Odsunięcia Putina od władzy już trwa

Putin przegrywa we wszystkich celach strategiczno-wojskowych i politycznych


Los rosyjskiego dyktatora został przesądzony, a jednocześnie kwestia przyszłości Rosji pozostaje otwarta. Kierownictwo wojskowo-polityczne i elita biznesowa już przygotowują wewnętrzną „partię pokoju”, aby przygotować dla siebie „poduszkę bezpieczeństwa”

W jednym z wywiadów mówił o tym Andriej Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu. Według niego, kierownictwo Kremla próbuje teraz bronić się przed Putinem, aby ratować fortunę i nie dzielić się jego klęską.
Najwyższe kierownictwo Rosji będzie próbowało uniknąć losu dyktatora
Poszczególni urzędnicy w Rosji już teraz szukają możliwości ratowania się i ucieczki od szalonego tyrana. Andriej Jusow mówi, że istnieją pewne nieformalne kanały komunikacji, które pozwalają na wyciągnięcie takiego wniosku.
Oczywiście polityka publiczna jest jednym z najważniejszych elementów całego procesu komunikacji, ale jest też „za kulisami” . Przedstawiciel GUR twierdzi, że Ukraina wykorzystuje wszystkie możliwe narzędzia: publiczne, niepubliczne, otwarte i zamknięte. Kreml rozumie, że rosyjski prezydent postawił ich w trudnej sytuacji. Bałagan, który narobił „zbiorowy Putin”, trzeba będzie podzielić między wszystkich.
Z każdym nowym poziomem eskalacji, z każdą nową falą mobilizacji, z każdym procentowym spadkiem ratingu Putina, czy oczywiście z nowymi sukcesami Sił Zbrojnych Ukrainy w wyzwalaniu terytoriów okupowanych, ta „partia pokoju” w środek Rosji z pewnością będzie się umacniał - twierdzi Andriej Jusow.
Jego zdaniem „finał” Władimira Putina jest z góry określony i całkiem zrozumiały. Nie mówimy tutaj o jego przyszłości. Mówimy o konsekwencjach, jakie będzie to miało dla Rosji i dla każdego przedstawiciela kremlowskiej elity.

Przedstawiciel wywiadu konkluduje , że Rosja albo będzie w stanie oczyścić się z dyktatury i tyranii, porzucić okupowane terytoria i spróbować zbudować nową przyszłość, albo się rozpadnie. W takim przypadku wszystkie narody byłego imperium będą mogły tworzyć własne niepodległe państwa.
Uwaga, Kreml przygotowuje się na drastyczne zmiany kadrowe w najwyższym dowództwie wojskowym - ISW

Szczury uciekają ze statku: Kadyrow i Prigożyn skrytykowali Putina

Jak zauważył Andriej Jusow, sukcesy Ukrainy na froncie rozgrzewają „wewnętrzną kuchnię” w Rosji. Po klęsce w Limanie Ramzan Kadyrow i Jewgienij Prigożyn zaczęli obwiniać o to Kreml .
Swoją krytyką publicznie podważyli autorytet Władimira Putina. Kadyrow powiedział, że rosyjskie dowództwo wojskowe nie jest w stanie szybko reagować na pogorszenie sytuacji .
Według szefa Czeczenii Rosja powinna wszelkimi dostępnymi środkami zająć 4 regiony, które anektowała . Właściciel PKW „Wagner” Jewgienij Prigożyn powiedział dosłownie to samo.

Podobna opinia szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy

Rosja wpadła w ślepy zaułek, ale wciąż ma szansę dobrowolnie wycofać się z wojny i nie rozpaść się, czyli pozostać w swoich dotychczasowych granicach z 1991 – 2014 r. Aby ocalić dzisiejszą Rosję przed nieuniknionym upadkiem, rosyjskie elity muszą usunąć od władzy zwariowanego i bezmózgiego maniaka Władimira Putina.
O tym powiedział szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (GUR MO Ukrainy) Kyryło Budanow, podaje agencja UNIAN.
„Rosja nie może zatrzymać się w jednej chwili, bo to tylko przyspieszy jej podział i zniszczenie. Rosja wpadła w ślepy zaułek, wciąż można z niego wyjść. [Wariantem może być] uznanie, że wszystko to wydarzyło się niesłusznie, wykraczając poza administracyjne granice 1991 roku i rozpoczynając budowanie pewnego rodzaju dialogu z całym światem. Ale to automatycznie oznacza transfer władzy”.

Szef GUR MO Ukrainy zauważył, że pewne procesy przygotowawcze do odsunięcia Putina od władzy są już w toku i dodał, że teraz dochodzi do ukrytego starcia różnych wież Kremla, walka buldogów pod dywanem trwa w najlepsze.
„Jest rywalizacja, to nie jeden kandydat, jest ich kilku. Informacje o niektórych z nich przedostają się do mediów, o niektórych – nie”
– podkreślił Budanow.
Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego uważa, że w pewnych okolicznościach takie przekazanie władzy w Rosji będzie miało pozytywny wpływ na cały świat, Europę, Ukrainę i samą Rosję, ale może to nastąpić tylko jeśli nowe władze Rosji „zaakceptują ten paradygmat postrzegania świata, jeśli zechcą się zmienić”.
„To jest pierwszy warunek. Po drugie, musimy jasno wyciągać wnioski z tego, co wydarzyło się przez te wszystkie lata i prawidłowo budować nasze życie. We wszystkich innych przypadkach niczego  transfer władzy w Rosji nie zmieni”
– powiedział szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

https://www.ukrinform.net/
https://jagiellonia.org/przygotowania-do-odsuniecia-putina-od-wladzy-juz-trwaja-budanow/amp/
https://24tv.ua/ru/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-10-2022 [16:57] - Kaczysta | Link:

Rosja. Zmarło trzech rekrutów
Informację o śmierci mężczyzn potwierdził deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej Maksim Iwanow.
"Tak, potwierdzam, zmarło już trzech. Jeden ze zmobilizowanych zmarł w następstwie ataku, drugi popełnił samobójstwo. Trzeciego odesłano do domu, gdzie wkrótce zmarł z powodu marskości wątroby" - przekazał polityk.

Garnizon, do którego należeli żołnierze, leży około 130 km na wschód od Jekaterynburga w centralnej Rosji. Mężczyźni przybyli do ośrodka szkoleniowego w ramach zarządzonej w drugiej połowie września przez władze rosyjskie częściowej mobilizacji.