Strach zamiast broni

Nie po raz pierwszy czytam, że Rosja potrzebuje „referendów”, aby stworzyć uzasadnienie użycia broni jądrowej.To kompletna bzdura. Bo kto, jeśli nie Ukraińcy, powinien zrozumieć, że Rosja nie musi uzasadniać swoich zbrodni przeciwko ludzkości..Na tym polega sens takiej decyzji: przestraszyć obcych i przynajmniej zrobić coś, co usprawiedliwi się we własnych oczach. W rzeczywistości to tylko panika z powodu impotencji.
Ale rozmowa o „referendach” w przededniu ważnych posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego ONZ jest na  korzyść Ukrainy. To po raz kolejny podkreśla, że ​​Putin nie jest gotowy na żadne negocjacje.Działania Rosjan na czasowo okupowanych terytoriach nie wywołują skutków prawnych. Te pseudoreferenda nie mają sensu, zwłaszcza dla ludzi żyjących w cywilizowanym świecie

Polecam ciekawy wpis z portalu Jagielonia.org

Panika na Kremlu. Referenda, stan wojenny, powszechna mobilizacja?

Na tle miażdżących klęsk armii rosyjskiej na Ukrainie i w oczekiwaniu na całkowite załamanie frontu prowodyr terrorystycznego państwa agresora – zbrodniarz wojenny Władimir Putin gorączkowo szuka wyjścia z obecnej katastrofalnej sytuacji.
Według poinformowanych źródeł kremlowski maniak rozważa kilka opcji:

1.Prowadzenie pilnych akcji teatralnych zwanych „referendami” na terenach czasowo okupowanych w celu stworzenia iluzji przyłączenia integralnej części terytorium Ukrainy do Federacji Rosyjskiej. W tym przypadku, z punktu widzenia Putina, nieuniknioną ofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy w celu wyzwolenia tymczasowo okupowanych terytoriów ukraińskich, Kreml będzie mógł traktować jako „atak” na „terytorium” Federacji Rosyjskiej.
2.Ogłoszenie stanu wojennego i oficjalne wypowiedzenie wojny Ukrainie.
3.Ogłoszenie o powszechnej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej.

Na poparcie tego można przytoczyć następujące fakty.
Wspierane przez Moskwę tak zwane „izby społeczne” nielegalnych podmiotów separatystycznych, wezwały do przeprowadzenia ​​„niezwłocznych” referendów w sprawie przyłączenia do Federacji Rosyjskiej tymczasowo okupowanych rejonów obwodów donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego. Okupanci i ich pachołkowie spośród miejscowych zdrajców planują do końca września stworzyć pozory tzw. głosowania na tymczasowo zajętych przez rosyjskich najeźdźców terenach. Prawdopodobnie zaraz po tym terrorystyczne państwo-agresor, poprzez bezprawną „decyzję” izby wyższej swojego parlamentu, ogłosi aneksję okupowanych terytoriów do składu putinowsko-raszystowskiej Rosji.
  

Zbrodniarze wojenni spieszą się, bo wiedzą, że już niedługo armia ukraińska może szybko i skutecznie wyzwolić terytoria ukraińskie.
Prawdopodobnie Putin wraz z krawą bandą kremlowskich maniaków spodziewa się, że ten że ten nielegalny cyrk da im możliwość szantażowania Ukrainy i świata możliwością użycia broni jądrowej do obrony „terytorium Federacji Rosyjskiej” przed agresją ukraińską. Podli, ohydni i tchórzliwi łajdacy, którzy w rzeczywistości przegrali wojnę, próbują ratować się przed ostateczną, haniebną i miażdżącą porażką przy pomocy takiego terrorystycznego szantażu.
Jednocześnie rosyjscy zbrodniarze wojenni rozumieją, że ich szantaż raczej nie zrobi wrażenia na Ukraińcach, więc przygotowują się do wprowadzenia stanu wojennego i ogłoszenia powszechnej mobilizacji w Rosji w celu uratowania skóry tchórzliwego szczura z bunkra poprzez wrzucanie do pieca wojny na Ukrainie niedoświadczonego i niekompetentnego rosyjskiego mięsa armatniego.

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.
Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.
Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.
Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.
Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.
Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

https://jagiellonia.org/panika-na-kremlu-referenda-stan-wojenny-powszechna-mobilizacja/amp/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-09-2022 [20:20] - Kaczysta | Link:

Jebany kremlowski desperat
Niech ogłosi referendum na temat upierdolenia mu łba.
​Do końca roku, czy już teraz skrócić śmiecia o głowę

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-09-2022 [20:24] - Kaczysta | Link:

Erdogan powiedział w Nowym Jorku, że Turcja nigdy nie uzna wyników referendów, a dotychczasowe relacje z Putinem mogą być mocno "zmodyfikowane"