Lopez Aguilar, napędowy antypolskich rezolucji.. podejrzanym

Lopez Aguilar, motor napędowy antypolskich rezolucji, podejrzanym w ramach Qatargate

1. Po zatrzymaniu na gorącym uczynku (z pieniędzmi pochodzącymi z łapówek) i aresztowaniu za zgodą sądu, wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili, a następnie europosła w latach 2004-2019 Pier Antonio Panzeriego, który zdecydował się pójść na współpracę z belgijską prokuraturą, było jasne, że afera korupcyjna w tej instytucji, będzie zataczać coraz szersze kręgi.
Dokonywane są kolejne zatrzymania i aresztowania europosłów, członków ich rodzin i współpracowników, Parlament uchylił immunitety europosłowi z Belgii Marcowi Tarabelli, a także z Włoch Anderei Cozzolino, a w następnych tygodniach pojawią się pewnie kolejne wnioski z belgijskiej prokuratury.
Jednocześnie greckie i włoskie służby wysłały zapytania do banków w Panamie z pytaniami o potwierdzenie autentyczności przelewów pieniężnych na konkretne osoby zamieszane w aferę korupcyjną, których suma sięga 60 mln USD.
 
2. Wczoraj z kolei w mediach hiszpańskich pojawiły się informacje o podejrzeniach udziału w Qatargate, prominentnego hiszpańskiego lewicowego polityka, ministra sprawiedliwości w rządzie Zapatero, a od 2009 roku europosła Lopeza Aguilara, obecnie przewodniczącego komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE (LIBE).
Według tych informacji, Aguilar miał się wręcz zaprzyjaźnić z prominentnym politykiem katarskim Ali Bin Samikh Al Marri, obecnie ministrem pracy w katarskim rządzie, który regularnie bywał w PE i brał udział w różnych posiedzeniach komisji kierowanych przez polityków europejskiej Lewicy.
W ostatnich kilkunastu miesiącach najważniejszą sprawą forsowaną przez Al Marriego, było zniesienie wiz do UE dla obywateli Kataru i te kwestie omawiał z Aguilarem podczas oficjalnych ale jak się okazuje także i podczas nieoficjalnych spotkań.
Sprawa zniesienia unijnych wiz dla obywateli Kataru, była już na finiszu, dopiero korupcyjny skandal i aresztowania europosłów, zablokowały ostateczne decyzje instytucji europejskich w tej sprawie.
 
3. Ale Lopez Aguilar był także kluczową osobą jeżeli chodzi o walkę z obecnym polskim rządem, to właśnie na posiedzeniach jego komisji były inicjowane wszystkie debaty dotyczące sytuacji w Polsce, tutaj także powstawały projekty wszystkich antypolskich rezolucji.
Wsad do tych rezolucji dostarczali europosłowie z Polski należący do EPL, Lewicy, Renew, ba czasami byli ich współtwórcami, tak jak Rafał Trzaskowski na początku 2016 roku (jego poprawki do tekstu przygotowywanej wtedy rezolucji ujawnił ostatnio europoseł Dominik Tarczyński).
Właśnie na tej komisji powstała historia istnienia w Polsce „stref wolnych od LGBT” (choć nic takiego nie miało w rzeczywistości miejsca), tyle razy ten temat wracał i był omawiany na tej komisji, że to stwierdzenie znalazło się nie tylko w antypolskich rezolucjach ale także w raporcie przygotowywanym corocznie przez KE dotyczącym przestrzegania prawa w każdym z 27 państw członkowskich UE.
 
4. Poseł Aguilar stał wręcz na czele krucjaty przeciwko Polsce w PE, to on właśnie pofatygował się na wysłuchanie publiczne zorganizowane w PE przez EPL w 2020 roku, któremu przewodniczył europoseł Radosław Sikorski.
Podczas tego wysłuchania Aguilar, pytał Sikorskiego „co PE może jeszcze zrobić dla opozycji w Polsce” i mówił o dotychczasowych wysiłkach jego komisji, która stara się piętnować wszystkie działania polskiego rządu.
Był tak bezpośredni w swoich wypowiedziach, że aż Sikorski zwrócił mu uwagę, że spotkanie jest rejestrowane między innymi przez kamerę TVP i jego wypowiedzi mogą być nie najlepiej odebrane przez opinię publiczną w Polsce.
 
5. Zresztą tak się „zastanawiająco” składa, że wszyscy dotąd aresztowani ale także i podejrzewani o udział w Qatargate, uczestniczyli w antypolskiej krucjacie w PE, w debatach przeciwko Polsce, bardzo często posługując się nieprawdziwymi informacjami, brali udział wyżej wymienieni: Eva Kaili, Lopez Aguilar, Pier Antonio Panzeri, Marc Tarabella, Andera Cozzolino, czy będąca w zainteresowaniu śledczych, europosłanka belgijska Maria Arena.
Skoro dało się kupić w PE przy ich udziale, a także pewnie jeszcze wielu innych, dobre opinie o Katarze czy Maroku, to czy nie kupowano złych opinii o Polsce, jak się można tylko domyślać, finansowanych z trochę innego kierunku?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-01-2023 [08:59] - u2 | Link:

aferę korupcyjną, których suma sięga 60 mln USD

To tylko wierzchołek góry lodowej. Ponoć Putler wydał 300 mld USD na skorumpowanie polityków unijnych. Dlatego m.in. zaatakował Ukrainę.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

23-01-2023 [09:22] - Chatar Leon | Link:

Czegoś tu nie rozumiem.
Pan Poseł krzyczy, że mamy wielki brukselski antypolski szwindel, a równocześnie nadal rząd bierze udział w brukselskim antypolskim szwindlu o nazwie KPO, domagając się od polskiego ludu zachwytu nad tymże szwindlem, przy pomocy którego ów lud zostanie poszkodowany na grube miliardy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

23-01-2023 [09:43] - RinoCeronte | Link:

Jakoś się dogadamy w tym doborowym towarzystwie. Nawet Babisz zaczął już wymiękać. Ja osobiście stawiam na mądrość polityczną Urszulki von der Leyen...

Obrazek użytkownika sake3

23-01-2023 [10:44] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.....A pan nadal nie chce widzieć tego brukselskiego szwindla,widzi natomiast tylko okropny polski rząd.Tak trudno zrozumieć że gdyby nie krecia robota eurognid przeciw Polsce to polskie sprawy potoczyły by się inaczej? W swoim komentarzu pominął pan polskie gnidy takie jak Trzaskowski,Kopacz,Miller,Halick  ktore są współtwórcami tych rezolucji antypolskich widząc tylko szwindel rządu.A może to nie szwindel rządu tylko niemożność przeskoczenia podłości polskiej opozycji współpracy polskich europarlamentarzystów z europejskimi szemranymi koleżkami? Mając przed oczami pański komentarz widzę,że nawet wykazanie antypolskich działąń europarlamentarzystów czarno na białym mija się wręcz z celem  Pan i Polacy  zawsze będą widzieć tylko jednego winnego szkoda nawet fatygi.Trzaskowski -nieudacznik i bęcwał do niczego się nie nadający oprócz intryg i występowania przeciw Polsce zostanie premierem.Tego pan pragnie,prawda?

Obrazek użytkownika smieciu

23-01-2023 [10:31] - smieciu | Link:

Wpis niby dobry ale brakuje jednej rzeczy. Niemców! Czekamy na kolejny, który wreszcie dojdzie do sedna rzeczy ;)

Obrazek użytkownika Czesław2

23-01-2023 [12:46] - Czesław2 | Link:

Wyjątkowo się zgadzam. Brakuje jeszcze tych, dla których niemiecki biznes jest tylko organem wykonawczym rozbioru gospodarczego i prawnego Polski. Ale już przestają udawać, że unia miłości jest dla wszystkich.

Obrazek użytkownika smieciu

23-01-2023 [13:14] - smieciu | Link:

Wielu chciałoby żeby rzeczy były proste a strony łatwo rozpoznawalne.
No ale weźmy tą aferę.  I załóżmy to co wszyscy mówią: UE jest zarządzana przez Niemców.
W takim razie powstaje pytanie. Skąd ten Katar?
Skoro Niemcy mają takie wpływy i o dawna narzucają Unii co ma się w niej dziać. Po co im jakiś Katar?
Jeśli przyjmujemy że Niemcy zarządzają UE to logika każe założyć więc że przekupieni posłowie nie działają z ramienia Niemiec. A Katar wygląda jak jakiś słup w czyjejś rozgrywce, która polega na wprowadzeniu do UE swoich ludzi i rozwiązań. Które, zakładając ciągle niemiecką dominację, powinny być skierowane przeciw ich działaniom...
Czyli wracając do głównego tekstu posła Kuźmiuka, przekupieni antypolscy posłowie nie reprezentowali Niemców.

No chyba że przyjmiemy wersję odwrotną. Ci przekupieni jednak reprezentowali Niemców. Ale to oznacza że Niemcy muszą się uciekać do sztuczek, podstępów ponieważ jednak UE nie kontrolują mimo że ludziom się tak wydaje.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-01-2023 [13:18] - Czesław2 | Link:

Tak, unia jest zarządzana przez Niemców, ale Niemcy maja zarządcę w postaci drukarzy kasy. Co tu jeszcze owijać w kółko? Niemcy są zarządcą, ale nie właścicielem.

Obrazek użytkownika smieciu

23-01-2023 [13:25] - smieciu | Link:

Muszę wyrazić jednak swoje wątpliwości.
Po co tworzyć byty nad potrzebę? Kto miałby przekupywać tych posłów za pomocą Kataru?
Właściciel? Czemu miałoby to służyć skoro ma już swojego niemieckiego zarządce, który świetnie się sprawdza jako zbierający na siebie cały brudny wizerunek UE?

Obrazek użytkownika Czesław2

23-01-2023 [13:31] - Czesław2 | Link:

Nie wiem. To tak, jak próba sprawdzenia w internecie do kogo należy jakaś firma. To niemożliwe w 50% przypadków. Goniec z kasą był potrzebny. Albo też Katarczycy włożyli palce w drzwi i okazało się, ze dla nich już miejsca nie ma.
Niemcy niedawno z Katarem podpisali gigantyczny kontrakt gazowy. Może ta kasa w PE to odprysk za dobrą cenę?

Obrazek użytkownika spike

23-01-2023 [17:29] - spike | Link:

@smieciu
"Skoro dało się kupić w PE przy ich udziale, a także pewnie jeszcze wielu innych, dobre opinie o Katarze czy Maroku, to czy nie kupowano złych opinii o Polsce, jak się można tylko domyślać, finansowanych z trochę innego kierunku?"

bystrzakiem to nie jesteś, nie pisze się o Niemcach wprost, bo jeszcze wszystkiego nie wiadomo, całkiem możliwe, że robią to w "białych rękawiczkach", jak z Tuskiem, który "ni z gruszki, ni pietruszki" zostaje ściągnięty do Brukseli na stanowisko "krula ojropy", do tego te medale i nagrody, wcześniej reklamówki z kasą.

Co do Kataru, a niby z kim jak nie z Niemcami z pomocą przydupasa Tuska, załatwili polską stocznię, by chwilę potem, wspólnie z Niemcami otworzyli w Niemczech, to tylko jeden z przykładów.

"Jak świat światem, Niemiec nigdy nie będzie Polakowi bratem", wiesz że to przysłowie ma ponad 1000 lat ?
coś się zmieniło ?

Obrazek użytkownika smieciu

23-01-2023 [20:00] - smieciu | Link:

Bo bystry jest tylko ten, który wszędzie widzi Tuska i knujących Niemców...
Co jest właśnie potwierdzeniem tego co napisałem wyżej: Po co Niemcom kupować głosy jakichś lewych ludków w takiej sprawie skoro (podobno) rządząc UE przepychają skutecznie duuuużo poważniejsze sprawy?
Mam przeczucie że znowu zmierzamy do reklamówek pieniędzy. Czyli tej perfidnej, gry niemieckiej.
Nie dziwne że skoro znają takie podstępne sztuczki to udało im się przejąć kontrolę nad Europą...

A sprawa stoczni wcale nie jest oczywista. Równie dobrze można założyć że Katarczycy zrobili rząd Tuska w balona.

Obrazek użytkownika u2

23-01-2023 [20:20] - u2 | Link:

widzi Tuska i knujących Niemców

30 rezolucji PE potępiających Polskę za rzekomy brak "praworządności", za "homofobię" i tym podobnym fejkowym sprawom. To żadne knucie, to otwarta wojna wypowiedziana Polsce. To są proste sprawy.

Aż dziwię się Zjednoczonej Prawicy, że jest tak ugodowa i prowadzi te beznadziejne negocjacje z KE przeżartą korupcją, choć rozumiem, że chodzi o wizerunek gospodarczy, czyli wiarygodność Polski, a nie o te KPO.

Obrazek użytkownika spike

23-01-2023 [22:14] - spike | Link:

cóż ci poradzić, -daremne słowa, próżny trud mój, bym ciebie oświecił, wychodzi na to, żeś z tej samej gliny co Tusk, dla niego od urodzenia "Polska to nienormalność", bo "kto normalny" oddaje życie za Ojczyznę.
Ty wiesz, że Niemcy miały i pewnie dalej mają specjalny fundusz korupcyjny, by kupować polityków, nie słyszałeś głośnej sprawy z Siemensem? a to tylko kropelka w morzu korupcyjnym. Nie zdziwię się, jeżeli będziesz miał drugie niemieckie obywatelstwo.

Obrazek użytkownika sake3

23-01-2023 [13:41] - sake3 | Link:

@smeciu.......Nie byłby pan sobą,żeby nie przypomnieć o Niemcach.Nic straconego,sprawa korupcji w UE jest rozwojowa i o ile nie utrącą jej wcześniej łba to i o Niemcach coś się pewnie dowiemy.Tak więc niech pan tak nie wierzy swoim niemieckim przyjaciołom że są czyści jak łza.Nie muszą nawet udowadniać tej czystości ,polskie podnóżki robią za nich krecią robotę.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-01-2023 [07:55] - Czesław2 | Link:

Właśnie wczoraj chciałem napisać, że temat na NB staje się zbyt śliski i zostanie wajcha przełożona. No i została.