Czego się spodziewali?

Putin chce, żebyś za niego umarł, ale kiedy zostaniesz schwytany, po prostu cię skreśla. Szef sztabu Ukrainy mówi, że priorytetami Rosji jest wymiana rosyjskiego wojska, a nie niewyszkolonych szwejków, poborowego mięsa armatniego z okupowanych terytoriów w Doniecku i Ługańsku

To prawie zabawne, jak ci rosyjscy jeńcy wojenni zawsze wyglądają, jakby mieli stanąć przed plutonem egzekucyjnym tuż po ich schwytaniu.

Fiaskiem zakończyła się kolejna próba wymiany jeńców wojennych pomiędzy Ukrainą a Rosją.
Ukraińcy zaproponowali 72 pojmanych w ostatnich kilku dniach "żołnierzy" pochodzących z terenu Ługańska i Doniecka w zamian za pojmanych żołnierzy ukraińskich w Mariupolu. Negocjatorzy rosyjscy stanowczo odmówili twierdząc że to nie są żołnierze Federacji Rosyjskiej.
Co oni teraz myślą o zaufaniu i lojalności?
W większości są to zmanipulowani propagandą Ukraińcy. Jedynym celem Putina jest pozbycie się ich. Technicznie rzecz biorąc, nie są to rosyjscy żołnierze, ale ukraińscy dezerterzy. Powinni zostać postawieni przed sądem wojskowym na podstawie ukraińskiego prawa wojskowego. Niektórzy pomyśleliby, że Rosja jest ekspertem w praniu mózgu i manipulowaniu ludnością ale faktem jest, że tak nie jest. Używają tylko zastraszania i przemocy, aby zmusić kogokolwiek do zrobienia czegokolwiek!
 Ludność się boi każdy odmawia, a jeśli to nie idzie po ich myśli, to czeka ich spotkanie z Kadyrowem i jego orkami z przewidywalnym "efektem"

Tym szwejkom pozostaje wiec praca przymusowa na rzecz Ukrainy przynajmniej przez 20 lat. Życie w niewoli jest  i takdla nich całkiem dobre w porównaniu z tą niesprawiedliwą wojną.
To jest tego warte

Rosjanie, czy wy naprawdę tak kochacie to IT?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

ps.
Prezydent Turcji spotkał się w czwartek we Lwowie z Wołodymyrem Zełenskim.
Po rozmowach Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że "Turcja stoi po stronie Ukrainy".
Ostrzegł też, że nieostrożne działania armii Władimira Putina w okolicach Zaporoskiej Elektrowni Atomowej mogą się zakończyć "drugim Czarnobylem". 
Jednoczesnie podpisano umowe na wsparcie odbudowy Ukrainy
Mehmet Muş, minister handlu Turcji i Ołeksandr Kubrakow, szef ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury podpisali dziś memorandum. Jednym z pierwszych projektów jest renowacja mostu w Romanovce w Kijowie.

Prezydent Erdogan zapewnił o nowej pomocy wojskowej i współpracy przy budowie fabryki dronow.Turcja wyślę nowy pakiet pomocy wojskowej w ciągu dwóch tygodni

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-08-2022 [10:49] - RinoCeronte | Link:

Zrobią nam ten Czarnobyl 2.0 czy też nie? Jak można tego uniknąć? 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-08-2022 [10:56] - Tezeusz | Link:

Skierować pył promieniotwórczy ja roSSję.
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-08-2022 [11:38] - RinoCeronte | Link:

Jadę własnie do Obi kupić dmuchawę...

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-08-2022 [11:46] - Tezeusz | Link:

Po co leppsza grochówka, kacapy zdechną szybciej..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-08-2022 [13:20] - Ula Ujejska | Link:

Z kuluarów wiem, że Turcja jest już gotowa przekazać Ukrainie ok. 20 kutrów rakietowych do obrony ukraińskich portów. Otwiera się także możliwośc szkolenia ukraińskich pilotów.
Chwała Ukrainie!
Na pohybel ruskim zbrodniarzom!

Obrazek użytkownika Jabe

19-08-2022 [13:48] - Jabe | Link:

Kto zapłaci?

Obrazek użytkownika Pers

19-08-2022 [15:53] - Pers | Link:

Jabe
//Kto zapłaci?//
"Smok" @ujejskiej.
 

Obrazek użytkownika Pers

19-08-2022 [16:17] - Pers | Link:

Na Ukrainie zadają pytanie: dlaczego w ośrodkach szkoleniowych Wielkiej Brytanii ukraińscy bojownicy uczą się tylko sztuczek walki miejskiej z użyciem broni lekkiej oraz umiejętności dywersyjnych i terrorystycznych, podczas gdy Siłom Zbrojnym Ukrainy przede wszystkim potrzebni są specjaliści - czołgiści,  artylerzyści, sygnaliści, strzelcy przeciwlotniczy wraz z odpowiednim sprzętem, technologią i bronią.
Ale właśnie w tym pytaniu kryje się odpowiedź: po co szkolić czołgistów, dla których po prostu nie ma czołgów?
„Kijów poszukuje szybkiego sukcesu, aby zapewnić dalsze wsparcie ze strony Zachodu, podczas gdy Zachód już wyczerpuje swoje możliwości dostarczania broni” – powiedział amerykański ekspert wojskowy Michael Kofman.
Wracając więc do czołgistów, o jakie czołgi może poprosić Zełenski Londyn, skoro cała flota czołgów brytyjskich sił zbrojnych ledwie przekracza dwieście sztuk?
Ale, jak widzimy, Brytyjczycy wymyślili, jak pomóc Ukraińcom w tej sprawie - do zniszczenia ich miast i samozniszczenia w ogóle nie jest potrzebna ultranowoczesna broń. Wystarczą lekkie kompaktowe bronie i materiały wybuchowe. Wszystko to jest jeszcze na Ukrainie pod dostatkiem, a jeśli to konieczne, można to dostarczyć - to nie są MLRS, ani czołgi.
Oczywiste jest, że na froncie niewiele z tym wygrasz. Ale w mieście, chowając się za ludzką tarczą, można się oprzeć. A „przyjaciele” Ukrainy nie poniosą wielkich strat.

Nawiasem mówiąc, źródła ukraińskie coraz częściej twierdzą, że Zachód nie chce zwycięstwa Ukrainy. Ale tutaj chodzi o to: jaką różnicę robi to, czego on chce, jeśli jest to niemożliwe? Inną rzeczą jest to, że Zachód kategorycznie nie chciałby angażować się w odbudowę kraju, który został doszczętnie zniszczony, ze złodziejskim, całkowicie skorumpowanym reżimem. 
Chętnie sceduje to zadanie na Rosję, wierząc, że wydatki na odrodzenie Ukrainy mogą zrobić to, czego nie udało się sankcjom – podkopać rosyjską gospodarkę. Ale nie ma wątpliwości, że i w tym przypadku Zachód będzie rozczarowany.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-08-2022 [16:27] - Tezeusz | Link:

@ Pers vel ścierwousz !
Skomentowałem twoją ostatnią agitkę kremlowską bardzo obszernie jak zwykle i pooooossszzzzłlllaaaa
"świeże informacje, prosto z centrum propagandy Kramla." dotarły jak zawsze.
https://spiritolibero.nowyekra...

Jaruś ścierwousz szczęśliwy

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [17:42] - sake3 | Link:

@Pers......Nieco zmienił Pan wersję prezentowaną dwa czy trzy dni temu.Przedtem zgodził się zresztą ze mną, że broń czy ,sprzęt muszą się sprawdzić w czasie wojny, a więc dostarczenie jej ma też zadanie oprócz wspomożenia Ukrainy przetestowanie od kątem użyteczności i precyzji. Prawa wojny są twarde,sojusznicy nie zawsze są szlachetni i bezinteresowni, wrogowie nie zawsze sprawniejsi.My zaś jesteśmy tylko obserwatorami zdanymi na propagandę walczących stron.Jak rozumiem choć byc może źle to odczytuję uważa Pan,że Zachód rozmyslnie dąży do przedłużenia wojny,aby doszczętnie został zniszczony kraj którego odbudowę miałaby przejąc Rosja.Czyli sugeruje Pan,że Zachód już skreślił Ukrainę.Sądzę ,że to przedwczesne sugestie Nie docenia Pan bowiem tutaj roli sankcji nakładanych na Rosję,a te z każdym dniem sa poluzowywane i omijane.Już słyszymy nawet o żądaniach uruchamiania NS2.Dlatego wojna się przedłuża i dlatego sprzęt być może okazuje się niewystarczający a Zachód(Wielka Brytania i USA) coraz mniej skłonne do wysyłania dalszych partii. Losy wojny mogą nieoczekiwanie skończyć się tym,że społeczeństwa w obliczu inflacji i drożyzny będą się głosno upominać o jej zakończenie. Stąd wniosek że wojna to nie tylko coraz sprawniejsza broń czy czołgi.No trochę przydługa ta moja ,,agitka''.i być może nie po Pana myśli.Pan jest zaciekłym zwolennikiem Rosji,ja natomiast obserwatorem dla którego Ukraina nie jest priorytetem,bo mam tylko jedno życie,ale tak wspieram Ukrainę.Myślę że będzie Pan może w stanie nie obciążać mnie przynależnością do jakiejś szurii choć nie wiem co to takiego,ani nie wmawiać uwielbienia dla nazistów.

Obrazek użytkownika Pers

19-08-2022 [18:04] - Pers | Link:

@sake
//Pers......Nieco zmienił Pan wersję prezentowaną dwa czy trzy dni temu.Przedtem zgodził się zresztą ze mną, że broń czy ,sprzęt muszą się sprawdzić w czasie wojny//
Nic takiego nie napisałem, nie konfabuluj. Zgodziłem się tylko z tym, że Ukraina jest poligonem dla USA/NATO i Rosji a nie, że tak powinno być.
,
//Jak rozumiem choć byc może źle to odczytuję uważa Pan,że Zachód rozmyslnie dąży do przedłużenia wojny,aby doszczętnie został zniszczony kraj którego odbudowę miałaby przejąc Rosja//
Oczywiście, że Zachód dąży do jak najdłuższej wojny bo wierzy, że to rozwali Rosję. Po to Zachód wywołał tę wojnę.
Teraz widząc, że ich plany się nie powiodły i Ukraina jest na łopatkach to chcieliby pozbyć się problemu.

//Czyli sugeruje Pan,że Zachód już skreślił Ukrainę//
Oczywiście. Ukraina nigdy nic nie znaczyła dla Zachodu. To miał być jedynie taran i mięso armatnie przeciwko Rosji.

// Losy wojny mogą nieoczekiwanie skończyć się tym,że społeczeństwa w obliczu inflacji i drożyzny będą się głosno upominać o jej zakończenie.//
Oczywiście, że tak będzie.
Jak ludziom będzie zimno i głodno (a będzie) to będą potężne rozruchy i szybko zapomną o Ukrainie i ładnie przeproszą Putina.

//Stąd wniosek że wojna to nie tylko coraz sprawniejsza broń czy czołgi//
Oczywiście, że nie. To głównie zaplecze surowcowe i żywnościowe a Zachód tego nie ma.

.//No trochę przydługa ta moja ,,agitka''.i być może nie po Pana myśli.Pan jest zaciekłym zwolennikiem Rosji//
Dlaczego nie po myśli? Normalna wymiana zdań.
A w kwestii operacji specjalnej na Ukrainie kibicuję oczywiście Rosji bo to ona broni się przed zjednoczonym Zachodem.
Ukraina ma pecha, że to na jej terytorium.
Mogło paść na Polskę bo Polskę Zachód ma tak samo w doopie.
,