Musimy być odporni i… gonić ruskich psubratów

Z  cyklu wielcy blogerzy,znakomite teksty  i ciekawe tematy, polecam kolejny świetny tekst znanego blogera @Humpty Dumpty


СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

                                 

Niewątpliwą zasługą b. oficera zbrodniczej KGB Putina jest kompletna utrata twarzy, jaką do 24, góra do 28 lutego 2022 r. miała jeszcze postsowiecka armia.

Trudno wszak nazywać ją armią „federacji”, skoro tak naprawdę nie dysponuje w zasadzie niczym innym niż to, co w spadku zostawił Leonid Breżniew. Jak jednak wiadomo niedostatki technologiczne sowietów (i następczyni Imperium Zła putinowskiej Rosji) są trwale związane z tym krajem. Co innego propaganda. Ta zawsze należała do przodujących w świecie.
Opowieści ludzi, którzy przeżyli sowiecki napad z 17 września 1939 roku na ziemiach wschodnich Rzeczpospolitej szokują. Otóż wielu zatwardziałych komunistów z województw wschodnich (poleskiego, tarnopolskiego czy wołyńskiego) pomimo granicy z Imperium Stalina święcie wierzyło, że teraz dopiero zacznie się… dobrobyt! I niespotykana wręcz wolność, jaką zapewnia każdemu „ojczyzna światowego proletariatu”.
Zderzenie z sowiecką rzeczywistością było nader bolesne dla wielu. Część, nie tylko etnicznych Polaków, przypłaciła je życiem zarówno swoim, jak i najbliższych.
Paradoksalnie niespełna dwa lata „raju” wystarczyły, by wojska niemieckie zaczęli traktować prawie jak wyzwolicieli.
Ba, kwiaty wkraczającym Niemcom wręczały rodowite Rosjanki nawet w pobliżu Moskwy. Świadkowie tych wydarzeń jeszcze żyją!
Cokolwiek byśmy powiedzieli strategicznie Polska aktualnie jest najważniejszym państwem dla Ukrainy. I nie tylko dlatego, że udzieliliśmy pomocy humanitarnej nie mającej precedensu w nowożytnych dziejach Europy.

Przede wszystkim przez Polskę na Ukrainę trafia broń itp., dzięki której jest w stanie odpierać atak postsowieckiego molocha.
I nie tylko odpierać.
Coraz wyraźniej rysująca się katastrofa wojskowo-gospodarcza Rosji jest w dużej mierze możliwa dzięki naszej pomocy.
Dlatego mamy do czynienia z falami ataków propagandowych. Na szczęście pośpiesznych, zatem opierających się na całkiem już zużytych fejkach.
Wystarczy tylko popatrzeć, jak bardzo skurczyła się spora jeszcze w 2021 roku sekta antyszczepionkowa.
Doprawdy wystarczyło, że covid-19 zaatakował rodziny najbardziej aktywnych agitatorów. Do tego masowość szczepień obaliła tezę o ich rzekomej śmiertelności.
Stan na dzisiaj – w zagrożenie życia spowodowane szczepionkami wierzą już tylko idioci, utwierdzani w swojej wierze przez agentów Kremla.
Propaganda antycovidowa nie przyniosła Moskwie spodziewanych efektów; powrócono zatem do sprawdzonych jeszcze w czasach istnienia Związku Sowieckiego metod.

Najkrócej ten postsowiecki motyw wyraził niejaki „szczęść Boże” Braun, przez przypadek poseł:
               - Stop ukrainizacji Polski!

Proszę zauważyć, jak wielka u tego osobnika dokonała się zmiana. Jeszcze zanim został (p)osłem twierdził, że Polska stanowi kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym.
Teraz Żydów w roli straszaka zastąpili Ukraińcy. Aż strach się bać, że kontakty Brauna z podejrzewanym o szpiegostwo na rzecz Rosji Leonidem Swiridowem dowodzą czegoś więcej, niż tylko kontrowersyjnej z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski znajomości.

Putinowska ofensywa propagandowa ma uderzyć w najbardziej wrażliwe, zdaniem kremlowskich specjalistów od propagandy, miejsca.
Dlatego nie szukajmy ich w najbardziej poczytnych mediach czy portalach. Owszem. Tam też są. Ale ruscy z premedytacją zainfekowali te mniejsze słusznie uważając, że ich użytkownicy będą mniej podejrzliwi wobec swoich „kolegów” czy „koleżanek”.


Oto rozpoznani jako ruskie polskojęzyczne matrioszki piszą, rzekomo powodowane troską o Polskę:

Kiedyż to należy się domagać domagać prawdy oraz upamiętnienia ofiar zbrodni na Wołyniu? Po wojnie? Przegranej czy wygranej przez Ukrainę? Jeśli - nie daj Boże - Ukraina by przegrała, to przecież "trzeba ich wspierać na różne sposoby i nie jest to dobry moment na rozliczanie się z Wołynia". A jeśli Ukraina nie da się pokonać, to może ona uzna, że "trzeba ich wspierać na różne sposoby i nie jest to dobry moment na rozliczanie się z Wołynia"? Właśnie teraz jest najlepszy moment, bo teraz - kiedy zależy im na naszej pomocy - przynajmniej słuchają i - kto wie - może zapamiętają, że tego nie da się łatwo przemilczeć, zbagatelizować i zamieść pod dywan.
https://niepoprawni.pl/comment...

I druga. Tym razem z pozycji Matki – Polki:

Kiedy Wołodymir Żełeński nawet się nie zająknął w rocznicę Rzezi Wołyńskiej wielu Polaków było zdumionych.
Bo jak to?
Co najmniej 120 tysięcy rodaków wymordowanych w okrutny i niespotykany nawet w historii ludobójstwa sposób i … cisza?
Obserwowałam to niezręczne zachowanie polskich władz, takie wstydliwe za naszego sąsiada. W końcu to bohater na skalę światową, przywódca kraju, który walczy za Polskę i Polaków, ba … za całą Europę.
Pytanie tylko jak to się ma do banderyzmu, do tych wyznawców oprawców swoich sąsiadów. Umrzeć to było wybawienie i nie było zmiłuj ani dla dzieci ani dla ich matek.
Dzisiaj w czasie kiedy miliony ich tutaj przybyło i z wdzięcznościom dziękują Polakom za okazane serce są ludzie i ja do nich należę, którzy nie mają za grosz zaufania dla tych „bohaterów”

https://niepoprawni.pl/blog/pa...

Zastanawiam się, na ile jest to propaganda wymierzona w stosunki polsko – ukraińskie, a na ile w rząd PiS, zgodnie znienawidzony zarówno przez polskojęzycznych rosjan jak i uważających polskość za nienormalność?
Bo jeśli już ktoś uważa się za żurnalistę (tak przynajmniej jest w drugim przypadku) czy też podkreśla swoją rzekomą wszechwiedzę powinien (słowo to w języku prawniczym oznacza musi) znać fakty.
Były zresztą dość mocno nagłaśniane. Puszczanie ich mimo uszu i mamienie ludzi pseudo kresowym bajaniem jest w istocie niczym innym, jak „pracą organiczną”... w interesie moskiewskiego agresora.

Oto komunikat, opublikowany jeszcze 2 czerwca 2022 roku praktycznie we wszystkich mediach. Oczywiście z wyjątkiem tych szerzących putinowską propagandę:
Współpracę utrzymaną w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia przy rozwiązywaniu wszystkich ważnych i wrażliwych kwestii związanych z pamięcią narodową obu państw zakłada podpisane w środę w Kijowie memorandum pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Ministerstwem Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy o współpracy w obszarze pamięci narodowej.
W dokumencie podpisanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz Ministra Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Oleksandra Tkaczenkę Polska i Ukraina zadeklarowały dążenie do rozwijania współpracy oraz podkreśliły znaczenie przyjaznych stosunków i zaufania między stronami w zakresie zachowania pamięci narodowej.
Zgodnie z memorandum, w pierwszej kolejności zostanie powołana polsko-ukraińska grupa robocza, której celem będzie wypracowanie konkretnych procedur prowadzenia i rozwiązywania wszystkich wrażliwych kwestii z zakresu pamięci narodowej, w tym dotyczących poszukiwań, ekshumacji, pochówków, upamiętnień, rekonstrukcji oraz ochrony miejsc upamiętnień i pochówków. Grupie roboczej przewodniczyć będą wiceministrowie kultury obu krajów, a jej członkami będą eksperci i przedstawiciele odpowiednich instytucji państwowych.
Memorandum weszło w życie z dniem podpisania. Jego praktyczna realizacja rozpocznie się po zakończeniu działań wojennych na Ukrainie, ale strony nie wykluczają wcześniejszych działań w tym zakresie o ile będzie to możliwe.

https://www.gov.pl/web/kultura...(link is external)

Przypominam, że po uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę podobna grupa była już powołana, ale zarówno rządy SLD-PSL, jak i PO-PSL nie uważały za konieczne, by cokolwiek czynić w tym zakresie. O dziwo dzisiaj pyszczący o natychmiastowym uregulowaniu ww. kwestii dziwnie wówczas milczeli.

Mamy wielką szansę, by doszło do faktycznego pojednania podobnie jak ongiś między Francją a Niemcami.

Jest faktem niepodważalnym, że współdziałanie dwóch największych po Rosji krajów słowiańskich będzie istotną przeciwwagą dla mocarstwowych rojeń państwa oferującego surowce naturalne i prostytutki. Oraz straszące pochodzącą z breżniewowskiego arsenału bronią atomową.
To jest największym niebezpieczeństwem dla przywykłej już do ogrywania roli pansłowiańskiego mocarstwa Rosji.
Stąd właśnie bierze się wysyp różnych mniej lub bardziej użytecznych idiotów, dla których (p)osioł Braun jest wzorem.
Dlatego należy pamiętać o komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nb. upowszechnionego przez PAP i walić nim po każdym wpisie ruskich pomagierów.

Rosja na Ukrainie obrywa coraz widoczniej w d.pę, więc szczuje, jak tylko może. A ma w tym doświadczenie sięgające co najmniej 1917 roku.

         
My musimy być odporni i… gonić ruskich psubratów.
Na szczęście bronić Ojczyzny nie musimy z karabinem w ręku.
Ale wojna w internecie potrafi być również zajadła.

2.10 2022

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-10-2022 [12:23] - Tezeusz | Link:

Tak wygląda "russkij mir".Bandyci putina w akcji
https://dziennikarzobywatelski...

Chwała Ukrainie ! Na pohybel bandytom skurw..putlerka

Obrazek użytkownika J z L

03-10-2022 [12:34] - J z L | Link:

Siły Ukrainy  zbliżyly się do Lisiczańska od zachodu. W mieście trwa ewakuacja ludności cywilnej
​Kolaboranci srają w onuce

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-10-2022 [17:39] - Kaczysta | Link:

Deputowany Dumy Państwowej z Zabajkala gen. Andriej Gurułow wskazał, że rosyjscy żołnierze będą musieli walczyć "nago i boso"

Gurułow poinformował, że z magazynów wojskowych zniknęło 1,5 mln zimowych kompletów mundurów dla zmobilizowanych.
Nie wiadomo, gdzie przepadły.Zdaniem Gurułowa, generał Bułhakow, który został zdymisjonowany jako wiceminister obrony Rosji, nie powinien był zostać wysłany na inne stanowisko.- Należy konkretnie zapytać Bułhakowa, gdzie, w którym miejscu i dlaczego tak się stało, że nasi zmobilizowani nie dostają mundurów.

 

Obrazek użytkownika J z L

03-10-2022 [12:45] - J z L | Link:

Ukraińska prokuratura generalną poinformowała o skazaniu na 12 lat więzienia mieszkańca obwodu ługańskiego, który przekazywał Rosjanom informacje o Siłach Zbrojnych Ukrainy oraz brał aktywny udział w przygotowaniach do pseudo referendum

Tylko wczoraj w Izumie i Lymaniu aresztowano 162 osoby za udział w nielegalnym referendum i zdradę ojczyzny. A to dopiero początek rozliczeń kolaborantów i zdrajców.
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-10-2022 [12:46] - Tezeusz | Link:

"Dlatego należy pamiętać o komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nb. upowszechnionego przez PAP i walić nim po każdym wpisie ruskich pomagierów."
Do tego służy ta strona :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...
Oraz do komentowania ścierwoneonowych agitek w przypadku jak rusofil ścierwoneonowego dzieła prosto z moskwy ciebie zablokuje. Wielu korzysta !

Gdzie masz Ruszkiewicz " Kurier poranny" ahahahahhahahahaha wyelciał w kosmos ! Znowu bloga wyj.....
 

Obrazek użytkownika ruisdael

03-10-2022 [12:56] - ruisdael | Link:

"Stan na dzisiaj- w zagrożenie życia spowodowane szczepionkami wierzą już tylko idioci...:"
Podobnie- w zbawienny wpływ szczepionek na zwalczanie wirusa wierzą już tylko idioci!!!
Możesz człowieku cytować liczby (z oficjalnych danych MZ, które były niedawno przywoływane przez tut. blogerów) ludzi zaszczepionych i nie w ilości zachorowań, a także ilości zgonów wśród zaszczepionych i nie i ...nic. Jeśli nie pasuje, tym gorzej dla faktów. Nie mówiąc o artykułach w zagranicznych, poważnych wydawnictwach  medycznych, które ośmielają się przeciwstawić Fauciemu czy Schwabowi.  Zakute łby wszystkich krajów łączcie się.

Obrazek użytkownika angela

03-10-2022 [18:48] - angela | Link:

" Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom".
Czy to Ukraincy rozwiążą problem polskojęzycznej V kolumny  w Polsce??? Ktora jawnie szkodzi Polsce, bo walka trwa, ewidentnie.
Stronnictwa ruskie i pruskie w Polsce, bezczelnie  uprawiają  propagandę; wprowadzają w błąd Polaków,  siejąc niepokoje i zamęt w kraju.

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-10-2022 [20:01] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika sake3

03-10-2022 [19:35] - sake3 | Link:

Pani @Angela ma rację.Wreszcie niech państwo zajmie się kolaborantami swobodnie grasującymi w Polsce.Co tu mają do roboty tacy ludzie jak sepleniący staruch w muszce i połączenie zdrajcy z pieniaczem i warchołem Braun? Czy immunitet ma chronić ewidentnych łajdaków? Dlaczego tak wielbiący ,,Jego Ekscelencję Putina'' Korwin -Mikke nie jedzie na front wesprzeć Rosjan,dlaczego Braun nie walczy ze znienawidzonymi Ukraińcami tylko sadowi tłuste dupsko w Sejmie? Germanofil i rusofil w dwupaku Sikorski na co jeszcze czeka,na prezydenturę którą go kusi gazeta szmatława? Nic się nie osiągnie dopóki tacy ludzie będą pokazywali środkowy palec rządowi i śmiali się w głos.Jak się okazuje ukarać można tylko Kaczyńskiego za jakąś nieznaczącą wypowiedź o lobby lgbt..

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-10-2022 [20:04] - Kaczysta | Link:

sake3
Jeden na szczęście strzelił dziś w kalendarz
Nie wprawdzie Braun ale Urban
Czyli prawie to samo