Od Rosji po Iran. "Gra Imperiów" nr 13

  Ukazała się ona wczoraj [22.09.2022] {TUTAJ}.  Odcinek ten jest bardzo długi [prawie 1,5 godziny] i bardzo ciekawy.  Zaczyna się od orędzia Putina o mobilizacji w Rosji.  Wojciech Szewko zwrócił m.in. uwagę na to, że Putin wcale nie musi wysyłać źle przeszkolonych rezerwistów na ukraiński front.  Mogą oni zastąpić zawodowych żołnierzy na Kaukazie, Azji Środkowej i w samej Rosji, a ci zawodowi pojadą na front.  Potem panowie Pyffel i Szewko zajęli się sytuacją w Azji Środkowej.  Zwrócili uwagę na spadek wpływów rosyjskich w tym rejonie, a w szczególności w Kazachstanie, który coraz wyraźniej przechodzi pod kuratelę Chin.  Rozważali też różnice miedzy dyplomacją zachodnią a azjatycką.  Ta ostatnia nie kieruje się logiką bloków i sojuszy.  Na zakończenie Wojciech Szewko omawiał sytuację w Iranie.  Wybuchły tam ostatnio gwałtowne zamieszki wywołane śmiercią młodej kobiety na posterunku policji.  Szewko zastanawiał się, w jakich warunkach takie demonstracje mogłyby doprowadzić do rewolucji.
  Pyffel i Szewko uruchomili {TUTAJ} playlistę na YouTubie.  Znajdują się na niej wszystkie dotychczasowe odcinki :Gry Imperiów".

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-09-2022 [19:33] - u2 | Link:

Mogą oni zastąpić zawodowych żołnierzy na Kaukazie, Azji Środkowej i w samej Rosji, a ci zawodowi pojadą na front.

Na taką eskalację liczą na pewno komuniści z ChRL. To doskonała okazja, aby odzyskać ukradzione w 19 wieku przez Rosję terytoria :-)