Nowy Europejski Ład

Na horyzoncie rysuje się spore pęknięcie polityczne w Europie. Oj, nie tego chcieli Niemcy i Putin wszczynając wojnę. Niemcom mogą się cichcem wymknąć spod bata główne "dojne krowy" z UE plus Ukraina i kraje anglosaskie: Wielka Brytania, USA, Kanada i Australia. Ostrzegałam już wcześniej, że Niemcy i Francja mogą się kiedyś obudzić z ręką w nocniku? No to macie!

Za Niezależna.pl: "Boris Johnson chce nowego sojuszu państw w Europie. Wśród członków widzi Polskę, Ukrainę, a nawet Turcję. Liderem wspólnoty miałaby być Wielka Brytania, a wśród członków szef londyńskiego rządu widzi Ukrainę, Polskę, Estonię, Łotwę i Litwę, a później możliwe, że i Turcję. Według osób obecnych na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, to właśnie szef rządu w Kijowie miał usłyszeć propozycję jako pierwszy". 

Przyzwoici ludzie na Świecie nie będą się przyglądać bezczynnie na szwabsko ruskie zapędy imperialne. Co powinna zrobić Polska? Poprzeć jak najbardziej. To szansa na obronę suwerenności i szybki rozwój. Niemcy coś przeczuwali i chyba odpuszczają sobie grilowanie Polski? No zobaczymy - sytuacja jest rozwojowa i zapowiada się ciekawie. A w tle, żeby nie było tak wesoło, są ogromne pieniądze: anglosaskie i chińskie. Pisałam już wcześniej o amerykańsko chińskich negocjacjach w sprawie powojennego ładu. Ustawianie "pionków na szachownicy" właśnie się rozpoczyna. Z tych europejskich planów, w kontekście Rosji, to chyba najbardziej się ucieszyli Chińczycy. Mają tu wiele do ugrania - a perspektywa przejęcia Syberii za friko coraz bliższa.

Rosja się wykrwawia - a dostępne odwody są niewielkie. I nic już jej nie uchroni przed klęską, nawet niemiecka kroplówka. Zastanawiałam się nad tym, jak Ukraińcy odblokują swoje porty? No to już wiadomo: Ukrainie właśnie dostarczono i przeszkolono w obsłudze rakiety mogące sięgnąć nawet Moskwy, plus systemy radarowe. No to teraz na Ukrainie i jej wodach terytorialnych żaden ruski sprzęt nie jest już bezpieczny.  Nie wspomnę już o nowoczesnych samolotach Fxx. Ruski hitlerek kaput - oby jak najszybciej. Prawdopodobnie łeb mu urwą swojacy. Nie po to okradali przez wiele lat połowę Świata, by teraz jakiś głupek pozbawił ich luksusów.

Na koniec odrobina humoru. NB jest pełne carskich rad serwowanych przez przeróżnych pożytecznych idiotów. "Krul" ma zawsze rację, a kto sądzi inaczej ten głupi - to przewodni motyw na NB jego wyznawców. Przypominam, że JKM zapewniał nas, że inwazji na Ukrainę nie będzie, a tylko idioci twierdzą inaczej. Jak to zwykle bywa z idiotami, ich porady i twierdzenia życie weryfikuje na bieżąco.

Dziękuję za uwagę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2022 [15:40] - Tezeusz | Link:

Polska się zbroi na potęgę przy pomocy USA, Wielka Brytania jest w gotowości. Ukraina deklaruje tzw pełny sojusz gospodarczo - polityczno - obronny z Polską. Ciężar przywództwa politycznego i militarnego w Europie oscyluje już wokół Polski i tzw Trójmorza wraz z Ukrainą.To ogromny rynek zbytu i rynek surowcowy...Niemcy i Francja tracą w oczach świata...Coę sie mocno zmienia - to potezna polityka USA jej wpływ i dominacja. Już nie samo NATO a USA i dodatkowo NATO... Rosja się nie liczy to karta bita.

Obrazek użytkownika J z L

28-05-2022 [16:02] - J z L | Link:

Można by powiedzieć, że Lemański, to pospolity, ruski chuj ale po co ?
„Przy inteligencji Putina Kaczyński to kmiotek”.  Lemański o sobie przypomniał

Żyd w sutannie niejaki Lemański dawno nie pojawiał się w mediach, teraz jednak postanowił przypomnieć o sobie, wygłaszając skandaliczne opinie w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. "Duchowny" przekonywał, że Polacy „zachowują się jak buraki”. Atakował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego stwierdzając, że „przy inteligencji Putina Kaczyński to jednak kmiotek”. Nie zabrakło też krytyki pod adresem Straży Granicznej strzegącej granicy polsko-białoruskiej

https://www.fronda.pl/a/Przy-inteligencji-Putina-Kaczynski-to-kmiotek-Ks-Lemanski-o-sobie-przypomnial,200126.html

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [16:06] - Ula Ujejska | Link:

Józku
To tak jak tu na NB, ruskie dziwki nagle dostają biegunki jak tylko ktoś ruszy temat wojny i ruskich zbrodni lub pomocy dla Ukrainy. Car uruchamia wszelkie rezerwy propagandowe.

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2022 [19:37] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska........Car nie uruchamia rezerw,bo rzucił całe ,,siły propagandowe'' już na początku.I podziałało bo 86% Rosjan wierzy Putinowi i go wspiera w ,,wojnie ojczyźnanej'' jak im wiadomo.Nawet w marcu do Moskwy przyjechaly najbardziej znane czarownice rosyjskie przeprowadzać swoje czary za pomyślność w wojnie i zdrowie cara.Nawet się dziwię ,że przy takim wsparciu sondaż pokazał tylko 86 a nie 120 %.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [21:41] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Tu na NB, rzucił wyjątkowych idiotów. Bo tylko idiota bez względu na przekaz z tej wojny może nadal tak bzdecić jak oni.

Obrazek użytkownika Ryan

28-05-2022 [18:08] - Ryan | Link:

Lemański mówi Wyborczej, że PiS to zło, ale papież nie może powiedzieć, że Rosjanie to zło, bo to nie byłaby Ewangelia.
Czego nie rozumiecie?

Lemański jest tym dla polskiego Kościoła, czym niemcy są dla Europy

Obrazek użytkownika u2

28-05-2022 [16:07] - u2 | Link:

perspektywa przejęcia Syberii za friko coraz bliższa.

No i wtedy opadną maski. Putler to chłopiec na posyłki dla Xi Jinpinga.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [16:17] - Ula Ujejska | Link:

U2
Od dawna tak jest i Putler przegapił dogodny dla niego moment napaści na Ukrainę. Chińczycy nakazali mu na czas Olimpiady pozostać w okopach nad granicą.

Obrazek użytkownika Maverick

28-05-2022 [22:40] - Maverick | Link:

Zawsze możesz wyrazić poparcie dla Ukrainy kupując koszulkę Ducha Kijowa, świetnego pilota wymyślonego na potrzeby tych z niskim IQ..
Numer jeden koszulkę w USA za jedyne 25 dolcy.
https://www.teezily.com/ghosto...
Kliknij na link abu zobaczyć koszylkę bardzo ironiczne. A co tam polecam Ulka nie ma 25 dolcy na koszulkę!! A to by wspomogło by pesnje najemników, bo ci zaczynają uciekać bo nie dostają wypłat a życie najemnika jest dość krótkie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

28-05-2022 [17:51] - Marek Kudła | Link:

Obudził się i nawet nie zdążył się uczesać !  Czy ten facet jest ślepy politycznie, czy on naprawdę nie widzi inisjatywy "Trójmorza" ?  To co ? On chce organizować drugie Trójmorze ?!  On i GB chcą być liderem ?  A won !  Prosimy o wystąpienie z akcesem na członka Trójmorza, członka czwartego morza, ale nie lidera !!!  Polacy nie zapomnieli jak Anglicy ich wydudkali w 1939 roku i dudkali nas do końca wojny, chociaż nasi chłopcy walczyli jak prawdziwi bohaterowie w obronie Anglii (do dziś nie wiem po co ginęli ).  A zatem Johnsonie popraw sobie włosy na skroni i zacznij myśleć !!!!

Obrazek użytkownika paparazzi

28-05-2022 [23:00] - paparazzi | Link:

Coś na rzeczy, dobrze zauważyłeś. Jak maja równoległa idee to jest OK ale nasz ruch jest do uświadomienia im ze posiadamy już nasza idee Trójmorza. Po prostu dyplomacja i tu widzę ministra Rau w akcji. Teraz jak nigdy Polska ma swoja szanse zaistnieć jako poważny gracz.

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2022 [18:19] - sake3 | Link:

Wcale tego nie widze tak różowo.Ile bowiem czasu trwał Brexit zanim ostatecznie Wielka Brytania opuściła UE? Ukraina nie ma go na tyle by czekać na,inne państwa też zagrożone guzikiem nuklearnym,bo groźby z Kremla płyną codziennie.Tymczasem coraz więcej jest głosów dopuszczających ustępstwa Ukrainy na rosyjskich warunkach wojna kosztuje,dostawy sprzętu,żywności środków medycznych już są przeprowadzane z coraz mniejszym entuzjazmem bo to wykańcza gospodarki..Jeśli Ukrana ma wygrać to teraz musi przystąpić do ofensywy.

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [18:32] - Pers | Link:

@sake
//Jeśli Ukrana ma wygrać to teraz musi przystąpić do ofensywy.//
Też tak myślę.
Na razie Ukraińcy ćwiczą natarcie w przeciwnym kierunku.

Obrazek użytkownika Ryan

28-05-2022 [20:41] - Ryan | Link:

Ruszkiewicz
Znasz takiego cwela z neona co w trzy dni wojnę wygrał
​tak dla wszystkich się zapytuję

Obrazek użytkownika Warmia

28-05-2022 [18:45] - Warmia | Link:

Ukraina nie ustąpi. Na sygnały wysyłane przez premiera  GB Zelensky zareagował spokojnie. My też spokojnie patrzmy na szeptanki angielskie. Kułeba w Davos podkreślał wielką rolę i pomoc UE za wyjątkiem kompromitujących się Niemców. Natomiast ganił NATO. Być może to taka gra, mamy propozycję nowego sojuszu Europy Środkowej, co UE ma nam do zaproponowania?
Boję się, że gdy nie skorzystamy Anglicy złożą propozycję przegranej Rosji. Tylko wtedy po co byłaby Skandynawia w Nato?

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [18:25] - Pers | Link:

@ujejska
//Pisałam już wcześniej o amerykańsko chińskich negocjacjach w sprawie powojennego ładu.//
Tak "pisałaś", że nic nie napisałaś. Podobno "tajemnica".

//Rosja się wykrwawia - a dostępne odwody są niewielkie. I nic już jej nie uchroni przed klęską//
To prawda. Wojsko zaporoskie prze do przodu jak burza a za nimi wolno posuwa się rosyjskie wojsko. (Michalkiewicz).

//Zastanawiałam się nad tym, jak Ukraińcy odblokują swoje porty? //
Ukraina nie ma już portów...

Obrazek użytkownika Ryan

28-05-2022 [20:49] - Ryan | Link:

„Teraz dostaliśmy tak wiele „harpunów”, że możemy zatopić całą Flotę Czarnomorską Federacji Rosyjskiej – powiedział Siergiej Bratchuk, rzecznik administracji regionalnej Odessy .

 Tak wyglądają pociski przeciwokrętowe "Harpoon", które Ukraine otrzymała od Dani .

https://pbs.twimg.com/media/FT3ElAmXEAA4o0O?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [21:38] - Ula Ujejska | Link:

Pers
//Tak "pisałaś", że nic nie napisałaś. Podobno "tajemnica".//
No i nie będziesz miał co donieść 😁😁😁  - resztę bzdetów pominę.

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [18:50] - Pers | Link:

@ujejska
//Rosja się wykrwawia - a dostępne odwody są niewielkie. I nic już jej nie uchroni przed klęską//

Łymań jest ważnym przyczółkiem Rosji w dalszej ofensywie
Zajęte przez rosyjskie siły miasto Łymań będzie dla nich ważnym przyczółkiem w kolejnej fazie ofensywy w Donbasie, kiedy prawdopodobnie będą nacierały na Słowiańsk i Kramatorsk - przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.
//"Do 27 maja siły rosyjskie prawdopodobnie zajęły większą część miasta Łymań, na północy obwodu donieckiego, w operacji, która prawdopodobnie jest wstępem do kolejnego etapu rosyjskiej ofensywy w Donbasie. Łymań ma strategiczne znaczenie, ponieważ znajduje się tam duży węzeł kolejowy, a także daje dostęp do ważnych mostów kolejowych i drogowych na rzece Doniec Siewierski. W najbliższych dniach rosyjskie jednostki w tym rejonie będą prawdopodobnie traktować priorytetowo sforsowanie rzeki. Na razie główne wysiłki Rosji pozostają prawdopodobnie 40 km na wschód, wokół enklawy w Siewierodoniecku, ale przyczółek w pobliżu Łymania dałby jej przewagę w potencjalnej kolejnej fazie ofensywy w Donbasie, kiedy to prawdopodobnie będzie nacierała na kluczowe kontrolowane przez Ukraińców miasta w głębi obwodu donieckiego, Słowiańsk i Kramatorsk"
- napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.  https://niezalezna.pl/444303-l...

Koniec wojny bliski

Herojam sława!

Obrazek użytkownika Ryan

28-05-2022 [20:43] - Ryan | Link:

Ruszkiewicz
Znasz takiego ruskiego penisa z neona co w trzy dni wojnę wygrał
 

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [20:57] - Pers | Link:

@rjanek
//Znasz takiego ruskiego penisa z neona co w trzy dni wojnę wygrał//
Widzisz matołku, gdyby Rosja prowadziła tę operację "po amerykańsku" to potrzebny byłby góra tydzień.
Więc nie podniecaj się rjanek, koniec wojny bliski.

Herojam sława!

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2022 [21:42] - sake3 | Link:

@Pers.....Prawdopodobnie zajęły.....Operacja która prawdopodobni jest wstępem do kolejnego etapu rosyjskiej ofensywy.......Prawdopodobnie w najbliższych dniach rosyjskie jednostki w tym rejonie będą forsowć rzekę.......Prawdopodobnie wysiłki Rosji pozostają 40 km na wschódwokół enklawy w Sieierodoniecku........Prawdopodobnie będzie nacierała na kluczowe kontrolowane przez Ukraińców miasta Słowiańsk i Krematorsk? Nie za dużo tych prawdopodobnie? A co na pewno? To jeszcze nie wiadomo?

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [21:49] - Pers | Link:

@sake
//Prawdopodobnie...//
Tak to opisuje niezalezna.pl
Prawda jest taka, że Rosjanie już są w Siewierodonicku. Walki trwają w okolicy dworca autobusowego na południu miasta.

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [19:29] - Pers | Link:

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko dwa razy dziś próbował opuścić terytorium Ukrainy - informują ukraińskie media.
W ukraińskich kanałach Telegram pojawiły się informacje, że Poroszenko próbował wyjechać do Polski przez przejście graniczne Rawa-Russkaja.

Na Ukrainie Poroszenko jest podejrzany o zdradę stanu z powodu dostaw węgla z Donbasu, grozi mu do 15 lat więzienia.
Ciekawe ile zarobi Zełenski?

Obrazek użytkownika Ryan

28-05-2022 [20:45] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
ile grozi "skarbnikowi" za przywłaszczenie cudzych pieniędzy
tak  tylko pytam

Obrazek użytkownika Maverick

28-05-2022 [21:32] - Maverick | Link:

Analiza i omówienie sytuacji.  https://rumble.com/v16elvh-nap...