Donald Tusk próbuje realizować niemieckie interesy w Polsce

Donald Tusk już jawnie próbuje realizować niemieckie interesy w Polsce

1. Po tym jak nie udało się Donaldowi Tuskowi i Platformie zablokować wyboru prof. Glapińskiego na drugą kadencje prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP), bardzo intensywnie zaczął on atakować budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).
W tej pierwszej sprawie dowiedzieliśmy się przed kilkoma dniami z wywiadu prof. Glapińskiego dla tygodnika „Sieci”, że Donald Tusk wrócił do polskiej polityki z określonym zadaniem, aby obalić obecny rząd i wprowadzić, a w zasadzie „wciągnąć wręcz za uszy” nasz kraj do strefy euro, a najpierw to systemu ERM II (zgłaszają dany kraj do tego systemu minister finansów i właśnie prezes banku centralnego).
Do tego po wygranych wyborach potrzebny jest „swój” prezes NBP, więc wybór profesora Glapińskiego na drugą kadencję, który otwarcie mówił, że jest przeciwnikiem wejścia Polski do strefy euro, burzył tą drugą cześć zadania, które Tusk otrzymał do wykonania, wracając do polskiej polityki.
 
2. Nie ulega wątpliwości, że wejście Polski do „trzeszczącej w posadach” strefy euro niewątpliwie by ją wzmocniło, bo nasz kraj to duża szybko rozwijająca się gospodarka i zrównoważone finanse publiczne.
A to w oczywisty sposób jest w interesie Niemiec, które coraz bardziej się obawiają, że przyjdzie im samotnie ratować europejski pieniądz, w sytuacji coraz większej słabości gospodarek włoskiej, hiszpańskiej, czy francuskiej.
Prezes NBP został jednak przez większość sejmową wybrany, Tuskowi pozostało tylko straszenie, że gdy Platforma zdobędzie władzę, to on osobiście wyprowadzi prof. Glapińskiego z gabinetu, ponieważ wg ekspertyz jakie posiada jest on „nielegalny”.
 
3. Teraz z wielką energią Tusk przystąpił do atakowania CPK, strategicznej inwestycji rządu Prawa i Sprawiedliwości, która w oczywisty sposób nie jest na rękę Niemcom, do czego nieopatrznie przyznał się jakiś czas temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, stwierdzeniem „po co CPK, przecież mamy lotnisko w Berlinie”.
W ostatni wtorek Tusk pojechał do Mikołowa na Śląsku, gdzie spotkał się z protestującym mieszkańcami, którzy mają być wysiedleni w związku z budową kolei szybkich prędkości łączącej CPK z Katowicami i czeską Ostrawą (CPK to także blisko 2000 km nowych linii kolejowych w tym także kolei szybkich prędkości, które wręcz zrewolucjonizują transport kolejowy w Polsce i kolejowe połączenia z krajami UE).
Oczywiście posługując się kłamstwami, mówił, że nie zgadza się na inwestycję „budowaną na krzywdzie ludzkiej”, choć odszkodowania przy wywłaszczeniach mają wynosić 120% przy nieruchomościach niezabudowanych i 140% przy zabudowanych, że będzie głosował przeciw ustawie dotyczącej CPK, choć nie jest posłem.
Niestety po zachowaniach i działaniach Tuska i innych czołowych polityków Platformy wyraźnie widać, że będą robili wszystko aby uruchamiać protesty społeczne w sprawie CPK ale także będą blokowali działania związane z oprzyrządowaniem prawnym tej inwestycji.       
 
4. Bardzo wyraźny jest także sprzeciw Tuska w sprawie reparacji, tuż po zapowiedzi prezesa PiS, że 1 września tego roku zostanie opublikowana pierwsza część raportu w sprawie reparacji od Niemiec za zniszczenia z II wojny światowej, na konferencji prasowej powiedział on, że jest zaniepokojony tą perspektywą” i dodał, że „są to fantazje i dyrdymały”.
Na kolejnej konferencji prasowej w ostatni wtorek w Katowicach powiedział „że jego zdaniem chodzi o to aby sprawę podgrzewać i żeby służyła ona dobrze PiS-owi w kampanii wyborczej, że nie mają oni zamiaru niczego załatwić”.
W podobnym duchu wypowiadali się także ostatnio wiceprzewodniczący Platformy: Tomasz Siemoniak i Rafał Trzaskowski, sugerując, że stawiając twardo sprawę reparacji, niepotrzebnie pogarszamy tylko swoje relacje z Niemcami, bo przecież nie mamy szans na ich uzyskanie.
Jak widać w każdej z tych trzech niezwykle ważnych spraw dla przyszłości Polski (ale przecież nie tylko w tych), Tusk i jego polityczni koledzy mówią i robią wszystko aby działać w interesie Niemiec i to coraz bardziej otwarcie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

04-08-2022 [07:03] - J z L | Link:

Za Tuska jak ktoś miał krótszą nogę to mu odrastała, a życie było tak słodkie że ludzie nie musieli używać cukru
I śnieg był bielszy

Obrazek użytkownika Jabe

04-08-2022 [08:29] - Jabe | Link:

Zwykle, gdy ktoś krytykuje pisowe pomysły, jest pomawiany, że jest rosyjską agenturą. Donaldowi Tuskowi przypadła nieco inna rola.

Obrazek użytkownika u2

04-08-2022 [09:27] - u2 | Link:

Do tego po wygranych wyborach potrzebny jest „swój” prezes NBP,

Tutaj szkop ma szkopuł :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-08-2022 [09:30] - Marek Kudła | Link:

Tusk to Niemiec z krwi i kości !!!   Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu !  Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką.  Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec.  To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą.  Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem. Młody Donad  miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i  szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. 
Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”.  Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle  szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
 

Obrazek użytkownika u2

04-08-2022 [10:53] - u2 | Link:

Tusk to Niemiec z krwi i kości

Cytat z książki Marcina Wolskiego i Ryszarda Makowskiego pt. "Spowiedź Nadredaktora" :

– Myślałem, że po wygranych wyborach w 2007 roku Tusk powie: „Co było źle za czasów PiS, oddzielamy grubą kreską”, i zacznie wreszcie budować Polskę moich marzeń. Wierzyłem, że Platforma to jest ugrupowanie konserwatywne, które chce silnego państwa, niskich podatków i że są tam spece od gospodarki. Wcześniej, gdy sobie racjonalizowałem POPiS, wydawało mi się, że model patriotyczno-konserwatywny PiS-u połączony z pragmatyzmem i liberalizmem PO to będzie coś najlepszego, co się w naszych tysiącletnich dziejach mogło przydarzyć. Taki Batory skrzyżowany z Kazimierzem Wielkim. Ale Tusk wszystko zmarnował, bo zamiast budować, wolał prowadzić wojnę przeciwko Kaczyńskim. Dla niego okazało się to korzystne, dla Polski druzgocące.