Operacja Michnika - Schetyny nie jest tak głupia jak wygląda

Operacja Michnika - Schetyny nie jest tak głupia jak wygląda.

Pan AM jednak miał kontakty z agenturą SB.To znaczy jest. Jest głupsza niż można sobie wyobrazić. Idąc jej tropem dojdziemy do wszystkich bohaterów walki z czerwonym w Polsce i pozostałych barakach „obozu socjalistycznego”. Im groźniejsi byli dla władzy tym większym wianuszkiem konfidentów bezpieka otaczała. Starano się umieszczać ich w najbliższym otoczeniu „wrogów ludu”. Np. na Jasienicę donosiła jego żona, a na kolegów ze stoczni Wałęsa. Ile osób "współpracowało" z Bolkiem i nadal współpracuje! Prymas Tysiąclecia, Nasz Wielki Rodak św. Jan Paweł II, nie wspominając o bł. ks. Jerzym Popiełuszce - najsilniej podpadają pod ten michnikowy zarzut „współpracy” ze współpracownikami bezpieki.

Michnik oskarżył de facto sam siebie, ale nic na tym nie traci, bo bardziej skompromitować się nie da. Jeszcze w latach 90-tych Maleszkę zrobił w swojej redakcji pierwszą antylustracyjną szablą, o którym wiedział, że był nie jakimś tam zwykłym kablem, ale kablem inteligentnym, który jak Wałęsa dla bezpieki przygotowywał analizy, o którym wiedział, że ma na sumieniu Pyjasa! Wszyscy poza Michnikiem zrywali kontakty z konfidentami, gdy zorientowali się kim są...

Skąd więc ten kuriozalny ruch? Jest wiele powodów. Po pierwsze nie mają czym uderzyć, a bardziej skompromitować się już nie mogą. Po drugie, im większy absurd głoszą „autorytety” tym silniej wiąże ich wyznawców i większą nienawiść wyzwala do „wrogów” wytykających absurd. Mamy więc pogłębianie podziałów. Po trzecie, jak każda manipulacja odwracająca, dezorientuje większość nieprzyglądającą się zbyt uważnie temu co dzieje się w sferze publicznej. „On ukradł czy jemu ukradli” - taki stan pojawia się w szerokim odbiorze, ponadto stępia wrażliwość i słuch.

Można wymienić więcej „korzyści” dla tych cienkich graczy, ważniejsze jednak wydaje się zwrócenie uwagi na fakt, że zyskuje na tym imperialna polityka Putina. Trudno przecenić uderzenie w człowieka, który demontuje sieć powiązań, dzięki którym Polska ze wszystkimi swoimi tajemnicami była dla Rosji przeźroczysta, odbudowuje jej potencjał obronny i umacnia więzi ze strukturami bezpieczeństwa Zachodu. Ponadto osłabia pozycję Ministra i Polski na kluczowym dla naszego bezpieczeństwa i pozycji szczycie NATO, podobnie jak rozpoczęta od pierwszego dnia po przegranych wyborach dyskredytacja większości parlamentarnej i Polskiego Rządu na forum europejskim.

Ani Michnik ani Schetyna to nie są idioci, którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań. Zakiwali się na śmierć? A może wiedzą co szympansy Putina wiedzą? Jeden tajemny znak i leninowskie „co robić” przestaje być pytaniem. Wszystko!

Operacja Michnika - Schetyny nie jest tak głupia jak wygląda.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-06-2016 [21:08] - xena2012 | Link:

Michnik ,Schetyna liczą(zreszta zawsze liczyli) że zawsze sie znakdzie jakis procent społeczeństwa który uwierzy w ich brednie i będzie na tyle ciemny żeby nie zauważyć manipulacji.

Obrazek użytkownika Janko Walski

22-06-2016 [23:13] - Janko Walski | Link:

Są dwie możliwości: bardziej optymistyczna, ale mniej prawdopodobna - zagotowali się we własnym sosie, albo, do czego przychylałbym się, zielone światło zapalił jakiś mikro-sondaż poprzedzający szerokie wyjście. Pamiętajmy, że 35 lat piłowania głów "strasznym Macierewiczem" z "obłędem w oczach" wyrzeźbiło głębokie bruzdy w mózgach, które krzyczą teraz niezliczonymi komentarzami wściekłych trolli na największych portalach.