70 lat - 70 porażek

Putinowi  życzymy natychmiastowego zakończenia jego nędznej egzystencji na tym świecie. Najlepszym prezentem, jaki może sobie dać, jest samozniszczenie.

Jak krwawy dyktator Putin złamał zęby na ukraińskim ruchu oporu

Mógłby to być zwykły jesienny dzień, gdyby nie jedno niefortunne nieporozumienie. Mówimy o Putinie. A skoro ma dziś 70 lat, i tyle samo porażek przez ostatnie 7 miesięcy.Oczywiście wkradają się myśli, że  Putin został usunięty dawno temu. Albo przewlekła choroba, albo konkurencja na Kremlu. Jeśli jeszcze żyje, niech te 70 - a jest ich wiele więcej - niepowodzeń, staną się kością w jego gardle.

70 porażek Putina, których nie przeżyje

„Zabrał” Kijów w 2-3 dni
Zacznijmy od największej porażki Putina od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę. Mówimy o jego mokrym śnie, by za 2-3 dni przejąć kontrolę nad Kijowem. Najeźdźcom nie udało się tego zrobić nawet po 2-3 tygodniach, a po 2-3 miesiącach nic się nie zmieniło.
Haniebna ucieczka Rosjan z rejonu Kijowa
I bez względu na to, jak gloryfikowali „drugą armię świata”, okupanci w panice uciekli z rejonu Kijowa pod koniec marca , a potem – z rejonów Sumy i Czernihowa. Eksperci uważają tę porażkę za punkt zwrotny.

Charków okazał się zbyt trudny dla Putina
Putin dążył do zdobycia Kijowa tylko po to, by zmienić władzę. Miastem, o które postawił zbyt wysoką stawkę, jest Charków. Ale miasto wytrwało. I choć wróg codziennie mści się za swoją porażkę, pozostaje Ukraińcem.
Chersoń był zajęty, ale nie zepsuty
Pomimo tego, że Chersoń znajduje się pod okupacją od pierwszych dni inwazji, Putin również tutaj nie osiągnął swoich celów. Mieszkańcy Chersonia - odważni i zdesperowani - wyszli na protest, próbując wypędzić wroga. A teraz aktywnie działają tam partyzanci, którzy zadają straty wrogom.

Putin i jego nieudana aneksja
I choć o pseudoreferendach mówiło się prawie co miesiąc, w obwodach chersońskim, zaporoskim, ługańskim i donieckim mogły się one odbyć dopiero pod koniec września. Cztery anektowane regiony powinny być osiągnięciami Putina, ale były to jego ostatnie porażki. Przecież widzimy, że z każdym dniem okupowanych terytoriów jest coraz mniej.
Godne uwagi Siły Zbrojne Ukrainy posuwają się do przodu: ile terytoriów i gdzie żołnierze ukraińscy wyzwolili w pierwszych dniach października
8 lat - 8 pakietów sankcji
W ciągu 8 lat wojny na Rosję nałożono 8 pakietów sankcji. Oto główne z najnowszych ograniczeń, które dotyczą:
import materiałów stalowych,
odmowa inwestowania w sektor energetyczny Rosji,
zakaz importu węgla i innych paliw stałych,
embargo na rosyjską ropę,
odłączenie od SWIFT kilku rosyjskich banków.
Ukraina nadal otrzymuje pomoc wojskową

Mówimy nie tylko o dostarczaniu broni naszemu państwu, ale także o szkoleniu wojska. Cały cywilizowany świat zjednoczył się i jest gotów dać prawie ostatniego grosza, by pokonać wroga. I to jest poważna porażka Putina!

Rosja kupuje pociski artyleryjskie z Korei Północnej
Nieważne, jak bardzo ropucha – Putin – chwali swoje bagno, ale wszyscy widzimy, że jest ono już dawno płytkie i wyschnięte. To samo dotyczy wyposażenia armii rosyjskiej. Okupanci mają tak poważne problemy, że są dosłownie zmuszeni kupować pociski artyleryjskie z KRLD.
A Iran ma drony
Wróg losowo wystrzelił szaloną ilość rakiet przez 7 miesięcy, co zdecydowało się użyć, jak mówią ludzie, „rakiet dla biednych”. Albo, poważnie, drony Shaheed-136 kupione w Iranie.

Najpotężniejszy cios pochodzi z Chin
Putin nie czekał na wsparcie szefa Chin, bo Xi Jinping nie został sojusznikiem Rosji. Nie mówimy tylko o Chinach. Głowa państwa ogłosiła swoje poparcie dla Kazachstanu dzień wcześniej. Takie ostrzeżenie dla Putina, jeśli on też chce ją zaatakować. Przypomnijmy, że prezydent Kassym-Jomart Tokayev nie tylko potępia działania Rosji. Od samego początku odmawiał uznania „LNR” i „DNR”.
A Putin nie jest już nawet „przywódcą regionalnym”
Wojna na pełną skalę z Ukrainą pokazała słabość Rosji, a także jej wojsk. Dlatego OUBZ, która powinna stać się żałosną parodią NATO, ma wszelkie szanse rozpadu. I nie chodzi tylko o to, że Kazachstan odpowiedział. Armenia również dąży do zmiany wektora na Zachód. A wszystko dlatego, że ta pseudoorganizacja nie pomogła krajowi z powodu zaostrzenia się wojny z Azerbejdżanem. Nie zostawiamy naszych, prawda?

Tymczasem NATO się rozszerza
Skoro wspomnieliśmy o NATO, zauważamy, że Rosja tak bardzo bała się jego ekspansji, że jej strach ma szansę się wkrótce spełnić. Putin miotał swoją bronią, więc nawet neutralna Szwecja i Finlandia zdecydowały się nie wahać, składając wniosek o przystąpienie do Sojuszu. Wiśnią na torcie, że tak powiem, była odpowiednia aplikacja z Ukrainy . Nasze państwo złożyło go w dniu ogłoszenia przez Putina aneksji czasowo okupowanych terytoriów. Kolejny policzek, na który ten cholerny dyktator zasłużył.
Putin leciał bumerangiem
Kolejnym ciosem w żołądek Putina był szczyt SCO , na którym uczestnicy pokazali, że jest niczym. Jeśli kiedyś Putin zmusił królową brytyjską i wielu innych głów państw do czekania, to podczas tego spotkania odczuł całą swoją znikomość. Nawet przywódca małego Kirgistanu Sadyr Japarow czekał na dziadka w bunkrze.
Już milczymy o tym, że podczas rozmów głów państw Putin był bardziej jak wasal na kanapie, bo warunkowy „tron” objął sam Recep Tayyip Erdogan. To on pokazał podczas SCO, kto tu wszystko to prowadzi.

Żołnierze giną - ekwipunek zostaje zniszczony
Nie mogliśmy zignorować straty wroga w wojnie. W końcu, bez względu na to, co ktokolwiek powie, to strata Putina. W końcu to on umieszcza „pionki” na szachownicy z przodu. Zostawmy wam tylko aktualne statystyki, które 7 października opublikował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy:

personel - 61 680 osób,
zbiorniki - 2466 sztuk,
bojowe wozy opancerzone - 5093 szt.,
systemy artyleryjskie - 1455 jednostek,
MLRS - 344 szt.,
systemy obrony powietrznej - 177 jednostek,
samoloty - 266 szt.,
śmigłowce - 233 szt.,
BSP poziomu operacyjno-taktycznego - 1067 sztuk,
pociski samosterujące - 246 sztuk,
statki i łodzie - 15 sztuk,
sprzęt motoryzacyjny i autocysterny - 3 862 szt.,
wyposażenie specjalne - 135 sztuk.

Odblokowywanie portów
Kolejną porażkę Putina można śmiało nazwać odblokowaniem trzech ukraińskich portów – „Odessy”, „Czernomorskiego”, „Jużnego”. Jego plan zagłodzenia świata nie powiódł się.
Szantaż gazowy nie zadziałał
Kolejną poważną porażką Putina jest słaba próba szantażu gazowego. Dyktator zastraszył Europę zimnem. Dlatego w Europie zdecydowali się uderzyć przed krzywą. Szereg krajów już odmówiło dostaw gazu z Rosji. Niektórzy są na drodze do całkowitego odrzucenia tego. A to dopiero początek.
Udana kontrofensywa to najlepszy prezent
W końcu zostawimy wam 30+ więcej porażek Putina w wojnie, którą rozpętał ten krwawy dyktator. Przypomnimy tylko niektóre z osiedli, które albo zostały już wyzwolone spod okupacji, albo przynajmniej podniosły nad nimi flagi Ukrainy. Mówimy o Bałaklii, Izyum, Kupjansku, Wołczańsku, Kozaku Lopan, Limanie, kilkunastu osadach w obwodzie ługańskim, a także kilkudziesięciu w obwodzie chersońskim. A to dopiero początek!
Wizualna demonstracja udanej kontrofensywy: wideo

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

07-10-2022 [18:12] - Pers | Link:

Widzę, że desant dziś szczytuje :))))))))))))))))))))))))
Pan Prezydent Putin z pewnością jest szczęśliwy skoro tacy wybitni "blagierzy" pamiętają o jego urodzinach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-10-2022 [19:42] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno
Nie pan prezydent putin a bandyta osrany ze strachu  skurw. morderca ..Desantem to ty jesteś ...napisz jakąś agitkę wiesz zaraz skomentuję po wielokroć..Uwielbiam. I te pały w ścierwoneonku ..i te likwidowane blogi..
 

Obrazek użytkownika J z L

07-10-2022 [20:15] - J z L | Link:

Putin na swoje 70. urodziny otrzymał dzisiaj od Łukaszenki ... traktor John Deere
To się nie może dla Putina dobrze skończyć. Dał mu do zrozumienia że już czas na niego, albo traktor go odholuje, albo cyganie ukradną
I mu zarazem przypominał co robią ukraińskie traktory z ruskimi czołgami

Obrazek użytkownika Pers

07-10-2022 [18:38] - Pers | Link:

W Energodarze i okolicznych osadach po ostrzale ukraińskim nie ma prądu. Zostało to ogłoszone przez administrację miasta.
„W rejonie rozdzielnicy znajdującej się przy elektrociepłowni odnotowano wybuch, po którym wysiadł prąd w całym Energodarze i okolicznych miejscowościach” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

W tej chwili lokalne zakłady energetyczne pracują nad ponownym podłączeniem systemu do linii awaryjnych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-10-2022 [19:45] - Tezeusz | Link:

Admini ścierwoneonka @Słupianek i @Zawisza dali w pysk rusofilom aż sowiecki smród poszedł. Toy toye wyją ale plaskacz za plaskaczem scierwoneonek sra..

Obrazek użytkownika J z L

07-10-2022 [20:07] - J z L | Link:

pam..pers

Ile to razy tylko tego roku wyłączyli ci prąd za niepłacenie?
Ile to razy Opara musiał wysyłać ci kasę na to by ci włączyli?
Pochwalisz się?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Pers

07-10-2022 [20:27] - Pers | Link:

@husky

Teraz jak jest nowy król to też będziecie mieli wi-fi nad Tamizą?
Tak się tylko pytam...

Bo jakby co to ci jakąś kartę SIM podeślę (ale ładowarkę sam sobie musisz załatwić).

Obrazek użytkownika u2

07-10-2022 [20:10] - u2 | Link:

#ścierwousz

czytamy w oficjalnym oświadczeniu

Czyim oświadczeniu ścierwousz ?

Obrazek użytkownika r102

07-10-2022 [19:47] - r102 | Link:

"Autorowi" który stworzył tą opowieść za pomocą kombinacji klawiszy ctrlV i ctrlC  sugeruję jednak czytać swoje dzieła przed publikacją - bo to nie jest nawet  śmieszne tylko żałosne:

"personel - 61 680 osób,
zbiorniki - 2466 sztuk,
bojowe wozy opancerzone - 5093 szt.,

Obrazek użytkownika Pers

07-10-2022 [21:35] - Pers | Link:

Ciekawa sprawa...
Tylko Nasze Blogi uczciły urodziny Pana Prezydenta Putina.
Na "ścierwoneonie" ani mru mru...

Dla kogo tak naprawdę pracuje "desant"? Sam nie wiem...
Trzy notki, jedna po drugiej, to daje do myślenia :))

No, ptysie, dla kogo pracujecie?
Teraz rubel stoi wysoko :)))))))))))

Obrazek użytkownika J z L

07-10-2022 [22:24] - J z L | Link:

Aktywiści z Chersonia, Melitopola, Ałuszty i Sewastopola również postanowili pogratulować Putinowi z okazji jego urodzin i przypomnieć mu, że to jego ostatnie

https://twitter.com/i/status/1578412997084557312

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-10-2022 [09:54] - Kaczysta | Link:

Obchody urodzin Putina poszły trochę za daleko? To była jednak wielka  wybuchowa  impreza