Do ostatniego rosjanina

     Śmierć dla Führera: czy Putin zdoła zebrać milion żołnierzy i jak mobilizacja wpłynie na wojnę?

      

Ogłoszenie przez rosyjskiego dyktatora rzekomej częściowej mobilizacji stało się zimnym prysznicem dla społeczeństwa kraju-agresora. Ale jednocześnie nie wpłynęło to na zdolność mieszkańców szowinistyczno-nazistowskiego państwa do przeciwstawienia się reżimowi
Z jednej strony cały świat widział, jak tysiące „nie takich Rosjan” zaczęło uciekać z kraju. Z drugiej strony kilkuset „liberałów” wyszło na place wielkich miast, by zaprotestować przeciwko mobilizacji

Oczywiście wiece nie miały wpływu na władze. Przecież „obijanie tańców i klaskanie” w żaden sposób nie przeszkadza Putinowi w realizacji swojego planu, tak jak w rzeczywistości obserwowanie przez służby bezpieczeństwa metodycznie zatrzymujących „protestujących”. W szczególności policja zatrzymała nawet tych , którzy wyjechali „za Rosję” . Na wiec przeciwko mobilizacji przybyło kilku pijanych mężczyzn. Pijani Z-patrioty krzyczeli, że są gotowi iść na wojnę na Ukrainie. Jednak zostali również aresztowani.
Ponadto podczas wieców 21 września przedstawiciele wojskowych urzędów meldunkowych i poborowych nie przegapili okazji do przekazania wezwania zatrzymanym protestującym.

Całkowicie bezstronna mobilizacja

Jeśli przeanalizujemy sytuację z dodatkowym i nagłym poborem do wojska w Rosji, możemy śmiało powiedzieć, że dyktator Kremla sprowadził wojnę na każdą rodzinę.
Niemal wszyscy, którzy przebrali dzieci w wojskowe mundury, nakleili na samochód nowoczesną swastykę, krzyczeli „możemy to powtórzyć” i życzyli sobie „śmierć Ukraińcom”, stają teraz przed nową rzeczywistością. Kiedy trzeba albo na siłę wysłać własne dziecko na przód, albo wstać z kanapy i zamarznąć w okopach „jak dziadkowie”.
W dodatku Rosjanie w końcu zaczęli się domyślać, że „operacja specjalna” w ogóle nie poszła zgodnie z planem. W końcu wszystkie opowieści propagandystów i urzędników o „zwycięstwach” i niewiarygodnych stratach wśród armii ukraińskiej z jakiegoś powodu

   

Wszystkie historie, które Putin i Shoigu planowali dodać do armii „300 tysięcy ludzi”, nie wytrzymują wnikliwej analizy. Ponieważ plany najeźdźców dotyczące zniszczenia Ukrainy w żaden sposób się nie zmieniły, a oni nie są w stanie porzucić taktyki „rzucania mięsem”. Dlatego w Rosji mobilizuje się znacznie więcej mężczyzn.
Należy zauważyć, że rosyjskie media, powołując się na administrację prezydenta-dyktatora, podały, że tajny siódmy paragraf dekretu Putina dotyczy liczby planowanych do mobilizacji Rosjan. I nie mówimy o 300 tysiącach ludzi, ale o milionie.
O tym, że Rosja mobilizuje znacznie większą liczbę świadczą zarówno niezwykła aktywność komisarzy wojskowych i policjantów od Władywostoku do Kaliningradu, jak i masowe rozsyłanie wezwań drogą elektroniczną na tymczasowo okupowanym Krymie.

Nie ma wątpliwości, że z rozkazu Putina zupełnie przypadkowi ludzie ze wszystkich regionów zostaną wysłani na kamienie młyńskie wojny. I ci, którzy naprawdę są rezerwistami, i chorzy, i ci z wieloma dziećmi, i emeryci. Co więcej, już 22 września w wojskowych urzędach meldunkowych i poborowych, bez badań lekarskich i w ogóle wszelkich postępowań, zaczęto wybijać rozkaz mobilizacyjny dla wszystkich, którzy przybyli, nie dając im nawet możliwości przygotowania się do wyjazdu.
Fakt, że prawdziwa, a nie ukryta, mobilizacja rozpoczęła się nawet w Moskwie i Sankt Petersburgu, wymownie wskazuje, że Putin w końcu zbankrutował i będzie walczył do ostatniego Rosjanina. Oczywiście okupanci skupią się na mobilizacji mieszkańców Krymu, a także czasowo okupowanych części obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Niestety w tych rejonach przymusowe wysyłanie ludzi na front może osiągnąć poziom tzw. „DRL” i „LPR”.

Dlatego pozostali Ukraińcy na niekontrolowanym Południu powinni posłuchać rady władz i jak najszybciej opuścić wszelkimi możliwymi drogami . Lub zmień miejsce zamieszkania, zaopatrz się w żywność i zgódź się, że kobiety będą dostarczać wszystko, co niezbędne do życia przez długi czas.

Czy Putin zdoła zebrać milion żołnierzy?

Odpowiedź na pytanie, czy plan Putina uzupełnienia armii najeźdźców się nie powiedzie, jest dość skomplikowana. Przecież już następnego dnia po ogłoszeniu mobilizacji w pobliżu wojskowych urzędów meldunkowych i poborowych można było zobaczyć setki mężczyzn, którzy bez radości, ale bez oporu wsiadali do autobusów i szli na śmierć za Führera. Zdarzały się jednak również przypadki, gdy potencjalny ładunek 200 z jakiegoś powodu odmówił pójścia na wojnę. Na przykład w Dagestanie doszło nawet do zablokowania autostrady federalnej.

Jednak Rosja to duże państwo policyjne. Dlatego niezadowolenie ludności niewolniczej w żaden sposób nie przeszkodzi reżimowi w zgromadzeniu znacznej liczby ludzi. Kolejną kwestią jest motywacja i zapewnienie takiej armii.
Jak pokazała praktyka po spotkaniu trzeciego korpusu armii, na Kremlu krytycznie brakuje ochotników do prowadzenia wojny. Dlatego wraz ze wzrostem środków mobilizacyjnych z pewnością wzrośnie liczba odmów i „dewiatorów”. Jeśli wcześniej Putin przekupił mieszkańców głębi lądu, teraz wezwania są odbierane, w tym całkowicie zadowoleni z życia Rosjan. Komu nie podoba się pomysł bycia zamiennym na białą Ładę.

Czy mobilizacja zmieni przebieg wojny na Ukrainie?

Armia rosyjska straciła prawie cały szkielet w ciągu prawie 7 miesięcy działań wojennych. Wyszkolone jednostki eliminowano w atakach frontalnych oraz w próbach zdobycia Kijowa, Charkowa, Sum i innych ośrodków regionalnych. Ponadto Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły znaczną ilość sprzętu wroga, co wpłynęło na zdolność Rosji do skutecznego przeprowadzenia ofensywy. Najeźdźcy mają poważne problemy z pociskami artyleryjskimi. Dlatego armia rosyjska w najbliższych latach, tak czy inaczej, nie będzie tak potężna, jak przed 24 lutego, niezależnie od tego, ilu ludzi Putina zgromadziło się podczas mobilizacji.
W szczególności brytyjskie Ministerstwo Obrony, powołując się na dane wywiadowcze, poinformowało, że Rosja napotka trudności logistyczne i administracyjne podczas mobilizacji nawet 300 tys. osób. Ponadto mobilizacja będzie kosztować rosyjski budżet co najmniej 1,3 biliona rubli rocznie . To około 22 miliardów dolarów. Dlatego deficyt budżetowy Rosji będzie nadal rósł w obliczu spadku dochodów agresora z powodu szeregu sankcji.

          
Należy również zauważyć, że Rosja nie jest w stanie zapewnić setkom tysięcy ludzi całego niezbędnego sprzętu, a także odpowiednio ich przygotować. Przez cały czas wojny na pełną skalę Moskwa wysyłała do strefy walki całkowicie nieskoordynowane jednostki „ochotników”, dlatego całe uzupełnianie nie było zbyt skuteczne. Jeśli Putin i jego poplecznicy będą wierni sobie i wyślą zmobilizowanych do wojny „w porcjach”, efekt uzupełnienia wojsk tylko przedłuży agonię Rosji.
Jeśli jednak Kreml przeznaczy wystarczająco dużo czasu na sformowanie zmobilizowanych oddziałów, Moskwa w taki czy inny sposób może zebrać wystarczająco gotową do walki armię. Jednak i to raczej nie przyniesie Putinowi choć części dywidendy, ponieważ w ciągu tych sześciu miesięcy formowania jednostek sytuacja na frontach może się znacząco zmienić na niekorzyść Kremla. Przecież w taki czy inny sposób Ukraina otrzyma nowoczesną broń od krajów partnerskich, które już radykalnie zmieniły przebieg wojny.

Generalnie wzrost liczby uzbrojonych najeźdźców to oczywiście zła wiadomość dla naszego kraju. Przynajmniej taktycznie wzrost liczby najeźdźców może sprawić wiele kłopotów żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy i Sztabu Generalnego. Jednak strategiczna zapowiedź i mobilizacja Putina będą tylko przeszkadzać. Bo rosyjska machina wojskowa po prostu nie będzie w stanie zapewnić zmobilizowanym wszystkiego, co niezbędne . Bo chęć zabicia Ukraińców na kanapowych wojowników, którzy wciąż wierzą w wielkość Rosji, zostanie pomnożona przez zero pierwszym strzałem z HIMARS, a motywacja do wojny decyduje bardzo dużo.
Ponadto z całą pewnością można argumentować, że logistyka armii najeźdźców nie poradzi sobie z powierzonymi jej zadaniami, a sam MLRS znacznie pogorszy zaopatrzenie we wszystko, co niezbędne na linię frontu. A to z pewnością przyczyni się do demoralizacji zmobilizowanych przez Putina Rosjan.

Autor:
Oleg Tereszczenko
24tv.ua/ru/kak-mobilizacija
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-09-2022 [19:37] - u2 | Link:

tysiące „nie takich Rosjan” zaczęło uciekać z kraju. Z drugiej strony kilkuset „liberałów” wyszło na place wielkich miast, by zaprotestować przeciwko mobilizacji

Niedługo miliony będą zmobilizowane, ale nie wiem czy to wystarczy na żółtą nawałnicę ze wschodu :-)

Obrazek użytkownika Poliniak

24-09-2022 [19:55] - Poliniak | Link:

Wszystko na temat projektu „Władimir Putin” (oryginału zmarłego w 2006 roku na raka jak i kolejnych sobowtórów!), FIKCJI Federacji Rosyjskiej – zmyślnej operacji socjo-inżynieryjnej żydowskich oligarchów, od lat wymierzonej w naiwnych rosyjskich gojów!

https://swiatowid.video.blog/2022/09/16/igor-girkin-sytuacja-na-froncie-i-nie-tylko-w-dniach-15-16-09-2022-rosyjski-titanic-i-ucieczka-z-planety-rozowych-kucykow/ 

https://swiatowid.video.blog/2022/09/23/wymiana-215-azovcow-i-zagranicznych-najemnikow-na-w-miedwiedczuka-i-55-rosyjskich-jencow-w-przeddzien-ogloszenia-mobilizacji-w-fr-komentarze-i-girkina-r-donieckiego-i-anonimowych-rosyjs/ 

https://www.youtube.com/watch?v=1GzsK-P-Unc 

Do miliona ofiar z obywateli FR za sprawą operacji „Covid-19”, setki tysięcy (a to dopiero początek!) ofiar w celowo sabotowanej przez marionetki, udające „administrację FR”, Specjalnej Wojskowej Operacji na Ukrainie …

Poliniak napisał:

"@smieciu

Nie wiem czy zapoznałeś się z załączonymi materiałami, więc pokrótce:

Miałeś rację. Putin nie jest katechonem. Rosja wciąż jest "anglo-saską" (żydowskiej banksterki) kolonią. W latach 90 z marionetkową administracją, "trupą teatralną", z Jelcynem, następnie sobowtórami Jelcyna, a od lat 2000 z takowymi figurantami, na czele z Władimirem Putinem, kolejno jego sobowtórami! Wszystko jak było, tak w dalszym ciągu jest jedną wielką fikcją! Traktuje o tym wybitny film projektu rosyjskich patriotów "Oszukana Rosja" - "Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina" - koniecznie trzeba obejrzeć!

A trwająca SWO jest realizacją NWO - celową eksterminacją tak Ukraińców jak i Rosjan - "dziwną wojną" (cyt. smieciu), na każdym kroku sabotowaną przez marionetkową/teatralną "administrację FR", obliczoną na definitywne złamanie narodu rosyjskiego i kontrolowany rozpad Federacji Rosyjskiej.

Co do Chińskiej Republiki Ludowej - w Twojej "spiskowej" wizji, elity KPC mają grać po stronie Rothschildów czy też być ich przeciwnikami? Są ze sobą dogadani? Czy może są jedyną realną przeszkodą dla światowej dominacji globalnej etnicznej oligarchii kapitałowej?"

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-09-2022 [19:26] - Siberian Husky Dog | Link:

@Poliniak
Bloger Światowid ma skrajne poglądy i czasami sam nie do końca wie co pisze

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-09-2022 [20:20] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-09-2022 [19:27] - Siberian Husky Dog | Link:

 @Kaczysta

wymowne to zdjecie
znak czasu

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-09-2022 [20:47] - Kaczysta | Link:

Tu przed 18 czasu lokalnego Ukraińcy zestrzelili bombowiec okupantów

Rosyjski bombowiec Su-34 został zestrzelony przez żołnierzy Sił Specjalnych Operacji Ukrainy w jednym z rejonów misji. Do tego celu wykorzystano pociski ziemia-powietrze MANPAD Igła.

Koszt jednego samolotu Su-34 to około 17 milionów dolarów

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-09-2022 [19:30] - Siberian Husky Dog | Link:

Prokremlowskie władze oskarżyły siły ukraińskie o zabicie dwóch osób, w tym byłego posła, podczas ataku rakietowego na hotel w okupowanym Chersoniu.Przedstawiciel kolaborantow  poinformował, że podczas ataku zginął prorosyjski były ukraiński deputowany Ołeksij Żurawko i jeszcze jedna osoba zwiazana z kolaborantami

Obrazek użytkownika Aquarius

24-09-2022 [22:24] - Aquarius | Link:

Przyznam szczerze że nie czytałem bździn powyżej, z doświadczenia wiem że nie warto.

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-09-2022 [12:56] - Kaczysta | Link:

„Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić.
W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.“

— George Patton

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-09-2022 [17:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Serbia, mimo zaangażowania wobec Rosji, nigdy nie uzna pseudoreferendów organizowanych przez Federację Rosyjską na okupowanych terytoriach południowej i wschodniej Ukrainy  

Minister spraw zagranicznych Serbii Nikola Selaković zapytany przez media o "referenda" powiedział, że Serbia że względu na prawo międzynarodowe i wyznawaną przez Serbię zasadę nienaruszalności granic nie może uznać ich wyników.

- Po pierwsze, Belgrad nie może uznać tych głosowań że względu na statut ONZ i zasady prawa międzynarodowego, po drugie, byłoby to całkowicie sprzeczne z naszymi interesami państwowymi i narodowymi oraz naszą polityką zachowania integralności terytorialnej, suwerenności i zasad nienaruszalności granic - mówił Nikola Selaković.

 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-09-2022 [19:13] - Chatar Leon | Link:

Serbię należało już dawno odciągać od związków z Moskwą. Na pewno nie przysłużyła się tu kretyńska akcja z oderwaniem Kosowa i zrobieniu przez Zachód na Bałkanach kolejnej patologii (a warto pamiętać, że akurat Lech Kaczyński nie chciał się spieszyć z uznawaniem tego tworu przez Polskę). Zresztą proces rozwalenia Jugosławii na małe państewka był w dużej mierze pomysłem niemieckim (konsekwentne rozczłonkowywanie Europy Środkowowschodniej i Bałkanów), a Serbia przy wsparciu Moskwy miała tutaj określoną rolę do wykonania.
Poza tym Rosja dla Serbów to bardziej rodzaj legendy niekoniecznie mającej wiele wspólnego z realnością. Nie mówiąc o tym, że jeżdżąc po Serbii czy po serbskich regionach w Bośni zauważyłem, że po rosyjsku nikt tam nie rozumiał ani słowa.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-09-2022 [19:22] - Siberian Husky Dog | Link:

@Chatar Leon

Też tam byłem swego czasu.
Wbrew rosyjskiej propagandzie Serbowie nie pałają miłością do tej nacji