Kłamstwo portalu Wirtualna Polska - studium przypadku

  Dziś [15.07.2022] ukazała się w Salonie24 notka "Prawda o "ataku na studio TVP" w 2003 roku - oczami Tomaszowianina" {TUTAJ} pióra blogera Ojciec 1500 plus.  Autor pisze:

  ""Prawie dwadzieścia lat temu do studia TVP wtargnął uzbrojony człowiek, który domagał się wejścia na antenę."
Tak rozpoczyna się artykuł umieszczony na topie strony głównej portalu Wirtualna Polska. Chodzi o mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego Adriana M. Nie wiem jak nazywa się antynagroda dla najbardziej kłamliwego i propagandowego artykułu roku, ale to coś, co popełniała WP ma na jej zdobycie ogromna szansę.
Mieszkałem w Tomaszowie Mazowieckim od urodzenia do ślubu, czyli ponad 40 lat. Mieszkałem tam także w roku 2003, kiedy te wydarzenia miały miejsce. Porównajmy propagandówkę Przemka Guldy z tym, jak wyglądało to w rzeczywistości.".

  Artykuł Guldy {TUTAJ} powstał jako promocja filmu zainspirowanego owym wydarzeniem z 2003 roku.  Gulda dostarczył nam świetnego przykładu tego, jak dziennikarz może fałszować rzeczywistość.  Namawiam każdego, kogo interesuje problem prawdy w mediach, do zapoznania się z notką Ojca 1500 plus i porównania jej z tekstem Guldy.  To wręcz laboratoryjny przykład manipulacji.  Jest ona tym perfidniejsza, że prawie niemożliwa do wykrycia dla osób postronnych, nie interesujących się uprzednio Tomaszowem Mazowieckim.  Prawdziwe dziennikarskie "mistrzostwo".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-07-2022 [21:30] - u2 | Link:

laboratoryjny przykład manipulacji

To wygląda na reklamę filmu pt. "Prime time". Z komentarzy wyczytałem, że film jest nudny i nie przedstawia motywów młodego sprawcy.

A o sprawie likwidacji Wiskom-u pisała już na NB Ula. Wtedy rzeczywiście rządziła lewizna. Ale bezpośrednio nie można obciążyć Leszka B. o to że spowodował zamknięcie Wiskozy.