Wojna służy prezydentowi Andrzejowi Dudzie

Prezydent Polski, Andrzej Duda wygłosił dzisiaj [22.05.2022] orędzie w Kijowie, w tamtejszym parlamencie.  Oświadczył w nim:

  "- Polska wspiera i będzie wspierać Ukrainę; nie spocznę, dopóki Ukraina nie stanie się członkiem Unii Europejskiej w pełnym tego słowa znaczeniu - powiedział w niedzielę w Kijowie prezydent Andrzej Duda. Według niego, nadszedł też czas na nowy polsko-ukraiński traktat o dobrym sąsiedztwie." {TUTAJ}.

  Był on pierwszą głową obcego państwa która uczyniła coś takiego po najeździe Rosji na Ukrainę w dniu 24 lutego 2022.  Przez pierwsze 2,5 roku po wyborze na drugą kadencję Andrzej Duda usunął się raczej w cień.  Wybuch wojny całkowicie to zmienił.  Prezydent Polski stał się istnym wulkanem aktywności.  To on spotyka się z prezydentem USA, Joe Bidenem.  Podróżuje nieustannie po Europie namawiając szefów różnych państw do popierania Ukrainy.  Jego aktywność dyplomatyczna powoduje, iż wyrasta on na głównego reprezentanta Polski w kontaktach z zagranicą.

  W przeszłości miałam wiele zastrzeżeń do różnych  postępków prezydenta Andrzeja Dudy, zwłaszcza, gdy chodziło o wetowanie ustaw.  Jego kampania w obronie Ukrainy jest jednak godna najwyższych pochwał.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

22-05-2022 [19:11] - Pers | Link:

Może pan Duda chce zostać prezydętem Ukropolu?

Obrazek użytkownika zbychbor

22-05-2022 [19:48] - zbychbor | Link:

Żeby tak dbał o Polskę. W internetach piszą, że jego dziadek był ..., kto chce, to znajdzie.
Ale dużo to wyjaśnia

Obrazek użytkownika JanAndJan

23-05-2022 [04:43] - JanAndJan | Link:

"Brzydka Ona, brzydki On - a, taka piękna - MIŁOŚĆ".