Polska w Nuclear Sharing

Problemem przede wszystkim jest to, że nie mamy broni nuklearnej. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższym czasie jako Polska mieli posiadać ją w naszej gestii. Zawsze jest potencjalna możliwość udziału w Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość.
Temat jest otwarty
– powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska"

Gdyby taką propozycja doszła do skutku to byłby to krok w bardzo dobrą stronę. Wprawdzie użycie byłoby całkowicie zależne od woli i planowania USA w ramach NATO ale krok taki poważnie wzmocniłby potencjał odstraszania Polski.  
W bazach lotniczych na terenie naszego kraju stacjonuje obecnie blisko setka samolotów przystosowanych do przenoszenia ładunków nuklearnych
Od F-22 Raptor po F-35,F-15,F-16 ale też Eurofighter Typhoon.

Nuclear Sharing jest elementem doktryny NATO. Natomiast NATO jest paktem obronnym a nie ofensywnym. Nuclear Sharing jest elementem defensywnym. Oczywiście Rosja i jej propaganda będzie twierdzić ze to ma służyć atakowi.
To jest element odstraszania !!!
Ja jestem za. Każdy dodatkowy potencjał w dzisiejszych czasach mile widziany.W im większej ilości miejsc w krajach NATO będzie atom, tym bardziej ruscy będą mieli pewność że zostaną zannihilowani w przypadku rozpętania wojny nuklearnej.
Myślę, że do tej pory niewiele osób miało po prostu odwagę aby o tym mówić. Ale widać wyraźnie, że kierunek dzialań reżimu Rosji pozbawia nas wszelkich  złudzeń.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

09-10-2022 [16:10] - Ryan | Link:

Polska potrzebuje odpowiedzi na ryzyko wojny nuklearnej, powinniśmy konsekwentnie aspirować do pełnego udziału w programie "Nuclear Sharing”, aby zagwarantować sobie te same warunki ochrony jakie posiadają Niemcy czy Holandia.