Upadek imperium rosyjskiego to kwestia czasu

Imperium rosyjskie się rozpada. 
To już udowodniony fakt. W nadchodzących latach na terenie obecnej Federacji Rosyjskiej powstanie kilka niezależnych państw narodowych.

Kto wyjdzie z więzienia narodów?
Aby zminimalizować liczbę ofiar w bezsensownej wojnie imperialnej Rosji przeciwko Ukrainie , demokracje muszą przyspieszyć ten proces dezintegracji

Siły Zbrojne Ukrainy , wspierane finansami i bronią przez cywilizowany świat, przybliżają niechlubny koniec wojsk Putina na Ukrainie. Jednak już teraz warto zaplanować, jak będzie wyglądał świat po zakończeniu działań wojennych i jak budować relacje z wyzwolonymi narodami zamieszkującymi Rosję.
Teraz w Rosji dominuje narracja, że ​​„zdradziecki Zachód” rozpoczął wojnę przeciwko wszystkim „Rosjanom”, w której odnotowano wszystkie narody kolonialne. I tylko Moskwa może ich ochronić. Jednak tak nie jest. Cywilizowany świat ma roszczenia bezpośrednio do „guza nowotworowego”, którego rozmiar nie jest większy niż region moskiewski. Nie ma roszczeń do Tuwy, Dagestanu, Tatarstanu i innych krajów zniewolonych przez Rosję. Co więcej, są gotowi do budowania z nimi relacji po upadku imperium.


Republiki Federacji Rosyjskiej, gdzie wydobywa się żelazo i inne rudy

Obce bogactwo
Kłamstwem jest też obrona Moskwy. Ojczyzna od wieków rabowała kolonie bogate w zasoby naturalne, pozostawiając je w biedzie. Zdobycie suwerenności zapewni zniewolonym narodom stabilną bazę ekonomiczną do dalszego rozwoju. Można to jasno wykazać. Wszystkie strategiczne rezerwy surowców naturalnych znajdują się na peryferiach imperium.
Zasoby energetyczne to Jakucja (Sacha), Ałtaj, Tuwa, Tatarstan, Kałmucja, Komi. Ten sam obraz dotyczy złóż rudy żelaza. Nie wspominając o lasach i innych zasobach rolnych. Co tam jest - wypełnienie rosyjskiego funduszu diamentowego zapewnia biedna Jakucja, która pod względem jakości życia ludności zajmuje 71. miejsce w rankingu rosyjskich regionów.


Lokalizacje złóż ropy naftowej i gazu na terenie Federacji Rosyjskiej

Rosyjskie elity regionalne muszą wysyłać jasne sygnały, że bez dominacji Moskwy bogactwo ich krajów może eksplodować, a cywilizowany świat jest gotowy wesprzeć je w stawaniu się suwerennymi państwami narodowymi.Terytorium zajmowane obecnie przez imperium rosyjskie z pewnością musi zostać zdemilitaryzowane. Ponadto zasoby naturalne krajów wschodzących muszą zostać przejęte pod kontrolę społeczności światowej na najbliższe 20 lat, aby nowe elity nie pokusiły się o wykorzystanie środków otrzymanych z ich sprzedaży na cele militarne do zmiany powstających granic. państw narodowych. Lub dla osobistego wzbogacenia.
Przykładem takiego programu jest projekt ONZ Oil for Food, który pozwolił Irakowi sprzedawać ropę na rynku światowym w zamian za żywność, lekarstwa i inne zasoby niezbędne dla gospodarki, ale nie pozwolił na odbudowę sił zbrojnych.
Zamiast rezygnować z wyścigu zbrojeń, nowe państwa powinny otrzymać gwarancje bezpieczeństwa i integralności terytorialnej od głównych graczy w polityce międzynarodowej – USA, UE i Wielkiej Brytanii, a także podmiotów międzynarodowych, takich jak ONZ czy NATO.
Obecne Siły Zbrojne Ukrainy pozostawiły okupantom w Limanie trzy możliwości, których nie będzie mozna im pozazdrościć.W Łymanie w obwodzie donieckim rosyjscy najeźdźcy zostali otoczeni przez Siły Zbrojne Ukrainy. Klęska Rosjan na tym kierunku jest nieunikniona


Regiony Rosji z największymi złożami węgla

Nadszedł czas
Co więcej, sytuacja, w której surowce nie są zmonopolizowane przez metropolię, lecz rozdzielane między kilka republik, jest bardzo korzystna dla cywilizowanego świata, a zwłaszcza Europy. Wtedy w grę wchodzi konkurencja i inne czynniki ekonomiczne, a monopolista nie może szantażować całej Unii Europejskiej cenami nośników energii i innych surowców.
Wiele rosyjskich kolonii ma „rządy na uchodźstwie”. Już po uzyskaniu niepodległości mogą wyjść z memorandum gotowości do bycia wiarygodnymi partnerami na arenie międzynarodowej. Co więcej, z oświadczeniami, że są gotowi podpisać memorandum o dostawach surowców na warunkach handlowych w ramach gwarancji bezpieczeństwa ich republik narodowych.
A ten projekt musi zacząć się teraz. Spotkanie w Teheranie, które zadecydowało o porządku świata na następne półwiecze, odbyło się na dwa lata przed końcem II wojny światowej. Dziś nadszedł czas, aby ponownie zadecydować o losach świata.

Ważne, czy Rosja rozpadnie się według scenariusza ZSRR: obejrzyj wideo

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [15:34] - u2 | Link:

od wieków rabowała kolonie bogate w zasoby naturalne, pozostawiając je w biedzie

Ano, a teraz belzebub z Kremla wysyła "czarnych", jak to nazywają ich w Moskwie, na bezsensowną wojnę, aby się wykrwawili. Dużo sensowniejsze jest oderwanie się od wyzyskującej ich od wieków Rosji i utworzenie niezależych państw. Pomoże im w tym atak ChRL na kacapów.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-09-2022 [15:44] - Ula Ujejska | Link:

Żeby imperium się rozleciało, to musi być jakaś wewnętrzna siła sprawcza i kataklizm typu wojna. Raz już coś takiego się wydarzyło na terenie Rosji. No i władzę uchwyciły wtedy czerwone bojówki Lenina. Obstawiam że teraz będzie podobnie i Rosja z jakimiś nawet sporymi stratami, ale jednak przetrwa jako imperium. Ale jest coś, co może obalić wszystkie nasze przypuszczenia ... to nieprzewidywalne Chiny. To może być przysłowiowy "osikowy kołek" jeśli zechce, dla ruskiego imperium.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

29-09-2022 [17:52] - Siberian Husky Dog | Link:

Sejm przyjął w czwartek uchwałę potępiająca pseudoreferenda organizowane na okupowanych terenach Ukrainy przez Rosję oraz wzywającą UE do wstrzymania wydawania wiz obywatelom Rosji. ]

Za jej przyjęciem głosowało 434 posłów, nikt nie był przeciw, 

dwóch posłów - Konrad Berkowicz oraz Grzegorz Braun z Konfederacji wstrzymało się od głosu

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-09-2022 [18:15] - Kaczysta | Link:

USA kupią w krótkim terminie dla Ukrainy broń o wartości prawie 3 miliardów dolarów z Korei Południowej i dostarczą ją przez Czechy

Obrazek użytkownika Aquarius

30-09-2022 [22:17] - Aquarius | Link:

Te dowody to niby gdzie? Sorry, po bredniach założycielskich dalej nie czytałem, bo i po co?