Ukraina. Wojna czy Farsa?

Jakiś czas temu wyraziłem tutaj opinię że w obliczu napaści rosyjskiej najrozsądniejszą i najlogiczniejszą postawą rządu Ukrainy powinno być natychmiastowe poddanie się. Takie działania uratowałyby życie tysięcy ludzi. Oraz ocaliłyby kraj przed zniszczeniami. W szczególności takie rozwiązanie byłoby dobre dla zwykłych Ukraińców, którzy mogliby pracować i żyć w dotychczasowym modelu gospodarczo „państwowym”. Ukraińskie rodziny nie musiałyby zostać rozerwane. Matki z dziećmi nie znalazłyby w obcym kraju podczas kiedy mężowie i ojcowie ginęliby w wojennej maszynce do mielenia mięsa. Zaborca rosyjski przecież zainteresowany powinien być jedynie zawłaszczeniem cennych ukraińskich aktywów gospodarczych z których zwykli Ukraińcy i tak nie czerpali żadnych zysków. Byli tanimi robolami i tak zostałoby po ewentualnej zmianie właścicieli.
Takie wnioski można także wyciągnąć z historycznej lekcji jaką Polakom udzieliła II WŚ. Ruszyliśmy do wojny doskonale wiedząc że nie mamy możliwości bojowych uzasadniających sens walki. Mogliśmy się poddać i otrzymać niemiecką cywilną administrację. Zamiast tego wybraliśmy rozlew krwi oraz wojenną wrogą administrację zmuszoną do rządów twardej ręki. Oczywiście wielu będzie się oburzać uznając że trzeba walczyć by zachować honor i niepodległość. Tylko że jak pokazała II WŚ wygrawszy tą wojnę niepodległości nie zyskaliśmy, zwycięscy sojusznicy dali nam kopa w tyłek. Trafiliśmy z deszczu pod rynnę.

A stało się to z jednego podstawowego powodu: Ta wojna, II WŚ nie była tym czym na powiedziano. Dzisiaj większość Polaków wierzy że we wrześniu 1939 doszło do wojny Polsko - Niemieckiej. Tylko że jak dalszy przebieg zdarzeń pokazał, co dla polityków było jasne od początku, że znane nam wydarzenia z tamtego miesiąca, były jedynie swoistą Operacją w dużo większej rozgrywce. Dla Niemców Polacy nie byli wrogiem! Byli jedynie przeszkodą, etapem w politycznej grze, która zaczęła się wcześniej. Może w Monachium 1938 a może w innym momencie. Niemcy dążyli do osiągnięcia pewnych celów. I mieli przeciwników, którzy prowadzili grę by nie dopuścić do realizacji tych celów. W grze tej używano różnych metod. To co jest znane pod nazwą II WŚ jest jedynie częścią tej gry, etapem kiedy doszło do działań wojskowych.
Dla mas jednak liczy się tylko wojna. Nie obchodzi ich jakaś gra. Liczy się tylko że jacyś ludzie siłą weszli do jakiegoś kraju. Choć nie przeszkadzało im nadmiernie gdy to samo ci sami ludzie robili grzecznie za pomocą metod gospodarczo - finansowych.

Tamte wydarzenia wydają się być doskonałą analogią do tego co dzieje się na Ukrainie. Rosjanie od dawna robili interesy na Ukrainie. Zarządzający tym krajem Oligarchowie praktycznie wszyscy wywodzą się z układów powstałych za czasów ZSRR. Gdy Ukraina zyskała „niepodległość” kontakty się nie zmieniły. Interesy się zbytnio nie zmieniły.  Metody również. Cóż zmieniłoby się gdyby Ukraina stała się częścią Rosji? Tyle tylko że oligarchowie złożyliby hołd nowemu władcy i życie toczyłoby się dalej.
Aż nastałby dzień kiedy doszłoby może do kolejnej, trzeciej pomarańczowej rewolucji, która przywróciłaby na tron tego, którego usunąłby Putin a oligarchowie znów musieliby się przegrupować by zyski z pracy Ukraińców popłynęłyby do bieżącej Grupy Trzymającej  Władzę.

Tak mogłoby być ale podobnie jak w czasie II WŚ polityczne przepychanki nabrały rozpędu zamieniając się w wojnę.  Polakom powiedziano wtedy że trzeba walczyć o kraj i tak zrobili. A co wybraliby dzisiaj? Trudno stwierdzić ilu Polaków stawiłoby opór gdyby przykładowo Niemcy wjechali czołgami do Polski, instalując swój rząd  w ramach operacji powstrzymywania medialnie wykreowanego zagrożenia ze Wschodu. Jednak widać że na NB jest masa ludzi, która chciałaby stawić opór i ruszyć do walki.  A póki co kibicuje mocno Ukraińcom, którzy stanęli do walki z zagrożeniem, które dotarło do nich od Wschodu.
Z jakiegoś powodu masie czytelników NB podoba się że Zełenski powziął dokładnie taką samą taktykę jaką znamy z poczynań ostatniego rządu Sanacji. Która nie mając nic, poza słownymi zapewnieniami sojuszników, uczyniła z obywateli Polski narzędzie w obcej grze. Niech giną, kraj może być zniszczony. Co tam. W końcu to nie pierwszy raz w polityce!

Dzisiaj Zełenski nawołuje cały świat do pomocy Ukrainie. Szantażuje wręcz. Jeśli nie dostarczycie pomocy, zginiemy! I lud pomaga. Media, ludzie żądają by pomagać Ukrainie. Oraz nie zadają sobie pytania. Z czym tak naprawdę Zełenski ruszał na wojnę skoro wciąż i wciąż potrzebuje pomocy? Na jakiej zasadzie wysłał i ciągle wysyła Ukraińców na front skoro nie może wiedzieć czy nagle nie zostaną bez broni oraz innego wsparcia? Co będzie oznaczać powrót do punktu wyjścia tylko w gorszej sytuacji. Nie tylko Rosjanie i tak zainstalują swoją administrację ale będzie to administracja wojenna a Ukraińcy traktowani ostro jak wrogowie.

Ostatnio mamy kolejny akt tego widowiska. Zełenski żąda czołgów Leopard 2 i wszyscy mają go słuchać. Czyli tak jak to ostatnio jest. Nawet papież ma przecież słuchać.
Uważam, że nadszedł moment, aby papież odwiedził Ukrainę i dał w ten sposób bardzo mocny sygnał, że to Rosja musi zatrzymać to, co zaczęła - powiedział w sobotę we włoskiej telewizji Tg24 szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak
Niemcy jednak jakoś nie bardzo chcą słuchać i to jest źle. A jeśli nie posłucha papież? To pewnie też jest źle bo najprawdopodobniej są razem w zmowie oraz z Ruskami.
Zełenski jest niemal jak jakiś król Europy. Mówi czego chce. A reszta ma wykonywać.
A ludzie mają wierzyć że jeśli Niemcy odmówią Ukrainie tych czołgów to Ukraina przegra. Może przegra. Ale wracamy wtedy do punktu wyjścia. Jaki był plan Zełenskiego na wojnę skoro ta nie może wygrać bez tych czołgów? Na jakiej zasadzie uznał że te tysiące ludzi, którzy zginęli i kolejni, którzy zostali kalekami robią to co trzeba i Ukraina wygra?

Ukraina od początku wojny otrzymała gigantyczne wsparcie wojenne w postaci wielu setek sztuk czołgów i innego ciężkiego sprzętu. Proste pytanie. Skąd Zełenski wiedział że wszyscy zrzucą się na tą pomoc i Ukraina będzie w stanie ciągnąć tą wojnę w miarę zwycięsko? Skąd Zełenski wiedział że Rosjanie będą prowadzić tą wojnę tak głupio dzięki czemu Ukraińcy nie będą ginąć całkiem bez sensu? Skąd Zełenski wiedział że Ukraina będzie dostawać systematycznie te góry sprzętu. Że Polska natychmiast odda niemal wszystko co ma a i Rosjanie przeszkód stawiać nie będą? Dzięki czemu Ukraina dzielny stawi opór?

Czy to nie fascynujące? Tysiące sztuk ciężkiego sprzęty toczącego się powoli torami kolejowymi. Albo rozładowywanego w Odessie. Idealny cel na atak rakietowy. Ale nie! Ruskie mają rakiety, których jak ostatnio Ukraińcy się przyznali nie da się zestrzelić. Ale wolą nimi uderzyć w mieszkania lub wywołać jakieś drugorzędne zakłócenia w dostawach prądu. Z jakiegoś powodu Ruskom nie przyjdzie do głowy zniszczyć port w Odessie albo węzły kolejowe. Nie! Zełenski i to wiedział z góry. Musiał wiedzieć gdyż w jakich innych okolicznościach miałby sens opór? Gdyby było jasne że Europa sprzętu nie dostarczy a ten spokojnie nie dotrze na front by dzielny ukraiński wojak ruszył na front i tam zginał wraz jego alter ego po drugiej stronie frontu.

Jednak Europa i nie tylko, sprzęt dostarcza. Jakby nie mogła nie dostarczyć skoro od początku dostajemy info o barbarzyńskich poczynaniach Rusków? Każdy może się przekonać że niszczą, kradną i gwałcą. Dzieją tam widać rzeczy inne i straszniejsze niż w innych zakątkach naszego globu ogarniętego wojną. Stąd ta konieczność wspierania Ukrainy. I Zełenski wiedział to doskonale od początku. Wiedział że gdy tylko ludzie ujrzą te straszne obrazki, sprzęt popłynie szerokim strumieniem. Wiedział że głupie Ruskie uczynić wszystko by zrobić z siebie dzikich głupawych barbarzyńców wolących strzelać po szpitalach niż węzłach kolejowych.

Dzięki czemu nie tylko Europejczyk ale przede wszystkim Ukrainiec pojmie jasno i dobitnie że jego miejsce jest froncie. A jeśli z czasem nabierze wątpliwości to wróg wyraźnie da do zrozumienia że inaczej nie można! Jest ciężko takim Ukraińcom pod Bachmutem, Sołedarem. Giną tam setkami. Myślą sobie, gnijemy tutaj i pewnie zdechniemy. Ale wtedy pojawia się On. Putin. Wali rakietą w szpital. Albo w blok mieszkalny. I odrazu splątane myśli układają się w rytm marszowy. Naprzód! Do boju. Zniszczyć tą dzicz! Trzeba to zrobić bo padnie cywilizacja.
Zwątpienie szybko umyka. Nawet jeśli doradca Zełeńskiego stwierdził że rakietę, która uderzyła w blok mieszkalny zestrzelono. Po co o tym myśleć? Zestrzelono rakietę ale ta jednak wybuchła blok. A nie podłożony ładunek wybuchowy. Rakiety czasem dziwnie się zachowują. Jakby motywują... I tyle. Jakiś czas temu przecież ruska rakieta miała przelecieć granicę i zabić dwóch Polaków w Polsce. Zełenski długo się upierał że tak było. Ale choć wytłumaczono mu że jednak stało się inaczej to dymisji, w przeciwieństwie do Arestowycza, nie złożył.

Bóg, Honor, Ojczyzna. To się bowiem liczy. Albo to rozumiesz albo jesteś głupawym trollem. Ruskim. Ale czemu nie niemieckim?
Niemcy tego przecież nie rozumieją. Oni tylko knują wyrachowanie jak zawsze. Tyle trzeba się namęczyć żeby wydusić od nich ten sprzęt, który gdzieś tam zezłomują na Ukrainie. Albo Niemcy są głupi albo, co wielce prawdopodobne, trzymają z Ruskami!
Na szczęście my wiemy co jest słuszne a oni za swoje jeszcze dostaną! Kiedy już wojnę wygramy. My wiemy co trzeba robić. Polska wie, rząd wie. Media nas chwalą. Jesteśmy liderem Europy! Wspieramy Ukrainę całym sercem oraz całą resztą.

Ta wojna przecież jest słuszna i prawdziwa a my jesteśmy po słusznej stronie. Już niewiele trzeba. Ruskie kwiczą, sprzęt zamówiony, resztę dołożą sojusznicy.
Wiemy o co chodzi i nie zostaniemy wyrolowani. Dorwiemy i Niemców. Słusznie robi Zełenski cisnąć ich jak może. Zostaną skompromitowani a i my wyciśniemy z nich wszystko za nasze krzywdy.
Więc pewnie tak trzeba:
Naprzód Ukraino. Do boju Polacy!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-01-2023 [14:25] - AŁTORYDET | Link:

Smieciu, zmień tytuł. Nie nazywaj "farsą", tragedii ludzkiej, nawet jeśli tyczy znienawidzonych przez ciebie Ukraińców. 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-01-2023 [14:25] - AŁTORYDET | Link:

Smieciu, zmień tytuł. Nie nazywaj "farsą", tragedii ludzkiej, nawet jeśli tyczy znienawidzonych przez ciebie Ukraińców. 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [14:29] - smieciu | Link:

Tytuł jest na miejscu. Ludzie giną, to prawda. Tylko dlaczego tak naprawdę giną? Może to tu tkwi istota tej tragedii?

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2023 [14:55] - Pers | Link:

Notka dość ciekawa (oczywiście na tle innych na ten temat, które tutaj się pojawiają).
Jest to jednak dziwny miszmasz całkiem rozsądnego punktu widzenia i wniosków z czystą, ukraińską propagandą.
Podejrzewam, ze Autor zrobił te "kompromisowe" wtręty ze względu na lokalną publikę :)

Rosja nie "napadła" na Ukrainę bo miała kaprys posiąść jej bogactwa. Nawet dwie republiki Donbasu musiały poczekać 8 lat na przyjęcie do FR bo Rosja ich nie chciała. Niestety, sprawy zaszły tak daleko, że nie było innego wyjścia. Donbas miał zostać w granicach państwa ukraińskiego. Jedynym warunkiem było uszanowanie praw rosyjskojęzycznych mieszkańców do używania języka ojczystego. No i zaprzestanie bombardowań ludności cywilnej.
Poza tym Ukraina miała zostać neutralna i niezaangażowana w żaden wrogi Rosji sojusz wojskowy. To tak dużo?
USA nigdy by nie pozwoliły, żeby np. Meksyk pozwolił na rosyjskie bazy wojskowe na swoim terytorium.

A co dał Ukrainie flirt z zachodem?
Już długo przed rosyjską "inwazją" był to najbiedniejszy (po Mołdawii) kraj w Europie.

Najmądrzejszą rzeczą jaką mogliby dziś zrobić Ukraińcy to jak najszybciej się poddać i ratować co się jeszcze da, choćby Odessę, której Rosjanie jeszcze nie zajęli.
Tylko, że zachód nie ma żadnego interesu w takim rozwiązaniu i nigdy na to nie pozwoli.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [19:04] - smieciu | Link:

@Pers
Piszę jak piszę gdyż, jak już zdążyłem wyjaśnić, moje stanowisko jest całkiem odmienne. Widzę rolę Rosji i Ukrainy bardzo podobnie. Nie jestem fanem Ukrainy ale nie uważam Rosji za rozgrywającego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-01-2023 [19:11] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz ty już się naprodukowałeś w niepoprawnych, salonie24, NEon i zawsze kop w dupsko ciekawe dlaczego ? Nie oceniam twojej twórczości bo od tego są specjaliści, oni to czynią na bieżąco a do tego kim i czym tutaj  jesteś powstało ciekawych 6 materiałów...

Obrazek użytkownika Ryan

17-01-2023 [20:56] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
ty rzeczywiście encyklopedyczny  schizol jesteś
przecież kretynie zakończyłeś wojnę na Ukrainie prawie rok temu

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [22:16] - sake3 | Link:

@pers.....A co da Ukrainie swoiście pojmowany flirt z Rosją? Już onegdaj w przeszłości mieli okazję umierać z głodu dzięki Rosji.Co teraz mają ratować kiedy Rosjanie wojnę prowadzą z cywilami-kobietami,starcami i dziećmi rabując,kradnąc ich mienie,burząc infrastrukturę. Co da poddanie się? Jeszcze wiekszy głód,jeszcze więcej represji,rusyfikacja i wywózki na Syberię.Zaiste,nęcąca perspektywa..

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2023 [00:02] - Pers | Link:

@sake
Łżesz jak zwykle.
Za dużo tv oglądasz.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [15:53] - sake3 | Link:

Cytuję: ,,dla Niemców Polacy nie byli wrogami,jedynie przeszkodą,etapem w poltycznej grze.Mogliśmy się poddać i otrzymać niemiecką cywilną administrację''.Zmusiliśmy Niemców do rządów twardej ręki .Niemiecka tak podziwiana przez pana gra kosztowała życie 6mln Polaków,zniszczenia kraju i rabunek większości dzieł sztuki tylko dlatego że Polska chciała być Polską? To zbrodnia-takie myslenie? No tak wg pana pogardliwego ,,polskie masy''nie były zainteresowane finezyjną niemiecką grą niedostępną dla ich małych polskich rozumków nie rozumiejących jej epokowego znaczenia. Pochwalając poddanie się przypuszczam,że jeżeli taka swołocz jak Putin zapuka do polskich drzwi to zaproponuje pan poddanie się z usmiechem,przywitanie chlebem i solą i oddanie kraju w ich ,,administrację''.Nawet @Pers by czegoś takiego nie napisał.I czy uważa pan za szłuszne by skasować i nie obchodzić Dnia Niepodległości 11-go listopada?

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2023 [16:27] - Pers | Link:

@sake
//Nawet @Pers by czegoś takiego nie napisał//
Ty sobie maglareczko Persem gęby nie wycieraj.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [19:16] - sake3 | Link:

@Pers........Znowu to pieszczotliwe -maglareczka? Nie baba z magla,nie głupia jak but? Nie wycieram sobie nikim gęby ,panem też nie bo mam twarz i buzię.Do grubiaństwa z pańskiej strony jestem przyzwyczajona,co nie znaczy że je toleruję.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-01-2023 [16:29] - Tezeusz | Link:

@sake3
ale @ śmieć antypolski to wymyślił zapomniał tylko ,że dalej wali za nim osrane gówno bandyty putlerka.Komuch to komuch..Tylko leczenie na nogi na głowę już za pózno i ten jego smród...

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [16:59] - smieciu | Link:

...tylko dlatego że Polska chciała być Polską?
sake nie czytasz tego co piszę. Polska nic w tej grze nie chciała! Nie miała do powiedzenia. Sanacyjny rząd wpuścił nas w bagno. Reszta jest bajką dla mas.
Teraz znów mamy powtórkę. Łapie się ludzi na ckliwe bajeczki. Celem mojego tekstu jest jedynie pokazanie że te bajki są jedynie narzędziem mającym sprawić by ludzie dobrowolnie a najlepiej z entuzjazmem władowali się w gówno. Wykonali ruch zgodnie z zamierzeniami rozgrywających.
To oni podrzucają te hasła, które lud tak chętnie podchwytuje.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [17:25] - sake3 | Link:

@smieciu.......Lepsze ckliwe bajeczki niż cyniczne bajeczki ,bo taką nam pan zaserwował.Ja dobrze wiem co czytam a pański tekst przeczytałam kilkakrotnie zanim podałam swój komentarz.Wniosek? Pan chce aby ludzie dobrowolnie i z entuzjazmem władowali się w takie g...o jak spełnianie imperialnych zachcianek pozbawionych człowieczeństwa ludobójców.Do czego w ten sposób dojdziemy? Że razem z innymi państwami na które będą miały ochotę takie kanalie jak Niemcy czy Rosja zostaniemy jedną wielką kolonią? Może żeby ładniej brzmiało nazwiemy to wielką rodziną? Ani pan ani ja nie musielismy przeżywać wojny więc nie my powinniśmy się wypowiadać tylko ci co jeszcze zostali.Niech się pan ich spyta zanim podobny tekst napisze jeszcze raz. 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [17:36] - smieciu | Link:

Widzę jednak że nie całkiem doczytałaś.
1. Wyszedłem od tego że w czasie II WŚ władowaliśmy się w gówno nic z tego nie mając. Nasi sojusznicy nie okazali się w niczym lepsi od Niemców. Prawidłowym zachowaniem było poczekać aż sobie sami miedzy sobą załatwią swoje rozgrywki.
2. Dzisiaj mamy powtórkę gdyż ludzie znów widzę tylko jedną stronę: Rusków czy Niemców podczas kiedy można wykazać że Putin gra w tym samym obozie co Zełenski.
Kto jest więc tą dobrą, mającą nam pomóc stroną w tym układzie?

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [18:02] - sake3 | Link:

Doczytałam,ale nie wiem cy był sens się odnosić.Czy uważa pan że chcieliśmy coś mieć? Niby co? Myśmy się bronili siłami na jakie było nas stać a nie byliśmy agresorem.Nasi sojusznicy nie stanęli na wysokości zadania -to prawda. Ale na co mielismy czekać,(w końcu byliśmy napadnięci jako pierwsi.),aż sami tę wojnę między sobą rozegrają? Obecna powtórka wygląda nieco inaczej,a ięc i patrzeć musimy inaczej.Dlaczego pan uważa że Putin gra w tym samym obozie co Żełeński? Chce pan wykazać,że Rosja i Ukraina to jeden twór?

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [18:23] - smieciu | Link:

Wracając do II WŚ trzeba przypomnieć że Hitler nie chciał na nas napaść. Tylko chciał wymusić parę w sumie drugorzędnych rzeczy: autostradę, Gdańsk i może najbardziej znaczące przystąpienie do paktu antykominternowskiego. Co nastawiało nas wrogo do Rusków. Warto przy tym zauważyć że z drugiej strony Hitler deklarował w ten sposób swoje rzeczywiste antyrosyjskie nastawienie. W związku z czym tak swoją drogą bez sensu są te wszystkie demonizmy jakie ludzie snują w związku z paktem Ribbentrop Mołotow. To nie był pakt ale porozumienie rozejmowe gdzie obie ostry wiedziały że długo nie będzie działało.

Tak więc Hitler NIE CHCIAŁ WOJNY z Polską.
Do niej doszło tylko dlatego że na wskutek knowań jego przeciwników którym udało się wkręcić Polskę do wojny. Można śmiało powiedzieć że w wojnę władowali nas sojusznicy a nie Hitler.
Tak po prawdzie nie warto zabawiać się w przekonywanie kto tu był lepszy czy gorszy. Tamte strony prowadziły swoją grę i traktowały Polskę tak samo przedmiotowo. Hitler uderzył na Polskę w ramach większego planu. Nasi sojusznicy nastawili nas przeciw Hitlerowi i jego żądaniom w ramach swojego planu.

Ogólnie nieprawdziwe jest twoje stwierdzenie że mieliśmy czekać podczas kiedy zostaliśmy napadnięci. Nie zostalibyśmy napadnięci zgodziwszy się na żądania Hitlera. Wtedy pierwszy, by Polskę odbić, napaść na nas (i Hitlera) musiałby Angolski sojusznik: Ruskie.

Czy Ruskie i Ukraina to jeden twór?
W obecnej chwili na to wygląda.
Przecież od samego początku było podnoszone jak bezsensowne jest prowadzenie wojny przez Rusków.
W powyższym tekście opisałem jak bezsensowne są dla odmiany działania Ukrainy. One nie miały żadnego sensu jeśli ktoś założy że Rosjanie naprawdę chcieli podbić Ukrainę.
Ta po prostu nie miała (nadal przecież podobno nie ma) wystarczających środków wojennych. Postępowanie Ukrainy było samobójcze. (takie jak nasze podczas II WŚ)
No chyba że z góry wiedzieli że jeszcze bardziej samobójcze będzie postępowanie Rusków. Ukraińcy musieli wiedzieć że Ruskie nie będą walczyć serio. Musieli wiedzieć że dostaną natychmiast wielkie wsparcie wojskowe. Oraz musieli wiedzieć że Ruskie nie zrobią nic by przerwać te naprawdę ogromne dostawy broni.
Stąd tytuł mojego tekstu.
Wojna czy Farsa?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [18:29] - rolnik z mazur | Link:

sake

nie 6milionow tylko 6 mln i bodajże 26 tysięcy. Bierut stwierdził, ze nie może byc tak równo. Poza tym wykazujesz wszystkie cechy polskiego ćwierćinteligenta. Honor ponad wszystko. Z takim myśleniem daleko nie zajedziemy jak pokazala historia i teraźniejszość. Smieciu ma rację ale takie myślenie jest obce niestety większości tubylców.pzdr

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [19:07] - sake3 | Link:

@Rolnizmazur.....Ależ pan dla mnie łaskawy...Nawet ćwierćinteligent jestem.....Z jaką radością i wyższością obnosicie się z tą swoją legendarną inteligencją podkreślając na każdym kroku jak głupi są inaczej myślący niż wy Jak widać dla pana honor jest cechą negatywną.A już na pewno smieszną.Pan by Hitlera pocałował w dupę gdyby ten tylko zechciał,no ale to zrozumiałe jak się nie ma honoru albo nim gardzi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [19:32] - rolnik z mazur | Link:

Sake
W życiu się na honorze przejechałem parę razy. Ci co nie honorowo działali mogli się tylko pośmiać z mojej głupoty i nie były to bagatelne sprawy. Jeśli honor jest jakaś walutą dla jednostek to w żadnym razie w sprawach państwa. Powtarzasz błędy polskiego ćwierćinteligenta, który nie odrobili lekcji z historii. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [20:20] - sake3 | Link:

@Rolnikzmazur.......Honor nigdy nie jest walutą,jest wartością.Dzisiaj niemodny jak patriotyzm czy uczciwość. Czy pan proponuje wypruć ze sztandarów słowo honor/ Ojczyznę i Boga pewnie też.Młodzież pochwali dziadersów za taki postęp w mysleniu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-01-2023 [22:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Honor nigdy nie jest walutą,jest wartością."
Honor to coś jak dieta ułana, która nie pozwalała na skonsumowanie własnego karego, ale zabitego pociągowego owszem i to nawet ze smakiem.

Obrazek użytkownika paparazzi

17-01-2023 [15:54] - paparazzi | Link:

Szanowny panie śmieciu, wam radze się też poddać, psychiatrom.

Obrazek użytkownika marsie

17-01-2023 [16:10] - marsie | Link:

Kolejny śmieciowy wpis - ciekawe, kto to sponsoruje?

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [16:29] - sake3 | Link:

Sądzę,że sponsoring aż z dwu źródeł.No i zysk podwójny. 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2023 [16:29] - Jabe | Link:

Nie sądzę, żeby prezydent Zełeński był „de­cyzyjny“. Nie po to po­stawiono go na czele wysuniętej placówki, by się pod­dawał. Ciekawe natomiast jest, jak do tej wojny doszło, czemu się nie dogadali.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [17:25] - smieciu | Link:

Zełenski ma tyle samo do gadania co Morawiecki. Wiadomo.
Nie wiem o co poszło ale staram się wykazać że nie powodu by sądzić że się nie dogadali. Przecież widać jasno że działają w zmowie.
Putin czeka aż Ukraińcy dostaną sprzęt. Przecież gdyby nie czekał szybko dostaliby wciry. Taka jest przynajmniej oficjalna narracja. Musimy dawać Ukraińcom sprzęt gdyż inaczej dostaną baty.
No więc Putin czeka. Czeka. Aż przypłynie. Dojedzie koleją. Trafi na front. I wojna będzie mogła być kontynuowana. Bo przecież gdyby przerwał łańcuch dostaw to nie mogłaby. A przecież on robi wszystko by trwała. A kiedy Ukraińcy mają chwile zwątpienia to walnie w blok czy szpital, wyłączy światło by ich mobilizować do dalszej sieczki.
Tak to realnie wygląda.
Ta wojna jest Operacją. Częścią większego Planu. W którym Polska ma też wziąć udział.A ludzie uwierzyć że robią to dla dobra Polski, Ukrainy czy czegoś takiego.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2023 [19:41] - Jabe | Link:

Zawsze można powiedzieć, że wszyscy są aktorami. Tylko kto napisał sce­nariusz?

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [20:07] - smieciu | Link:

To trudne pytanie choć mam swoje podejrzenia.
Nie jest mimo wszystko najważniejsze kto jest autorem. Jasne jest że jeśli mamy do czynienia z ustawianą sztuką to trzeba być zdecydowanie ostrożnym gdyż reżyserzy mogą łatwo zadecydować odgórnie o zmianie biegu rzeczy.

 

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2023 [08:22] - Jabe | Link:

Bez tego tudno jednak tę koncepcję obronić.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [17:01] - smieciu | Link:

@marsie @paparazzi
A konkretnie? Z czym się nie zgadzacie?
Dlaczego mam wierzyć w bajki, w które wierzycie wy, mimo że łatwo wykazać że są to właśnie tylko bajki po prostu?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [18:36] - rolnik z mazur | Link:

Śmieciu

Bardzo dobra analiza. Niestety niedostepna myślowo tutejszym komentatorom i większości tubylców. Ja uważam, ze ta wojna to farsa chociaż żal cywilów wplatanych w grę, ktorej nie rozumieją. W tym kotle mieszają zupełnie inne diabły niż się komuś wydaje. Z pewnością jest to wstęp do zupełnie innej gry. Ta wojna trwa już od 2014 r i jeszcze potrwa . Pzdr 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [19:00] - smieciu | Link:

Giną ludzie. No właśnie, bo nie rozumieją że są wrabiani przez...
rządy swoich państw.
Obawiam się że jeśli ta rozgrywka ma na celu wciągnięcie do niej innych to po to by i efekt był analogiczny. 
Podoba ci się postawa Ukrainy. Czy, rzadziej, Rusków?
Czemu się nie przyłączysz do tej zabawy?
W końcu kibicujesz tej Ukrainie.

Tak to z grubsza widzę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [19:38] - rolnik z mazur | Link:

Smieciu
ja kibicuję Polsce. Wiele razy pisałem, ze im słabsza Rosja i Ukraina tym lepiej dla nas. To takie  proste i oczywiste. Niech się turanszczyzna wybija w bratobójczej wojnie. Pzdr 

Obrazek użytkownika marsie

17-01-2023 [18:44] - marsie | Link:

śmieciu - z całością, z duchem i literą tego tekstu, który jest antypolską, paskudną bajką właśnie.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

17-01-2023 [18:46] - Ijontichy | Link:

Wpisuje w Google Naszeblogi,ukazuje sie strona startowa portalu i na tej stronie jest jeden jedyny nick...@śmieciu! 
Nie zainteresowalo was wszystkich.dlaczego taka promocja i emisja tej notki? 
No cóż...widać gracie w innej lidze.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [20:00] - smieciu | Link:

Żartujesz...
Tzn serio się pytam. To byłoby pierwszy raz kiedy otrzymałbym jakieś wyróżnienie za swoją pisaninę. I to od samego googla! W sumie chyba poczułbym się dumny na 5 minut :)

Obrazek użytkownika paparazzi

17-01-2023 [22:05] - paparazzi | Link:

@ śmieć "wyróżnienie za swoją pisaninę" wyróżnienie, powiadasz. No, no już po elektrowstrząsach?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

17-01-2023 [19:38] - Siberian Husky Dog | Link:

autor

Facet, co ty masz wspólnego z istotą ludzką?
Czym ty się różnisz od śmiecia?

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [20:08] - smieciu | Link:

Staram się używać mózgu ;)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2023 [19:51] - Chatar Leon | Link:

Popełnijmy samobójstwo, bo inaczej nas zabiją!
To jest psychiatryk.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [20:02] - smieciu | Link:

To chyba nie do mnie jak rozumiem, gdyż ja przed nim ostrzegam.
To nie ja straszę że przyjdą Ruskie i nas zabiją.
Ja piszę: nie przyjdą. Więc nie ładujmy się w przedsięwzięcie, które może sprawić że przyjdą.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [20:48] - sake3 | Link:

A wypowiedzi niejakiego Miedwiediewa pan zna? To ten,były rosyjski prezydent wiecznie zachlany co nie przeszkadza mu.pieprzyć w mediach,że Polska chce zagarnąć Ukrainę,a przynajmniej jej część.Więc pewnie przyjdą i do nas bronic przed Polską Ukrainy. Więc nie pan nie twierdzi że nie przyjdą,albo że my prowokujemy.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [20:54] - smieciu | Link:

Wypowiedzi Miedwiediewa są ... no, kto wie, może nawet inspirujące. To ciekawy temat. Od pewnego czasu zbieram się na wpis o tym. Zostawię więc to na następny raz.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [21:46] - sake3 | Link:

No skoro inspirujące to trzymam za słowo i czekam.Ale mam cichą nadzieję,że nie będzie to laurka ,,ku czci''.Nic tak bowiem mnie nie irytuje jak patos. 

Obrazek użytkownika spike

17-01-2023 [20:27] - spike | Link:

@Smieciu, @Pers, @rolnik, @jabe
-wy to chyba z jednej tej jedynej diaspory jesteście, Marszałek to by was wykastrować kazał i ogolić do samej czaszki, za pisanie takich antypolskich bredni.

Polska się nie poddała, bo miała gwarancje militarne sojuszników, pomijam, że niespełnione, ale miała, jakby zostały spełnione, inaczej by wyglądał los całej Europy.

Polska samotnie stawiła opór, był krótki i nastały niemieckie rządy, oraz sowieckie, co z nich wynikło, zamiast zarządzać podbitą Polską, Niemcy i Sowieci rozpoczęli masową zagładę Polaków, plan był taki, że miała zostać garstka, niezdolna do czegokolwiek, garstka niewolników pracująca dla Niemców i sowieckiej Rosji.
Polacy doświadczyli wcześniej ich okupacji za rozbiorów, wiedzieli że czeka ich niewolnictwo i zagłada, wybrali śmierć w obronie Ojczyzny i rodzin,

Nie można się dziwić, że wrogowie Polski, widząc takie haniebne antypolskie teksty, pozwalają sobie na poniżanie.
Macie szczęście, że nie żyjecie w czasach okupacji niemieckiej, Polskie Podziemie by wam wytłumaczyło, co to Ojczyzna.

Podobnie ma się sprawa z Ukrainą, oni też wiedzą jaki los ich czeka pod rosyjską okupacją, już tego doświadczają, Putin morduje niewinnych ludzi, którzy nie mają broni, nie są zagrożeniem, a mimo to zbrodnia na nich ma tam miejsce dzień w dzień, do tego sprawdzona przed wiekami wywózka ludności w niedostępne tereny Syberii, obozów etc.

Tylko łajdak, bez honoru może pisać o poddaniu się zbrodniarzowi, niech was Piekło pochłonie.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [20:36] - rolnik z mazur | Link:

Spike,
Marszałek powiadasz. A co ten niby marszałek zrobił dobrego dla Polski, poza tym , że gardził Polakami  i nie krył się z tym. Powtarzasz kolego mity polskiego ćwierćinteligenta. Nie odrobiles lekcji z historii i powtarzasz bzdury. 

Obrazek użytkownika spike

17-01-2023 [22:17] - spike | Link:

zsilodreip @rolniku
Marszałek gardził takimi ja wy, przeczytaj 1000 razy co powiedział, jakby tak było jak zsilodreip, to by nie walczył za Polskę z Polakami.

Pisząc komukolwiek że jest ćwierćinteligentem, znaczy też gardzisz Polakami, szczególnie tymi, co poświęcili życie dla Ojczyzny, z mojej rodziny leżą w Katyniu i pod Monte Casino i nie tylko.
Ty nie czujesz się Polakiem, nie masz ojczyzny, skoro nie jest dla ciebie warta poświęcenia, znamy takich, zawsze kolaborowali z wrogami Polski, przed wojną i po wojnie.

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2023 [20:40] - Pers | Link:

@spajk
Idź spajku spać bo zaczynasz bredzić.
A ten twój "marszałek" nie jest dla mnie żadnym autorytetem więc daruj sobie.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [20:40] - sake3 | Link:

@spike.....Znak nowych czasów,inaczej nowe nadchodzi. To co dotąd było wartością staje się antywartością a bohaterowie antybohaterami.To czego przodkowie się wstydzili (braku honoru) dziś stawia sie na piedestał. A komu nie po drodze z tym ,,nowym''  to ćwierćinteligent. albo,dziaders, Oby jak najszybciej wylecieć w kosmos i nawet żyć wśród tych kamieni na Marsie a nie tutaj wśród ludzi o sercach z kamienia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [20:58] - rolnik z mazur | Link:

Sake
Nie odwracaj kota ogonem. To co było wartością jest nadal wartością. To co było prawdą jest prawdą. Bohaterowie są mało znani a uzurpatorom stawia się pomniki i każe niedouczonym tubylcom klękać i bić brawo. Taka jest sake prawda tylko nikt nie chce jej widzieć. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2023 [21:17] - sake3 | Link:

Pomnik Inki (m0że pan zna) jest stale oblewany farbami i niszczony. Nie dlatego,że była mało znanym bohaterem i umarła rozstrzelana w dzień swoich osiemnastych urodzin,ale dlatego,że była Polką a ostatnie adanie które wykrzyczała to ,,niech żyje Polska''.Kto dla pana jest uaurpatorem któremu stawia się pomniki? Dzisiaj bowiem najczęsciej słyszy się o burzeniu pomników JPII do czego namawia pewna posłanka proponując odjanopawłowienie.Mam nadzieję,że nie jest pan zwolennikiem jej sugestii. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [21:34] - rolnik z mazur | Link:

Sake
Tak znam. Tak pomniki powinno się stawiać, jeśli juz, przynajmniej z pięć pokoleń po. Pzdr 

Obrazek użytkownika Ryan

17-01-2023 [21:01] - Ryan | Link:

spike 

Kiedyś tacy jak oni często na swojej kolaboranckiej drodze spotykali panów w długich płaszczach z ciężkimi kieszeniami.
Było to zawsze ich ostatnie spotkanie
Tak będzie i z tymi antypolskimi gnojami tu wymienionymi
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [21:36] - rolnik z mazur | Link:

rajanku
licz się ze słowami durniu. 
 

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2023 [21:39] - Pers | Link:

Waldek
On tylko widzi co go czeka :)

Obrazek użytkownika Ryan

17-01-2023 [21:54] - Ryan | Link:

Boisz sie spotkania?
Spoko
Bedzie

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2023 [21:58] - Pers | Link:

@r-jasiu
//Boisz sie spotkania?
Spoko
Bedzie//
Z mamusią przyjdziesz?
Przecież ty jesteś "anonimowy" śmierdzący tchórz.

Obrazek użytkownika spike

17-01-2023 [22:36] - spike | Link:

tacy jak oni, sami by chętnie włożyli, ale długie czarne skórzane płaszcze, lepiej pracować dla najeźdźcy, niż z nim walczyć, bo po co, skoro już zakładają, że nie wygrają.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [21:38] - smieciu | Link:

@spike
Ogólnie wszystko wyjaśniłem wyżej więc krótko.
Putin ogólnie nie jest zbrodniarzem ale politykiem (choć jeśli ktoś chce może utożsamić obie pozycje). Ma sumieniu tyle co inni politycy. Gdyby rzecz polegała tylko na zajęciu Ukrainy zachowałby się jak inni politycy i tyle.
Jednak w mediach mamy Putina zbrodniarza. Dlaczego?
Przede wszystkim dlatego bo taką wybrał kreację w tej wojnie. A przecież ta nie jest mu do niczego potrzebna. Przeciwnie, tak naprawdę szkodzi mu przecież gdyż mobilizuje lud i kraje przeciw Rosji przez co Ukraina dostaje ogromne wsparcie.
Większość ludzi przechodzi na tym do prządku dziennego. Nie dostrzega bezsensu takiego postępowania podobnie jak bezsensu innych jego posunięć wojennych. Nie ja jednak gdyż ja nie uważam go za potwora z bajek ale za reprezentanta ludzi, którzy bardzo twardo stąpają po ziemi.
Jeśli nie jest potworem więc ale kreuje się na potwora przy bardzo wydatnym wsparciu Ukraińców to musi być w tym cel.
Jaki?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2023 [22:13] - rolnik z mazur | Link:

Śmieciu

Putin z pewnością nie jest durniem ani potworem.
Sądzę, ze tu chodzi o experyment stworzenia państwa nowego wzoru gdzie wszyscy nic nie będą posiadali i wszyscy będą szczęśliwi . Zresztą chyba nikt nie ukrywa, ze właśnie o to chodzi. Ukraina to takie pole doświadczalne. PZDR 
 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [22:37] - smieciu | Link:

Z czasem może dojdzie do powstania świetlistego ładu. Ale póki co mamy tą wojnę która wygląda jak wygląda. Można się domyślać że ta kreacja Putina jest skierowana do mas bo przecież politycy w bajki nie wierzą.
Mój tekst kręci się właśnie wokół tego i podobnych pytań. Wojna czy Farsa?
Bo przecież cała ta kreacja Putina na potwora jest jak farsa. Mamy ciągły medialny serial o psychice Putina. Jego kochankach, posiadłościach, odchyłach od normy. Mamy strzelanie do szpitali i bloków mieszkalnych. Owszem rzadkie ale bywają. Później Ukraińcy pomnażają efekt więc wystarczy parę strzałów co jakiś czas by się przypomnieć. Mamy nieustanne donosy o wszelkich zboczonych zachowaniach Rusków. A to kibel ukradną a to porwą Ukrainkę a ta później ze grozą opowiada jak to musiała siedzieć całą zimną noc na zimnej podłodze bo żaden Rusek nie dał jej krzesła. Ani jakoś przy okazji nie zgwałcił. Pewnie brzydka była. Za to jednak mieliśmy też wrzutki o gwałconych noworodkach no i oczywiście, dramatyczną, kulminacyjną opowieść o tym jak to mąż musiał oglądać gwałcenie swojej żony a nawet musiał w tym uczestniczyć.
No po prostu mamy niemal całe zło jakie można sobie wyobrazić.
Putin ze swoją bandą psycholi. Wiemy o tym wszystko choć nie wiemy nic o dzielnych Ukraińcach i ich frontowych wyczynach. Stratach, dezercjach itp.

Tak wygląda to coś. Wojna, o której każdy dzięki temu wie że Ukraińcy walczą z zalewem strasznego barbarzyństwa i trzeba zrobić wszystko by ją doprowadzić do zwycięskiego dla cywilizacji końca. Nie ma opcji pokój wobec takich zbrodni.

Obrazek użytkownika spike

17-01-2023 [22:26] - spike | Link:

"Putin ogólnie nie jest zbrodniarzem ale politykiem"
miej litość choćby dla siebie, kretyna z siebie robisz, powtarzasz brednie Korwina, powtórz za nim jeszcze to, że Hitler też nie był zbrodniarzem, bo nie ma na to dowodów, że kazał kogokolwiek mordować, nawet w obozach zagłady!

Putin nim został prezydentem, mordował ludzi, był zwykłym mordercą na usługach KGB, poprzednie różne prowokacje w Rosji, dla utrzymania władzy, to czystej postaci zbrodnie, ma na sumieniu setki, a może tysiące istnień ludzkich.
Nie wiem, bo nie mam pojęcia jak można tak pier...lić, bo inaczej tego nazwać nie można, najzwyczajniej szmacisz się.
 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2023 [22:43] - smieciu | Link:

@spike
Tyle emocji wobec mnie a jakoś mało refleksji nad tym że przecież ci dobrzy politycy, w których jakoś wierzysz podawali mu rękę i traktowali jak polityka.
Wiem kim jest Putin. Ale wydaje mi się że ty nie wiesz kim są politycy.

Obrazek użytkownika spike

18-01-2023 [09:23] - spike | Link:

"przecież ci dobrzy politycy, w których jakoś wierzysz podawali mu rękę"

-jesteś wspaniałomyślny, że nie wymieniłeś przedwojennych polskich polityków, którzy jeździli do Hitlera na kawę, a szczególne podziękowania, że pominąłeś JP II, który odwiedzał reżimowe kraje w swoich pielgrzymkach, witając się z oprawcami.
Należy ci się medal, z dużego kartofla.

Wiesz co byłoby ciekawe, dlaczego powstała koalicja aliantów ze Stalinem przeciw Hitlerowi, "to też jest bez sensu", podbita Europa powinna się pogodzić z Hitlerem, nawet Stalin, to tylko zmiana rządzących zdzierających z ludności podatki.
Zaglądając wstecz historii, też głupotą były powstania podbitych narodów przeciw np. Rzymianom, oni nie byli aż tak okrutni, tylko buntowników wieszali, podobnych przypaków było wiele, a powinni cicho siedzieć, płacić te podatki i mieliby spokój i pokój.

Widać te buntownicze ludy wiedziały co to wolność, honor, Ojczyzna, czego ty nie pojmujesz, a to pojęcie najczęściej wynosi się z domu.
Od wieków mieszka w Polsce pewna przygarnięta diaspora, ma wszystkie prawa należne polskim obywatelom, a mimo to nie czują i nie utożsamiają się z Polską, jak tylko nadarzyła się okazja, to kolaborowali z wrogami Polski, robili to wieki temu, robią to do dziś, oni też nie mieli i nie mają ojczyzny, to wieczne przybłędy, też zagarnęli kawał ziemi innemu narodowi, który im się nie należał i nie należy, bo nawet nie pochodzą z tej ziemi, a mimo to uzurpują sobie prawo do zawłaszczenia całego świata pod swoje panowanie.
Masz podobną mentalność.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-01-2023 [05:06] - jazgdyni | Link:

Boże! Jak niektóre ludzkie umysły potrafią błądzić po bezdrożach głupoty i tchórzostwa. Chociaż nie wykluczam, że może być to świadoma prowokacja.

Autor sobie myśli, że ruskie bestie Putina, a onegdaj szkopskie bestie Hitlera, mogą zachowywać się, jak niegdysiejsze, tak przeraźliwe hordy Tatarów i Mongołów Czyngis-chana, czy Kubilaj-chana, które, gdy napadniąty kraj, lub naród się poddawał, to nie robili mu krzywdy. Autor, nie widomo z jakiego powodu, nie bierze pod uwagę Auschwitz i resztę projektu eksterminacji m.in. Słowian. Nie bierze pod uwagę Katynia, gdzie przecież Polacy - żołnierze i cywile nie stawiali oporu, a mimo tego zostali wymordowani.

Nie tak dawno cwaniaczek Zychowicz zaczął "karierę" analogiczną prowokacją (on wyłącznie w celach fiskalnych), pisząc książkę - co by było, gdybyśmy poszli razem z Hitlerem.
Czyli tutaj Szanowny Pan Śmieć, nic nowego nie wymyślił, zerżnął pomysł i klaszcze w dłonie, jak owieczki nabijają mu czytelność.
Czyli kolejna egocentryczna (chyba nawet narcystyczna) hucpa nieodpowiedzialnego gościa.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2023 [07:24] - Jabe | Link:

Mongołowie pół Węgier wyrżnęli.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-01-2023 [11:00] - jazgdyni | Link:

Ot, tak sobie wyrżnęli? A nie zabijali w walce?

Nie manipuluj.

Strony