Historie, które każdy powinien zapamiętać

Co wiadomo o dzieciach zamordowanych przez Rosjan w Dnieprze


14 stycznia Rosja przeprowadziła atak terrorystyczny na wieżowiec w Dnieprze. Zginęło 45 osób. Wśród nich jest 6 dzieci

Co wiadomo o zmarłych dzieciach
Rosja to kraj terrorystyczny. Dokonuje ludobójstwa i stara się zmieść ukraińskie miasta i wsie z powierzchni ziemi. Jednocześnie okupanci będą musieli odpowiedzieć za każdą swoją zbrodnię. Niestety, nie zwróci to zabitych przez najeźdźców. Dlatego pozostaje  tylko iść do zwycięstwa i nie zapominać o historii każdej osoby zabitej przez rosyjskich bandytów

6 dzieci padło ofiarą ataku terrorystycznego w Dnieprze. Co o nich wiadomo

Nikita Zełenski
Chłopiec nie miał nawet roku, kiedy zabili go Rosjanie. W wyniku ataku rakietowego zginął także ojciec chłopca. Matka Mykyty, Kateryna, cudem została uratowana. Dziewczynka będąc pod gruzami nie mogła wezwać pomocy , ponieważ od urodzenia nie mówi.
O tragedii poinformowała Alina, siostra Kateryny .

Maria Lebyd
Dziewczyna miała 15 lat. Maria lubiła tańczyć i przewodniczyła radzie uczniowskiej Zespołu Edukacyjnego nr 66 w mieście Dniepr.
Moja Marusiu, droga siostro, piękna, jeszcze się spotkamy, ale nie w tym życiu. Nie ma już mojej 15-letniej, superinteligentnej, superutalentowanej, szalenie wesołej siostry (w dom uderzyła rakieta)
- tragiczną wiadomość przekazała siostra Marii, Alisa Friedman.

Maksym Bogucki
Chłopiec miał 17 lat. Studiował na pierwszym roku Politechniki Dnipro. Matka Maksyma jest przybraną siostrą w Dnieprze. Zmarły młody człowiek był jej jedynym synem.
Przez dwa dni nie było żadnych informacji o losie Maxima. Niestety, później został znaleziony martwy. Za poszukiwaniami podążała matka chłopca.
„Widzisz filiżankę na stole, nie skończyłem herbaty, a tam jest pudełko z jedzeniem na wypadek głodu, i jest szuflada, kupiliśmy wino za nasze zwycięstwo, a na stole jest zielony fartuch lodówkę, którą syn kupił mi z pierwszego stypendium na nowy rok. Proszę, przynieś mi ten zielony fartuch” – poprosiła kobieta .

Leyla i Mychajłyna Francewi
Leila miała 13 lat. Mychajłyna ma 3 lata. Zginęła także matka dziewczynek, Oksana.

Do tej pory nie zidentyfikowano 15 ciał . Okoliczni mieszkańcy przeprowadzili akcję w pobliżu zniszczonego wieżowca i wezwali kraje zachodnie do zapewnienia Ukrainie obrony przeciwlotniczej i broni precyzyjnej.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-01-2023 [09:04] - u2 | Link:

Rosja to kraj terrorystyczny.

Ano, codziennie giną niewinni ludzie na Ukrainie zabici kacapskimi bombami.