AZOV - STAL!!!

To zdjęcie jest symbolem Ukrainy!
Zdjęcie roku !!!
Jestem w stu procentach pewny !!

Niewiele osób rozumie, jak symboliczne jest to zdjęcie. W Azovstal nadal są ranni żołnierze w schronach, którzy nie widzieli słońca od dwóch miesięcy i  nikt nie ma z nas pojęcia, jak trudno dla czlowieka jest tak długo nie widzieć słońca
Chyba nikt nie może sobie wyobrazić takich warunków

To Święte Miejsce, w którym walczyli i ginęli Wojownicy i Bohaterowie.
Wróg zostanie pokonany. Wszyscy, którzy zginęli, zostaną pomszczeni.

Chwała bohaterom!
Chwała Bojownikom Pułku Azow!!
Chwała Wielkiej Ukrainie!!
Gierojom Wieczna Chwała!!

Niech Wasz honor, odwagą, męstwo i Wasze czyny wysławiają Azow na zawsze!
I żeby za tysiąc lat na odnowionej ziemi ukraińskiej wasze imiona zapisały się złotymi literami w historii Ukrainy.
Jako przykład niekończącej się miłości do ojczyzny!

I to jest horror. Wszystkie słowa, które mówiły, że to straszne / okropne / nie do zniesienia / itp. to zero, nic.
Nie znam słów, które mogą lepiej przekazać te emocje.
Rosja musi umrzeć. Najlepiej w okropnym bólu
Ukraińskie zwycięstwo odczuje moskiewska zaraza, Ponieważ na ukrainskiej ziemi ich przeznaczeniem jest śmierć i smutek!
Wszystkie wrogie obrzydliwości zadrżą za każdym razem, Jak usłyszy wyryte krwią słowa: AZOV - STAL!

Głęboki ukłon wam, bohaterowie. Nie znam w naszych czasach nikogo, kto pokazywałby bohaterstwo, wytrwałość i poświęcenie składające się na legendy. Ukraina potrzebuje Was wszystkich, abyście wrócili żywi i zdrowi.
Niech Bóg obdarzy Was długim życiem w gronie dużej rodziny z dziećmi, wnukami, prawnukami.

Miejmy nadzieję, że pokój „szybko” powróci do tych wszystkich częściowo zniszczonych rodzin. Wtedy może się rozpocząć odbudowa i będzie to piękna, ale trudna przygoda dla wszystkich Ukraińców. Wszyscy powinniśmy w nim uczestniczyć zgodnie z naszymi możliwościami. To takie ważne...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2022 [17:22] - Tezeusz | Link:

Chwała Pułkowi Azow obrońcy Ukrainy. Na pochybel kałmukom pedofilskim roSSyjsko faszystowskiej skurwiałej bandy osranego putka - oby zdechł.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2022 [17:24] - Tezeusz | Link:

Piszesz Ruszkiewicz tak cytuję :

"Putin jak widać na filmie w dobrej formie//
I daj mu Boże tego zdrowia jak najwięcej bo ma jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.
Polacy (i nie mam tutaj na myśli żydobanderowskich ścierw, posiadaczy polskiego PESEL) powinni codziennie się za niego modlić."

Wylizałeś osraną dupę bandy putlerka może wkrótce zdechnie czego świat mu życzy. 

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2022 [17:47] - J z L | Link:

Polacy (i nie mam tutaj na myśli żydo-sowieckich polskojęzycznych ścierw z Szamba24r.u, posiadaczy polskiego PESEL) powinni codziennie się  modlić by ta kremlowska qrwa zdechła wolno i w  wielkich męczarniach

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-05-2022 [18:39] - Kaczysta | Link:

Rosjanie (i nie tylko rosjanie) są wściekli
Ukraińcy zbombardowali fabrykę wódki i denaturatu
Jak donosi rosyjska agencja informacyjna TASS, co najmniej siedem pocisków wystrzelonych z Ukrainy trafiło w czwartek rano w teren otaczający gorzelnię we wsi Tetkino, w rosyjskim obwodzie kurskim. W wyniku ostrzału zginęła jedną osoba, a kilka zostało rannych.
O sprawie poinformował media gubernator obwodu kurskiego Roman Starowojt. 

"Szef obwodu kurskiego w Rosji, Roman Starowojt, twierdzi, że doszło do ataku na gorzelnię we wsi Tetkino. Według wstępnych informacji jedną osoba została zabita, a kilka domów zostało zniszczonych, informuję TASS" 

Brak jest informacji o tym czy w ataku ranny został Toy-Toyowy "dzienniakarz" z Polski Jarosław Ruszkiewicz przebywający w tym czasie na terenie gorzelni jako kiper i enolog błękitnego napoju
Z niecierpliwością oczekujemy na pilną  wiadomość czy mu się coś stało i dlaczego nie

https://twitter.com/i/status/1527219381578743810

Obrazek użytkownika J z L

21-05-2022 [20:27] - J z L | Link:

Kilka minut temu
98. batalion „Azow” i armia ukraińska zniszczyły rosyjski BMP-3 w wiosce Novopol, obecnie kontrolowanej przez UA, w obwodzie Donieckim . Chociaż z pojazdu pozostało niewiele, możemy zauważyć pozostawioną amunicję HE-FRAG kal. 100 mm i ppk 9K116-3.

https://twitter.com/i/status/1528069300128518144

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2022 [17:59] - J z L | Link:

Pan Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że chce budowy największego samolotu świata po tym, jak został zniszczony przez siły rosyjskich żołdaków podczas inwazji na Ukrainę

Ukraiński samolot Antonov An-225 Mriya, nazwany „Mriya” lub „marzeniem”, został zniszczony na początku tego roku, gdy do kraju wkroczyły wojska sowieckie.

Teraz ukraiński przywódca powiedział, że chce zbudować drugi Antonov An-225 Mriya, aby „upamiętnić wszystkich ukraińskich pilotów zabitych w wojnie z Rosją”
Zachowały się wszystkie plany budowy samolotu a wstępny koszt nie przekracza sumy 150 mln euro w/g specjalistów z firmy Airbus

Ukraiński samolot był jedynym tego typu samolotem na świecie i był używany w pierwszych dniach pandemii do przemieszczania sprzętu medycznego na całym świecie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [21:48] - Ula Ujejska | Link:

Józku
Zdjęcie w notce nieczytelne - czy tylko ja tak mam?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [14:36] - Ula Ujejska | Link:

Józku
Dziękuję - linki działają.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-05-2022 [23:36] - Tomaszek | Link:

Antonow , jego zakłady i ten Mrija to pozostałość sowietów . Ten samolot to pozostałość po sowietach . Taka duma na miarę pałacu kultury  im Stalina .  W covidzie nie prowadził żadnych akcji humanitarnych tylko normalną komercję i tyle . Ukraina po wojnie będzie potrzebowała wielu rzeczy bardziej niż jakiegoś pomnikowego samolotu . Ten ukraiński przywódca ( brzmi znajomo ?) niech powie swoim współobywatelom , że zamiast chleba będą mieć samolot . I co wszyscy mają im dać bo się panu  zachciało samolociku ?

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [23:34] - Pers | Link:

Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że ostatnia grupa ukraińskich obrońców kombinatu Azowstal poddała się. Jak przekazano w komunikacie, wojska rosyjskie kontrolują teraz cały teren zakładów.
Rosjanie informują, że poddało się im w sumie 2439 ukraińskich obrońców, a ostatnia grupa liczyła 531 osób. "Podziemne instalacje kombinatu, w których chronili się bojownicy przeszły pod pełną kontrolę wojsk rosyjskich" - pisze Reuters za komunikatem resortu obrony w Moskwie. Agencja informuje też, że minister obrony Rosji Siergiej Szojgu powiadomił prezydenta Władimira Putina, że zarówno Mariupol, jak i zakłady metalurgiczne Azowstal "zostały w pełni wyzwolone".
Otrzymaliśmy od dowództwa wojskowego Ukrainy rozkaz zaprzestania walk w Azowstalu, w celu ratowania życia i zdrowia naszych żołnierzy - przekazał wcześniej w piątek dowódca broniącego się w kombinacie ukraińskiego pułku Azow podpułkownik Denys Prokopenko. Dodał, że już wcześniej z zakładów ewakuowano cywilów oraz rannych wojskowych. Również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił w piątek, że "w najbliższym czasie, nawet nie w ciągu kilku dni, zakończy się wywożenie wszystkich z Azowstalu".

Władze ukraińskie od poniedziałku informowały o stopniowej ewakuacji żołnierzy z Azowstalu. Ukraińcy byli przewożeni przez Rosjan m.in. do byłej kolonii karnej w Ołeniwce na terytorium samozwańczej, kontrolowanej przez Moskwę Donieckiej Republiki Ludowej. Według zapowiedzi strony ukraińskiej, wszyscy obrońcy Mariupola mają zostać wymienieni na rosyjskich jeńców wojennych. (bzdura)
https://www.rmf24.pl/raporty/r...

Cieszycie się robaczki, że wasze heroje są już bezpieczni?

Obrazek użytkownika J z L

21-05-2022 [05:58] - J z L | Link:

Nie jest bzdura fakt że w Ukraińskiej niewoli jest prawie 2.5 tysięcy sowieckich żołdaków którym też łeb można legalnie upierdolić
​Cieszysz się ruski  matole?

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2022 [07:09] - sake3 | Link:

@Pers....Cieszymy się,cieszymy z tego ze ty się cieszysz jak pięcioletnie dziecko.Losy żołnierzy i bohaterów róznie się układają na i po wojnie.Może być tak,że bohaterowie jak azowcy skończą na torturach albo w obozie karnym,a zapijaczenie ruscy sołdaci gwałcący noworodki i dzieci ,strzelajacy w plecy do cywilów z zawiązanymi rękami dla zabawy dostają w Rosji medale ,,za odwagę''. Dumny jesteś z osiągnięć tych gierojów,co? 

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [07:20] - Pers | Link:

@sake
//Może być tak,że bohaterowie jak azowcy skończą na torturach albo w obozie karnym//
Jak na razie ranni są w szpitalach a zdrowi czekają na procesy w wygodnych celach. Bardzo możliwe, że część trafi do kolonii karnych a część zawiśnie bo w Donbasie jest kara śmierci. Wszystko zależy od zebranych dowodów.

//a zapijaczenie ruscy sołdaci gwałcący noworodki i dzieci ,strzelajacy w plecy do cywilów z zawiązanymi rękami dla zabawy dostają w Rosji medale ,,za odwagę''.//
Powtarzasz fejki, których nie będę komentował.

//Dumny jesteś z osiągnięć tych gierojów,co? //
Dumnym można być z własnych żołnierzy.
W tym przypadku odczuwam podziw dla sprawności Rosjan i życzę im dalszych sukcesów.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [14:40] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Oby takie sukcesy ich spotkały jak w bitwie nad Dońcem - czego serdecznie im życzę. Sezon na ruskiego misia z grila ciągle otwarty!

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [15:01] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz
"Dumnym można być z własnych żołnierzy.
W tym przypadku odczuwam podziw dla sprawności Rosjan i życzę im dalszych sukcesów."

Swój swoich popiera zawsze przecież to normalka. Scierwoneonkowe zasady. Sprawność morderców, pedofili, złodziei i skurwysyństwa wszelakiego faktycznie u faszystowskiej roSSji jest w dużej sprawności - faktyczne !

twoja duma Ruszkiewicz jest taka :
Masakra na Ukrainie [
Do całego zajścia doszło wczoraj w godzinach wieczornych około godziny 17:30. Rosyjscy Żołnierze w Azowstalu. Czwórka dzieci zosała bestialsko rozstrzelani... Zobaczcie również jak żolnierze traktowali bezbronnych cywilów.
Najpierw znęcali się nad biednymi cywilami którzy stali za chlebem i wodą a potem rozstrzelali czwórke dzieci na oczach ludzi.
Nigdy wcześniej moje oczy nie widziały takiego bestialskiego posunięcia. Matko kochana! Proszę niech ten koszmar się już skończy.
http://nocnenaloty-ataki24live...
- To byli bezbronni ludzie, jak można tak traktować drugiego człowieka? No jak? To są zbrodnie o jakich świat dawno nie słyszał.

" Z kim przystajesz takim sie stajesz "
 

Obrazek użytkownika J z L

21-05-2022 [20:22] - J z L | Link:

pam..pers
Ja będę dumny jak wszystkie parchy polskojęzyczne z Szamba zawisną na latarniach i wiedz że macie to jak w banku

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [07:25] - Tezeusz | Link:

Ukraina chce odzyskać wszystkie terytoria zajęte przez Rosję. "Dokonamy tego siłą"
Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał Kyryło Budanow w wywiadzie dla "Wall Street Journal" powiedział, że "Ukraina odzyska wszystkie tymczasowo zajęte przez Rosję terytoria i dokona tego siłą, ponieważ nie ma innego sposobu".