Inżynier, który pogrążył Rosjan

Wojna ma różne oblicza
Protest może być i taki

!3 Maj 2022
Członkowie ukraińskiej armii rozpoczęli sezon wakacyjny dla rosyjskich oddziałów.
Niektórzy skąpali się w rzece, inni spalili w majowym słońcu

Dziesiątki sztuk zniszczonego sprzętu wojskowego, w tym najnowocześniejsze rosyjskie czołgi T-90M, i około tysiąca zabitych - to wynik ataku ukraińskiego wojska na próbę przeprawy rosyjskiej dziczy przez rzekę Doniec

Do przeprowadzenia natarcia przyczynił się inżynier wojskowy Maksym, który zrelacjonował przebieg akcji w mediach społecznościowych.

"Ostatnio zrealizowałem misję, która wywarła ogromny wpływ na straty rosyjskie i całkowicie pokrzyżowała ich plany okrążenia Łysyczańska" - napisał Maksym. Wojskowy zdradził, że szóstego maja dostał rozkaz wykonania rekonesansu inżynieryjnego na rzece, żeby wytypować miejsce w którym wróg rozpocznie budowę mostu pontonowego.

Rozpoznanie przeprowadził dzień później. "Użyłem dalmierzy, aby stwierdzić, że rzeka ma 80 m szerokości, więc Rosjanie potrzebowaliby 8 części (10 m każda) połączonego mostu, aby dostać się na drugą stronę" - relacjonował dodając, że okupanci będą potrzebowali na realizację zadania ok. dwóch godzin. 

 "Powiedziałem też jednostce, która obserwowała tę część rzeki, że muszą uważać na dźwięk łodzi motorowych. Widoczność w okolicy była gówniana, bo Rosjanie podpalali pola i lasy oraz rzucali dużo granatów dymnych. Do tego było mglisto" - wspominał. 

Maksym obserwował teren za pomocą drona. "Artyleria była gotowa. Udało nam się potwierdzić, że Rosjanie zamontowali siedem części mostu z ośmiu" - pisał. Wróg przerzucił nawet kilka pojazdów na drugą stronę rzeki. Wtedy nastąpiła ukraińskie uderzenie z użyciem artylerii i lotnictwa. "Nadal byłem w okolicy i nigdy w życiu nie widziałem i nie słyszałem tak ciężkiej walki" - opisywał. 

 https://twitter.com/kms_d4k/status/1524506192252444672

Maksym przekazał, że po dniu walki most został zniszczony. Lotnictwo zniszczyło rosyjski sprzęt i zbombardowało inny most. 

Atakiem na most Ukraińcy przerwali rosyjski marsz w kierunku liczącego ok. 20 tys. mieszkańców miasta Łyman.

Mariupol to Ukraina
Pułk Azow nigdy się bez walki nie podda
Wszyscy obrońcy Mariupola są bohaterami na zawsze !!!
Wszyscy jesteście w sercu każdego Ukraińca !!!
Wszyscy jesteście w sercu każdego Polaka !!!
Wszyscy jesteście w sercu każdego cywilizowanego człowieka !!!
Będzie sposób na dzicz rosyjska, a orki poniosą ciężkie straty. Ciężka broń jest już w drodze.
Trzymać się
Chwała Azowcom
Chwała siłom zbrojnym Ukrainy
Chwała Ukrainie

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-05-2022 [18:52] - Ula Ujejska | Link:

Pers i Maverick dostaną sraczkopadaczki 😁😁😁

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-05-2022 [18:56] - Kaczysta | Link:

A ja im na to powiem tak:
Idinachuj padlino,sowiecka wszo