Joanna Mucha przeprowadza Zamach Stanu!

Jeśli ktoś nie widział to może obejrzeć jej występ. Oto jedna z osób, stojąca za potencjalnym zamachem stanu, o którym tyle już tu tekstów powstało. Joanna Mucha i inne podobne jej koleżanki śmiałym atakiem zdołały objąć w posiadanie budynek Sejmu. Dzięki czemu udowadniają że płeć słaba nie jest tak słaba i może to całe LGBT nie jest takie głupie? Skoro marszałek sejmu nie dał rady temu atakowi i mnóstwo ludzi teraz ze strachem zastanawia się co to będzie?
Co takiego wykombinują niecne siły finansujące owe śmiałe posłanki a także inne złowieszcze postaci z np. Nowoczesnej.pl. Nikt przecież nie ma wątpliwości że o ile owe posłanki mogą to robić z porywu serca to by zebrać trochę więcej ludzi, trzeba im coś zapłacić, zorganizować żarełko. Trzeba te parę tysiaków wydać. Kto ma te pienądze? Soros? A może ktoś inny?
Te pytania oraz zamiary tych ludzi rozpalają wyobraźnię. Snute są różne scenariusze. Niektóre niemal na miarę Końca Świata. Tak jakby tu u nas w polskim zadupiu miało się wszystko przesądzić. Tak jakby tu u nas był zatwierdzany plan zdarzeń. Chociaż np. taki Putin jasno stwierdza że dla niego partenerem może być tylko silna organizacja. To samo mówią członkowie PiS. W dzisiejszym świecie małe państwa się nie liczą. Trzeba działać w ramach większych grup. Decyzje zapadają tak samo.

Taką grupą jest np. UE. Takie UE ma swoją walutę. Euro. Ma też swój bank centralny ECB. ECB od wielu już miesięcy prowadzi swoisty rodzaj dodruku za który skupuje różne papiery finansowe. Polska należy do UE.
Pytanie brzmi: Co ma większy wpływ na przyszłość Polski? ECB czy Joanna Mucha i jej ekipa? Jak się ma forsa jednych do forsy drugich? Czy są jakieś związki? Ile tekstów powstało analizujących działania ECB a ile sejmowych błaznów? Co jest ważniejsze?

Czy ktoś tu orientuje się w ogóle ile miesięcznie ECB wprowadza nowych Euro do systemu finansowego? Jaka to skala?

Ok. To może ja coś napiszę. Parę słów o czymś co najwyraźniej jest bez większego znaczenia wobec obecnych ekscesów opozycji. Otóż bierzący program ECB to druk około 80mld€ MIESIĘCZNIE. Ot jakaś cyfra no nie? Równa w przybliżeniu wydatkom ROCZNYM budżetu Polski, zaplanowanego przez PiS.
Prosta sprawa. Rząd Polski zdziera haracz ze swoich obywateli. Zabiera pieniądze z OFE. Próbuje uszczelnić system finansowy (co jest niemożliwe gdyż trzeba by zmienić unijne prawo). A i tak nie jest w stanie uciułać pieniędzy na byt państwa! Musi się zadłużać. Całe 500+ to dziura budżetowa, dług, które dzisiejsze dzieci będą w przyszłości spłacać. Tyle wysiłku podczas gdy...
ECB całą kwotę wystarczającą na roczne utrzymanie całego naszego kraju wytwarza w ciągu miesiąca.

Ok. Tak więc ECB tworzy sobie te nowe EURO, ma w ręku giga kasę, która z miejsca mogłaby rozwiązać wiele problemów. I ją wydaje. Na co wydaje? Hehe. Ale jakie to ma znaczenie? Przecież nikogo to nie obchodzi! Liczy się Petru, Mucha i kanapki pod sejmem. Parę tysięcy złotych za które u nas można zrobić głupawe przedstawienie.
No ok. Chociaż nikogo prawie to nie obchodzi to może jest parę osób, których to zainteresuje. Otóż pieniądze te idą na utrzymanie Europy. W swoistym zrozumieniu tego słowa. Bez tej kasy wszystko mogłoby się posypać więc trzeba ją drukować. Wszyscy potrzebują ale wiadomo! Kasę dostają przede wszystkim krewni i znajomi. Oraz ci co są grzeczni!
Najwięcej otrzymały Niemcy. Tzn. ECB pożyczył im na ujemny procent. Oddadzą mniej niż pożyczyli! Inni nie mają tak dobrze ale ECB generalnie jest tak miłe że pożycza na bardzo niski procent. Nie mówiąc o tym że jest bankiem unijnym. Więc zawsze istnieje mozliwość anulowania długów bądź innych sympatycznych rozwiązań.
Ta kasa dzisiaj to być albo nie być całych krajów. ECB wysyła ją według swojego uznania. I tak się składa że nikt się nie czepia! Ogromna kasa, mogąca zdziałać cuda trafia tu i tam i nie ma o nią kłótni! Dlaczego jedni dostają tyle. Na taki procent. A inni tyle na inny procent.  Wszyscy siedzą grzecznie i cicho. Prawdziwa zgoda i jedność!
Więcej! ECB posunął się do tego że zaczął sponsorować korporacje. Wielkie, wybrane ponadnarodowe korporacje dostały tak potrzebny zastrzyk finansowy! One będą mogły prowadzić inwestycje. Tanie inwestycje za niemal darmową kasę. Inne korporacje, przedsiębiorstwa nie będa mieć tego przywileju. Nie rozwiną się, itd.
Czyli jawne sterowanie rynkiem. Centralne zarządzanie znane np. PRLu. Odgórne wyznaczanie kto i na co dostanie kasę. I co? Znów nic! Nie ma sprzeciwów. Nikt nawet się nie zająknie że z jednej strony UE zabrania narodowego wspomagania przedsiębiorstw podczas gdy ECB na oczach wszystkich robi dokładnie to! Umożliwiając wybrańcom rozwój i rozbijanie konkurencji.

Pomyślcie. Miesięcznie do rozdania tyle ile rocznie ma wydać Polska. Ile byście zrobili gdyby choć część tej kasy trafiła do was! Może nie jedną partię założyli a i przedstawienia urządzalibyście z większym rozmachem i lepszymi, potrafiącymi śpiewać aktorami.

Kasa wielka. Ale problem jak widać chyba mały. Polska, podobnie jak reszta, siedzi cicho i nie protestuje. Jak zawsze! Ma swoją rozrywkę pod tytułem Zamach Stanu. Ma swoich kacyków, ma swoje partie, ma swoje zdarzenia, które wydają się być kluczem do naszej przyszłości.
A reszta? To generalnie terorie spiskowe. Dla gimbazy. Jak np. te od Davida Rockefellera. Który już dawno stwierdził że trzeba tak zorganizować sprawy by ludzie, narody, państwa zrozumiały że trzeba stworzyć duże organizacje, ponadnarodowe organizacje zdolne do walki z „siłami zła”. Dzieki czemu owe siły po pierwsze uda się pokonać. A po drugie stworzyć wreszcie światowy porządek.

A prostestów nie będzie. Są przecież sprawy poważne i głupie teorie.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

28-12-2016 [18:10] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie, smetne Panie takie to wszystko. Wszystko podszyte jakims takim pesymizmem, jakimis ciaglymi podejrzeniami, ze wszyscy chca zle, ze wszyscy wszystkich robia w konia. Nawet spiewajaca Mucha Pana nie rozweselila. Wyjedz Pan do Zakopanego, pobaw sie w sniegu, rozluznij sie troche ;) Mam nadzieje ze przynajmniej Sylwester spedzisz Pan w dobrym nastroju :)

Obrazek użytkownika smieciu

28-12-2016 [18:43] - smieciu | Link:

Dzięki, ale mam dobry nastrój. Naprawdę bawi mnie oglądanie tego cyrku. Owszem kiedyś się przejmowałem. Ale dzisiaj wiem że nic się nie da zmienić. Prawo, Partie, Elity wiedzące lepiej, Pieniądze i cały ten System wstrzyknięty do mózgu. To miotanie się w błędnym kole.
Więc traktuję to jako rozrywkę.
Mucha jest fajna i nikt tego nie zmieni :) Nikt nie zamierza zmieniać ...
Aczkolwiek mam wrażenie że dzisiejsza rozrywkowa farsa, wkrótce stanie się tragifarsą. W sumie taka jest od początku.

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2016 [22:12] - Lektor | Link:

Domasuł ma rację ! Dlaczego nawet to co wesołe krytakujecie. Dlaczego nie przyjdzie wam do głowy , aby dać im ich czas antenowy w programie kabaretowym ? Wyżyliby się tam, to siedzieliby jak króliki na sali obrad !

Obrazek użytkownika Domasuł

29-12-2016 [00:10] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dokladnie :) Jesli ten scenariusz napisal ktos z PiS - nie sadze zeby tak bylo, bo jednak w przeciwienstwie do wiekszosci blogerow tutaj nie uwazam ze wszystko w zyciu jest rezyserowane przez jakichs onych - to bylo to posuniecie genialne, po prostu mistrzowskie. Te glupki z opozycji w tej chwili same sie rozstrzeliwuja na naszych oczach. To po prostu piekny spektakl, choc wyglada na to, ze niektorzy co bardziej nerwowi widzowie nie wytrzymuja napiecia :)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-12-2016 [19:26] - Goral Supreme | Link:

Brak woli ze strony PIS aby zakonczyc ten bezprawny burdel ktory sie robi z Sejmu jest znamienny..
Partia na ktorej sztandarach widnieja slowa PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC od dluzszego juz czasu wpisuje sie w narracje i stosunek do Praworzadnosci takich Parti jak LD,PO,PSL,N...
Najwyzszy czas zainstalowac przed siedziba PIS zegar odmierzajacy i przypominajacy ile im czasu zostalo do nastepnych wyborow...
PIS utwierdza zydo-bolszewikow w swej bezkarnosci...zaplaci za ta bezstroske i brak szacunku do Prawa cene w przyszlych wyborach a z nia my wszyscy...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-12-2016 [19:44] - Goral Supreme | Link:

Ponoc PO i N maja bojkotowac od dniu 11 01 2017 posiedzenia Sejmu...
W tym dniu PIS moze wiec posiadac wymagana Konstytucyjna Wiekszosc...
Czy jest przygotowany material legislacyjny na zmiany Konstytucyjne przy zaistnieniu takiej ewentualnej mozliwosci ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-12-2016 [20:36] - Marek1taki | Link:

Występ Muchy jest uzupełnieniem kompromitacji rzekomej opozycji po świątecznym zniczu i pasztecie. Do Polaków trzeba już kierować propagandę bardzo przerysowaną, stąd to wszystko. Żydokomuna ma już agenturę w PiSie i stara już tylko zawadza, stąd jej zwijanie. Polacy muszą jednak bardziej chcieć PiSu.

Nie wiem czy to też zaaranżowane, czy zbieg okoliczności ale występ miał też superpremier. Mateusz, nie Kijowski oczywiście, tylko Morawiecki opowiadając o swoich dotacjach do innowacyjności raczył nawiązać dzisiaj do... Las Vegas na pustyni w Nevadzie. Nie wiem kto mu to podpowiedział, ale to godne występu Muchy. A może podświadomie się wygadał, bo Specjalna Strefa Ekonomiczna w Las Vegas została stworzona z pożytkiem dla mafii.
O skojarzenia ze znajdującą się nieopodal tamą Hoovera i realizowanym w Nevadzie w Los Alamos projektem Manhatan dotyczącym bomby atomowej chyba go nie podejrzewamy. Aż taki wtajemniczony to on raczej nie jest.

Obrazek użytkownika smieciu

28-12-2016 [21:46] - smieciu | Link:

Tama Hoovera i Los Alamos, ciekawe choć do tej pory nie kojarzyłem. Chociaż w tamtych okolicach są i inne ciekawe rzeczy.
Natomiast Morawiecki kojarzy mi się z ... W. Pawlakiem. Mam odczucie tego samego wyrazu twarzy. Co ciekawe Pawlak też z czasem stał się ekonomicznym ekspertem.
Jeśli chodzi o polskie Las Vegas i inne pomysły Mateusza to chyba bankierom się podobają bo wciąż łaskawie nasz dług finansują. Aczkolwiek superpremier zrozumiał już chyba jedną rzecz: kasę można wydusić tylko z ludu. Wielkich opodatkować się nie da, jak też UE pouczyła PiS za sprawą supermarketów.
No więc mamy, kolejne drakońskie prawa (np. więzienie rok czasu za źle wystawioną fakturę), nowe super służby i możliwości skarbówki. Owszem. Może wykoszą trochę tych „złych” co robią różne wałki. Ale pewnie wykoszą też całą masę prostego luda, którego małe wałki są jedynym sposobem na zaistnienie w korporacyjnej rzeczywistości i opresyjnemu działaniu własnego państwa.
A gdy już będzie pozamiatane, pojawi się nowy rząd i nowy szczęśliwy porządek.

Obrazek użytkownika francopilot

28-12-2016 [20:41] - francopilot | Link:

POsłanka Mucha po wokalnych występach zostanie nową ikoną PO/ obok POsła Szczerby/-była nr1 PO w Lublinie rywalizując z dawnym POkolegą Palikotem-o podobnym POziomie!....mnie ubawił bardziej widok pań wicemarszałkiń sejmu Kidawy-Błońskiej i Barbary Dolniak kurczowo uczepionych fotela marszałka Kuchcińskiego....

Obrazek użytkownika Ptr

28-12-2016 [21:51] - Ptr | Link:

Pan chce walczyć ze światowymi przekrętami finansowymi to droga wolna. A mnie zależy tylko na tym , aby wolna wola Polaków przenosiła się na wolę władzy w Polsce. Może sa ważniejsze sprawy , jak Pan pisze, ale za tym kabaretem może kryć się coś ciekawego.

Obrazek użytkownika smieciu

28-12-2016 [22:18] - smieciu | Link:

Problem w tym że my się tu skupiamy na walce z wykonawcami a nie zleceniodawcami. Co z tego że PiS wygryzie parę (żeby chociaż!) klanów postubeckich, kiedy jednocześnie ich miejsce zajmują brukselscy urzędnicy prowadzący tą samą politykę. Tych samych sponsorów.
Fajnie jest to pokazane czasem w filmach o mafii. Kiedy po krwawych walkach wewnętrznych pojawiają się właśnie tacy obcy urzędnicy, mający za sobą państwo i prawo i łatwo zajmują wyczyszczony teren.
Po czym nadal jest i handel narkotykami, i prostytucja i hazard i inne lewe interesy tylko już trzymane żelazną ręką, przy czym nowe filmy już nie powstają. Marek1taki właśnie przypomniał mi jak to było z Las Vegas. Chłopaki wykonali brudną robotę, po czym interes przejął ktoś inny. I do dzisiaj ma ten interes i jest jednym z największych sponsorów amerykańskich kampanii wyborczych.

Warto o tym pomyśleć jeśli na serio myśli się o tym by wola Polaków decydowała o działaniach rządu.

Natomiast co do kabaretu. To faktycznie. Odbywa się tak dziwacznie w tak średnio dobranym czasie że człowiek byłby zawiedziony jeśliby do niczego nie doprowadził.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-12-2016 [00:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie, jak Pan myslisz ze wszedzie na swiecie wszystko zarzadza jakas mafia i wszystko jest wyrezyserowane, a politycy i inni skacza tylko jak kukielki na sznureczkach, to przeciez jedna Polska nigdy z tego ukladu sie nie wyrwie. Bo niby jak? Jesli tak Pan to wszystko sobie wykoncypowales, to ja bym na Pana miejscu w cholere rzucil zainteresowanie tym wszystkim, o wszystkim zapomnial i zajal sie tylko osobistym zyciem codziennym. Po co sie wiecznie katowac takimi wizjami? Przypuszczam ze to niezdrowe.

Obrazek użytkownika smieciu

29-12-2016 [01:53] - smieciu | Link:

Mam odbić piłeczkę?
W PiSie się ostali ludzie nie do kupienia? Kuchciński, Terlecki jarali gandzię ale się nie zaciągali jak Clinton? Nic nie nich nie ma? SB nie obserwowała środowiska? Kościół nie dał rady, chłopaki z wydawałoby się poważnym zacięciem ideowym nie zdobyli się na lustrację ale PiS pozostaje czysty? Mimo techniki umożliwiającej znalezienie haka na każdego. Ot przykładowo może ktoś się po pijaku nieładnie wyraził o prezesie. A ktoś to nagrał i kariera zniszczona? Nie trzeba wiele...
Może Pan powinien dać sobie spokój z wiarą w bajki i przejść do świata realizmu?

Akurat to o czym bez przerwy piszę jest JEDYNĄ szansą na zmiany. Zwykli ludzie, ten pogardzany przez wszystkich motłoch. Chociaż jakbym miał się trzymać Orwella to i to nie zaskoczy. Ale może jeszcze nie doszliśmy do tego momentu choć jesteśmy blisko.
W każdym razie partię można założyć. Można też istniejącą kupić. I nie trzeba kupować prezesa. O którym nawet nie wiem czy zagląda do Internetu i ma jakikolwiek szerszy wgląd do sytuacji poza swoimi gabinetowymi rozgrywkami, informacjami podsyłanymi mu przez parę zaufanych osób.
Nie mówiąc o tym że prezesa zwyczajnie można uciszyć i co wam wtedy pozostanie z PiSu? Nie wiem. Ale jeśli ludowi pozostanie 500+ to chyba nie zrobi to dużej różnicy?

To co ja proponuję to bezpośrednie odwołanie się do narodu. Do jego woli. Do gry w otwarte kary. Pozbycie się warstwy łatwych do kupienia pośredników wiedzących lepiej.
To jedyna logiczna droga. Reszta to mrzonki. Czyste bajki wynikające zwyczajnie z braku chęci zderzenia się ze zwykłym podstawowym światowym realizmem. Ze strachu przed pozbyciem się złudzeń. Dokładnie tak samo jak pospolity PeOwski leming boi się przyznać że Smoleńsk to zamach. Bo oznacza to runięcie jego świata. Z uczciwymi politykami, demokracją itp.
Smoleńsk to spisek. To co opisałem wyżej to oczywisty spisek pokazujący jedną, kontrolującą UE siłę. Albo wierzymy faktom albo pozostajemy lemingami.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-12-2016 [13:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

O jezu ja bym tak nie mogl. No w pewnym momencie cos by mi peklo w organizmie :) Niech Pan przynajmniej od czasu do czasu zrelaksuje się jakas muzyka. Tylko boje się ze slucha Pan metalu :)

Obrazek użytkownika smieciu

29-12-2016 [14:19] - smieciu | Link:

Czasem słucham.
Specjalnie dla Pana, mam nadzieję że się spodoba...
Lemmings of Death :D

Obrazek użytkownika Domasuł

29-12-2016 [20:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tak wlasnie jakos intuicyjnie kojarzyłem Pana z tym ciemnym i depresyjnym typem muzyki. No nastroju to sobie Pan tym nie poprawisz...

Obrazek użytkownika Ptr

29-12-2016 [00:56] - Ptr | Link:

Większość ludzi z kabaretu chyba wierzy , że grają życiowe role w poważnym teatrze dramatycznym.

Co do sedna, ta walka nie jest tylko przejmowaniem terenu jednych od drugich. W każdym razie wierzę ,że w dużym stopniu chodzi o zmianę reguł. Jak patrzę , świat dzieli się na bardziej prawdomównych , uczciwych oraz na złodziei i kłamców. Nie chodzi o codzienną poprawność, taktykę, czy każdy drobny występek. Tutaj można się nawzajem zakatować oskarżeniami. Paradoksalnie uczciwsi są zmuszani oskarżeniami na wyrost do jeszcze większej sumienności. I vice versa.
Ale chodzi ogólnie o długofalowy sposób działania. A obie strony mówią to samo: jesteśmy w porządku, tamci to przestępcy. Każdy zgodnie z własną naturą.
Jest jasne , że jeżeli nie będzie naprawy reguł, oszustwo napływające teraz z całego świata nas zaleje.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-12-2016 [23:28] - rolnik z mazur | Link:

Wszystko się zgadza. EBC drukuje euro, które przez SYSTEM BANKOWY ! trafiają jako kredyty rządowe do np. budżetów Francji, Niemiec, Hiszpanii itd. Państwa te po prostu zadłużają przyszłe pokolenia i tyle. Niemcy ( nawet jeśli ujemny procent !)-niemiecki pracownik musi je w pocie czoła wypracować w realnej gospodarce a z tej poprzez system podatkowy euro trafia do budżetu i następuje spłata długu. Dług musi być wypracowany w realnej gospodarce i odsetki też. W gruncie rzeczy chodzi o odsetki. Poprzez spłatę długu euro w EBC ulega unicestwieniu i tyle. W Polsce też się zadłuża przyszłe pokolenia - bo co to kogo obchodzi ! - po nas choćby potop. Niestety większość społeczeństwa nie łapie tych prostych zależności i dziwi się, że wzrost gospodarczy jest a tu żadnej poprawy życia - ani widu ani słychu. Ludzie nawet wykształceni ? nie mają pojęcia jak działa system finansowy. Więcej takich tekstów. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika mjk1

30-12-2016 [19:45] - mjk1 | Link:

Przykro mi szanowny Mazurze, ale niestety nie wszystko się zgadza. Oczywiście, że większość społeczeństwa nie łapie tego, jak działa system finansowy. Pan jednak, jak i autor tego wpisu, choć rozumiecie jak działa system finansowy, to jednak całkowicie błędnie oceniacie działanie EBC. Bezapelacyjnie EBC drukuje Euro i to w takiej wysokości jaką podaje autor. Niestety a raczej stesety, nie wprowadza go do budżetów państw poprzez kredyty! Oznacza to, że w przeciwieństwie do naszej, najlepszej ze zmian, NIE ZADŁUŻA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ!!! Pytanie, dlaczego? Wyjaśnienie jest banalnie proste, choć niezbyt przyjemne dla nas. Niektórzy twierdzą, że już trwa III-cia wojna światowa. Ja jestem odmiennego zdania. Uważam, że nie zakończyła się i dalej trwa druga. Niemcy, jak twierdzi Stanisław Michalkiewicz to państwo poważne. Z całą konsekwencją realizuje cele założone jeszcze w 1933 r. i to wcale nie przez podatawionego austriackiego malarza pokojowego, jak wszystkim się wydaje. Przeciwnik jest cały czas ten sam i nie są to Anglicy, Francuzi czy Amerykanie, choć znów mogą ponieść największe straty. Najgorsze jest jednak to, że to my jesteśmy znowu szykowani na pierwszy odstrzał.Wyjaśnienie tego wymaga odrębnego i to dłuższego wpisu. Teraz napisze tylko, że Nemcy choć zstały pokonane, to wcale nie przegrały drugiej wojny światowej w przeciwieństwie do pierwszej, którą przegrały a nie zostały pokonane. My natomiast choć ponieśliśmy największe straty jesteśmy wśród przegranych. Jeżeli czegokolwiek Pan nie rozumie, lub kwestionuje, prosze pytać. Chętnie i wzyczerpująco wyjaśnie. Pozdrawiam Michał.

Obrazek użytkownika smieciu

30-12-2016 [23:51] - smieciu | Link:

Mój tekst, tak jak pisze rolnik z mazur, miał na celu przede wszystkim próbę zwrócenia uwagi tutejszych czytelników na szerszy plan. Jeśli ktoś widzi tylko jakąś walkę KODu o koryto czy też posubeków z PiSem to w istocie nic nie widzi. Tak samo krótkowzroczne jest zatrzymywanie wzroku na naszych granicach. Niemcach i Rosji jedynie w kontekście że „oni chcą dla nas źle”.
Podczas gdy żyjemy w świecie globalnym. Jest dużo więcej niż „oni chcą dla nas źle” i zapewne ma dużo większe znaczenie niż wola onych w Niemczech i Rosji.

Podałem prosty przykład w którym nie chodziło mi wcale o wyłuszczanie istoty obecnego systemu finansowego. A jedynie o skalę możliwości niektórych, jeszcze innych Onych. Ludzi, którzy dosłownie sprawiają że UE w ogóle istnieje, funkcjonuje i nie zbankrutowała.
Ale nie wiem czy to dotarło. Jak wielką władzą muszą dysponować owi drukarze Euro, skoro wobec ich działań decydujących w krytycznie namacalny sposób o bycie całych narodów i europejskiej ekonomii, nie ma żadnych istotnych głosów sprzeciwu. A nawet więcej. Nie ma niczego!
Ktoś za pomocą paru uderzeń w klawiature może unicestwić Polskę bez żadnych żałosnych KODów. Dokładnie tak jak Grecję. Ale praktycznie nikt, ani w Polsce ani w Europie, nie próbuje nawet podjąć tego tematu.

Obrazek użytkownika mjk1

31-12-2016 [16:28] - mjk1 | Link:

Witam. Doskonale zdaję sobie sprawę o co Panu chodziło. Mazur z Mazur też robi fantastyczną robotę i jeżeli tylko możecie, róbcie to jak najczęściej. Moje komentatrze natomiast nie mają na celu zniechęcenie Was do wpisów, tylko wyjaśnienie błędów jakie popełniacie. O ile doskonale rozumiecie i wyjaśniacie istotę działania systemu finansowego a konkretnie kreację i dodruk pieniądza, to całkowicie błednie wrzucacie do jednego wora FED z EBC. Dodruk dodrukowi nierówny. FED drukuje pieniądze i wprowadza do systemu poprzez instytucje finansowe zwiększając zadłużenie, natomiast EBC robi dokładnie coś odwrotnego drukuje pieniądze i oddłuża nie tylko państwa, ale nawt prywatne firmy. Dlaczego nie rośnie i co najważniejsze nie będzie rosła inflacja, wyjaśnił już Milton Friedman, którego na pewno socjalistą nazwać nie można. Nie gniewajcie się, ale ulegacie też prymitywnej propagandzie. Skoro w kilku miejscach napisano, że EBC najwiecej Euro przeznacza na oddłużenie Niemiec a na Grecję ani centa, wyciągacie z tego wniosek, że całą strefą Euro rządzą te wstrętne szkopy i dyktują warunki. A warunki przystąpienia do strefy Euro są cały czas te same. Wystarczy się tylko z nimi zapoznać. Wtedy doskonale zrozumiecie dlaczego Niemcy dostają najwięcej, inni mniej a Grecja wcale. Rację mają też wszyscy ci, którzy uważają, ze Niemcy konsekwetnie budują ustrój gospodarczy III-ciej Rzeszy. W przeciwieństwie jednak do nich ja nic w tym złego nie widzę. Chcę jednak zaznaczyć, że w ustroju gospodarczym a nie III-ciej Rzeszy jako takiej. Wyjasnienie tego wymaga dłuższego wpisu i to nie jednego. Dzisiaj jestem na nartach w moich ukochanych beskidach więc rozpisywał sie nie będę. Poza tym piszę ze smartfona co latwe nie jest. Po powrocie chętnie wróce do tematu jeżeli ktokolwiek będzie zainteresowany. Teraz pozdrawiam sylwestrowo, życząc do siego roku. Michał Kaczmarczyk.