Gdyby PO doszła do władzy to zlikwiduje programy społeczne..

Gdyby PO doszła do władzy to zlikwiduje programy społeczne, bo w budżecie nie będzie pieniędzy

1. Donald Tusk błyskawicznie zorganizował konferencję prasową, żeby potępić swojego „barona” Tomasza Lenza (szefa PO w województwie kujawsko-pomorskim), który w TVP Info powiedział o konieczności zawieszenia 13. i 14. emerytury, ponieważ jego zdaniem te dodatkowe świadczenia dla środowiska emerytów i rencistów, napędzają inflację.
Ba Tusk, nie tylko odciął się od wypowiedzi swojego posła, zapowiedział, że nie będzie on już reprezentował partii w mediach, co więcej nie znajdzie się już na listach do Sejmu w zbliżających się wyborach.
Także inni politycy PO, którzy ostatnio występują w mediach, wręcz na wyścigi zaprzeczają, że ich partia po ewentualnym dojściu do władzy, zdecyduje się zlikwidować programy społeczne wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
 
2. Wcześniej było inaczej, czołowi politycy PO, pozwalali sobie nie tylko na krytykę tych programów ale także na stwierdzenia, sugerujące, że po zwycięstwie wyborczym w 2023 roku , zdecydują się na ich likwidację.
Na początku czerwca wywiadzie w TVN24, kandydatka Platformy na ministra finansów, poseł Izabela Leszczyna, wypaliła „program 500 plus tak naprawdę, nie poprawił jakości życia”.
Z takiego stwierdzenia tylko krok do kolejnego, że skoro przez ponad 6 lat na realizację programu „Rodzina 500 plus” wydatkowano wręcz astronomiczną kwotę ponad 185 mld zł, a nie poprawił on jakości życia rodzin wychowujących dzieci, jak twierdzi poseł Leszczyna, to logicznym rozwiązaniem jest jego likwidacja.
W tym samym duchu, co poseł Leszczyna, z kolei za wypłaty 13. i 14. emerytury, zabrał się marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który w połowie lipca na antenie Polsat News w rozmowie z red. Rymanowskim, na pytanie czy po ewentualnym objęciu rządów Platforma zlikwiduje te świadczenia, powiedział „rozmawiamy z emerytami, oni nie chcą jałmużny”, a więc mocna sugestia, że te dodatkowe świadczenia, wręcz upokarzają emerytów.
 
3. Niezależnie jednak od co mówi sam Tusk, czy inni czołowi politycy PO na temat przyszłości programów społecznych, po ewentualnym zwycięstwie tej partii w wyborach, czy zaprzeczają ich likwidacji, czy też ją potwierdzają, dla wszystkich powinno być jasne, że pod rządami Platformy te programy zostaną zlikwidowane, bo zwyczajnie zabraknie na nie pieniędzy w budżecie.
Zresztą gdy Platforma rządziła, Tusk jako premier szukał „zakopanych” pieniędzy na program Rodzina 500 plus, sugerując, że gdyby je gdzieś znalazł, to byłby najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, móc je wypłacać rodzinom wychowującym dzieci (w 2014 rok kiedy jeszcze premierem był Tusk, Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło ten program, przygotowując się do wyborów 2015 roku).
Podobnie mówiła w 2015 roku ówczesna premier Ewa Kopacz, która twierdziła, że realizacja takie programu, rozsadzi finanse publiczne, a Polska znajdzie się w sytuacji niewypłacalnej Grecji.
W wieczór wyborczy, tuż po ogłoszeniu wyników wyborczych i takiej wygranej Prawa i Sprawiedliwości, że będzie miało bezwzględną większość w Sejmie, minister finansów Jan Vincent Rostowski, użył słynnej frazy na realizację obietnic wyborczych PiS „piniędzy nie ma i nie będzie”.
 
4. Ale nie tylko te wypowiedzi świadczą o tym, że podczas rządów Platformy pieniędzy nie było, co więcej przez 8 lat nie potrafiono (albo nie chciano) zrobić nic, co mogłoby zwiększyć dochody budżetu.
W czasie rządów PO-PSL w latach 2008-2014, wg sprawozdań NIK z wykonań budżetów w poszczególnych latach, średniorocznie dochody budżetowe były wyższe od tych z 2007 roku, kiedy Platforma przejęła władzę zaledwie o 35 mld zł, podczas gdy w latach 2016-2022 za rządów Prawa i Sprawiedliwości, średnioroczne dochody budżetowe, były wyższe od tych z 2015 roku, aż o 160 mld zł.
Potwierdzają to także dane dotyczące podatku VAT, najważniejszego źródła dochodów budżetowych, jak podało ministerstwo finansów w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2021 luka w podatku VAT (podawana w % potencjalnych wpływów z VAT) na koniec poprzedniego roku wyniosła tylko 4,3%.
W porównaniu z luką w podatku VAT z jaką mieliśmy do czynienia na koniec 2015 roku, kiedy wyniosła ona aż 24,6% ówczesnych potencjalnych wpływów jest to blisko 6-krotne jej zmniejszenie.
I to jest ta zasadnicza różnica pomiędzy rządami Prawa i Sprawiedliwości i Platformy, ten pierwszy tak uszczelnił system podatkowy, że średnioroczny wzrost dochodów budżetowych pozwala na finansowanie licznych programów społecznych, ten drugi z kolei gdy rządził, pozwalał na „prywatyzację” podatków i w związku z tym dochody budżetowe, rosły tylko w niewielkim stopniu.
Identycznie będzie gdyby Platforma ewentualnie wróciła do władzy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-08-2022 [10:21] - u2 | Link:

te dodatkowe świadczenia dla środowiska emerytów i rencistów, napędzają inflację

No proszę, zdradził się z tajnym planem pełomafii i został zbesztany za gadulstwo. A powinien milczeć i się cieszyć, że PIS napędza inflację, bo wtedy jak w końcu inflacja zje geld, na pewno Polacken zagłosują na firerka z Dancygu :-)

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2022 [11:11] - Jabe | Link:

Obiecanki. Niczego nie zlikwidują. Socjal to opium dla mas.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-08-2022 [11:14] - Marek Kudła | Link:

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że powrót do władzy PO  z jej przystawkami to jest powrót do najgorszej przeszłości. Wystarczy spojrzeć na to, jak się mają sprawy w dużych miastach, gdzie wygrało POKO, aby wyobrazić sobie, co oni zamierzają zrobić z Polską. O takich zmianach jak likwidacja 500+, powrót  wieku emerytalnego do ich wersji, czy handlowe niedziele, nie ma sensu wspominać. Wszystko zostanie zmiecione i to w pierwszych miesiącach rządów. Kolejne zmiany byłyby najgorsze, a jedną z pierwszych będzie totalny zamordyzm, w znacznie surowszej wersji nie znamy to z przeszłości. POKO na wypadek przejęcia władzy cofnie wszystkie ustawy sądownicze, przeora Trybunał Konstytucyjny, ograniczy prawa opozycji i wolność słowa do poziomu dotąd niespotykanego. I wszystko odbędzie się zgodnie z „wartościami europejskimi” i żadne komisje, ani TSUE nie pisną. Sprowadzanie tzw. uchodźców, wyprzedaż majątku narodowego i okradanie spółek skarbu państwa to więcej niż pewność. Za rok spadnie PKB i wzrośnie bezrobocie, a długi w budżecie i sektorze publicznym przekroczą wszelkie normy,  a ściągalność VAT powróci do poziomu sprzed 2015 roku. Każdy z wymienionych punktów nie jest wróżbą, ale aksjomatem. Tak po prostu będzie, gdy najgorszy sort wróci do władzy''
 

Obrazek użytkownika u2

03-08-2022 [12:54] - u2 | Link:

wszystko odbędzie się zgodnie z „wartościami europejskimi” i żadne komisje, ani TSUE nie pisną

Bo te wartości to nowa waluta ojro. Po co Polacken zloty, kiedy może być ojro ? Firer już nie użyje nawet siły aby wyprowadzić Glapusia z enbepu, sam wyjdzie, a złoto odda w depozyt dla EBC, tak jak to było ze złotem z Amber Gie :-)

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2022 [11:53] - sake3 | Link:

Po co te gdybania? Przecież dojdzie do władzy.Mając takie wsparcie z UE, Sorosa. Niemiec ,bojówek Kijowskiego,i Augustynek a juz najbardziej naszych kochanych niby polskich parlamentarzystów i europarlamentarzystów ,kabareciarzy i celebrytów toż to małe piwko przed śniadaniem taka wygrana. A i suweren się skłania i zerka chętnym oczkiem w oczekiwaniu na program PO z przystawkami. Będzie pieknie panie i panowie,będzie bosko ,przecież pamietacie chyba ich wspaniałe rządy. Zacznijcie już typować premiera,ministrów nawet prezydenta.,

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2022 [14:42] - Jabe | Link:

Sake w ekstazie, bo będą krzywdzić.

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2022 [17:32] - sake3 | Link:

@Jabe......Napisałam coś o krzywdzie?

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2022 [22:07] - Jabe | Link:

Pani stale przekierowuje dyskuję w tę stronę.

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2022 [18:51] - Pers | Link:

Jabe
//Sake w ekstazie, bo będą krzywdzić.//
Masz na myśli także gwałty?

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2022 [18:50] - Pers | Link:

@sake
//Po co te gdybania? Przecież dojdzie do władzy.Mając takie wsparcie...//
Mojego wsparcia nie miał nigdy i nigdy mieć nie będzie.

Ale PiS następne wybory przerżnie.
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...
 

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2022 [20:32] - sake3 | Link:

@Jabe,@Pers,,,,,Dowcipy panów tylko z pozoru przednie,takie na poziomie kabaretu Neonówka.Jak widać Danuta Rinn na prózno śpiewając wołała ,,gdzie ci męzczyźni'' bo panowie do tych prawdziwych chyba się nie zaliczają. sadząc z publicznego wywlekania  cudzych stanów ducha.

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2022 [21:30] - Pers | Link:

@sake
//@Jabe,@Pers,,,,,Dowcipy panów tylko z pozoru przednie,takie na poziomie kabaretu Neonówka.//
Uważam droga @sake, że Neonówka , mimo siermiężnych czasami skeczów, bardzo trafnie wybebeszyła obecny układ polityczny.
Ten drugi, co przyjdzie, wcale lepszy nie będzie.

Doskonale cię rozumiem, że ten kabaret nie podobał ci się bo pokazał cię w krzywym zwierciadle a to nigdy nie jest ładne.
No ale taka jest rzeczywistość i nic na to nie robisz...

//bo panowie do tych prawdziwych chyba się nie zaliczają.//
A chcesz sprawdzić?
Pojedziemy na jagody :))))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

04-08-2022 [09:47] - sake3 | Link:

@Pers....Ten  wyjątkowo nieataktowny dowcip był skierowany przez obu panów pod moim adresem  Dowcip zrozumiałam,wniosek co do intencji ośmieszania mnie i kultury panów wyciagnęłam. Również ten kabaret nie pokazał  w krzywym świetle ani mnie ani właściwie nic oprócz pokazu chamstwa.

Obrazek użytkownika J z L

03-08-2022 [22:17] - J z L | Link:

pam..pers
Pisałeś to bucu wielokrotnie od 2015
​I jak zawsze wychodzisz na ruskiego palanta
Zwiszak też

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2022 [23:10] - Pers | Link:

@husky
//pam..pers
Pisałeś to bucu wielokrotnie od 2015
​I jak zawsze wychodzisz na ruskiego palanta//
A ty na londyjczyka.
Spod mostu nad Tamizą.
 

Obrazek użytkownika juur

03-08-2022 [13:52] - juur | Link:

 Programy raczej pozostaną ale ilość przejdzie w jakość, której beneficjentami będzie środowisko PO. Bo któż bardziej potrzebuje niż oni? Np marszałek Grodzki cały czas dokłada, bo po stronie dochodowej miał dużo lepiej. Tak przynajmniej twierdzą świadkowie.