnie na koniec gdzie chcę mieszkać i odpowiedziałem w Kaliforni,  Spełnili każdy mój warunek..

Obrazek użytkownika u2

22-02-2023 [20:53] - u2 | Link:

udałem się do odpowiednierj instytucji

Do MSW Kiszczaka ? :-)

Obrazek użytkownika Maverick

22-02-2023 [19:40] - Maverick | Link: