Farbą w ambasadora, czyli rosyjski Dzień Zwycięstwa

  Wbrew wszelkim oczekiwaniom najbardziej barwne wydarzenie w tym dniu miało miejsce w Warszawie.  Pomimo ostrzeżeń polskich władz - ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew uparł się by 9 maja 2022 złożyć wieniec na grobach żołnierzy radzieckich w Warszawie.  W efekcie:

  "Atak na rosyjskiego ambasadora w Warszawie. Cały oblany czerwoną farbą"
"Gdy ambasador Rosji Siergiej Andriejew pojawił się przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, został natychmiast otoczony, a zaraz potem oblany farbą. Emocje były ogromne. Tak manifestanci chcieli mu przypomnieć o krwi, która codziennie jest przelewana po rosyjskiej agresji na Ukrainę. (...) Po godzinie 11 rozpoczęła się manifestacja przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Na placu zgromadzili się Ukraińcy i Polacy, by zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainę.
Gdy na miejscu pojawił się ambasador Rosji Siergiej Andriejew, zrobiło się gorąco. Uczestnicy manifestacji uniemożliwili rosyjskiej delegacji złożenie kwiatów. Otoczyli ich i oblali czerwoną farbą. {TUTAJ}".

  Minister Mariusz Kamiński zapewnił, że manifestacja przeciwników rosyjskiej agresji była legalna.  Napisał na Twitterze:

  "Zgromadzenie przeciwników rosyjskiej agresji na Ukrainę było legalne. Emocje ukraińskich kobiet, biorących udział w manifestacji, których mężowie dzielnie walczą w obronie ojczyzny są zrozumiałe - napisał na Twitterze minister MSWiA Mariusz Kamiński komentując poniedziałkowe wydarzenia przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Demonstranci oblali czerwoną substancją ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa."  {TUTAJ}.

  A co działo się w Moskwie?  Spodziewano się wiele.  Sądzono, że Putin ogłosi jakieś zwycięstwo, lub wypowie oficjalnie wojnę Ukrainie, względnie zarządzi powszechną mobilizację i zagrozi użyciem broni nuklearnej.  Nic z tych rzeczy.  W krótkim przemówieniu powtórzył tylko stare kłamstwa na temat tego, że:
 
  "Podczas przemówienia z okazji Dnia Zwycięstwa prezydent Rosji powtórzył od dawna głoszoną propagandę, że pod koniec ubiegłego roku Zachód przygotowywał atak na Donbas i Krym, a w Kijowie pojawiły się wezwania do użycia broni jądrowej (...) NATO rozpoczęło rozwój wojskowy na terytoriach sąsiadujących z Rosją. Wszystko wskazywało na to - mówił Putin - że "starcie z neonazistami będzie nieuniknione" {TUTAJ}.

  Sama parada wojskowa też była stosunkowo skromna.  Przede wszystkim nie wzięło w niej udziału lotnictwo.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez RIA Nowosti, poinformował, że podczas tegorocznej defilady nie odbędzie się parada lotnicza. Nad Placem Czerwonym miało przelecieć 77 samolotów, w tym „samolot dnia zagłady”, czyli latające centrum kontroli i dowodzenia dla najwyższych władz państwowych w przypadku wojny atomowej. Jak wskazał przyczyną zmiany planów była „zła pogoda”. Sky News zwraca jednak uwagę, że w poniedziałek niebo nad Moskwą było niebieskie. „Złej pogody” nie widać także na filmie z defilady opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Kremla.  Specjalizujący się w wojnie lądowej analityk Nicholas Drummond skomentował w rozmowie z CNN, że tegoroczna defilada w Moskwie była „bardzo kameralna”. „Ale była w tym dyscyplina i precyzja, których nie było ostatnim razem."

  Nieoficjalnie mówi się,  że ów "samolot dnia zagłady" po prostu się zepsuł.  Zapowiadana parada w Mariupolu nie odbyła się.  Ograniczono się do niewielkiej uroczystości.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-05-2022 [19:56] - Pani Anna | Link:

Jeżeli ktoś w przyszłości zaatakuje naszych dyplomatów,  obojętnie gdzie, to również możemy się  spodziewać takiej wypowiedzi, że oj tam oj tam, emocje są silniejsze? Nowa interpretacja immunitetu dyplomatycznego w  roku pańskim 2022n.e.

Obrazek użytkownika terenia

09-05-2022 [21:46] - terenia | Link:

Pani Anna
Przykre i smutne ,że min. Kamiński  próbuje usprawiedliwić tę akcję emocjami  (żenada,bardzo skromnie i delikatnie określając słowa p.Kamińskiego)
Warto przywołać opinię: 
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau uznał oblanie farbą ambasadora Rosji za incydent „ze wszech miar godny ubolewania” i dodał, że dyplomatom przysługuje szczególna ochrona, niezależnie od polityki rządów, jakie reprezentują.
Zobaczymy jak prawnie zostanie rozwiązana ta sprawa.Pani Irina jest gościem w naszym kraju i pozwoliła sobie naruszyć nietykalność osobistą drugiej osoby i  nie jest istotne ,że to był akurat ruchol .....to nie jest żadne usprawiedliwienie .

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-05-2022 [22:02] - Pani Anna | Link:

@Terenia
Pełna zgoda. Miło usłyszeć głos rozsądku,  zwłaszcza w ostatnich czasach.
 

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [20:26] - u2 | Link:

Andriejew pojawił się przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, został natychmiast otoczony, a zaraz potem oblany farbą

Czy tę Ukrainkę wolne sądy uniewinnią jak Babcię Kasię ?

PS. Czy ten Andrejew to jakiś krewniak Igora Andrejewa, który skazał na śmierć w tajnym procesie gen. Fieldorfa-Nila, bez udziału oskarżonego ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2022 [20:33] - sake3 | Link:

Ukraińska dziennikarka jest aktywistką z Fundacji Kramka i Ludmiły Kozłowskiej gościnnie przyjmowanych na salonach europejskich Mając takie ,,plecy'' chyba dziennikarce nie spadnie włos z głowy.

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2022 [20:52] - Pers | Link:

@sake
Ty oczywiście pochwalasz jej zachowanie.

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [21:00] - u2 | Link:

Andrejew wiedział gdzie sie pakuje. A Ukrainka z fundacji Kozłowskiej, która planowała przewrót w Polsce i została wydalona. Ale akurat gdybym był sędzią, to bym ją uniewinnił, nie Kozłowską, tylko tę dziennikarkę :-)

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2022 [21:16] - Pers | Link:

@u-bocik
Napisałbym ci w kilku męskich słowach kim jesteś ale są tutaj kobiety a poza tym admin jest bardzo subtelny.
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-05-2022 [22:49] - Kaczysta | Link:

kałmuku
​na pohyble sowieckim ścierwojadom
Pozdrów sowiecki szmaty z Toy-Toya
Ave

Obrazek użytkownika u2

10-05-2022 [07:01] - u2 | Link:

Napisałbym ci w kilku męskich słowach

Czyli ty homo niewiadomo i nie potrafisz napisać po męsku ? Och, ta dzisiejsza zniewieściała młodzież :-)

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2022 [07:06] - Pers | Link:

@u-bocik
//Czyli ty homo niewiadomo i nie potrafisz napisać po męsku ?//

Oczywiście, że potrafię tylko, że ja nie używam publicznie wulgaryzmów.
A wulgaryzmy są jedynymi słowami, żeby cię określić.
Dotarło do u-bocika?

Obrazek użytkownika u2

10-05-2022 [08:11] - u2 | Link:

Oczywiście, że potrafię tylko, że ja nie używam publicznie wulgaryzmów.

To według ciebie po męsku znaczy wulgarnie ? Ech, ta dzisiejsza młodzież z UB :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2022 [21:37] - sake3 | Link:

@Pers....Nie,nie pochwalam.Jak widać niechęć do mnie rzuciła ci się na oczy.Dziennikarka nadużyła naszego zaufania na tyle,że należy oczekiwać podobnych incydentów w Moskwie wobec ambasadora polskiego.Ja jedynie zwróciłam uwagę na fakt jej działalności w Fundacji państwa Kramków negatywnie do Polski nastawionych.

Obrazek użytkownika terenia

09-05-2022 [22:05] - terenia | Link:

@sake3
Skromnie powiedziane  "Dziennikarka nadużyła naszego zaufania"     https://www.tysol.pl/a83674-ak...

 

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2022 [22:26] - sake3 | Link:

@Terenia.....Podtrzymuję,że nadużyła.Takie protesty nie organizuje się w kraju który ją gościnnie przyjął,a teraz będzie się tłumaczył i zbierał cięgi.

Obrazek użytkownika terenia

09-05-2022 [22:36] - terenia | Link:

@sake3
Tak ,ta pani nie tylko nadużyła naszego zaufania,ale .....dlatego napisałam skromnie powiedziane.
pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Pers

09-05-2022 [22:16] - Pers | Link:

@sake
//Pers....Nie,nie pochwalam.//
To bardzo dobrze.

//Jak widać niechęć do mnie rzuciła ci się na oczy//
Nie żywię do ciebie żadnej niechęci. Skad ten pomysł?

Obrazek użytkownika angela

10-05-2022 [06:39] - angela | Link:

Ruskie prowokacje jakoś nie oburzają obrońców ambasadora, kiedy Rosja wydala dyplomatów Polski, potem uniemożliwia ich wyjazd, zeby potem oskarżyć za bezprawny pobyt na terenie FR.
Rozkopany teren, I zablokowane wszystkie bramy wyjazdowe, ze dyplomaci muszą ukradkiem i sposobem rzucać metalowe trapy, żeby móc wydostać się z ambasady.   To faktycznie piękne???  postępowanie ruskich. 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2022 [06:58] - Pers | Link:

@angelka
//Ruskie prowokacje jakoś nie oburzają obrońców ambasadora//
Ambasador Rosji sam się oblał farbą?

Nawet jeśli Rosjanie coś robią źle to nie oznacza, że Polacy mają robić jeszcze gorzej.
To podobno my jesteśmy ci "cywilizowani".

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2022 [07:08] - Jabe | Link:

Pani znów ocenia postawę wyimaginowanego kolektywu. Mnie na przykład przeszkadza postępujące dziczenie obyczaju.

Obrazek użytkownika angela

10-05-2022 [08:05] - angela | Link:

Wszelkiej maści agenciaki, co smrodzą w Polsce na wielu forach, o szacunek się upominają. 
Opluwanie  Polski i wybranego przez Polaków rządu, to antypolskie bagno w ktorym sie pławią, na własne zyczenie lokują się po ciemnej stronie mocy.
Jako obrońcy odwiecznych morderców Polaków, I zaborców Polski.
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2022 [08:14] - Pers | Link:

@angelka
//Wszelkiej maści agenciaki, co smrodzą w Polsce na wielu forach, o szacunek się upominają. 
Opluwanie  Polski i wybranego przez Polaków rządu, to antypolskie bagno w ktorym sie pławią, na własne zyczenie lokują się po ciemnej stronie mocy.//

Masz rację! 
Teraz trzeba krzyczeć:
"Слава Україні!”
"herojam sława!"

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [13:28] - Warmia | Link:

Będziemy krzyczeć co nam się podoba. 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2022 [13:30] - Pers | Link:

@warmia
//Będziemy krzyczeć co nam się podoba. //
Do czasu...

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [15:10] - Warmia | Link:

Do czasu .... tak. To 1 punkt.

Obrazek użytkownika sake3

10-05-2022 [13:52] - sake3 | Link:

@Pers........Jak widać dyskusja nabiera rumieńców,a ty w środku tego kociołka zacietrzewiony jak zwykle.Co się stało to się nie odstanie i my nie mamy na to żadnego wpływu.Gdzieś daleko w cień odsuwana jest sprawczyni incydentu a winnymi okazują się jak zwykle Polacy,którym na dodatek każesz krzyczeć ..herojem sława''. Pytałeś czy chcą? Po prostu interpretują tylko incydent a ty ich nazywasz banderowcami. Przyjrzyj się incydentowi z Gdańska gdzie rosyjski konsul szarpał się na cmentarzu z posłanką Lewicy Cmentarze nie są od tego by fizycznie dochodzić swoich racji,ale gdzie byli ochroniarze tych dyplomatów? Dlaczego nie reagowali? Rodzą się pytania o prowokacje,więc nie wyzywaj ze swoją wesołą gromadką zwolenników tych co pytania stawiają.Spójrz Persie za okno .bzy kwitną i pachną.  

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2022 [14:24] - Pers | Link:

@sake
//Pers........,a ty w środku tego kociołka zacietrzewiony jak zwykle.//
Nie jestem "zacietrzewiony" tylko mocno zniesmaczony.

//Gdzieś daleko w cień odsuwana jest sprawczyni incydentu a winnymi okazują się jak zwykle Polacy//
Oczywiście, że winni są Polacy, konkretnie polskie służby, które nie zapewniły odpowiedniej ochrony. Po za tym, nie słyszałem, żeby sprawczyni została zatrzymana.

//którym na dodatek każesz krzyczeć ..herojem sława''. Pytałeś czy chcą?//
Tutaj to jedyne akceptowane zawołanie. Ukraina przede wszystkim.

//Po prostu interpretują tylko incydent a ty ich nazywasz banderowcami//
Nikogo tutaj nie nazwałem "banderowcem".
//Rodzą się pytania o prowokacje,więc nie wyzywaj ze swoją wesołą gromadką zwolenników tych co pytania stawiają.//
To niech sobie stawiają i wymyślają co chca. jak na razie to mamy aferę na cały świat. Gdyby tak został potraktowany ambasador USA albo Izraela to reakcja byłaby diametralnie różna.//

//Spójrz Persie za okno .bzy kwitną i pachną.//
Tutaj nie ma bzów. Idę pilnować reniferów Świętego Mikołaja.  

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-05-2022 [09:38] - Kazimierz Kozio... | Link:

znow podlozylismy sie pod ruska prowokacje. to zupelnie bez znaczenia jakiej narodowosci byli miotajacy czerwona farba. rosja otrzymala w prezencie hit medialno-propagandowy ktory napewno zostanie wykorzystany nie gorzej niz polskie obozy zaglady. pofarbiona twarz ambasadora w polszy wydrukuja na banerach, znaczkach pocztowych i banknotach rublowych. niestety oni takich sprawnie nie zostawiaja bez odwetu. strach pomyslec co czeka polskich dyplomatow.
czy juz aresztowano policjantow ktorzy wykazali sie nieudolnoscia, a byc moze wykonali zadanie ruskich oficerow prowadzacych?

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [10:20] - Warmia | Link:

Nigdzie się nie podłożyliśmy. Wiadomo było, że będą prowokacje i odpowiednio zareagowaliśmy - Nie rekomendujemy spacerów z wieńcami przedstawicielom ludobójców, mamy tu w stolicy z milion uciekinierów z Ukrainy i żadne zapewnienie bezpieczeństwa w naszym kraju nie jest możliwe. Dobrze, że nasz mundurowy nie zastrzelił go na miejscu jak to zdarzyło się w Turcji, gdzie młody turecki policjant zastrzelił ambasadora ruskiego. Wojny nie było - Erdogan i Putin pokiwali smutnie głowami i ot cała sprawa. A tu całą agentura na wyprzodki kwiczy, szaty drze i dobrze, niech się ujawniają , koniec bliski.

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2022 [11:07] - Jabe | Link:

Chce Pani powiedzieć, że państwo nie radzi sobie z uchodźcami?

Obrazek użytkownika u2

10-05-2022 [11:26] - u2 | Link:

państwo nie radzi sobie z uchodźcami?

Bez przesady, Andrejew to jeszcze nie uchodźca, dopiero jak Chiny zaanektują to co im się prawnie należy na Syberii to tak, będzie uchodźcą. :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-05-2022 [12:13] - Pani Anna | Link:

Nie ma żadnego przypadku w tym, że wszyscy bez wyjątku 3krotnie wyszczepieni mają poważne problemy ze zrozumieniem treści zdania prostego, a co dopiero z rozbiorem zdania złożonego. VI klasa starej podstawówki się kłania.

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [13:02] - Warmia | Link:

Odezwała się gramatyczna nazistka pełna kultury przywiezionej z Moskowii.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-05-2022 [13:16] - Pani Anna | Link:

"Gramatyczna nazistka". To także mógł wymyślić tylko tutejszy turbopatriota.

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [13:32] - Warmia | Link:

Wy nic już nie wymyślicie, idź zatańcz na rurze z mianownikiem i dopełniaczem. Jak skończysz z wolaczem- powiedz - O -  tieplo!!!

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-05-2022 [13:42] - Pani Anna | Link:

Nie wiem o kim mówicie per "wy" towarzyszu. Widać stare nawyki przebijają turbopatriotyzm. Zatańczyć mogę,  nawet na rurze, ale nie dla was towarzyszu. 

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [15:05] - Warmia | Link:

Tańcz głupia tańcz...dla kogo chcesz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-05-2022 [15:37] - Pani Anna | Link:

Oj, Pan poeta! Pewnie, że tańczę,  ale tylko kiedy chcę i dla kogo chcę.  Nie dla ciebie łachmyto.

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [17:56] - Warmia | Link:

Tańczysz tu od dawna zdejmując majtki przy wszystkich, jak widać my to jedyna publika.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-05-2022 [18:56] - Pani Anna | Link:

@warmia
Widać,  że ci slina z pyska cieknie, jak tylko się pojawiam. Tylko na to cie stać. Ty choćbyś swoje pantalony zdjął i wystawił co tam masz, to niczyjego zainteresowania nie wzbudzisz.

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [19:50] - Warmia | Link:

Zgadlas Anula.

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [11:48] - Warmia | Link:

To agent chce powiedzieć, do którego dociera, że mocodawca sobie nie radzi.

Obrazek użytkownika Es

10-05-2022 [11:44] - Es | Link:

Prowokacja przygotowana w uzgodnieniu z ambasadorem, a władze w Warszawie wzorcowo zagrały według tej partytury. Klasyka. 
Ten kto wydał pozwolenie na tę manifestację wie jak zrobić dym- jest dobrze zaprawionym na Marszach Niepodległości weteranem. 
Wybór " wykonawcy" również przypadkowy nie jest

Obrazek użytkownika Warmia

10-05-2022 [13:16] - Warmia | Link:

Nie tak dawno młody ukraiński żołnierz nagrywał filmiki nazwane - Panie Jareczku....
I w nich to mówił, że gdyby Pan - Panie Jareczku miał problem z kimś kto się źle zachowuje w Polsce to proszę nam go tu odesłać, a my go raz, dwa wyprostujemy.
Tak, że droga prostowania jest bardzo prosta.