Ruska "prawda"

W ciągu kilku godzin od ataku na centrum handlowe w centralnym ukraińskim mieście Krzemieńczuk, w Internecie zaczęły krążyć fałszywe i nieudowodnione twierdzenia. Historie rozpowszechniały rosyjskie kanały Telegram i Dmitrij Polański, zastępca ambasadora Rosji przy ONZ. Zawierały pogłoski, że atak był „fałszywy” lub „zainscenizowany” – i powtórzono je w rosyjskiej telewizji. We wtorek rosyjskie ministerstwo obrony wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że centrum handlowe „nie działa” i że zbombardowanie pobliskiego składu amunicji wywołało w centrum pożar wtórny. Twierdzenia te zostały zdementowane przez ukraińskich urzędników.
Jaka jest prawda?

Twierdzenie: Centrum handlowe „nie funkcjonowało”
To twierdzenie jest fałszywe. Reporterzy BBC na miejscu rozmawiali z kupującymi i pracownikami, którzy znajdowali się w budynku w momencie ataku.
W ciągu kilku godzin po ataku w lokalnym kanale Telegram pojawiło się wiele postów zawierających szczegółowe informacje o zaginionych osobach, które albo pracowały w centrum handlowym w ciągu dnia, albo robiły tam zakupy.
RF ogłosiła dziś, że centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku nie działa i nie ma tam ludzi.
Na zdjęciu paragon ze sklepu z zabawkami, który znajdował się wewnątrz budynku. Zakupu dokonano 27.06.2022 o godzinie 10:28, na kilka godzin przed atakiem rakietowym
             


Jeden z prokremlowskich kanałów „sprawdzających fakty” sugerował, że od marca na Instagramie nie pojawiły się żadne zdjęcia z wnętrza centrum handlowego. Jednak kobieta, która mieszka w pobliskiej wiosce i regularnie robi zakupy w Krzemieńczuku, powiedziała BBC, że centrum handlowe było „stale otwarte”, a jej rodzina odwiedzała je przynajmniej raz w tygodniu.
Udostępniła również film, który nakręciła w centrum handlowym od 25 czerwca, pokazując otwarte sklepy i ludzi chodzących po budynku. Inne podobne materiały opublikowane w Internecie wydają się jeszcze nowsze – w tym wideo na YouTube, które najwyraźniej nakręcono zaledwie kilka godzin przed atakiem, a także pokazuje kupujących i stoiska firm otwarte w normalny sposób.
Niektóre kanały Telegrama twierdziły, że w centrum handlowym nie było kobiet ani dzieci, co oznacza, że ​​budynek został przekształcony w obiekt wojskowy. Według kilku relacji naocznych świadków i filmów online to twierdzenie jest fałszywe. Twierdzenie: bombardowanie składu broni rozprzestrzeniło ogień na centrum handlowe Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o strajku na magazyn broni, zdetonowano amunicję, która podpaliła centrum handlowe. „Broń i amunicja wyprodukowana na Zachodzie, składowana w magazynie w celu wysłania do ukraińskiego ugrupowania wojskowego w Donbasie, została uderzona precyzyjnym uderzeniem” – podało ministerstwo. Ukraińscy urzędnicy zaprzeczyli, że w pobliżu znajdował się skład broni.
Materiał z kamer CCTV uchwycony w pobliżu stawu, około 600 metrów na północ od centrum handlowego, po drugiej stronie budynku fabrycznego, pokazuje dwa uderzenia rakietowe w okolicy.

https://twitter.com/i/status/1541743820815179781

Dopasowując dokładne miejsca, w których wylądowały dwie rakiety na nagraniu wideo z telewizji przemysłowej, ze zdjęciami lotniczymi okolicy, wydaje się, że jeden pocisk trafił w pobliżu wschodniego krańca centrum handlowego, podczas gdy drugi uderzył w północny kraniec fabryki, w pobliżu południowego krańca stawu.
Wspomniana przez rosyjskie ministerstwo obrony fabryka znajduje się około 300 metrów na północ od centrum handlowego. Budynki są oddzielone ścianą, roślinnością i torami kolejowymi, co sprawia, że ​​twierdzenie, że „wtórne wybuchy” spowodowały duży pożar z wieloma ofiarami w centrum handlowym jest mało prawdopodobne
                                           
Według ukraińskiej publikacji internetowej „Kyiv Independent”, rzecznik prasowy administracji regionalnej potwierdził, że zakład maszynowy został trafiony, raniąc dwie osoby.
To twierdzenie jest sprzeczne z oficjalnym oświadczeniem rosyjskiego ministerstwa obrony – mimo że czołowi dyplomaci, tacy jak pan Polyanskiy, zastępca ambasadora ONZ, określili atak Kremenczuka jako „nową ukraińską prowokację w stylu Bucza” na Twitterze.

Po prostu nie ma dowodów – ani nie udowodniono – że to Ukraina zbombardowała centrum handlowe lub że atak został „zainscenizowany”.

To najnowszy przykład wspólnej taktyki stosowanej przez zwolenników rosyjskiego rządu – wrzucania wielu sprzecznych, pozbawionych dowodów narracji w bezpośrednim następstwie ataku.
Twierdzenie to jest echem innych, obalonych fałszywych twierdzeń Rosji i jej zwolenników, na przykład, że atak na szpital położniczy w Mariupolu i zabójstwa cywilów w Buczy zostały w jakiś sposób sfingowane lub zainscenizowane.

W wiadomości na Twitterze Dmitrij Polański powiedział, że atak „zostanie wykorzystany przez Ukrainę, aby przyciągnąć jak najwięcej uwagi poprzez promowanie [fałszywej] wersji tego, co się stało” i „mój tweet nie jest sprzeczny z wyjaśnieniem dostarczonym przez rosyjskie Ministerstwo Obrony".

Husky

                                 

Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK.
UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-06-2022 [19:38] - Tezeusz | Link:

Tak kończą prorosyjskie agitki w internecie
https://niezalezna.pl/448089-p...

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-06-2022 [20:51] - Kaczysta | Link:

To jest ta chwila gdy dachowiec i reszta z Toy-Toya połykaja własne przyrodzenie
Turcja poprze wstąpienie Finlandii i Szwecji do NATO

Turcja zgodziła się poprzeć wstąpienie Finlandii i Szwecji do NATO - powiedział w Madrycie fiński prezydent Sauli Niinisto. Jak wyjaśnił, przełom nastąpił, gdy te trzy państwa podpisały wspólne memorandum dotyczące wzajemnego szerokiego wsparcia w działaniach mających zapewnić bezpieczeństwo

Przywódcy Szwecji, Finlandii oraz Turcji spotkali się w Madrycie na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Szwecja i Finlandia złożyły wnioski o dołączenie do NATO w maju - w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę. Spotkały się jednak wówczas ze sprzeciwem Turcji, która oskarżyła je o wspieranie grup uznawanych przez Ankarę za organizacje terrorystyczne. Chodzi głównie o organizacje kurdyjskie. 
Turcja jest członkiem NATO od 1952 roku. Jej zgoda na wstąpienie Szwecji i Finlandii do sojuszu jest niezbędna, bo na przyjęcie nowych państw muszą zgodzić się wszyscy członkowie NATO

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [21:30] - Pers | Link:

@kaczuś
//To jest ta chwila gdy dachowiec i reszta z Toy-Toya połykaja własne przyrodzenie//
Nie @kaczuś. 
Żal mi tylko idiotów Szwedów i Finów.
Ale oni sami pakują się w problemy i to ich sprawa.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-06-2022 [22:37] - Ula Ujejska | Link:

Pers
No i kremlowski ch..j dostał mata 🤣 A tak liczyłeś na Turków - i co? Dupa skopana.

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-06-2022 [22:43] - Kaczysta | Link:

I jeszcze Turki przekazuja ruski sistjem S400 amerykanom celem "badan" wojskowych
No to niedobra informacja dla dachowca 
Kolejny połyk?

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [22:47] - Pers | Link:

@kaczuś
//No to niedobra informacja dla dachowca 
Kolejny połyk?//
Ty cię kaczuś nie przejmuj moim "połykiem".
Lepiej się pochyl z zadumą nad losem ukraińskich wojsk pod Lisiczanskiem (bo Siewierodonieck już całkowicie zdobyty).
Jak myślisz? Ilu Ukraińców wróci do domu?

Obrazek użytkownika sake3

29-06-2022 [07:36] - sake3 | Link:

@Pers....W jakie problemy pakują się Szwedzi i Finowie?  To NATO wg ciebie jest problemem a wejście do niego czymś niestosownym? Czy suwerenne państwa nie mają prawa do posunięć z własnej woli czy dbałości o własne bezpieczeństwo albo nie mają wyboru? Jakie prawa ma w takim razie Rosja by im tego zabraniać?Nie wymiguj się jakąs tam konwencją czy ustaleniami o podziałach wpływów.Wyraz suwerenność i szacunek do niego powinien mieć dla takiego agresora jak Rosja jednak znaczenie.I powinien być przeszkodą na zawsze.Czy ty możesz mi zabronić wstąpienie do Kółka Różańcowego,jakiejś organizacji czy nawet sekty jeśli jestem wolnym człowiekiem w wolnym kraju i mam taką wolę?

Obrazek użytkownika sake3

29-06-2022 [09:39] - sake3 | Link:

Przypomnę incydenty z udziałem rosyjskich samolotów i okrętów w rejonie Bałtyku z ostatnich dni :16/17 czerwca-Dania- korweta rosyjska naruszyła dwukrotnie duńskie wody terytorialne. Estonia-śmigłowiec Mi-8 18-go czerwca wleciał w przestrzeń powietrzną Estonii nie reagując na wezwania estońskich służb żeglugi powietrznej. Incydenty i prowokacje ze strony Rosji zdarzają się od lat i są częste a więc nie da się ich chyba tlumaczyć obecnym konfliktem ani troską Rosji o własne bezpieczeństwo.Błędem państw bałtycjich jest dotyczczasowa niefrasobliwość na działania tak podstępnego agresora jak Rosja.Zapewne odpiszesz że to fejki bo żadnych incydentów nigdy nie było.Ciekawą linię usprawiedliwiania Rosji uprawiasz.

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2022 [10:32] - Pers | Link:

@sake
//Zapewne odpiszesz że to fejki bo żadnych incydentów nigdy nie było.Ciekawą linię usprawiedliwiania Rosji uprawiasz.//
Zapewne się mylisz.
Takie incydenty zdarzają się po obydwu stronach i są częścią gry. Nic więcej.

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2022 [10:29] - Pers | Link:

@sake
//Pers....To NATO wg ciebie jest problemem a wejście do niego czymś niestosownym?//
NATO jnie jest żadnym "paktem obronnym" bo jeszcze nikogo nie obroniło. Za to napadło na Jugosławię, Libię, Afganistan a teraz dąży do konfrontacji z Rosja. Rękami Ukraińców.

//Czy suwerenne państwa nie mają prawa do posunięć z własnej woli czy dbałości o własne bezpieczeństwo albo nie mają wyboru?//
Suwerenne państwa mają wybór ale Szwecja i Finlandia do nich nie należą.

//Jakie prawa ma w takim razie Rosja by im tego zabraniać?Nie wymiguj się jakąs tam konwencją czy ustaleniami o podziałach wpływów.Wyraz suwerenność i szacunek do niego powinien mieć dla takiego agresora jak Rosja jednak znaczenie.//
Rosja nie jest agresorem i nikomu nic nie zabrania. Ostrzega tylko, że takie ruchy tylko zwiększają możliwość światowego konfliktu. 
I nie mam zamiaru wspominać konwencji czy ustaleń bo zachód je wszystkie łamie. Rozumie tylko argument siły, przykładem jest choćby ostatni wybryk Litwy.

//Czy ty możesz mi zabronić wstąpienie do Kółka Różańcowego,jakiejś organizacji czy nawet sekty jeśli jestem wolnym człowiekiem w wolnym kraju i mam taką wolę?//
Jednostka to nie państwo.
A należysz do Kółka Różańcowego? :)))

Obrazek użytkownika sake3

29-06-2022 [11:01] - sake3 | Link:

@Pers.......Niewygodne pytania w obu komentarzach,przeoczyłeś je czy też się odąłeś i obraziłeś? To jak z tym wygłupieniem się krajów bałtyckich? I czy te prowakacje rosyjskie mozna podciągnąć pod ,,prewencyjną misję specjalną''? To te prewencyjne misje staną sie teraz codziennością jako normalna czynność?

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2022 [11:11] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......Niewygodne pytania w obu komentarzach,przeoczyłeś je czy też się odąłeś i obraziłeś? To jak z tym wygłupieniem się krajów bałtyckich? I czy te prowakacje rosyjskie mozna podciągnąć pod ,,prewencyjną misję specjalną''? //
Nie zauważyłem żadnych "niewygodnych" pytań. jeśli nie byłem wyczerpujący w moich odpowiedziach to przepraszam i obiecuję poprawę :)

Kraje bałtyckie wygłupiają się podobnie jak Polska, na gwizdek USA i Wielkiej Brytanii. Przykłady można mnożyć.
I to one prowokują a nie Rosja. Rosja sama sobie tranzytu do Kaliningradu nie zablokowała ani nie zrobiła rosyjskojęzycznych obywateli Łotwy i Estonii obywatelami drugiej kategorii.

Obrazek użytkownika sake3

29-06-2022 [17:07] - sake3 | Link:

@Pers....Nie kupuję twojej narracji,jest za bardzo agitkowa. Rozmówców traktujesz jak idiotów albo małoletnie dzieci,którym trzeba wkładac do głów twoją prawdę.Każdy argument odbija sie od ciebie ja od ściany a problemy które stwarza Rosja lekceważysz. Ciekawe jak by Rosja potraktowała takie incydenty jakimi stale prowokuje państwa bałtyckie.Rosjanie z pewnością każdy samolot ,każdy okręt który narusza ich przesttrzeń powietrzną czy morską by zniszczyli nawet bez wcześniejszych ostrzeżeń.To jest ta różnica ale ty tego nie zauważasz.Kłamstwo katyńskie,agresja Rosji na Polskę we wrześniu 1939 to też wg ciebie pewno fejk..

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2022 [17:20] - Pers | Link:

@sake
//Pers....Nie kupuję twojej narracji,jest za bardzo agitkowa. Rozmówców traktujesz jak idiotów albo małoletnie dzieci,którym trzeba wkładac do głów twoją prawdę.//
Ciebie traktuję niezwykle poważnie. Co do reszty to masz dużo racji.
A prawda nie jest ani moja ani twoja, prawda jest zawsze jedna.

//Każdy argument odbija sie od ciebie ja od ściany a problemy które stwarza Rosja lekceważysz.//
Zgadza się, fałszywe argumenty odrzucam. Zresztą tu praktycznie nikt (może oprócz ciebie) nie używa argumentów tylko wyzwiska i obelgi. Z tym też mam dyskutować?

//Ciekawe jak by Rosja potraktowała takie incydenty jakimi stale prowokuje państwa bałtyckie.//
A jakimi stale prowokuje? Możesz jakieś wymienić?

//Rosjanie z pewnością każdy samolot ,każdy okręt który narusza ich przesttrzeń powietrzną czy morską by zniszczyli nawet bez wcześniejszych ostrzeżeń.//
Nieprawda. Naruszeń rosyjskiej przestrzeni morskiej i powietrznej było mnóstwo i jakoś wszyscy żyją. Nikt nie spadł ani nie zatonął. Jeśli znasz takie przypadki to podaj.

//To jest ta różnica ale ty tego nie zauważasz.Kłamstwo katyńskie,agresja Rosji na Polskę we wrześniu 1939 to też wg ciebie pewno fejk..//
Pokaż gdzie tak kiedykolwiek napisałem.
Nie wkręcaj mi dziecka w brzuch sake, to do ciebie nie pasuje.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-06-2022 [21:37] - Siberian Husky Dog | Link:

Putin zobaczył środkowy palec od Erdogana

Ale tu nie o żadnych Kurdow chodziło.To tylko pretekst.
Tak naprawdę jako naród handlowców Turcy zrobili deal z USA.
My się godzimy na Finlandię i Szwecję w NATO, a wy zniesiecie nam sankcje na sprzędź F-35B i najnowsze F-16.Co więcej,w grę wchodzi i polityka geostrategiczną nad Morzem Czarnym i Cieśniną Bosfor.
Turcy kończą budowę lekkiego lotniskowca na którym w pierwotnej wersji miało się znajdować 6-8 samolotów F-35B pionowego startu i ładowania.
Nikt poza USA takich samolotów na dziś nie produkuje.
Z chwilą wejścia do służby lotniskowca, flota Turecka będzie niepodzielnie panować nad tymi akwenami.Natomiast wejście Szwecji i Finlandi do NATO sprawia że Morze Bałtyckie jest teraz Morzem NATO.A Putin ze swoim Kaliningradem zostaje z ręką w nocniku

Jednym słowem Erdogan z Bidenem dobili targu wystawiając Rosję i Putina na ogólne pośmiewisko ze swoim słynnym ultimatum
 

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [21:46] - Pers | Link:

@husky
Ostrzeżenie: Roskosmos publikuje zdjęcia satelitarne centrów decyzyjnych przed szczytem NATO
Podczas gdy na zbliżającym się szczycie sojuszu przedstawiciele 30 uczestniczących krajów i ich sympatycy ogłoszą Rosję złem numer jeden, Roskosmos publikuje zabawne zdjęcia satelitarne – te same „centra decyzyjne”, cóż, na wszelki wypadek współrzędne😉
⠀⠀🇺🇸 38,897542, -77,036505
⠀⠀🇺🇸 38.870960, -77,055935
⠀⠀🇬🇧 51,503049, -0,127727
⠀⠀🇫🇷 48,870433, 2,316842
⠀⠀🇩🇪 52,519903, 13,368921
⠀⠀🇧🇪 50,879986, 4,425771

Sprawdź husky czy most pod którym sypiasz nie jest za blisko.

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-06-2022 [22:30] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Zawsze dachowcze lepiej spać pod mostem niźli w stajni
Jak tam z penisem
Odgryzłeś te resztki wyrostka czy tam raczej pryszcza

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-06-2022 [22:38] - Kaczysta | Link:

To ruskie umieją w google maps. Szacun
Co to za tajemnica w tych czasach.Dzieci to moga ustalic.A inni tego nie wiedzą co i gdzie Ruskie mają i nawet ukrywają?

Dzwoni Ruszkiewicz do żony. - Repsolku, jesteśmy w wojnie proxy z NATO -
I jak wam idzie Jaro?
- Straciliśmy 34 tys. ludzi, 1500 czołgów, 300 samolotów, kilka tysięcy wozów pancernych.
- A ile straciło NATO?
- NATO jeszcze się nie pojawiło.

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-06-2022 [22:40] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Dostałam foto prezent TUTAJ - podobnego do ciebie Ukraińcy już obdarli ze skóry 🤣

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [21:57] - Pers | Link:

BASF, niemiecki gigant przemysłowy, publicznie ogłosił kilka dni temu, że jeśli nie będą mogli zdobyć całego potrzebnego gazu, zostaną „zmuszeni” do zaprzestania działalności w swoim głównym kompleksie, który obejmuje 10 kilometrów kwadratowych i obejmuje 200 lokalizacji . Rozpoczyna się wczesna, hardballowa walka. Oto prawdziwa historia festiwalu miłości G7 w Madrycie. Wiedzą, że Niemcy nie przetrwają nadchodzącej zimy. W każdym razie nie będą miały wystarczającej ilości gazu, aby jednocześnie utrzymać swoje przemysły i mieszkańców w cieple. Dostają do wyboru: niszczą przemysł, z wynikającym z tego skokiem bezrobocia, utratą dochodów z podatków i zwiększonymi świadczeniami socjalnymi, nie wspominając o zwiększeniu niespłacalności kredytów hipotecznych itp., co prowadzi do ucisku swoich banków, a wszystko to w czasie napędzania inflacji . To po prostu oznacza dramatyczny wzrost niepokojów społecznych, jeśli wybiorą tę opcję. 
Inna opcja, racjonowanie podaży dla ludności, może być jeszcze gorsza. Tak czy inaczej dla Scholtza i kolesi nadchodzi katastrofa. (W Niemczech najwyraźniej nie mają tyle chrustu co w Polsce). Gang G7 widzi, że to nadchodzi. Wiedzą, że Niemcy spasują, a jeśli Niemcy spasują, to samo zrobią NATO i UE. Grupowe uściski w Madrycie są dla kamer. Co mogą zrobić - Rosja wygrywa militarnie i gospodarczo, powoli zmniejszając przepływ gazu i podnosząc cenę.
 

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [22:16] - Pers | Link:

Smartfony są wszędzie, a Ukraina jest nimi zalana. Gdyby w centrum handlowym znajdowało się tysiąc osób, kiedy zostało "zaatakowane", wyobrażałbym sobie, że w Internecie pojawiłoby się wiele filmów pokazujących natychmiastowe skutki ataku - ludzie uciekający z budynku, leżące ciała, odjeżdżające samochody, wczesne stadia pożaru i tak dalej. Nie widziałem takich filmów. Czy są jakieś?
Za to na dostępnych filmikach widać praktycznie pusty parking. Na pieszo wszyscy przyszli?

Z innej beczki - Oto najnowsza oferta z Rosji: „Działania zostaną zakończone, jeśli Kijów nakaże nacjonalistom złożenie broni — powiedział rzecznik Kremla”
Działania wojenne na Ukrainie mogą zakończyć się „przed końcem dnia dzisiejszego”, jeśli Kijów nakaże nacjonalistom złożenie broni, powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
„Strona ukraińska może zakończyć to wszystko przed końcem tego dnia; potrzebny jest rozkaz złożenia broni przez jednostki nacjonalistyczne, rozkaz złożenia broni przez wojsko ukraińskie; i muszą spełnić wszystkie żądania Rosji. Wtedy wszystko się skończy przed końcem dnia – powiedział rzecznik, komentując wypowiedź prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego, że "chciałby zakończyć działania wojenne, zanim nadejdzie zima".
Obawiam się, że Zełenski nie przyjmie tej szczodrej propozycji...
 

Obrazek użytkownika tricolour

29-06-2022 [08:03] - tricolour | Link:

@Pers

Myślę, że Usa chętnie zakończy konflikt z Rosją, gdy tylko Rosja złoży broń i zrobi z kremlu agencję towarzyską. Jestem też pewien, że i Rosja chetnie zakończy konflikt gdy tylko na Kapitol wsadzi swoje dziwki.

Nie pisz glodnych kawałków o składaniu broni. Nie każdy rozkłada ręce i nogi na widok szweja.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-06-2022 [09:45] - Tezeusz | Link:

@Ruszkiewicz
Moje komentarze do twoich ostatnich wklejek z uzasadnieniem obszernym poszły wczoraj...Cieszysz się. Taka promocja. Jak się nie zgadzasz ze swoimi wklejkami  antypolskimi to po co je zamieszczasz w ścierwoneonie (  Poglądy wyrażone w artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy SpiritoLibero) to już nie mój problem..Nie ja to oceniam..
Dzisiejsze twoje wypociny scierwoneonowe też skomentowałem odpowiednio i przesłałem ,z linkiem jak prosisz.
Zadowolony ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-06-2022 [09:47] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za scierwoneonowy  rusofil kłamca i manipulator to napisał :

"następne trudne dni dla połykaczy banderowskiej propagandy. Rzekomy rosyjski atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku, który miał potwierdzić bestialstwo orków polujących na miłujących pokój Ukraińców znowu okazał się ordynarnym fejkiem. 
To zresztą nie pierwszy raz, starczy przypomnieć głośny incydent z atakiem rakietowym na dworzec w Kramatorsku gdzie Orki miały celowo zbombardować ludność cywilną, która chciała się ewakuować do... Rosji. Dopiero udokumentowane odkrycie włoskich dziennikarzy, którzy udowodnili, że rakieta była w rzeczywistości ukraińska wyciszyło sprawę.
Podobno kijowskiej juncie doradzają najlepsze agencje PR na świecie ale ich propaganda jest tak tępa, że aż zęby bolą od czytania. Choć z drugiej strony "pandemia" udowodniła, że świat pełen jest idiotówi i ten przekaz jest pewnie skierowany dla nich..."

Bełkot rusofilowy ?
To  pewno według scierwoneonowych rusofili tak myślą: "Ukraina napadła na Rosję bombarduje Moskwę..."
Bimber pity gorący i z rana takie daje efekty  ścierwoneonowe.. Bo to są patologiczny kłamcy...dowód proszę :

Autor scierwoneonowy rusofil pisze :
"Rzekomy rosyjski atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku, który miał potwierdzić bestialstwo orków polujących na miłujących pokój Ukraińców znowu okazał się ordynarnym fejkiem."

A prawda jest taka  - to była akt terroru !:
https://wydarzenia.interia.pl/...

Ale smród putlerka terrorysty, bandyty i mordercy pozostał...