Ameryka, Polska, zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne…

W oczach amerykańskich konserwatystów prezydent Żeleński jest zdolnym aktorem, nawet skorumpowanym dyktatorem bezmyślnie wyniszczającym kwiat młodzieży ukraińskiej na życzenie globalistów z NWO. Natomiast zupełnie pomijają fakt ogromnej korupcji w Rosji, a  ze swojej lokalnej amerykańskiej perspektywy wychowanek sowieckiego KGB prezydent Putin w ich oczach uchodzi wprost za konserwatywnego chrześcijańskiego demokratę walczącego o podstawowe prawa i wolności obywateli... 
Po miesięcznym pobycie w Polsce, datowanym pomiędzy odrzańskim kryzysem śniętych ryb, a raportem przywracającym temat reparacji przez wybudzonych śniętych dotąd polskich polityków, powróciłem do rozgrzanej dziś do 44 stopni C Kalifornii.  Sytuacja staje się naprawdę gorąca jeśli weźmiemy pod uwagę toczącą się wojnę za naszą wschodnią granicą, ale cóż to, jutro będzie nowy dzień!
                           https://thelibertydaily.com/wp...   
Przed nami tyle rozkwitających dobrych i złych zagadnień, szczególnie jak nie pisało się o nich ponad miesiąc. Najpierw spójrzmy, tylko pobieżnie na USA. Totalna katastrofa! Trudno pisać co tak naprawdę myślę, ale grzechem byłoby milczeć. Wygląda na to, że tego tradycyjnego USA już nie ma. Do władzy wreszcie w pełni dorwali się chłopcy z Deep State, czyli zbiurokratyzowany establishment kierowany przez architektów nowego porządku światowego, tym razem stymulowany z Davos. 

Zastanawia stopień zdeprawowania zaistniały w kontekście respektowania konstytucyjnych zasad obumierającej republikańskiej konstytucyjnej USA. Dziś wchodzimy w nowy etap rewolucji mającej zbudować nowy świat oparty mówiąc pieszczotliwie na “ekologicznych” wartościach. Oczywiście, aby zbudować nowy świat (vide Stalin, Lenin, Hitler, Mao, Pol Pot) trzeba zniszczyć stary świat. Wydaje się, że właśnie jesteśmy w tym punkcie…

W polityce wewnętrznej przed nadchodzącymi listopadowymi wyborami do Kongresu i samorządów dochodzi do gwałtownego zaostrzenia kursu obecnej administracji wobec byłego prezydenta Trumpa i jego formacji MAGA. Całkowicie dyspozycyjne mainstreamowe media bezpardonowo atakują obóz patriotyczny, którego zwolenników prezydent Biden nawet określił mianem faszystów! Nastąpiło to po bezprecedensowym wdarciu się całkowicie posłusznej lewakom FBI do rezydencji 45-go prezydenta USA Donalda J. Trumpa. Celem tego nocnego rajdu było odebranie byłemu prezydentowi rzekomo przywłaszczonych sobie po odejściu z Białego Domu ściśle tajnych dokumentów. 

Na dzisiaj sprawa jest w sądzie i oczywiście w mediach, gdzie lewica próbuje Trumpowi doprawić rogi. Lewicę bardzo niepokoją prognozy tak parlamentarnych i lokalnych wyborów (za niecałe 60 dni!) jak i nadchodzących wyborów prezydenckich w 2024 r. Podejmują więc gorączkowe działania, aby zniszczyć Trumpa i jego szanse, jak i szanse na zdobycie parlamentarnej większości przez jego zwolenników.

W swoim “wojennym” wystąpieniu Biden określił, że Trump i jego ruch MAGA są największym zagrożeniem dla amerykańskiej demokracji i pragną skierować Amerykę na tory autorytaryzmu. Są oni zagrożeniem dla amerykańskich wartości, tradycji i demokracji, czyli są wrogami Państwa! Sondaż Trafalgar Group poll pokazuje, że 56.8% amerykańskich wyborców nie popiera tak ostrych ataków na Trumpa i jego zwolenników.

Lewica historycznie jest niebezpieczna dla wolności obywatelskich i ma ciągoty do ekstremalnych rozwiązań. Unaoczniło się to wielokrotnie kiedy sięgała po władzę, bądź ją posiadała, poczynając od Rewolucji Francuskiej, Komuny Paryskiej, puczu Lenina i późniejszych praktyk Stalina, okrucieństw Mao, czy bestialstw Pol Pota. Na gruncie amerykańskim można odnotować projekt administracji prezydenta W. Wilsona zakazujący posługiwania się językiem niemieckim (okres I wś.), czy chwalonego do dziś prezydenta FDR, który zamknął Amerykanów japońskiego pochodzenia w specjalnych obozach internowania. Hitler oczywiście był jeszcze bardziej aktywny zapożyczając od Lenina i Stalina ideę obozów koncentracyjnych i zupełnego braku poszanowania praw i wolności obywatelskich wobec obywateli wykazujących jakiekolwiek opozycyjne poglądy. 

Przesunięcia w światowym rozkładzie najpotężniejszych mocarstw wskazują na coraz bardziej zagrożoną pozycję USA, co najbardziej egzemplifikuje wzrastająca potęga ekonomiczna i militarna Chin. Do tego dochodzi problem z ambitną próbą odbudowy rosyjskiego imperium przez Putina, jego otwarta dominacja Białorusi i inwazja Ukrainy. USA od czasów Kissingera i Nixona zawsze próbowała rozgrywać Chiny przeciwko Rosji, co przy wysokich kosztach (dziś to lepiej widać) zwykle się udawało. Po rozpadzie sowieckiego imperium zagrożenie z kierunku Rosji przesunęło się na neo komunistyczne Chiny. 
Za czasów późnego Obamy mimo wysiłków (słynny “reset”) nie udało się zagospodarować Putina. Polityka amerykańska w wykonaniu agentury Deep State (nawet w czasie prezydentury Trumpa) zdecydowała się na negatywne rozegranie rosyjskiej karty co uwidoczniło się w tzw. “russian collusion”. Było to rozprawienie się z niezależnym od globalistów  Trumpem  poprzez oskarżenie go o bycie kukiełką Putina (!). Jeśli mówiliśmy kiedyś o “krótkiej ławce” zaplecza Kaczyńskiego to Trump nie miał żadnej “ławki”, bo był człowiekiem biznesu spoza polityki. Dalszym etapem po wymanewrowaniu Trumpa przy pomocy mainstream mediów i FBI było osadzenie w Białym Domu Bidena, który całe swoje życie spędził na społecznym (sowitym!) garnuszku.

Wydaje się, że Deep State  wobec narastającej konfrontacji z Chinami (Taiwan i Południowe Morze Chińskie) postanowił osłabić i sprowokować Putina znając jego ambitne cele odbudowy imperium. Pamiętamy jak zapytany na konferencji prasowej o ewentualne konsekwencje  w razie ataku Putina na Ukrainę Biden nadmienił, że reakcja USA będzie zależała od stopnia i wielkości ewentualnej inwazji. Momentalnie skojarzyłem to z sytuacją z 1990 r. kiedy w Bagdadzie Saddam Hussein  zapytał ambasadora US April Glaspie czy Ameryka ma jakieś ważne interesy i opinie na temat narastającego iracko-kuwejckiego konfliktu. Padła negatywna uspokajająca odpowiedź, Saddam uderzył na Kuwejt, USA i wtedy sojusznicy uderzyli na Saddama…

Wojnę na Ukrainie można rozumieć jako część zmagań USA-Chiny w której obydwie strony niejako oczyszczają przestrzeń, obserwują stronę przeciwną, sprawdzają skuteczność rodzajów broni, taktyki i postawy swoich sojuszników. Chiny ciągle szukają sposobu wchłonięcia Tajwanu sondując najbardziej korzystny wariant takiej akcji. Oczywiście uczestnicząc w wojnie na Ukrainie Amerykanie zdecydowali się zablokować umacniające się zrozumienie rosyjsko-niemiecko-francuskie, którego celem jest wypchnięcie USA z Europy. To zrozumienie brało pod uwagę, że zainteresowanie i ciężkość uwagi Ameryki przesuwa się siłą rzeczy na Chiny. Stąd Putin starający się zdominować politykę energetyczną UE (NS I i NS II), przy życzliwym zrozumieniu Niemiec. Stąd niemiecka wstrzemięźliwość w dostarczaniu konkretnej pomocy militarnej dla walczącej Ukrainy. 

Dziś USA grają na dwóch frontach, europejskim w celu osłabienia Rosji (ewentualnego sojusznika Chin w potencjalnym konflikcie w południowej Azji), oraz azjatyckim przez ostrzeżenie Chin w razie ich decyzji o inwazji Tajwanu. Amerykanom w pewnym stopniu pozostał wpływ na największą demokrację świata, na Indie. Indie pogrążone są w stałym konflikcie z Chinami o Kashmir (Chiny również w tym konflikcie popierają Pakistan).  Z kolei Indie tradycyjnie są w obrębie rosyjskich wpływów (ponad 50% uzbrojenia pochodzi z Rosji) i w zaistniałej sytuacji chcą wyciągnąć jak najwięcej korzyści (cena rosyjskiej ropy, etc.), choć wiedzą, że podczas wojny Rosja nie będzie dostarczać im części zamiennych do już zakupionego sprzętu. Trzeba dodać, że w tych dniach Indie (ok. 1,4 mld mieszkańców) zepchnęły Wielką Brytanię z piątej pozycji największych gospodarek świata. 

Sytuacja Ukrainy nie jest do pozazdroszczenia, straciła już ok. 45% GDP, miliony Ukraińców opuściło kraj, tysiące zabitych, setki tysięcy wywiezionych do Rosji, ogromne straty w wyniku rosyjskich bombardowań. Trzeba przyznać, że prawdziwym geniuszem medialnym walczącej Ukrainy jest jej prezydent Żeleński. Porównując strategiczną głębię z Rosją (poznali ją Napoleon, czy Hitler) Ukraina jest państwem wielokrotnie od Rosji mniejszym, jednak w dzisiejszym świecie swoją głębię strategiczną ma w sąsiedniej Polsce i nawet w Ameryce skąd płynie wieloraka, w tym militarna pomoc. Duch bojowy Ukraińców jest dobry, motywacja w wykonaniu prezydenta Żeleńskiego wyjątkowa, poza tym walczą w obronie własnego kraju. 

Rosja przy swojej korupcji i braku sprawnej organizacji ma ogromne zasoby surowców głównie ropy, gazu i węgla, których potrzebuje Zachód po pozbyciu się własnego węgla, a nawet energii atomowej i przejściu na ekologiczne odnawialne źródła energii, które przecież nie zaspokajają istniejących potrzeb. Dla Putina gaz, ropa, węgiel to nie tylko dobra naturalne, ale i broń. Stąd ostrożne wyczekiwanie państw zachodnich na szybkie zakończenie wojny w obawie o reakcje ich społeczeństw w obliczu nadciągającej zimy (bez rosyjskiego gazu!). Wydaje się, że po tym jak armia rosyjska nie była w stanie zająć największych ukraińskich miast: Kijowa, Charkowa, czy Odessy, Putin  liże rany (ok. 75,000 zabitych i rannych) i próbuje zmobilizować następnych 137,000 żołnierzy. Dotąd na wojnie walczą Buriaci i inne mniejszości, bądź ludzie z małych miejscowości. Putin obawia się poboru z dużych rosyjskich miast, które popierają teraz wojnę. Ich poparcie spadnie kiedy trafią na Ukrainę.

Putin dokonując inwazji Ukrainy poniósł niepowetowane straty wizerunkowe, ale już  przegrał strategicznie. Sąsiednie dotąd neutralne Szwecja i Finlandia zgłosiły akces jako 31 i 32 kraj członkowski do NATO. Trwająca już pół roku wojna powoduje niesamowite straty polityczne wśród zachodnich państw Europy jak również odcięcie lukratywnych rynków eksportu. Sankcje obejmujące nowoczesne komponenty do produkcji doprowadzają do ograniczenia, a nawet wstrzymania produkcji w wielu dziedzinach. Tak medialnie odtrąbiony sojusz z Chinami, może okazać się największym niebezpieczeństwem właśnie dla demograficznie kulejącej Rosji. Chiny bezwzględnie negocjują jak najnizsze ceny za gaz, ropę i zboże. Nie jest proste i szybkie wybudowanie rurociągów do przesyłania gazu i ropy na Daleki Wschód. 

Zachodnie źródła podają o drastycznym spadku (przeciętnie o 50%) w produkcji samochodów, pralek, lodówek, z powodu braku importowanych komponentów. Przyjmuje się, że ok. 1 mln Rosjan uciekło, wyjechało za granicę. Ok. 15,000 bogatych Rosjan (każdy o majątku powyżej $30 mln) wyjechało na Bliski Wschód.

Na naszych oczach ziszcza się marzenie Piłsudskiego o istnieniu strefy buforowej niezależnych, albo skonfederowanych państw między Polską, a Rosją, oczywiście na razie z wyjątkiem Białorusi. Ta ostatnia geograficznie kojarzyć się może z przedwojenną Czechosłowacją w posiadaniu Hitlera, czyli grozi niebezpiecznym okrążeniem. Dziś na pierwszej linii frontu z rosyjskim tradycyjnym imperializmem walczy Ukraina. Kraj postsowiecki, z dużym odsetkiem rodzimych Rosjan, przeżarty korupcją, zarządzany przez oligarchów, w ogniu walki dopiero szukający swoich symboli i znaków, które nie zawsze nam Polakom przypadają do gustu. Przypomnijmy, że bez wszechstronnej pomocy Polski i Polaków ten ukraiński opór nie byłby prawdopodobnie możliwy. Polska jest takim niebiańsko i wielkodusznie otwartym przyczółkiem, pomostem rumuńskim, który planowano (ale nie wypalił) w 1939 r.

Spójrzmy teraz z pozycji amerykańskich konserwatystów na istniejącą wojnę na Ukrainie. Jednym z prominentnych przedstawicieli tej orientacji jest gwiazda stacji FOX News, gospodarz wieczornego codziennego programu Tucker Carlson. Aby lepiej zrozumieć poglądy amerykańskiej prawicy trzeba przypomnieć często brudną kooperację jej skorumpowanych elit (w większości z Partii Demokratycznej, rodziny Bidenów, Pelosich, etc) ze skorumpowanymi ukraińskimi oligarchami oraz aktywny udział części elit amerykańskich pochodzenia ukraińskiego w niszczeniu prezydenta Trumpa. To obszerny temat, ale takich zachowań się nie zapomina. 

Według Carlsona, Ukraina to potwornie skorumpowany kraj rządzony przez oligarchów jednocześnie pozostający w brudnych łapach niesławnego manipulanta giełdowego globalisty Sorosa. Również kraj o pielęgnowanych tradycjach nazistowskich wywodzących się z okresu II wś. Jednocześnie przyczółek LGBT, pomarańczowej rewolucji, forpoczta przygotowywanego ataku na zniszczenie Rosji, którego wojska były szkolone od 2014 r. przez USA i Wielką Brytanię. 

W oczach amerykańskich konserwatystów prezydent Żeleński jest zdolnym aktorem, nawet dyktatorem bezmyślnie wyniszczającym kwiat młodzieży ukraińskiej na życzenie globalistów z NWO. Natomiast zupełnie pomijają fakt ogromnej korupcji w Rosji, a  ze swojej lokalnej amerykańskiej perspektywy wychowanek sowieckiego KGB prezydent Putin w ich oczach uchodzi wprost za konserwatywnego chrześcijańskiego demokratę walczącego o podstawowe prawa i wolności obywateli. Dla nas Polaków zakrawa to na naiwność. 

Na dziś sytuacja Polski jest trudna, choć dużo lepsza od tej z przedednia II wś. Obawiamy się, (a ta polityka ciągle idzie pełną parą!) pozbawienia resztek suwerenności i wchłonięcia przez niemiecki konstrakt polityczny zwany też UE. Wiemy o historycznych ciągotach Niemiec i Rosji i konsekwencjach ich każdorazowego zbliżenia dla Polski, dlatego za wszelką cenę chcemy “zatrudnić”  USA w podtrzymaniu naszej państwowości i w miarę niezależności.  To wiąże się z kolei z przeciwdziałaniu Rosji, Niemiec i Francji wypchnięcia USA z Europy. W podobnym położeniu są inne państwa “strefy zgniotu”, stąd przymiarki do projektu  “Międzymorza”. 

Problem z tym, że dziś USA rządzone są przez oddany NWO Deep State, więc chcąc uniknąć otwartej paszczy lewackiej UE, musimy patrzeć na ręce dziś rządzącym elitom w USA (wybór deszczu i rynny). A używając dowcipu grozi nam nowa religia zwana też “globalnym ociepleniem” ze swoimi zbawiennymi regulacjami, które mogą tylko przyśpieszyć nam przejście do życia wiecznego. Amen.

Jacek K. Matysiak                                        
Kalifornia, 2022/09/12
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

12-09-2022 [07:39] - Pers | Link:

Ja już od dawna piszę o postępującym upadku USA i wszystko się zgadza.
A ile bylb zartow różnych idiotów :)
Wyborów w 2024 najprawdopodobniej nie będzie bo USA czeka wojna domowa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-09-2022 [15:14] - Tezeusz | Link:

@ Rus gówno
"Wyborów w 2024 najprawdopodobniej nie będzie bo USA czeka wojna domowa."
Tak zapodają na osranym ze strachu Kremlu ? Jak im Ukraińscy żołnierze dupę skopali i wypierdz...won za Don !!!

Obrazek użytkownika Pers

12-09-2022 [16:18] - Pers | Link:

@ścierwousz
Ruscy już za Donem?
Heroje ci Ukraińcy :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-09-2022 [16:38] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
No zobacz jakie to gieroje ci Ukraińcy leją po osranych ze strachu dupskach twoich idoli..Taka ich jeb...dola ! Pedofili, bandytów, złodziei, gwałcicieli bandyty putlerka...no popatrz ale się porobiło ! A ich smród strachu wieje z gównem i ścierwem sowieckim po świecie !

Obrazek użytkownika u2

12-09-2022 [08:27] - u2 | Link:

Natomiast zupełnie pomijają fakt ogromnej korupcji w Rosji

Doprawdy ? To dlaczego konserwatysta DJ Trump zastopował NS2 ? Z miłości do ruskich ? A dlaczego demokrata JR Biden odblokował NS2 i zastopował Keystone XL ? Bo nienawidzi ruskich ?

PS. Tucker Carlson to oczy amerykańskich konserwatystów ? Śmiem wątpić.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

12-09-2022 [08:41] - AŁTORYDET | Link:

Idiotów nie brakuje. Nawet wśród ultra-konserwatystów. Demokratów też. Gdy sięgnąć do pism płk. Ignacego Matuszewskiego, widać głupotę amerykańskiej administracji (F.D. Roosevelta), która wręcz postponowała Polskę. Przed II WW, oskarżano nas o militaryzm, nie dawano kredytów na zbrojenia, troskliwie futrując Niemcy. Matuszewski wyliczył, że kredyty o które ubiegała się II RP w Stanach, stanowiły ok. połowy dziennych (sic!) wydatków USA po przystąpieniu do wojny. O Hopkinsach i Hissach, sowieckiej agenturze, nie zapominając. Stany wygrały wojnę, ale owoce triumfu, przekazali Moskwie. Potem płacili za to szaleństwo w Korei i Wietnamie. Na razie, zachowują się sensownie. Wspierają Ukrainę, wspierają nas, ale zdecydowanie za słabo, szczególnie w relacjach z Niemcami. Ale może i tu zmądrzeją.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-09-2022 [08:44] - Lech Makowiecki | Link:

Witaj, Jacku. Rzadko tu zaglądam, ale cieszę się, że trafiłem znowu na twe racjonalne  podsumowanie aktualnej sytuacji międzynarodowej. Z daleka  chyba rzeczywiście lepiej widać... :) Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [11:54] - smieciu | Link:

Tak. To właśnie w takiej Ameryce mamy sojusznika! :)
Jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie powinien wiedzieć że prawdziwy cyrk dopiero przed nami. Jeszcze Putin (lub inne Ruskie) dostanie swoją szansę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-09-2022 [16:40] - Tezeusz | Link:

@ Smieć
"Jeszcze Putin (lub inne Ruskie) dostanie swoją szansę."
W kiblu po grochówce jak się porządnie zesrają  ze strachu

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-09-2022 [16:46] - Tezeusz | Link:

Wzięty do niewoli żołnierz rosyjski powiedział ukraińskiemu blogerowi Wołodymyrowi Zołkinowi, że w jego oddziale były niesprawne czołgi - jedne nie jeździły, a drugie nie strzelały. Nie było też specjalistów, którzy naprawiliby sprzęt. Słowa te padają podczas rozmowy Zołkina z jeńcem, przedstawionym jako Jurij Korniłow - 21-letni wojskowy pochodzi z Tatarstanu, republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej.

Korniłow tłumaczy, że jego oddział nie mógł zająć pozycji obronnych, bo czołgi, w które był wyposażony nie strzelają - nie działa ładowanie pocisku. Na pytanie, czemu używają takiego sprzętu, odpowiada: "takie mamy dowództwo".

Na uwagę, że mimo to Rosjanie ostrzeliwali pozycje ukraińskie odpowiada, że strzelano z innych czołgów, te jednak - dodaje - stoją w miejscu z powodu wyciekającego oleju. Próbowano je naprawiać i na przemian używano z tymi, które nie strzelają - relacjonuje.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/...

Osrane wojsko i ich złom....bajka !

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [16:57] - smieciu | Link:

Dziwi mnie twoja pewność siebie. Według mnie to była tylko przygrywka. Wiemy że Ruskie straciły masę sprzętu tylko że ... jak sam przytaczasz niekoniecznie sprawnego. Nie użyto na większą skalę lotnictwa ani zaawansowanych broni. Naprawdę Ruskie nic nie mają w zanadrzu? Zobaczymy. Nie znamy wcale strat ukraińskich, które są utajnione. Ani nie wiemy tak naprawdę czy Ukraińcy dysponują czymś poważnym. Nie znany też strat rosyjskich. Zachodnie źródła mówią o 25 tys. zabitych. Owszem, trochę ludzi zginęło. Ale często było to zwykłe mięso armatnie. Ludzie z łapanek, więźniowie podobno. Jakie oni mogli mieć pojęcie o używaniu sprzętu. Poza tym jest jeszcze Białoruś i jej nietknięte zasoby.
Ja uważam że ludzie się jeszcze mogą zdziwić.
Pycha i nadmierne zadufanie nie są dobrymi doradcami.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [17:42] - tricolour | Link:

@smieciu

Lotnictwo zostało użyte i stracili 200 samolotów. Podobną ilość helikopterów. Nawet jeśli dane są przesadzone i stacili tylko połowę, to przecież rosja nic teraz z tego nie produkuje. Dopiero na dalekim wschodzie mają powstać dwie fabryki. Ale to będzie tylko złom bez elektroniki, ktotej nigdy nie robili, bo nie mają czym i kim.

Co ty nazywasz nowoczesną bronią? Pancyry, ktore same się nie potrafią obronić, a Ukraina robi teraz dwadzieścia lotów bojowych dziennie - to gdzie jest ruska opl? Nie ma, bracie, bo opl to nie huta i walcownia w syfie i gównie tylko laboratorium, czystość, technologia i wyobraźnia - tego nigdy nie mieli. Te parę kindżałów? Dosłownie parę - co z tym chcesz zrobić?

Prawda jest taka, że pięćdziesiąt nowoczesnych haubic, dwadzieścia himarsów i kilka tysiecy przeciwpancernych i przeciwlotniczycj rur na plecach i nie ma armii złożonej z durniów z łapanek, degeneratów i złodziei. To nie sprzęt walczy - to ludzie walczą. Jaką motywację ma bezdomny ze śmietnika, a jaką mąż zgwałconej żony?

Obrazek użytkownika Pers

12-09-2022 [17:54] - Pers | Link:

@3kolorek
Ty też się wybierz do ortopedy.
Na innych specjalistów już za późno.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [18:45] - tricolour | Link:

@Pers

A co się, wazeliniarzu, nie zgadza? Konkret: gdzie piszę bzdury?

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [18:32] - smieciu | Link:

Ale co to były za samoloty?
Ja bez przerwy mam wrażenie że Putin wypchnął złom pamiętający często jeszcze głębokie ZSRR. Czasem tylko przepleciony czymś nowocześniejszym by nie rzucało się to nadmiernie w oczy. Zastanawia jak profesjonalna była rosyjska armia. Na ile składała się z rekrutów a na ile z doświadczonych zawodowców.
Ale nie tylko o to chodzi. Cała ta wojna była prowadzona bez sensu. Popełniano idiotyczne błędy. Dlatego też nie biorę jej na poważnie.
Tym bardziej że prowadzona była na modłę rodem z II WŚ. Dla mnie nowoczesna technika polega na tym że nawet nie zauważasz że coś się dzieje i nagle jest pozamiatane. Przykładowo znajomy był na froncie ukraińskim (za czasów separatystów) i była mowa że ruskie mają broń elekromagnetyczną. Puszczają pocisk a tu wszystko przestaje działać. Muszą też być inne rzeczy. Naprawdę uważacie że znacie wszelkie współczesne bronie? Nie ma wojsko dzisiaj tajemnic? Wiemy wszystko o Ruskach?
Kolejny przykład jaki sobie przypomniałem. Nad Norwegią widywane były szczególne spiralne światła. Okazało się że to ruskie rakiety o nowym napędzie. Gdzie to wszystko?

Ja uważam że ta wojna była bardziej medialna niż rzeczywista. Owszem były bomby, zniszczenia, martwi. Ale na większości informacji nie możemy polegać. Podejrzana jest jednostronność przekazu. Ekspozycja ruskich klęsk, strat. Dlaczego nie wiemy niemal nic o ukraińskich? Ano dlatego że przekazem rządzą media. Ktoś rozdziela informacje. Czyli steruje danymi, które wolno nam znać a których nie wolno. Jak mamy na tym polegać? Może tak naprawdę ruskie straty, w szczególności jeśli chodzi o zabitych i rannych nie są takie duże? Skoro nie mówią prawdy o Ukrainie (bo w ogóle nie ma takich danych) to dlaczego uznajemy że mówią prawdę o Ruskich?

Są i inne pytania, nie mniej ciekawe.
Naprawdę podziwiam jak w umysłach ludzi w ciągu paru miesięcy uczyniono z Rusków idiotów bez sprzętu a ze skorumpowanych  Ukraińców uczyniono bohaterów wojennych. Na początku wojny wydawało się że gdy Ruskie pierdną to wszyscy Ukraińcy rzucą broń. Ja raczej podziwiam wielki ruski wysiłek jaki Putin podjął by ta ukraińska banda łachmytów była w stanie cokolwiek w tej wojnie zdziałać. By uwierzyli że są w stanie walczyć i wygrać.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [18:58] - tricolour | Link:

Śmieciu, piszą o tobie różnie, jak jest - nie wiem.

Ale nie rób z siebie pośmiewiska tą bronią elektromagnetyczną, że leci pocisk i nagle nic nie działa. Nie rób z siebie durnia, który nie potrafi policzyć, jaką trzeba wyzwolić energię (i z czego, i jak to "przylecieć') by z kilometra coś zepsuć. Wyładowanie atmosferyczne, nawet największe czyli dziesiec gigadżuli, z kilometra niczego nie zepsuje, może ze stu metrów - więc pomyśl... albo mają rację, co do ciebie, żeś ruski.

A teraz sobie podziel dziesiec gigadżuli przez parę milisekund - jaki materiał wyprodukuje moc rzędu terawata?

Wiec nie gadaj bzdur. Ruscy stracili 50 tysięcy szmaciarzy, bo nie mają niczego nowoczesnego. A teraz stracili czolgi, pojazdy, paliwo i amunicję po kontrofensywie -- a może stracili po to, by asa wyjąć z rękawa, co? Pers takie farmazony pierdzieli od początku... i co?

I nic - ruska dupa jest bita.

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [19:13] - smieciu | Link:

@tricolour
Pożyjemy zobaczymy. Dzisiaj elektronika jest delikatna a i nikt nie mówi o dużych odległościach. Konwencjonalną bronią musisz trafić wrogi sprzęt co do metra niemal by był efekt. A pociskiem niszczącym elektronikę naprowadzającą?
Ja tam po prostu wiem że wojsko zawsze miało zabawki wyprzedzające co ludki widziały u siebie.
Nigdy nie wyobrażałem sobie że współczesna wojna będzie wyglądać tak jak na Ukrainie. Raczej byłem przekonany że wszystkie czołgi świata są zwykłym przestarzałym złomem. Może dlatego nie robią na mnie żadnego wrażenia ruskie straty.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [19:25] - tricolour | Link:

@smieciu

W Abramsie ludzie pracują w klimatyzowanym pomieszczeniu (w naszym Krabie też), amunicja za pancerną grodzią - może wybuchać, ludzi nie zabije. W ruskim siedzą jak śledzie i są otoczeni pociskami, bo automat ładujacy zajmuje duzo miejsca więc pociski poupychali gdzie się da - trafisz w pudlo, wszyscy spaleni. To jest ta różnica.

Elektronika. Pochodną elektroniki wojskowej jest cywilna - pokaż jeden ruski sprzęt elektroniczny. Proszę o JEDEN.

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [19:32] - smieciu | Link:

Kiedyś od rusków mieliśmy takie coś. Zabawkę. Był wilk i leciały jajka, które trzeba było łapać. Był wyświetlacz i pewnie jakaś prosta elektronika :)

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [19:46] - sake3 | Link:

@śmieciu.....No własnie zna Pan jakiś sprzęt cywilny produkcji rosyjskiej ? W zakładach pracy, hutach, kopalniach, laboratoriach,na targach sprzętu?

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [20:08] - smieciu | Link:

Ale jakie to ma znaczenie sake? Przecież wszyscy wiemy że Ruskie broń mają, tylko spieramy się o to jaką. Nie jest też ważne skąd mają podzespoły. Jedyne co jest ważne czy faktycznie mają coś ciekawego.
Poza tym ja już napisałem swoje. Jeśli ktoś uważa że nie ma już powodów do niepokoju to proszę. Naprawdę nie zależy na mi tym by komuś psuć dobry humor.
Musiałem jednak to napisać bo jednak istnieje opcja że mam rację. Żeby w razie czego nie robić wielkich oczu.
Będzie fajnie jeśli nic już wielkiego się nie wydarzy. Tyle że od pewnego czasu (z grubsza od Covida) dzieje się dużo i jakby coraz więcej.

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [21:39] - sake3 | Link:

@śmieciu.........,,,Przecież wszyscy wiemy,że Ruskie broń mają tylko spieramy się jaką''...i dalej. ,,jedyne co jest ważne czy mają faktyczni coś ciekawego''.Podobno mają wyrzutnie SarmatyII,podobno rewelacyjne tylko za dużo tych podobno.Wydaje mi się,że brak możliwości produkcji sprzętu tzw.cywilnego rzutuje  na militarny.Bywając na pokazach sprzętu spektralnego na potrzeby zakładów pracy nie spotkałam się z urządzeniami rosyjskimi. Dlatego nie sądzę,żeby wojskowy sprzęt i broń był w sposób znaczący produkowany i to na najwyższym poziomie.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [20:03] - tricolour | Link:

@smieciu.

Pamiętam tę grę. Ona też była kradziona, ale technologię produkcji elementów scalonych (w świetle widzialnym,) jeszcze opanowali. Końcem tej technologii byl IBM AT. Może 386. Teraz, zupełnie niedawno, może przed kwartałem pisali w Kommersancie, że będą próbować robić Pentium, o których świat zapomniał dekadę temu. 

O arsenku galu, nowoczesnej aparaturze radarowej jeszcze nie słyszeli. Wiec słyszą jedynie jak pocisk antyradarowy rozwala ich radar przeciwlotniczy sto kilometrów za linią frontu. A jak doleciał taki kawał i jak trafił niezauważony? Tego nie wie nikt...

Tak, przyjacielu - dlatego niczego nie dają ruskim Chiny. Bo Chiny mają swoje plany wobec ruskich...

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [21:41] - sake3 | Link:

@śmieciu....Pan jest pacyfistą?

Obrazek użytkownika EsaurGappa

12-09-2022 [20:42] - EsaurGappa | Link:

Naprawdę wierzysz w wysokie morale Putina Armii Czerwonej i zwykłych rosjan?Buhahaha...Snujesz wizje że niby mają całą karetę asów w rękawie,wyśmienitą kadrę oficerską,dobrze wyszkoloną armię zawodową,nowoczesne fabryki sprzętu wojskowego i uzbrojenia, i całą machinę wojenną podniesioną w stan najwyższej gotowości gdy przyjdzie taka potrzeba...buhahaha.Zgniła umierająca Rosja gnije echem 20 wieku nic i nikt już jej nie uratuje.A dla ciebie, wierz mi przyjdzie dzień wstydu za słowa o Ukraińskiej bandzie łachmytów,wilbicielu orków z Mordoru,
 

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [20:51] - smieciu | Link:

@EsaurGappa
Nie. Według mnie będzie szybka jazda. Wszystkie narzędzia są już gotowe. Nie trzeba fabryk ani produkcji. To zresztą logiczne. Jeśli zakładamy że Putin wyłożył się celowo a tak właśnie uważam, to już musi mieć jak wykonać następny krok.
Według mnie jemu chodziło właśnie by ludzie myśleli że jest słaby. To nie ja ale wy łapiecie putinowski lep na muchy. I działacie na rzecz orków. Ja tylko ostrzegam. Kiedy już Polska złapie ten lep uzna że może z Ukrainą pogonić Rusków. Gdzie Putin zainscenizuje przykładowo jakieś wewnętrzne starcia. Tak by Polska miała pretekst do interwencji oraz poczucie łatwej wygranej.
Cała gra Putina polega według mnie na tym byśmy się włączyli do gry. Byśmy byli agresorem. Teraz nie może Polski zaatakować gdyż byłoby to niczym nie sprowokowane uderzenie na kraj NATO. Co innego jeśli Polska zaatakuje. Wtedy jego kontratak będzie pod każdym względem usprawiedliwiony. Będzie mógł, jako obrońca, zrobić wszystko.
Rozumiecie?
Putin wciąga nas w pułapkę.

Łatwo będzie stwierdzić czy mam rację po nadchodzących wydarzeniach. Jeśli będzie postępować integracja z Ukrainą - czyli stworzymy coś w rodzaju wspólnego państwa i wojska. A w szczególności powstaną plany jakiegoś ataku na Rosję. To... Będzie jak mówię.

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

12-09-2022 [21:38] - EsaurGappa | Link:

Polacy nie boją się ani Rosji ani Putina,po to bratamy się z Ukrainą by to ona dała kopa ruskim i upokorzyła ich przed sobą samym,a my mamy na zachodzie swoje porachunki i na tym się skupiamy,jak nie teraz to kiedy?Owszem możemy dostać wpierdol aż się ziemia zatrzęsie od Bałtyku po Tatry,ale sprawy zaszły za daleko i nie ma już odwrotu.Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił.

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2022 [21:41] - Jabe | Link:

Nie bratamy się, a jesteśmy zapleczem i płatnikiem. Bezwarunkowo.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [21:40] - tricolour | Link:

@smieciu,

Moim zdaniem Putin nie wylożyl sie celowo (skad u ciebie takie umiłowanie ruskiej mądrości?) tylko zwyczajnie przeliczył. Po prostym zajęciu Krymu chciał równie prosto zająć całą Ukrainę. Liczył, że mu pozwolą. A potakiwacze (standard w dyktaturze, bo gdy nie liżesz fiuta, to wypadasz przez okno) tylko go upewniali w tym, co chciał usłyszeć.

Tymczasem od 2014 Amerykanie przygotowywali sobie poligon i szkolili po swojemu Ukraińców - i taki mamy efekt.

Śmieciu - to jest starcie Wolgi z obstawą Łady i Zaporożca z Bentleyem wspieranym Fordem, Chevroletem, Buickiem i Cadillaciem.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [21:49] - tricolour | Link:

I dalej, cytuję: "Dowództwo wojskowe Federacji Rosyjskiej zawiesza wysyłanie nowych, już utworzonych jednostek bojowych, na terytorium Ukrainy - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w swoim najnowszym komunikacie" 

Jeżeli to jest fejk, to ruskie nawet tego nie potrafią. Nawet nie potrafią zaadresować do Ukraińców informacji, która ich zdeprymuje. A ruski, który przeczyta, że go zostawili samego z łatwością uwierzy, że jest sam, bo mordercy i gwałciciele ze śmietnika zawsze pracują w pojedynkę.

Dlatego przegrają.

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [22:09] - smieciu | Link:

@tricolour
Cała przedstawiona wyżej moja teoria bazuje na tym że Putin wykłada się celowo. Ruskie popełniają tyle głupich błędów że nie mogłem dojść do innego wniosku. Oczywiście ktoś, ty możesz uważać inaczej a ja nie zamierzam tu prowadzić wielkich wywodów w tym temacie. Sam każdy może zauważyć że niemal bez przerwy jest mowa o ruskich błędach. Np. dzisiaj Siły Zbrojne Ukrainy, wykorzystując wiele błędów popełnionych przez Federację Rosyjską, uderzyły w obwodzie charkowskim na słabo bronione tereny w rejonie Iziumu i Kurpiańska. Dalej w tym tekście padają, tak swoją drogą, ciekawe sugestie że Ukraina nie będzie się już ograniczać do ataków na cele tylko na własnym terytorium.

W każdym razie to był mój punkt wyjścia. Nie można robić takich głupot! Czyli - logicznie, Putin robi to celowo. Ale po co?
Tak powstała moja teoria i też nie mam tu wiele już do powiedzenia. Każdy musi sobie sam ocenić czy można robić tyle głupot. Skąd się wzięły i czy jednak Putin nie zgłupiał - a jeśli nie to po co to robi.

A potakiwacze (standard w dyktaturze, bo gdy nie liżesz fiuta, to wypadasz przez okno) tylko go upewniali w tym, co chciał usłyszeć.
Według mnie to część budowanej legendy. Ja nie wierzę że Putin tam rządzi, jest dyktatorem. On wciąż jest jedynie pracownikiem KGB. Aktorem dla mas. Prawdziwy zarząd stanowią ludzie, którzy go postawili na tym stołku. Tak samo jak wstawiają np. takiego Bidena. Ktoś tu wierzy że ten dziadek faktycznie rządzi USA? Nie wierzę że ludzie stojący za Putinem są bandą cymbałów a ruska armia zarządzana przez idiotów bo Putin jest otoczony przydupasami i lizusami. A my mamy do czynienia Rosją przemienioną w Bizancjum i jego zdegenerowanym cesarzem. Tak swoją drogą jeszcze rok temu, nikt tutaj tak nie myślał.
Ale znów. Nie zamierzam prowadzić na ten temat krucjaty. Niech sobie każdy oceni sam.

Obrazek użytkownika tricolour

12-09-2022 [22:13] - tricolour | Link:

@smieciu

No i dobrze - dyskusja nie musi zakończyć się zajęciem wspólnego stanowiska.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

12-09-2022 [22:31] - EsaurGappa | Link:

Bizancjum...?Przecież to buda zabita deskami,ale masz rację sam cesarz to zwykły gangster z krwi i kości uosobienie ich natury,bo to im wyszło w ostatnim ćwierćwieczu jak mało co,legendarna mafia rosyjska.Ten naród jest jak ta ich ziema tylko trochę ciepła na ogól lodowata,nadomiar trwi ich ciężka choroba można im współczuć ale nie trzeba.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-09-2022 [07:05] - Czesław2 | Link:

Może by popatrzeć na klęskę PIS-u w Rudzie Śląskiej? Tak wygląda realne, a nie sondażowe  poparcie dla władzy za ceny w sklepach.