Co zrobić gdy szantaż się nie uda?

  Przed takim problemem stanęły Chiny - na własne życzenie zresztą.  Gdy przewodnicząca amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zapowiedziała swoją wizytę na Tajwanie, Chiny gwałtownie zaprotestowały, grożąc USA straszliwymi konsekwencjami.  Nie odniosło to skutku i Pelosi na Tajwan poleciała.  Przemawiała w tamtejszym parlamencie nazywając Tajwan oazą wolności, zapewniła, że USA nie porzucą Tajwanu oraz spotkała się z panią prezydent  tego kraju Tsai Ing-wen {TUTAJ}.  Następnie - po 19 godzinach opuściła Tajwan i udała się do Korei pd. {TUTAJ}.

  Chińskie władze obudziły się z ręką w nocniku.  Co mają one teraz zrobić?  Jeśli nie zareagują - "stracą twarz", a na wojnę z USA ich nie stać.  Wymyśliły manewry wojskowe.  Według Wojciecha Szewki {TUTAJ}:

  "Komunikat PLA „Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza przeprowadzi ważne operacje szkoleniowe wojskowe i z amunicją ostrą w następujących obszarach morskich i przestrzeni powietrznej od 12:00 4 sierpnia 2022 r. Do 12:00 7 sierpnia czasu pekińskiego” (i po tym koordynaty obszarów).".

  Szewko załącza mapę planowanych ćwiczeń {TUTAJ}.  Te manewry nie zaszkodzą jednak USA.  Ich koszty poniosą sami Chińczycy.  Jeśli będą używać ostrej amunicji to zmniejszą swoje własne zasoby.  Gołosłowne pogróżki się nie opłacają.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2022 [20:20] - sake3 | Link:

W nawiązaniu do tytułu-my nic nie musimy robić.

Obrazek użytkownika J z L

03-08-2022 [22:05] - J z L | Link:

Chiny militarnie to nie armia szwejków i palantów jak ci w Rosji
​Ich lekceważyć się nie powinno