Związek Banków Polskich wytoczył mi proces

To nie żart. Związek Banków Polskich wytoczył mi proces karny w trybie prywatnoskargowym ze słynnego art. 212 Kodeksu Karnego – o zniesławienie.

Poszło o moje dwa felietony zamieszczone w „Gazecie Finansowej”: „Wytarzać banksterów w smole i pierzu” oraz „Kurs sprawiedliwy – dla wszystkich”.

Oczywiście, nie omieszkam w stosownym czasie odnieść się publicznie do tego, co zawarte jest w poniższym dokumencie. Póki co, zostawiam Państwa sam na sam z aktem oskarżenia (wraz z uzasadnieniem). Tym, którzy będą mieli cierpliwość, by przebrnąć przez te siedem stron życzę owocnej lektury :)
 
Aha - "Gazeta Finansowa" zachowała się naprawdę świetnie - mam pełne poparcie i zapewnioną pomoc prawną. Powalczymy :)
Gadający Grzyb

PS. Dokument w PDF można sobie pobrać stąd: https://drive.google.com/file/d/0BwxoYVChBusgcW1WZzF4YmpibFU/view?usp=sharing

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

10-06-2016 [21:25] - maks jamnicki | Link:

Rzeczywiście bezczelne są...
No to proces, wydaje się, będzie długi, bo jeśli zacznie Pan czytać i przedstawiać ich znane nieprawości z ostatnich 20 lat, to zajmie całe dni. Ale wydaje się, że oni raczej się nie boją, bezczelne są...., mają nieograniczone środki a sądy w Polsce mogą dopuszczać dowody kiedy chcą lub nie. Zestresowali by się, gdyby była transmisja bezpośrednia z rozpraw i przedstawiania ich łajdactw, ale na to sądy nie pozwolą, chyba , że w rodzinie sędziego była by latorośl z oszukańczym kredytem walutowym, to większa szansa. W ramach przygotowań do procesu, niech Pan się zaprzyjaźni z Januszem Szewczakiem...:). Pozdrawiam i współczuję, bo nie było w tych art. żadnej nieprawdy. Najbardziej groteskowo brzmi ich zdanie: "Artykuł ten zawiera gołosłowne stwierdzenie, że banki założyły sobie osiągnięcie niesprawiedliwego zysku kosztem klienta...". Oczywiście rekin czy pirania pożera ofiarę absolutnie sprawiedliwie, zgodnie z prawami przyrody. Bezczelne są....

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

10-06-2016 [23:31] - Gadający Grzyb | Link:

@ max jamnicki

No, fakt, bezczelne ;) Dzięki za dobre słowo - pracuję intensywnie, by jednak nie dać im satysfakcji. Szczegółów nie mogę zdradzić z wiadomych przyczyn - nie ma co się odsłaniać zbyt wcześnie :)

Obrazek użytkownika Ewa G

10-06-2016 [23:36] - Ewa G | Link:

Bezczelność porażająca. Rzeczywiście pomoc pana Janusza Szewczaka mogłaby się okazać istotna.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

13-06-2016 [08:58] - Gadający Grzyb | Link:

@ Ewa G

Owszem :)

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-06-2016 [09:37] - Marek1taki | Link:

@Gadający Grzyb
Trzymam kciuki.