Ośli upór Putina, czyli mobilizacja

  Dziś [21.09.2022] rano Putin wygłosił orędzie, w którym ogłosił mobilizację {TUTAJ}.  Twierdził, że chodzi mu o "częściową mobilizację".  Według ministra Szojgu ma ona objąć 300 tysięcy rezerwistów, głównie tych mających już doświadczenie wojskowe.  Posłuszna dyktatorowi Duma uchwaliła wysokie kary za niestawienie się do poboru.  Putin jak zwykle groził w swym orędziu Zachodowi oraz Ukrainie.  Straszył użyciem broni jądrowej.

  Wygląda na to, że Putin wciąż wierzy w to, że jest w stanie wygrać tę wojnę i to mimo dotychczasowych niepowodzeń.  Z oślim uporem brnie dalej.  Nawet w Rosji jego postawa nie wywołuje entuzjazmu.  Portal Wp.pl zamieścił {TUTAJ} wybór wypowiedzi z rosyjskiego Internetu.  Najbardziej spodobała mi się ta:

  ""Boże, chroń naszych bliskich", "To jest nasz koniec, krwawy i powolny", "Skąd mam wziąć pieniądze, żeby przekupić urzędników?".

  Prezydent Zełenski zareagował {TUTAJ}:

  "Jak ocenił prezydent Ukrainy, częściowa mobilizacja potwierdza, że Rosja ma "problemy z oficerami i innym personelem wojskowym". - Wiemy już, że zmobilizowali kadetów, młodych ludzi, którzy nie potrafili walczyć. Ci kadeci polegli, nie mogli nawet ukończyć edukacji. Wszyscy ci ludzie (…) przyszli do nas i zginęli - dodał.
Putin "widzi, że duża część tych, którzy do nas przychodzą, po prostu ucieka". - On chce utopić Ukrainę we krwi, ale także we krwi własnych żołnierzy - dodał Zełenski. (...) Prezydent Ukrainy zapewnił, że nie przejął się groźbami Putina. - Będziemy postępować zgodnie z naszymi planami, krok po kroku. Jestem pewien, że wyzwolimy nasze terytorium - podkreślił. Jego zdaniem planowanych przez Putina "pseudoreferendów nie uzna 90 procent państw" na świecie.".

  Również Chiny, najbliższy obecnie sojusznik Rosji nie są bynajmniej zachwycone.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Chiny wezwały do zawieszenia broni w wojnie Rosji z Ukrainą i rozpoczęcia dialogu między państwami. Rzecznik MSZ w Pekinie Wang Wenbin podkreślił też konieczność poszanowania „integralności terytorialnej wszystkich krajów”.".

  W portalu Defence24.pl ukazał się {TUTAJ} wywiad z  Robertem Pszczelem, polskim dyplomatą, byłym szefem biura informacyjnego NATO w Moskwie.  Robert Pszczel powiedział m.in.:

  " To jest gra va banque ze strony Władimira Putina. Od paru miesięcy byłem przekonany o tym, że jeśli uruchomi mobilizację to będzie bardzo duży błąd z jego strony. Wybrał pomiędzy zakończeniem w jakiejś formie wojny, którą przegrywa, albo jej eskalacją. Ale tym razem z naruszeniem podstawowej zasady, którą sam wprowadził w czasie drugiej wojny czeczeńskiej, czyli tego, że wojenne operacje Rosji nie dotyczą ogółu rosyjskiego społeczeństwa.  Do tej pory Rosja wysyłała na wojnę żołnierzy kontraktowych. On tę zasadę naruszył. Jestem głęboko przekonany, że nie ma żadnych racjonalnych argumentów, które by przemawiały za tym, że ta mobilizacja się uda. Wiemy dokładnie jakie obecne problemy ma obecnie rosyjska armia, i te problemy są strukturalne. (...) W chorym umyśle Putina rodzą się desperackie plany, właśnie po ukraińskim uderzeniu. Dlatego przyspieszono sprawę pseudo-referendów oraz aneksji tych terytoriów. Rosja jest większym krajem od Ukrainy, z większym potencjałem rezerw ale jeżeli chodzi o praktyczną zdolność wystawiania wartościowych sił bojowych na froncie to Ukraina ma mniejsze kłopoty niż Moskwa. Kijów potrzebuje nowej broni i amunicji, to fakt. Ale Rosja ma z tym katastrofalne problemy.
To „pięta Achillesa" rosyjskich wojsk. Putin cały czas próbuje kontynuować politykę szantażu wobec Zachodu i straszenia świata. Po wchłonięciu terytoriów Ukrainy Putinowi się wydaje, że będzie mógł straszyć Ukrainę arsenałem nuklearnym jakoby atakowała integralne terytorium Rosji. Sprowadził to do absurdu.".

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-09-2022 [19:54] - u2 | Link:

Chiny wezwały do zawieszenia broni w wojnie Rosji z Ukrainą i rozpoczęcia dialogu

Ano, Putler mógłby jeszcze teraz wyjść z "twarzą", ale ciągle wybiera te gorsze agresywne warianty, aby wyjść zupełnie bez "twarzy". Chińczycy to wszystko bacznie obserwują. Dla Chińczyków najważniejsza jest filozofia i polityka zachowania twarzy :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-09-2022 [20:26] - Siberian Husky Dog | Link:

Mój komentarz do orędzia kremlowskiego schizola i paranoika

Nie strasz,nie strasz, bo się zesrasz
A właściwie to już się zesrał ze strachu

Obrazek użytkownika sake3

21-09-2022 [20:51] - sake3 | Link:

Biedny ten Szojgu,biedny......Odpowiada za tę mobilizację a tu strona internetowa zaplanowana do rozesłania e-powiadomień przestała działać prawdopodobnie za sprawą hakerów Jak pech to pech.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-09-2022 [20:53] - Siberian Husky Dog | Link:

Podpułkownik Aksenov Alexander z powodzeniem przeprowadził dziś operację ograniczenia i zreorganizowania transferu w celu zwiększenia wysiłków w innym (poza ziemskim) kierunku

https://pbs.twimg.com/media/FdL2twpX0AAGQVS?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika smieciu

21-09-2022 [21:33] - smieciu | Link:

Cóż, dla formalności przypomnę swoje.

Przede wszystkim to że słabość Putina jest przede wszystkim jego zasługą. Nie tylko wojenną w postaci masy bezsensownie straconego sprzętu ale być może przede wszystkim medialną. On sam kreuje się na idiotę i przegrywa. Podobno chowa się po bunkrach, serduszko mu wysiada, nikt go nie lubi. Nawet ręki nie chce podać innym bo się zarazi czy coś.
Podczas kiedy jest druga strona. Czyli niewiele naruszony stan osobowy armii, która wypchnęła na Ukrainę najbardziej nieprzydatne mięso armatnie. Jeśli chodzi o sprzęt - to znów, opieramy się na domysłach ale bez wątpienia ten utracony w Operacji Specjalnej był również w dużej masie przestarzały. Jeśli zaś chodzi o kluczowe nowoczesnej wojnie rakiety i inną nowoczesną broń to także opieramy się na doniesieniach medialnych. Które np. sugerują że gadka Putina o jego najnowocześniejszej broni na świecie jest jego kolejnym żałosnym pajacowaniem. Stan faktyczny dopiero można będzie ocenić kiedy wojna zakończy się.

Według mnie mamy obecnie do czynienia cyrkiem szytym naprawdę grubymi nićmi. Podbiję stawkę. Uważam że w obecną słabość Putina mogą wierzyć tylko dzieci. Czyli masy pozostające umysłowo na poziomie różowego pomponika. Czyli większość tutejszych czytelników. Pisowskich i niepisowskich lemingów. Spedalonych umysłowo trzydziestoletnią operacją o kryptonimie Seksmisja. Jadę ostro epitetami gdyż chcę by, kiedy za kilka miesięcy sytuacja się rozwinie, jasne było kto okazał się idiotą łykającym bezmyślnie medialną pakę. Może będę to ja. Ale nie sądzę.
Podczas kiedy fakty, logika, rozsądek mówią że ruska gra wcale nie jest taka głupia jak ją malują. Przykładowo sankcje, które miały uderzyć w Rusków póki co nie całkiem spełniają swoje zadanie. Już było. Putin wciąż zarabia masę kasy a jego sposoby na ciągłą sprzedaż gazu i ropy sugerują wykonane zawczasu przygotowania. Owszem gospodarczo Ruskie dostają po dupie ale i Europa również. Na tym froncie walka można rzec jest wyrównana. Prawda zacznie dopiero wychodzić zimą.
W międzyczasie zaś wiele jeszcze może się zdarzyć.
Np. świat może uznać że Ruskie się już całkiem sypią i nabrać chęci zaprowadzenia tam porządku. Z Polską na czele. A wtedy, jak tu sugerowałem, może się okazać że zamieszki, które swoją mobilizacją właśnie prowokuje Putin były jedynie częścią planu. Upozorowania wewnętrznego chaosu. Z liderem, który obecnie siedzi w jakimś łagrze i przebiera nóżkami na myśl że wreszcie rzucą go do akcji. A świat uwierzy że trzeba go wspomóc. Nie będzie wątpliwości. Co do potrzeby interwencji na rosyjskim terytorium.
Polska ruszy do akcji. I... okaże się kto jest górą.

(choć przewiduję w nieodległym czasie jeszcze jedną ale już ostatnią ruską militarną porażkę, kompromitację. Coś co ostatecznie będzie miało przekonać wszystkich że Putin właśnie się skończył)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-09-2022 [21:46] - Siberian Husky Dog | Link:

Ilu takich jak ty lemingów i tuskoidow kończyło wojnę kremlowskiego schizola w trzy-cztery dni, najdalej w miesiąc
Ilu takich jak ty nadal wierzy że ten żydowski pachołek ma jeszcze nadziej coś ugrać na Ukrainie
Jedynie co może na dziś putin to zesrać się w portki ze strachu, co często było widać słychać i czuć
Rosyjską militarna  potęga jest wielka.... swoją wielką propagandą w dniu 9 Mają i tylko w tym dniu
​A nawet to nie zawsze

Obrazek użytkownika smieciu

21-09-2022 [21:51] - smieciu | Link:

Jakby co ja tu bez przerwy mówię że dopiero wkraczamy na poważny etap rozgrywki.
A w potęgę Putina, który zaraz rozjedzie Ukrainę, po której Polska jest następnym celem wierzyli przede wszystkim PiSowcy.
Na portalu szkolanawigatorow.pl od długiego już czasu pisałem (np takie coś) jak wyobrażam sobie nadchodzącą „wojnę”. Nie było tam szybkiego zwycięstwa Putina. W ogóle nie było jego zwycięstwa. Bo co innego jest celem tej gry.
 

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2022 [21:57] - Pers | Link:

@smieciu
//Bo co innego jest celem tej gry.//
No ale tego miejscowe jełopki nie ogarniają w swoich ptasich móżdżkach.

Obrazek użytkownika Adam66

21-09-2022 [23:54] - Adam66 | Link:

@ smieciu
"Bo co innego jest celem tej gry." - zgadzam się, ta cała "wojna" bardzo dziwnie wygląda od samego początku a nawet wcześniej, zanim sie zaczęło, kiedy to sowieci otwarcie gromadzili wojsko na granicy z Ukrainą.  Ze względu na to, że przez tzw. "sankcje" głównie obrywają kraje europejskie, z Polską na czele, to sugeruje coś w rodzaju ustawki, między pociągającymi za sznurki z obu stron.  Wszyscy zachodni politycy, znowu ze zMorawieckim na czele, cały czas przebierali nóżkami w oczekiwaniu na jakiś kryzys, bo plandemia zaczyeła się wypalać.  Dodatkowo, ściągnięcie do Polski ponad 6 milionów Ukraińców, a już zapowiadają, że zimą może jeszcze więcej dojechać, też by się beż "wojny" nie udało.  Czas pokaże kto ma rację, ale jestem pewny, że nie będzie to wszystko tak wyglądało jak media z obu stron nam wciskają.

Obrazek użytkownika Poliniak

21-09-2022 [23:38] - Poliniak | Link:

@smieciu

Wszystko na temat projektu „Władimir Putin” (oryginału zmarłego w 2006 roku na raka jak i kolejnych sobowtórów!), FIKCJI Federacji Rosyjskiej – zmyślnej operacji socjo-inżynieryjnej żydowskich oligarchów, od lat wymierzonej w naiwnych rosyjskich gojów!

https://swiatowid.video.blog/2022/09/16/igor-girkin-sytuacja-na-froncie-i-nie-tylko-w-dniach-15-16-09-2022-rosyjski-titanic-i-ucieczka-z-planety-rozowych-kucykow/ 

https://youtu.be/1GzsK-P-Unc ("Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina")

Do miliona ofiar obywateli FR za sprawą operacji „Covid-19”, setki tysięcy (a to dopiero początek!) ofiar w celowo sabotowanej przez marionetki, udające „administrację FR”, Specjalnej Wojskowej Operacji na Ukrainie …

Poliniak napisał:

"Nie wiem czy zapoznałeś się z załączonymi materiałami, więc pokrótce:

Miałeś rację. Putin nie jest katechonem. Rosja wciąż jest "anglo-saską" (żydowskiej banksterki) kolonią. W latach 90 z marionetkową administracją, "trupą teatralną", z Jelcynem, następnie sobowtórami Jelcyna, a od lat 2000 z takowymi figurantami, na czele z Władimirem Putinem, kolejno jego sobowtórami! Wszystko jak było, tak w dalszym ciągu jest jedną wielką fikcją! Traktuje o tym wybitny film projektu rosyjskich patriotów "Oszukana Rosja" - "Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina" - koniecznie trzeba obejrzeć!

A trwająca SWO jest realizacją NWO - celową eksterminacją tak Ukraińców jak i Rosjan - "dziwną wojną" (cyt. smieciu), na każdym kroku sabotowaną przez marionetkową/teatralną "administrację FR", obliczoną na definitywne złamanie narodu rosyjskiego i kontrolowany rozpad Federacji Rosyjskiej.

Co do Chińskiej Republiki Ludowej - w Twojej "spiskowej" wizji, elity KPC mają grać po stronie Rothschildów czy też być ich przeciwnikami? Są ze sobą dogadani? Czy może są jedyną realną przeszkodą dla światowej dominacji globalnej etnicznej oligarchii kapitałowej?"

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2022 [21:54] - Pers | Link:

//Ośli upór Putina, czyli mobilizacja//

Czyli co?
Pan Prezydent Putin zaczyna w końcu na poważnie?

Mógł od razu wziąć Kijów ale widocznie nie takie były jego plany.
Teraz zaczął gasić światło na Ukrainie.

Po zachodniej stronie Dniepru zapowiada się wyjątkowo ciężka zima...
A tu tyle jełopków się cieszy z "ukraińskiej ofensywy"...

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2022 [07:25] - sake3 | Link:

@Pers.....Może uchyli Pan rąbka tajemnicy i przybliży nam jełopom plany prezydenta Putina.O mobilizacji już wiemy,nawet o protestach Rosjan traktowanych jako mięsko armatnie również ale coś szerzej na temat tego gaszonego światła Dla nas bardzo cenne są Pana wskazówki i zdanie,bo z kabaretu ,,60 minut'' telewizji Rassija.oprócz wrzasków prowadzących i gości zaproszonych do spektaklu nie można wywnioskować nic więcej oprócz tego że są stale na bani co szczególnie widać po paniach Zacharowej,Simonian i Skabiejewej.

Obrazek użytkownika Pers

22-09-2022 [09:04] - Pers | Link:

@sake
//coś szerzej na temat tego gaszonego światła//
A co tu jest do wyjaśniania?
Rosjanie już kilka dni temu "wyłączyli" jedną elektrownie pod Charkowem.
Wyłączenie.pozostalych to kwestia kilku Kindżałow. Czyli kwestia poł godziny.
 

Obrazek użytkownika Ryan

22-09-2022 [09:39] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Jeden z  Kindżałow już dawno temu przyjebał ci w garbaty kindżał
Kiedy zabijesz kolejny raz Palamara?
​Tak dla pewności pytam

https://pbs.twimg.com/media/FdNmQ_xWQAAezCz?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2022 [10:30] - sake3 | Link:

@Pers.......To nie koniec moich pytań. Co Pan jeszcze robi w Laponii gdy własnie teraz prezydent Putin dramatycznie wzywa do obrony Rosji przed ,,ukraińskim najeźdcą''? Nie stawił się Pan na komisji mobilizacyjnej? W sytuacji gdy Rosjanie wymigują się od poboru,gdy organizacje obrony praw człowieka w Rosji wzywają do odmowy uczestnictwa w ,,operacji specjalnej'' Pan sobie spokojnie pasie renifery? Zawiódł Pan na całej linii,czas na rehabilitację.

Obrazek użytkownika Pers

22-09-2022 [23:03] - Pers | Link:

@sake
//Co Pan jeszcze robi w Laponii gdy własnie teraz prezydent Putin dramatycznie wzywa do obrony Rosji przed ,,ukraińskim najeźdcą''? Nie stawił się Pan na komisji mobilizacyjnej?//
Posłuchaj maglareczko o IQ wielkości bucika...
Jestem Polakiem i mnie żadna rosyjska mobilizacja nie dotyczy.
To ty zgłoś się na Ukrainę bo tam już nawet maglary biorą na front.

Obrazek użytkownika Maverick

21-09-2022 [22:20] - Maverick | Link:

Orędzie lidera wolnych i suwerennych Słowian.

Kabaliści i trockiści już robią w rajtuzki.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2022 [07:30] - sake3 | Link:

@Maverick.....A nie zapędzicie się w swoim dzikim szale aby i w Polsce urządzić podobne referendum? Przecież my też Słowianie.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-09-2022 [22:37] - Siberian Husky Dog | Link:

Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji zapowiedziało w środę, że nie uzna referendów w Donbasie oraz w okupowanych częściach obwodów chersońskiego i zaporoskiego na południu Ukrainy w sprawie przyłączenia tych obszarów do Rosji.

Zdaniem MSZ Turcji referenda te będę "nielegalne". "Takie bezprawne fakty dokonane nie zostaną uznane przez społeczność międzynarodową" – oświadczył turecki resort dyplomacji.

Relacje Turcja - Rosja wkraczają w zupełnie inna fazę- konkluduje MSZ Turcji
 

Obrazek użytkownika Ryan

22-09-2022 [09:42] - Ryan | Link:

ruskie bydło to jednak stan umysłu
Rosjanie ostrzelali dworzec w Charkowie, na którym znajdowały się wagony-chłodnie z ciałami 295 poległych, rosyjskich żołnierzy.