Ukraina do zwycięstwa nie potrzebuję obcych wojsk

Wspaniały opór narodu ukraińskiego wzbudził podziw całego świata, ale nie możemy mieć złudzeń. Bez wyraźnej zmiany polityki ze strony USA, NATO i UE Ukraina tej wojny nie wygra. Konsekwencje tego będą bardzo dotkliwe nie tylko dla samej Ukrainy, ale także dla Zachodu w tym i Polski ale  i szerszej społeczności międzynarodowej.

Cała strategia zaczyna się od prostego pytania: jaki jest cel polityczny?
Odpowiedź tutaj jest prosta. Ukraina dąży do odzyskania swojego terytorium i zadać decydującą porażkę rosyjskiemu wojsku, co położy kres drapieżnej agresji Rosji i zapewni ukraińską suwerenność i integralność terytorialną.

Cele polityczne USA, NATO i UE  dotychczas były jednak znacznie mniej jasne. Ukraina do zwycięstwa nie potrzebuję obcych wojsk. Potrzebuję pomocy gospodarczej, politycznej i wojskowej ze strony NATO i UE. Jak dotąd to, co zostało dostarczone, nie wystarczy.
Dopiero ostatnie zapowiedzi i decyzję mogą coś zmienić.Trwające już szkolenia pilotów z Ukrainy w bazach NATO w Europie i USA jednoznacznie wskazuje na pomoc jaką na dziś Ukraina potrzebuję.Co to będą za samoloty.Z pewnością żaden z seri SU czy MIG. Szkolenie na systemach Patriot też wskazują czego Ukraina może się spodziewać w ramach kolejnych pakietów pomocy militarnej z USA

Na froncie gospodarczym Ukraina jest praktycznie pozbawiona dostępu do morza z powodu rosyjskiej kontroli nad Morzem Czarnym. Kraj nie jest w stanie eksportować pszenicy i innych towarów, od których zależy jego gospodarka.
Amerykańskie i europejskie sankcje na Rosję zostały nałożone, ale utrzymująca się zależność od rosyjskiej energii oznacza, że ​​Europa wciąż co tydzień wysyłała do Rosji miliardy dolarów. Jak zauważył były zastępca amerykańskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Rick Waddell, „rosyjska gospodarka, która jest samowystarczalna w rolnictwie i energetyce, wymaga jednak wielu zabójstw”. Dopóki Europa nadal będzie finansować rosyjską agresję, wojna będzie trwała.Ale i tu jest widoczna zmiana retoryki i zapowiedź że do końca tego roku import ropy z Rosji spadnie aż o 90%. I to jest właściwy kierunek sankcji.

Ukraina pilnie chcę zintegrować się z Zachodem, aby uniknąć wchłonięcia przez Federację Rosyjską  Przywódcy UE niedawno przyznali Ukrainie status oficjalnego kandydata, ale Francja i Niemcy opóźniają członkostwo w UE „szybką ścieżką” z obawy przed rozgniewaniem Putina. Że swojej strony USA opublikowały długą listę środków, których nie podejmą w konflikcie, uspokajając Putina i upraszczając rosyjskie planowanie. Od samego początku członkostwo w NATO było poza stołem.

Od początku wojny przywódcy polityczni w dużej mierze wykorzystali „jedność”, jaką społeczność transatlantycką przeciwstawiała Putinowi, ale rzeczywistość w Kijowie musi wyglądać zupełnie inaczej.
Pod względem militarnym Zachód zrobił wiele, aby wzmocnić obronę Ukrainy, dostarczając w ilości pocisków przeciwpancernych i przeciwlotniczych, a także haubic artyleryjskich i amunicji. Znaczną pomoc finansową, drony i (podobno) wymiana danych wywiadowczych wzmocniły silną obronę Kijowa i Charkowa przez Ukrainę.

Administracja Bidena i kluczowi europejscy przywódcy wyznaczyli wcześniej twardą linię, odmawiając samolotw bojowych i artylerii rakietowej dalekiego zasięgu, z wyjątkiem nominalnych ilości. Efektem końcowym było odebranie Ukrainie możliwości prowadzenia prawdziwych operacji ofensywnych, a nawet skutecznej obrony swojego terytorium.
Mimo wyraźnej przewagi jakościowej Ukraina nie może wygrać, dopóki nie ma tych zdolności. Współczesna wojna o wysokiej intensywności wymaga siły powietrznej i ognia dalekiego zasięgu. Bez nich Ukraina jest skazana na zamrożony konflikt i prawdopodobną utratę obwodów ługańskiego i donieckiego wraz z okupowanym terytorium na południu kraju, który łączy się z Krymem.

Czy teraz to się zmieni i Ukraina odzyska utracone terytoria.Wszystko wskazuje że jest to i realne i możliwe.

Pamiętajmy że właśnie ambasadorowie 30 krajów należących do NATO dziś w Brukseli  podpisali protokoły akcesyjne Szwecji i Finlandii. Kraje te złożyły wnioski o dołączenie do Sojuszu po rosyjskiej agresji na Ukrainę.Jest to naprawdę historyczny moment dla Finlandii, Szwecji i NATO a niesamowity policzek dla Putina. I tym razem Turcja podpisała się pod akcesją Szwecji i Finlandi bez żadnych warunków wstępnych.Podpisanie protokołów oznacza, że oba kraje starające się o członkostwo będą mogły brać udział w naradach NATO

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

05-07-2022 [20:57] - sake3 | Link:

Ukraina zapewne nie potrzebuje wojsk do osiągnięcia zwyciestwa,ale musi szanować swoich przyjaciół. Polska pomaga Ukrainie w największym stopniu-militarnie humanitarnie,ale czy to jest docenione? Wypowiedzi ambasadora Ukrainy w Niemczech zadziwiające i zasmucające wywołały olbrzymią burzę Niestety mówi się tylko o przeinaczaniu przez niego faktów historycznych i bagatelizowanie Holocaustu oraz zniewagę Żydów mordowanych przez Banderę. Tylko do tego odniósł się Melnyk pospiesznie publikując swoje spotkania z ortodoksyjnymi Żydami i ogłaszając,że zawsze potępiał Holocaust; O Polsce ani słowa,tu Melnyk nie tłumaczy niczego tak jakby martylologii Polaków pomordowanych na Ukrainie nigdy nie było.W kontekście obecnej wojny i wsparcia Ukrainy przez Polaków jest to i oburzające i smutne.

Obrazek użytkownika J z L

05-07-2022 [21:10] - J z L | Link:

Stoję za Ukrainą w ludobójczej inwazji Rosji na Ukrainę i jestem za nieograniczonymi dostawami broni.
A ten Melnyk to dziwka Putina

Obrazek użytkownika sake3

05-07-2022 [21:30] - sake3 | Link:

@JzL......To prawda,ale ja chciałam po prostu podkreślić,że awantura z Mlnykiem zakończyła się jak zwykle sprawą Holocaustu. Sam Melnyk gesto się teraz w mediach tłumacząc jedynie przed Żydami zapomniał o Polsce.Pomordowani Polacy też wołają o szacunek.Polska nie potrafi krzyczeć o swoich krzywdach nawet teraz.

Obrazek użytkownika u2

05-07-2022 [22:48] - u2 | Link:

Polska nie potrafi krzyczeć o swoich krzywdach nawet teraz.

Bez przesadyzmu. Swoje racje nie należy gardłować krzycząc. Takie rozkapryszone dziecko wychodzi z krzyczenia o swoich rzekomych krzywdach.

PS. Przed chwilą pani Ogórek w programie #wtylewizji słusznie zauważyła, że oglądając telewizornie komercyjne przenosi się w alternatywną rzeczywistość. Z kolei ja obejrzałem przed chwilą "AmbaSSadę" w reżyserii pana Machulskiego, której wcześniej nie oglądałem. No też alternatywna rzeczywistość.

Obrazek użytkownika J z L

05-07-2022 [22:57] - J z L | Link:

pożywiom, uwidim 
Historia nie kończy się 5-tego lipca br

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-07-2022 [22:32] - Tomaszek | Link:

Durny ty jak but jesteś Januszu z Londynu vel Huski ruski pies . Wypisujesz farmazony i sam ze sobą dyskutujesz , lerkarz się kłania  . A to zdanie to nie tylko jego . I nie dziwi mnie słaba reakcja MSZ Ukrainy . Ot po prostu wylazło szydło z worka i prawdziwe drugie skrzętnie maskowane ego narodowe . Na razie siedzą cicho , bo cztery i pół miliona gęb żre u nas na krzywy ryj . A i na armaty i inne gadżety wojenne też się łapią o samolotach i czołgach nie wspomnę  . Ale poczekaj , bo już zaczynają fikać , po wolutku ale już . Żadna dziwka Putina . Prawdziwy i nieodrodny wnuk swojego dziadka . I dziadków jest więcej a wnuków jeszcze więcej . Nie daleko pada jabłko od jabłoni .

Obrazek użytkownika Pers

05-07-2022 [21:19] - Pers | Link:

@sake
I czego beczysz?
Przecież to wasi idole.
Takich jak ten Melnik jest tam wiele milionów. Dopóki pasą się na Polsce to niektórzy są nawet mili.

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [06:37] - sake3 | Link:

@Pers........Ja nie beczę.Znasz takie słówko- obiektywizm? No więc ja własnie jestem objektywna.Jstem w stanie dostrzec rzeczy dobre i te złe też.

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [16:40] - Pers | Link:

@sake
//ja własnie jestem objektywna.Jstem w stanie dostrzec rzeczy dobre i te złe też.//
Jako osoba obiektywna możesz wskazać ze trzy dobre cechy Pana Prezydenta Putina?
I przy okazji trzy złe u pana prezydenta Zełenskiego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2022 [06:46] - Tezeusz | Link:

Tak o Ruszkiewiczu pisze admin NEonka:

""Mentalne dno, Intelektualne zero". Od razu widać, że człowiek błysnął intelektem, aż św. Piotr tam na bramie oślepł. Do tego poziomu się zniżasz?"

Brawo trafił z oceną w dychę