Parasol atomowy nad Polską

Rosyjskie groźby użycia broni atomowej przeciwko Ukrainie oraz pojawiające się sugestie ataku na kraje zachodnie zmuszają nas do rozważenia, a wręcz zwiększenia starań w administracji USA, by stworzyć nad Polską silny parasol atomowy. Wprawdzie artykuł piąty NATO gwarantuje nam solidarną obronę wszystkich krajów w razie ataku na nasze terytorium, ale postawa Niemiec i niektórych innych krajów wobec Ukrainy pokazuje, że nie możemy być absolutnie pewni, czy ten przepis zadziała natychmiast i z odpowiednią siłą. Kluczowa będzie reakcja USA. Świadomość, że Amerykanie na pewno zareagują, powinna odstraszyć Rosję. 

Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się przy groźbie użycia broni atomowej. Atak na jeden z krajów członkowskich niewielkim ładunkiem może spowodować, że wewnątrz NATO zacznie się debata, czy odpowiedzieć i jak. To z kolei zachęca bandytów na Kremlu do rozważań nad taką opcją. Potencjalny paraliż NATO i efekt psychologiczny mogą być niestety opcją interesującą Kreml. Rosjanie będą mieli więcej do zastanowienia się, jeżeli musieliby zaatakować kraj, który sam posiada broń nuklearną. 

W tej chwili w sprawie „opcji nuklearnej” panuje zupełna nierównowaga. Rosja trzyma w Królewcu (Kaliningradzie) setki głowic jądrowych wycelowanych między innymi w Polskę, a NATO nie posiada niczego w kwestii broni atomowej przy granicy z Rosją. Tego typu sytuacje tworzyły i tworzą pokusę dla Moskwy do skorzystania z przewagi. 

Zredukować tę przewagę można wyłącznie, wprowadzając na teren Polski siły atomowe zdolne do odpowiedzi na potencjalny atak. Teoretycznie część zasobów militarnych, którymi dysponujemy, może być używana jako środki przenoszenia broni atomowej, ale tak czy inaczej niezbędna jest budowa infrastruktury zdolnej do korzystania z takiej broni. 

Pozostaje jeszcze kwestia najważniejsza: skąd wziąć tę broń. USA od dziesiątek lat prowadzą program Nuclear Sharing. Użyczają zainteresowanemu państwu głowic atomowych z niezbędną infrastrukturą, ale zostawiają ostateczną decyzję o użyciu tej broni w gestii prezydenta USA. Ten program może być zresztą wstępem do posiadania własnej broni. Sam w sobie pokazuje wielki potencjał odstraszania agresora. Chociaż poziom szaleństwa na Kremlu już jest bliski zenitu, niemniej wysłanie silnego sygnału o gotowości do odpowiedzi w razie próby ataku bronią atomową powinien być dla Moskwy kubłem zimniej wody. Każda potencjalna możliwość zawahania się zawsze ułatwia Kremlowi szantaż i ten szantaż trzeba zlikwidować. 

Felieton pochodzi z najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska" z 5 października 2022. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-10-2022 [20:55] - Siberian Husky Dog | Link:

"Chińscy dyplomaci pozbyli się swoich przekazów dnia obwiniających NATO za konflikt w Ukrainie i jasno oświadczyli, że użycie broni jądrowej przez Rosję byłoby postrzegane w Pekinie jako całkowicie nie do przyjęcia"

https://www.bbc.co.uk/news/world-60525350

Obrazek użytkownika u2

05-10-2022 [21:32] - u2 | Link:

użycie broni jądrowej przez Rosję byłoby postrzegane w Pekinie jako całkowicie nie do przyjęcia

W końcu sprawdzą się wizje inż. Ossowieckiego o żółtej fali zalewającej Rosję. Podejrzewam, że użycie broni atomowej przez obłąkanego Putina wymusi atak Chin na Rosję :-)

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-10-2022 [02:40] - Kazimierz Kozio... | Link:

Pisze pan o ewentualnej pokusie Moskwy do użycia broni jądrowej. Ta pokusa będzie tym mocniejsza gdy pojawią się argumenty że teraz to już Moskwa nie ma innego wyjścia kiedy parasol nuklearny wroga zagraża Moskwie w stopniu któremu nie można przeciwdziałać inaczej niż tylko zniszczeniem tegoż parasola. Śp. generał Kukliński oddał życie swoje i swoich synów żeby zapobiec tej pożodze. Mądrość etapu ewoluowała. Trzeba patrzeć którzy politycy przebierają nogami celem ostatecznego rozwiązania tego konfliktu poza swoim terytorium. Trzeba przede wszystkim wyczerpać możliwości pokojowego zażegnania konfliktu pomiędzy imperiami nuklearnymi.

Obrazek użytkownika Maverick

06-10-2022 [03:21] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika Maverick

06-10-2022 [03:28] - Maverick | Link:

Polin to kraj pod chazarskim i masońskim zarząde, dlatego wyznawcy Lucyfera chcą popełnić masowe samobójstwa, ale czy zapytali się o zgodę tych co do klutu psychopatów nie nalezą????