Putin's daughter, go f*** yourself

Vladimir Putin, go f*** yourself
Putin's daughter,  go f*** yourself
Russian ship,  go f*** yourself
Russian soldiers, go f*** yourself!

To fragment piosenki zaspiewanej przez popularnego piosenkarza Portugali podczas koncertu w miejscowości Agueda

Ambasada Rosji w Portugalii ujawniła w środę, że „otrzymała listy od wściekłych rosyjskich rodaków” po piosence Pedro Abrunhosa i zawarte w niej slowa w stosunku do prezydenta Władimira Putina.i jego corki
Portugalski piosenkarz zaśpiewał podczas koncertu w Águedzie „Vladimir Putin, go f*** yourself”, co po portugalsku oznacza : "Władimirze Putinie, idź się p..ć! i dalej w piosence  Rosyjski statku, idź się p...ć! Rosyjscy żołnierze, idźcie się p...ć! (...) Córko Putina, idź się p...ć!"

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej ambasada oskarżyła Pedro Abrunhosę o wypowiedzenie „kilku rażących i niedopuszczalnych rzeczy o obywatelach Federacji Rosyjskiej, a także jej najwyższych przywódcach”, podczas koncertu, który odbył się 2 lipca w Festiwal AgitÁgueda.

„Ponadto Pedro Abrunhosa prowokacyjnie zachęcał widzów, w tym Rosjan, którzy również zapłacili za bilety, do powtórzenia tego, co wykrzykiwał, wyrażając na koniec życzenie, aby jego słowa zostały usłyszane w Moskwie” – dodano w oswiadczeniu

Dla ambasady rosyjskiej słowa piosenkarza są „niegodne” „człowieka kultury”, który reprezentuje kraj. I ostrzega: „Twoje słowa […] zostały wysłuchane. Zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski”.

Ambasada twierdzi również, że „wstydliwe krzyki” piosenkarza podlegają „więcej niż jednemu artykułowi portugalskiego prawa karnego”, o czym już poinformowały „właściwe organy ścigania”.
„Ambasada rosyjska nadal czuwa nad interesami obywateli rosyjskich przebywających w Portugalii i żadne haniebne prowokacje przeciwko nim nie pozostaną bez odpowiedzi” – dodali.

Skarga była przedmiotem analizy w Jornal da Noite SIC, a prawnik José Milhazes uznał, że ambasada „uważa, że ​​ to Rosja,  może uciszyć lub ukarać śpiewaków – lub inne osoby – za zajmowane przez nich stanowiska jest niezgodne z zasadami partnerstwa w sprawach karnych”.
W piątek ministerstwo wydało komunikat, w którym wyjaśniło, że choć nie zgadza się z "tonem i zawartością" przesłania piosenki, portugalskie władze nie wyciągną konsekwencji wobec artysty, bowiem w kraju tym obowiązuje wolność słowa

Portugalski piosenkarz otwarcie sprzeciwia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W pierwszym dniu konfliktu zbrojnego, 24 lutego, artysta zwrócił się do portalu społecznościowego Instagram, aby pokazać swoje poparcie dla Ukrainy, udostępniając zdjęcie flagi tego kraju z napisem „Dziś wszyscy jesteśmy jeszcze bardziej ukraińscy”.

W marcu napisał piosenkę poświęconą oporowi i odwadze obywateli Ukrainy.
Według niego, temat „Niech miłość wybawi cię od tej ciemnej nocy” mówi o „nadziei”, którą Ukraińcy „rzucają swoim działaniem na nas wszystkich”.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-07-2022 [17:22] - Kaczysta | Link:

Najeżdżając sąsiada, suwerenny, niezależny kraj, tracisz przyjaciół. A Rosja wiele straciła po inwazji na Ukrainę. 
Na Zachodzie Moskwa (Putin) osiągnęła status pariasa.

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-07-2022 [17:43] - Kaczysta | Link:

Rosyjski miliarder God Nisanov, objęty sankcjami w USA , wystąpił o obywatelstwo Portugali .
Stany Zjednoczone uważają go za „jednego z najbogatszych ludzi w Europie i bliskiego współpracownika Putina. Majątek Nisanowa szacuje się na 1,3 miliarda dolarów.