Putin kontroluje już wszystkie pola na globalnej szachownicy

Rosja - spacyfikowana i ogłupiona. Jeśli ktoś się wychyli - znika. Armia rozbudowana i od 10 lat intensywnie przygotowywana do siłowych rozstrzygnięć w prowadzonej od początku rządów Putina wojnie hybrydowej.  Otwarcie na Zachód pozwoliło wprowadzić najnowsze technologie. Tylko nafaszerowane nowoczesną elektroniką francuskie okręty desantowe nie dotarły, bo Majdan zmusił Putina do odkrycia kart (ale cała dokumentacja przeszła).

Ukraina - bez realnego wsparcia ze strony z Zachodu, bez uzbrojenia, z zastępami ludzi zdemoralizowanych od góry do poziomu gminy i  armią rosyjskich śpiochów czekających na sygnał

Niemcy - pogrążone w kryzysie migracyjnym, z kanclerz sparaliżowaną własną głupotą (w wersji korzystnej dla Merkel, niekorzystna to ...)

Francja - przeżywa nową rewolucję i to z dwóch stron: motłochu-lewactwa i islamskiego fundamentalizmu - czeka ją prawdziwa wolność, równość i braterstwo.

Wielka Brytania - liże rany

UE - rozsypujący się cyrk lewackich kabotynów

Stany - Obama wprawdzie zdołał w drugiej kadencji po zagarnięciu Krymu dostrzec rzeczywisty wymiar gry Putina (geniusz!), ale za późno - ręka w nocniku. Clinton i Trump to tragedia:  Trump, Trump, Misia Bela, Misia Kasia, konfacela...

Polska - na cenzurowanym całego "postępowego" świata, a przede wszystkim zachodnich środowisk opiniotwórczych, różnych Junkersów i Zimmeringów - od czasów ZSSR wypuszczanego w "słuszną" stronę przez rosyjską agenturę wpływu, a teraz dodatkowo przez przegrany w Polsce UBekistan.

Turcja - zneutralizowana - historyczny sukces FSB. Potęga słynnych nożyc: z jednej strony wywołanie puczu poprzez dostarczenie informacji potencjalnym puczystom, że są namierzeni, z drugiej, dostarczenie tureckiemu satrapie informacji o puczu i puczystach (takie cwaniactwo Bolka w latach 70-tych tylko na znacznie większą skalę). W ten sposób główny przyczółek NATO w przypadku inwazji na Ukrainę nie tylko został zneutralizowany, ale stał się sojusznikiem. Istotną rolę w tej  grze odegrała także karta kurdyjska.

Korea Północna - można się spodziewać, że zostanie wykorzystana jako zapalnik jądrowy. W tym kotle już się gotuje na granicy rozsadzenia.  Jakaś większa prowokacja rosyjskich służb ( w przebraniu amerykańskim) i cały zachodni świat ma problem nieporównywalny z jakimkolwiek innym, wiążący także Korę Płd., Japonię i Chiny.

Słowem, Putin nie miał do tej pory tak sprzyjającej sytuacji dla swoich imperialnych planów, a jego potencjalne ofiary czyli świat, spokojnie śpi snem idioty.

PS. Temat turecki dotyka pan Witold Gadowski. Jego felietony powinny zdobić czołówki największych mediów nie tylko w Polsce, jako odtrutka na brednie wielu znanych  (i nieznanych) polityków i politologów. Posłuchajmy: Komentarz Tygodnia: Pytanie warte miliardy 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

21-08-2016 [08:04] - Czesław2 | Link:

Odpowiedź na pytanie o miliardy jest prosta. I można pytanie uogólnić. Przecież sytuacja dotyczy nie tylko banków, ale np handlu. Wg mnie tylko głupota polaków, ich sprzedajnośc i ich skłonność do zawiści pozwoliły na utratę przez Polskę niezależności ekonomicznej.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-08-2016 [23:21] - Janko Walski | Link:

Oszukiwani to nie to samo co głupi. W każdym kraju tylko nieliczny odsetek interesuje się i samodzielnie analizuje to co dzieje się w sferze publicznej. Przytłaczająca większość żyje tylko swoimi sprawami, a sferę publiczną odbiera poprzez tytuły i skróty medialne.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

21-08-2016 [19:44] - Teresa Bochwic | Link:

Brawo! Analiza w punkt. Niewesoła, łagodnie mówiąc. Jak dobrze, że istnieją naszeblogi.pl, które NIE SKASUJĄ takiego zdjęcia.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-08-2016 [23:19] - Janko Walski | Link:

To tylko lista i w dodatku niepełna. Gdyby rozwinąć o co ważniejsze szczegóły wyglądałaby jeszcze bardziej ponuro. Mam nadzieję, że organy bezpieczeństwa wolnych krajów w tym Polski wymieniają informacje i są przygotowane na każdą sytuację.
Pozdrawiam serdecznie,
JW