Skończyły się żarty, zaczęły się schody

  To pijackie powiedzonko, przypisywane gen. Wieniawie-Długoszowskiemu, pasuje jak ulał do obecnej sytuacji.  W ostatnich dwóch dniach zdarzyły się dwie ważne rzeczy.  Po pierwsze, Senat przyjął bez poprawek ustawę antyterrorystyczną.  Moim zdaniem, jest ona fatalna, o czym pisałam {TUTAJ}.  Bardziej obszerną i fachową ocenę tego aktu prawnego można znaleźć w liście Stowarzyszenia Blogmedia24 do senatorów {TUTAJ}.  Niestety - senatorowie "klepnęli" ustawę i teraz będziemy męczyć się ze złą regulacją prawną [nie sądzę, by prezydent ją zawetował].

 Drugą istotną rzeczą była przedwczorajsza [16.06.2016] akcja CBA w sejmikach wojewódzkich.  W Salonie 24 czytaliśmy {TUTAJ}:

 "CBA rozpoczęło kontrolę sposobu dzielenia i wydawania środków unijnych przez 16 urzędów marszałkowskich. Sprawdzane są też oświadczenia majątkowe marszałków województw. PO uważa, że to akcja na polityczne zamówienie i próba zastraszania samorządowców.".  Grzegorz Schetyna, lider PO oświadczył:

 "- 16 czerwca to symboliczny dzień, bo rozpoczęła się wojna państwa PiS, tego rządu, z samorządami. Na razie z urzędami marszałkowskimi, ale chodzi o systemową walkę z władzą, która jest niezależna od władzy PiS-u, która tę niezależność pokazuje i chce ją chronić".

 Portal Wpolityce.pl wykpił stanowisko PO i opozycji w artykule Marcina Fijołka "A jesienią przyjdą z CBA i nas wszystkich zamkną. Suma wszystkich strachów opozycji. I nowe paliwo do działania?" {TUTAJ}.  W rubryce " Kronika kłamliwej histerii" zamieszczono także tekst "Wołek i Żakowski przerażeni działaniami CBA: "To akt wypowiedzianej jawnie wojny!", "Wybory samorządowe w 2017?" {TUTAJ}.

 Portal Wpolityce.pl nie ma racji.  To nie jest żadna "kłamliwa histeria".  PO, PSL i reszta opozycji naprawdę ma się czego bać  Oni dobrze wiedzą, iż w elektoracie PiS narasta przekonanie, że oprócz programów 500+ i Mieszkanie+ potrzebny jest też program Cela+, czyli wsadzenie do kryminału co bardziej bezczelnych złodziei.  PO i reszta dobrze wiedzą, ile nakradli przez minione 8 lat i słusznie boją się odpowiedzialności.

 Najważniejsze jest to, iż forsując ustawę antyterrorystyczną, dającą wielkie uprawnienia ABW, oraz przeprowadzając  pokazową akcję CBA w sejmikach wojewódzkich, PiS dało do zrozumienia, że panuje już nad przynajmniej częścią służb.  Jeśli dodamy do tego jeszcze kontrolę ministra Ziobry nad prokuraturą, to nieuczciwi działacze opozycji naprawdę mają się czego bać.  Na razie wciąż mogą oni liczyć na wrogą PiS korporację sędziowską, ale zapowiadana na jesień ustawa o sądownictwie może zakończyć "rokosz sędziów".  Wtedy program Cela+ zostanie, jak sądzę, zrealizowany.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

18-06-2016 [23:00] - smieciu | Link:

Ja bym raczej powiedział że schody się jakby skończyły. I mam wrażenie że nadchodzi jakiś czas cudów. Dla mnie niesamowita jest ta gładkość działań PiS. Zwłaszcza dotycząca służb. Przecież dobrze wiemy że służby nigdy nie zostały zreformowane. Że od czasu okrągłego stołu i III RP nie było rządu, który mógłby coś z tym zrobić. Że próby dobrania się do służb czy agentów były wyrokiem dla próbujących.
A teraz ABW dostaje nowe uprawnienia. Kolejne, choć jak wiemy, za PO i służb i ich uprawnień było aż nadto. Aż firmy telekomunikacyjne skarżyły się na ilości podsłuchów. A peowski rząd był w europejskiej czołówce fanów podsłuchiwania własnego społeczeństwa. To jednak było mało. Teraz służby będą mogły więcej a CBŚ z marszu wkracza do siedlisk korupcji.
I nie wiem czego powiniem się bardziej obawiać.
Czy tego że to jedynie pokazówka. Kiedy zatrzymanych będzie kilka płotek choć wiadomo że umoczeni są wszyscy. Że to może tylko rodzaj czystki, przypomnienie szefów mafii że trzeba odpalać procenty i nie kombinować z własną polityką. Bo to nie udało się nawet jeszcze niedawno najbogatszemu człowiekowi Polski.
Czy też może bardziej się bać programu cela+, starych ale nowych, potężniejszych służb specjalnych z zacięciem patriotycznym. Służących obecnemu rządowi, bez niecnych myśli o jego obaleniu.

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

19-06-2016 [10:12] - Seryjny-Samobójca | Link:

Będą sprawdzać i kontrolować wszystkich, czy tylko tych z ramienia PEŁO ?

Obrazek użytkownika elig

19-06-2016 [00:12] - elig | Link:

Być może - schody skończyły się dla nas, ale zaczynają się dla opozycji.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-06-2016 [08:56] - NASZ_HENRY | Link:

Program C(ela)++ ;-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

19-06-2016 [09:24] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Prosze poprawić literówkę w nazwisku...Wieniawa-Długoszowski,a nie Długoszewski :-))

Obrazek użytkownika jdj

19-06-2016 [10:34] - jdj | Link:

Wieniawa miał wiele dowcipnych i mądrych bon-motów - widać miał bardziej trzeźwe spojrzenie po nocy spędzonej w Adrii niż Pani cytująca duraków miotających obelgami (pierwszy link) ...