Putin odstrzelił swoją pacynkę?

Najpierw był artykuł w Newsweeku przywołujący słynne rozmowy przy ośmiorniczkach ujawnione przez tygodnik Wprost w 2014 roku oraz, niechcący, skandal z kontraktem dla spółki węglowej Falenty za łapówkę, opisany w 2020 roku w Gazecie Polskiej, a następnie występ Króla Europy. Przekaz usłyszała cała Polska: "PiS zdobył władzę dzięki Rosji Putina" i to poszło w świat. Tusk z torbami

Ta kolejna operacja na mózgach Polaków oparta jest na ODWRACANIU rzeczywistości. ODWRACANIE rzeczywistości pojawiło się już dawno i od dawna dezorientuje miliony Rodaków, trzeba powiedzieć, skutecznie. Zwrócił na tę technikę już w 2005 roku śp. Prezydent, Lech Kaczyński. Od 2015 roku ODWRACANIE stało się osią przekazu publicznego dzisiejszej opozycji i dominujących mediów. Temat wart oddzielnego ujęcia, by zastanowić się jak to możliwe, że ludzie ulegają tak prymitywnej manipulacji, manipulacji na poziomie zabawy dzieci w przedszkolu, niesłychanie łatwej, polegającej na zamianie miejscami podmiotów, stron sporu, dobra ze złem. Temat ten warto też zgłębić pod kątem ogromnego spustoszenia w głowach milionów ludzi jakie wywołuje ODWRACANIE i to na różnych płaszczyznach, poziomach ontologicznych, w różnych wymiarach czasowych, od doraźnych efektów uderzenia oszałamiającego maczugą ODWRACANIA, po długofalowe zwyrodnienia tkanki mózgowej. Potrzebny byłby oddzielny wpis o tym wszystkim.

Tutaj chciałem tylko zwrócić uwagę na jedną, tę szczególną operację ODWRACANIA zapoczątkowaną artykułem Newsweeka. Istotną właściwością ODWRACANIA jest zadziwiający paradoks: im bardziej absurdalne tym łatwiej się przyjmuje i silniej działa. Tym razem jednak pojawił się niechciany efekt uboczny. Operacja odsłoniła potworne bagno rządów dzisiejszej opozycji w sposób widoczny JUŻ dla każdego. Jeśli do kogoś przekaz z 2014-go roku i następnych lat nie dotarł lub został zlekceważony, to tak silne przywołanie obrazu bagna przez Króla Europy jako efekt uboczny ODWRÓCENIA, musiało zadziałać. Tusk o tym nie pomyślał, czy też uznał, że media dadzą sobie z tym radę?

Pamiętajmy o pętli wokół szyi Tusk'a zakręconej Smoleńskiem przez Putina, o pętli samozaciskającej się, jeśli nie są spełniane oczekiwania Łubianki. WSZYSTKIE działania Tuska et consortes po dziesiątym dniu kwietnia 2010-go roku pokazują, że pętla ta działała znakomicie:
(i) oddanie w ręce rosyjskie śledztwa smoleńskiego w sposób pozbawiający Polskę podstaw do wpływu na nie i jego wyniki, przyjęcie i zaakceptowanie fałszywych ustaleń raportu MAK-u, hańbiących i poniżających ofiary tragedii smoleńskiej, ich bliskich, Polaków i Polskę, uruchomienie machiny propagandowej i działań niejawnych przeciwko niezależnym badaniom przyczyn tragedii 
(ii) kontrakt gazowy do 2035 roku po cenie dwukrotnie wyższej od tej jaką płaciła Rosji Wielka Brytania i to na warunkach "płać za całość bez względu na to ile weźmiesz" z zakazem odsprzedaży nadwyżek podmiotom trzecim,
(iii) podarowanie Rosji ogromnego długu za przesył gazu.
(iv) zatrzymanie blokady linii przesyłowych rosyjskiego gazu przez Bałtyk, zablokowanie budowy linii przesyłowej z szelfu norweskiego, wstrzymanie budowy portu gazowego, przekopu w Świnoujściu,
(v) otwarcie granicy z obwodem królewieckim dla ruchu bezdewizowego,
(vi) zablokowanie budowy elektrowni w Ostrołęce - w tle podłączenie północno-wschodniej ćwierci Polski pod budowaną elektrownię atomową w obwodzie królewieckim,
(vii) odbudowa rosyjskiej agentury osłabionej likwidacją WSI
(viii) otwarcie współpracy polskich służb z FSB, obejmującej wzajemną pomoc 
(ix) zaproszenie Ławrowa na odprawę szefów placówek dyplomatycznych 
(x) wyjazd Państwowej Komisji Wyborczej na szkolenie do Moskwy.
(xi) osłabienie współpracy krajów dawnego bloku sowieckiego.
(xii) blokowanie budowy drogi Via Carpathia.
(xiii) sprzedaż lub przygotowanie do sprzedaży rosyjskim podmiotom strategicznych aktywów z obszaru bankowości, surowców, usług, handlu, przetwórstwa i przemysłu, w tym LOTu i Lotosu
(xiv) redukcja polskiej armii i uzbrojenia, wycofanie lub likwidacja jej jednostek ze wschodnich części Polski, 
(xv) zablokowanie budowy tarczy antyrakietowej
(xvi) wspieranie Janukowycza w czasie drugiej rewolucji w Ukrainie w 2014-ym roku i utrzymanie na niezmienionym poziomie relacji z Rosją po zajęciu Krymu i części dwóch obwodów wschodnich Ukrainy.
(xvii) wspieranie gospodarczych i politycznych więzi Unii z Rosją, przeciwdziałanie wprowadzaniu sankcji w ostatnich latach rządów 
(xviii) oziębienie przyjaznych stosunków ze Stanami, sprowadzenie Polski na forum międzynarodowym do roli wykonawcy i wspomagacza polityki niemieckiej zbliżenia z Rosją
(xix) osłabianie Polski poprzez wyprzedaż i likwidację całych branż, uderzenie propagandowe w tożsamość historyczną, narodową Polaków, wartości, dumę, przywracanie wysokich pozycji  beneficjentom PRLu i powiązanych z nimi układów przestępczych, dzielenie Polaków, prowadzenie nieustającego seansu kłamstwa, pogardy i nienawiści, uruchomienie bezpodstawnych i bezprawnych sankcji UE przeciwko Polsce.

Takich działań Tuska i jego środowiska jest więcej. Właśnie mogliśmy oglądać film dokumentalny "Pan z Chobielina", w którym przypomniano co bardziej bulwersujące aktywności Radosława Sikorskiego, najbliższego współpracownika Tuska w obszarze otwarcia na Rosję w wymiarze zarówno dwustronnych stosunków, jaki na płaszczyźnie międzynarodowej. Przywołano ostatnie, kompromitujące Polskę, wpisy w internecie i wystąpienia, które odbiły się szerokim echem w świecie.

Wieje zgrozą od samego wymieniania działań Tuska, ale  jeszcze bardziej porażają ich szczegóły, które latami przebijały się wprawdzie przez dominujący przekaz, ale tylko do części polskiego społeczeństwa. 

Temu wszystkiemu przeciwstawia się od początku śp.Prezydent Lech Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość, w latch 2006-10 i po 2016 r. 2016-o roku skutecznie, odwracając olbrzymim wysiłkiem w warunkach medialnego ataku większość działań obozu Tuska zagrażających naszemu istnieniu jako suwerennego podmiotu . Mimo przytłaczającej przewagi medialnej szeroko rozumianego stronnictwa Tuska obejmującego beneficjentów PRLu i ich potomków, partia ta wygrywa wszystkie od 2015 roku wybory, z wyjątkiem wyborów do senatu w 2019 roku, prawdopodobnie sfałszowanych - wystarczyły 2 okręgi wyborcze, by wynik był inny i uniemożliwił antypolską aktywność w formie zinstytucjalizowanej. Jest oczywiste, że przerwanie tego zwycięskiego marszu wolnej Polski stało się głównym oczekiwaniem trzymających Tuska na smoleńskiej smyczy moskiewskich strategów. 

Król Europy zdjęty został z europejskiego tronu i dano mu rok na przekonanie trzymających smycz, że obali rząd PiSu. Łubianka widzi jednak, że mu nie wychodzi, że nie potrafi nawet zjednoczyć opozycji, a tym bardziej sprawić, by całe poparcie opozycji przeniosło się na jedną siłę, która miałby zmieść PiS ze sceny politycznej. Wszystko wskazuje na to, że zapadła decyzja, by go wymienić na kogoś może nie z tak grubą smyczą, ale mającego większe szanse pokonać PiS, kogoś mniej wyeksploatowanego, kogo wizerunek łatwiej da się napompować nowym fałszem w warunkach poszerzających się wyłomów w murze kłamstwa.

Pacynka się zużyła. Co Łubianka robi ze zużytymi pacynkami? Wiemy co - podpina lont i odpala. Jak? Za pomocą tych samych narzędzi, którymi pacynką kierowała i za pomocą których osłaniała. Robi to tak, by przy okazji parę innych celów - celów pobocznych osiągnąć.

Artykuł w Newsweeku znakomicie zadziałał. Donald Tusk z ufnością wszedł w rolę suflowaną w nim, wiedząc, że na tym samym wózku jadą i że medialni magicy potrafią wszystko... Tymczasem orkiestra dostała z #Łubianka'i już nową partyturę, bez niego. Przy okazji poszedł w świat sygnał, że Polska nie jest wiarygodnym partnerem, że ekipa rządząca jest  podszyta rosyjską agenturą, co musiało wywołać poruszenie w krajach sprzedających Polsce najnowsze technologie w pozyskiwanym przez Polskę sprzęcie obronnym. To jest dynamit podłożony pod Polskie starania, jeśli połączymy z wcześniejszą wypowiedzią gen. Różańskiego zdymisjonowanego przez ministra Macierewicza, a reprezentującego stanowisko opozycji wobec czynionych przez ministra Błaszczaka zakupów uzbrojenia. Sygnał poszedł silny: nie wchodźcie w umowy z Polską, bo my jak dojdziemy do władzy  to i tak je odkręcimy.
 
Śladami powyższych operacji podpowiadanych z Kremla powinny zająć się polskie służby. Jest wiele tropów, którymi mogą i powinny pójść. Będą też kolejne. Moskwa nie zdecydowałby się na odstrzelenie Tuska, gdyby nie miała w zanadrzu nowej, doskonale przygotowanej i odpowiednio zalegendowanej pacynki. Wkrótce zobaczymy kto nią jest. Czy będzie to Hołownia - przez pewien czas pokładano w nim pewne nadzieje, o czym świadczy obstawienie go przez ludzi pokroju gen. Różańskiego czy Jacka Cichockiego - człowieka od brudnej roboty (obok Arabskiego) w operacji smoleńskiej. Może Kosiniak-Kamysz? Trzaskowski? Wydaje mi się, że jeszcze ktoś  inny. Musi to być w każdym bądź razie osoba już szeroko znana. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

24-10-2022 [02:02] - Maverick | Link:

Wielka Brytania czeka na wyższe podatki i powrót do oszczędności. 
Powiedział były szef Banku Anglii Mervyn King. 
Jego słowa cytuje Bloomberg.
Jak stwierdził King, „zamożni Brytyjczycy” nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć rosnące koszty kraju. Dlatego wymagane będą wyższe podatki dla klasy średniej. Ponadto nowy gabinet i premier będą musieli „mówić otwarcie” i wyjaśnić, dlaczego poziom życia w Wielkiej Brytanii zaczął spadać.
Faktem jest, że wydatki rządowe są już na wysokim poziomie i będą rosły dopiero w przyszłości. Dlatego podatki wzrosną, aby wypełnić lukę finansową w budżecie. Jedną z głównych przyczyn tego był konflikt ukraiński.
„To nie jest zbyt optymistyczny obraz na najbliższe lata, ale potrzebujemy rządu, który szczerze powie nam, że poziom życia w naszym kraju spada, ponieważ postanowiliśmy pomóc Ukrainie i przeciwstawić się Rosji, co oznacza, że ​​wszyscy będziemy musieli dzielić ciężar odpowiedzialności.” – powiedział były szef Banku Anglii.
Ponadto Wielka Brytania wciąż wychodzi z pandemii koronawirusa, co również osłabia gospodarkę i wymaga dużych wydatków, powiedział King. Sprawę komplikuje fakt, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych kilkakrotnie w ciągu ostatniego roku podnosiła stopy procentowe, co szkodzi brytyjskiej gospodarce.
„Problem polega na tym, że jeśli chcemy, aby transfery socjalne i wydatki rządowe były na poziomie europejskim, nie możemy tego finansować amerykańskimi stawkami podatkowymi. Dlatego być może będziemy musieli zmierzyć się z koniecznością znacznego zwiększenia podatków dla przeciętnego człowieka” – powiedział Mervyn King.
Dodał też, że najlepszym sposobem na walkę z inflacją i zwiększenie oszczędności publicznych jest zmniejszenie deficytu budżetu państwa, co wymaga oszczędności. King zwrócił się również do brytyjskich polityków i poradził im, aby powiedzieli prawdę o kosztach walki z Rosją i wsparcia Ukrainy dla Wielkiej Brytanii.
„Nadszedł czas, aby zabrać głos, powiedzieć ludziom o konsekwencjach: a) dopuszczenia do wzrostu inflacji; b) sprzeciw wobec Rosji i poparcie dla Ukrainy, która obniżyła nasz narodowy standard życia; oraz c) potrzebę pomocy przyszłym pokoleniom w radzeniu sobie z rosnącym długiem publicznym, który im zostawiamy” – powiedział Mervyn King.
I pomyśleć, taki zacofany i biedny banderland, doprowadza do ruiny takich potentatów, czy to banderasy takie bystre, czy te zachodnie głupole zdurnieli już do reszty.
Kto następny w kolejce?

Jak za dopłacanie do Chazarii zapacą Polacy okaże się niedługo.

Obrazek użytkownika angela

24-10-2022 [08:14] - angela | Link:

A co z truchłem zwanym tfusk??
to szwabski pionek, może tym razem  Urszulka  zrewitalizuje  to zużyte antypolskie narzędzie.
Nie takie cuda robila Anielka. 
Niemcy miejsce dla niego znajdą, ale czy znów wróci  na białym  koniu, nikła szansa. 
Pewnie Grzesiu czeka przyczajony, do startu, skoro niemiecka opcja na Polskę nie wyszła. 

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-10-2022 [08:28] - Kaczysta | Link:

Reklamówki z Biedronki nie są własnością Polaków

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2022 [08:46] - sake3 | Link:

No właśnie,nie są , więc zapobiegliwi menadżerzy powinni je sprzedawać w Biedronce po np.5 zł jako nowy hit sezonu.Zaś zapobiegliwy Tusk za reklamowanie wytrzymałości i pojemności tych toreb nawet na 600000 euro ładunku dostanie nielichą kasę. 

Obrazek użytkownika u2

24-10-2022 [09:41] - u2 | Link:

"Pan z Chobielina"

https://www.tvp.info/64114305/...

Korespondent wojenny, świadek wojny w Afganistanie, zdeklarowany antykomunista – tak najkrócej można scharakteryzować Radosława Sikorskiego, patrząc na początek jego kariery politycznej. Wolta miała miejsce w 2007 r. – Obraził się na PiS – uważa Witold Waszczykowski. – Doszedł do wniosku, że szybciej zrobi karierę w obozie przeciwnym – ocenia prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski i dodaje, że bez przeorientowania się na Niemcy i Rosję tej europejskiej kariery Sikorski zrobić nie mógł. Stał się więc politykiem prokremlowskim. Zobacz film Marcina Tulickiego „Pan z Chobielina”.

ZOBACZ CAŁY FILM „Pan z Chobielina”

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2022 [12:18] - Jabe | Link:

Najciekawsze nie jest to odwracanie. Ono może interesować socjologów i medialnych pałkarzy, bo służy jedynie utwierdzaniu pospólstwa w przekonaniu, że są tam jakieś głębokie różnice. Należy wyłapywać, w jakich sprawach obie strony zajmują podobne sta­nowisko, nie afiszując się z tym zanadto. W jazgocie takie porozumienia ponad podziałami proszą się o refleksję (np. kowid, wojna).

Kilka uwag:

(i) Wygląda na to, że ekipa Donalda Tuska wpadła w panikę i rozpaczliwie próbowała zamieść wszystko pod dywan. Jak teraz widać, śledztwo w „polskich rękach” służy jedynie celowi od­wrotnemu. Za­dziwiające, że na­rodowa tra­gedia tej rangi została tak bezczelnie wy­korzystana.

(ii, iii) Kontrakty, kontraktami, a ceny rosną w miarę jak się od zależności uwalniamy. Za­dziwiające.

(iv, xiii) Oni tam faktycznie niezbyt się dy­wersyfikacją gos­podarczą przej­mowali.

(v) Nie wiem, co jest złego w ruchu bezwizowym.

(vii) Nic mi nie wiadomo o odbudowie rosyjskiej agentury, w szcze­gólności roli Donalda Tuska. Od ponad trzech dekad kto inny jest nam suwerenem.

(ix) Na czym polega zarzut zaproszenia dyplomaty na odprawę dyplomatów?

(xi) Być może współpraca państw wyz­wolonych spod so­wieckiej kurateli zawsze była słaba. Przecież nie udało się jej później rozniecić.

(xvi) Czy faktycznie Donald Tusk wspierał Januko­wycza? No i czemu służy to za zarzut? Czemu, wobec ukraińskiej anty­polskości, neutralna po­stawa miałaby być czymś zdrożnym? To raczej obecnemu rządowi można za­rzucić za­przaństwo.

(xvii, xviii) Nieco bardziej wyważona po­stawa mogłaby być wręcz policzona na plus. Zdawanie się we wszystkim na Amerykę stawia nas w trudnej sytuacji, co chyba oczywiste.

(xix) Państwowa własność środków produkcji czyni z partyj gangi po­lityczne. Li­kwidację całych branż prowadzi rów­nież żo­liborski soc­jalista, co było wi­doczne w przypadku „norkarstwa”. Nie za­uważyłem uderzenia pro­pa­gan­do­wego w toż­samość hi­storyczną.

No i na koniec: Nie Donald Tusk wpro­wadził Radosława Sikorskiego do po­lityki. Ciekawe, nie?

Obrazek użytkownika MFW

24-10-2022 [12:40] - MFW | Link:

Nie Putin "odstrzelił" a protektorzy Sz. Hołowni, którymi są właściciele RASP do którego należy "Newsweek", czyli kapitał amerykański skupiony w amerykańskim  funduszu private equity KKR,  w największym udziałowcu spółki Axel Springer.
Chodzi o usuniecie skompromitowanego D. Tuska, który jak sam stwierdził, jest "obciążeniem" a nie atutem opozycji.
To przecież ci właściciele "Newsweeka" podesłali Szymusiowi z kabaretu "opiekuna" i mentora w postaci Michała Kobosko,  byłego naczelnego "Newsweeka" a ostatnio zatrudnionego w amerykańskim think tanku Atlantic Council, finanmsowanego przez amerykańskich bankierów-globalistów typu G. Soros i innych.

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2022 [12:52] - Jabe | Link:

Zrównoważony podział platformianego elektoratu wzmacnia PiS. Ponadto wo­bec zapaści gos­podarczej trzeba było coś hałaśliwego wy­kombinować.

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2022 [13:40] - sake3 | Link:

@MFW.....Czyli szanse Szymusia Płaczliwego rosną przy takiej protekcji? Tylko nie rozumiem dlaczego mając za sobą tak możne bankiersko-globalistyczne wsparcie apelował w mediach o wpłaty nawet pięciozłotowe na partyjkę którą dowodzi?

Obrazek użytkownika MFW

24-10-2022 [14:12] - MFW | Link:

Proszę zauważyć, że do budowy "Polski 2050" zastosowano podobny manewr jak do budowy PO.
Tam wykorzystano zdobycie przez A. Olechowskiego(jednego z "trzech tenorów")  w wyborach prezydenckich 3 044 141 głosów czyli 17,30%, co było punktem startu do założenia PO.
Teraz postawiono na Sz. Hołownię(ale to kabareciarz, więc podesłano mu z amerykańskiego Think tanku Atlantic Council, finansowanego przez globalistów, Pana Michała Kobosko, byłego naczelnego "Newsweeka".
Hołownia  w wyborach prezydenckich w 2020 roku uzyskał 2 693 397 głosów czyli 13,87%, co pozwoliło "Polsce 2050" osiągnąć w początkach 2021 roku wyniki powyżej 20% z pikami sięgającymi 30% poparcia.
Tak było przed powrotem D. Tuska do PO w roli szefa, co odbyło się 24.10,2021 roku(dziś okrągła rocznica powrotu Tuska i widać jego kompromitację).
Czy po raz drugi uda się Polakom wcisnąć antypolską partię(zakładaną przez obcych tak jak PO), czas pokaże.

Obrazek użytkownika Janko Walski

24-10-2022 [19:41] - Janko Walski | Link:

"24-10-2022 [14:12] - MFW | Link: Proszę zauważyć, że do budowy"
Bardzo trafne dostrzeżenie metody, dzięki. Prototypem była operacja p.t. Tymiński. Później wymyślono Leppera, ale ten zerwał się ze smyczy i seryjny samobójca musiał się nim zająć. 
W przypadku Hołowniu, to wydaje mi się, jednak, że jest za cienki na taką grę i Łubianka to widzi.

Obrazek użytkownika MFW

24-10-2022 [14:19] - MFW | Link:

Tak robi się "legendowanie" agenta by w oczach naiwniaczków uchodził za dobrodusznego, nie finansowanego z zewnątrz polityka, który przytuli i zrobi dobrze tym naiwniaczkom.
Sparzyli się na finansowaniu Tuska i PO poprzez marki i euro w reklamówkach, więc zastosowali metodę jaką wypróbowali, gdy zakładali partię Palikota(też twierdzili, ze to narodek tak hojnie go wspierał(a okazywało się, że kampanię szły lewe pieniądze, ale w Polsce nic takiego udowodnić się nie da, bo pot maja nadzwyczajną kastę).

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2022 [15:11] - sake3 | Link:

@MFW.....Tusk ma jednak tę przewagę,że stoi za nim konkretna postać pani Merkel a nie bliżej nieokreślone wpływowe środowisko.Dopiero wtedy kiedy pani Merkel niczym rzymski cesarz w Koloseum skieruje kciuk w dół Tusk zostanie ,,odstrzelony''.Na razie Tusk który dobrze pojął maksymę,że dzisiaj świat zdobywa się krzykiem i arogancją więc prowadzi w pojedynku z Hołownią i Biedroniem.

Obrazek użytkownika Janko Walski

24-10-2022 [19:42] - Janko Walski | Link:

24-10-2022 [14:19] - MFW | Link: Tak robi się "legendowanie"
Dokładnie.

Obrazek użytkownika Jan1797

24-10-2022 [21:34] - Jan1797 | Link:

że nie potrafi nawet zjednoczyć opozycji, a tym bardziej sprawić, by całe poparcie opozycji przeniosło się na jedną siłę, która miałby zmieść PiS ze sceny politycznej.
Nie wiem, czy się zużyła, czy może będą się licytować który skuteczniejszy? W tolerancji dla migracji wyszkolonych? Tam, gdzie nie ma płotu? 

Obrazek użytkownika angela

24-10-2022 [13:31] - angela | Link:

Jak to możliwe,  żeby to  przeobrażenie Radusia na "kontra  do Ameryki" nastąpiło mając  za żonę Amerykankę?
 

Obrazek użytkownika MFW

24-10-2022 [14:44] - MFW | Link:

Już w na nagraniach u "Sowa&Przyjaciele" był antyamerykański:

"Bullshit kompletny.
Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom.
Frajerzy. Kompletni frajerzy"

- stwierdził Radosław Sikorski, bo wtedy w 2013-2014  Sikorski był w  rządzie PO-PSL i reprezentował interesy  niemiecko rosyjskie a  USA zaczęły konfrontację z Rosją, co było wbrew interesom niemieckim.
Proamerykański był Sikorski wtedy gdy interesy USA i Niemiec wobec Rosji były zgodne czyli od 1989 roku do 2013 roku. 
Anne Applebaum jest blisko w układach z establishmentem USA związanym z tzw. "deep state"("głębokie państwo") i czasami występują róznice w interesach "deep state" z interesami formalnych władz USA. 
"Deep state" to władza pieniądza w USA, którą reprezentują największe żydowskie fortuny globalnego bankierstwa, symbolizowane przez  słynną "Wall Street" z Rothschilami, Goldman Sachsami,  Rockefellerami, Morganami, Warburgami i wieloma innymi. 
To oni finansowali Rewolucję Francuską , wojny napoleońskie, I WŚ, Rewolucję Październikową, ZSRR, hitlerowską III Rzeszę, II WŚ, wspólnoty europejskie z Niemcami zasobnymi w zrabowany z całej Europy majątek, wsparty "Planem Marshalla", potem Rosję Putina(od początku XXI wieku do 2013 roku.
Celem jest stworzenie takiego chaosu na Ziemi poprzez kryzysy, rewolucje i wojny, w powstałej "mętnej wodzie, łowić przysłowiowe ryby", czyli przejąć władzę nad zadłużonym w ich bankach światem.

Mayer Amschel von Rothschild taką radę dał swoim synom:
 
(...)Im gorzej jest na rynku, tym większe są szanse na zysk.(...)
 
(...)„Kup, gdy na ulicach jest krew, nawet jeśli ta krew jest twoja”(...)
 
Mayer Amschel, jeden z pięciu synów założyciela klanu Rothschildów tak mówił braciom:

„Nasz świętej pamięci ojciec uczył nas, że jeśli jakiś wpływowy człowiek uzależni się finansowo od Żyda, wówczas należy już on do tego Żyda [gehört er dem Juden].

Była to rada , że pożyczając pieniądze politykom(korumpując ich) czynisz sobie z tych polityków swoich niewolników.
Jeśli popatrzymy obecnie na rządy na tzw. demokratycznym Zachodzie, to prawie wszystkie siedzą w różnym stopniu w kieszeni żydowskich bankierów(nie wyłączając naszego premiera Mateusza Morawieckiego, byłego szefa BZ WBK , potem Santander Bank z grupy JP Morgan Chase, jednego z czołowych żydowskich globalnych banków z Wall Street).

 

Obrazek użytkownika u2

24-10-2022 [15:15] - u2 | Link:

USA zaczęły konfrontację z Rosją, co było wbrew interesom niemieckim

Tak nawiasem mówiąc to trzeba mieć nieźle namieszane w głowie, aby zamieniać elektrownie jądrowe, ekologiczne i bezpieczne, na gaz metan, nieeekologiczny i niebezpieczny, co widać po ostatnich wybuchach dwóch ruhr NS 1 i 2. Samobójczą linię Szredera kontynuowała bez zająknięcia Merkel. O ile Szredera przekupili Rosjanie posadką w zarządzie NS, to Merkel od zawsze była rusofilką, wygrała nawet olimpiadę języka rosyjskiego w NRD i jeździła na obozy pionierskie do  Rosji :-)

Obrazek użytkownika MFW

24-10-2022 [16:32] - MFW | Link:

Wg Merkel, to miało być narzędzie niemiecko rosyjskie do trzymania za twarz krajów i narodów rosyjsko niemieckiej Eurazji.

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2022 [16:55] - sake3 | Link:

Zgadza się,niedawno wypełzła z emeryckiej nory,by wziąć sprawy w swoje ręce.I już pracuje jak zapowiada nad bezpieczeństwem paneuropejskim którego gwarantem będą Niemcy i ukochana Rosja.

Obrazek użytkownika MFW

24-10-2022 [18:01] - MFW | Link:

Na razie w interesie USA jest trzymanie Niemiec z dala od nadzoru Polski i wschodniej flanki NATO, dlatego póki co, Niemcy nie będą zarządzać bezpieczeństwem paneuropejskim, ale gdyby w Rosji nastąpił przewrót i powstał rzad prozachodni, to0 byłaby okazja dla Niemiec na kontynuację współpracy z Rosją i budowę mocarstwa sojuszniczego i pod nazorem USA jak to planowano za Obamy a co chciał podjąć Biden po objęciu urzędu w 2021 roku.

Obrazek użytkownika u2

24-10-2022 [18:09] - u2 | Link:

budowę mocarstwa sojuszniczego i pod nazorem USA

Tyle że rosyjski pieskow urwał się z uwięzi i rozpoczął eskalację wojny 24.02.22. Wolą być pod nadzorem ChRL ? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2022 [18:09] - Jabe | Link:

Zmiana rządu w Rosji naj­pewniej po­cią­gnęłaby za sobą zmianę rządu w Polsce.

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2022 [18:58] - sake3 | Link:

@angela.....Na tej samej zasadzie co przeobrażenie milorda (pole golfowe,,kijki i wózek) w chobielińskiego fornala z knajackim językiem i zachowaniem.

Obrazek użytkownika J z L

24-10-2022 [21:53] - J z L | Link:

 rząd Tuska był najbardziej proruskim rządem XXI wieku a Sikorski grał w tej antypolskiej polityce główną rolę. Tak właśnie wygląda polityka gdzie Polska jest na ostatnim miejscu